ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,236 έως 11,250 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #456248

    Αντε με το καλο!!
    Με ποιες πυριτιδες σκευτεσε να ασχολιθεις και τι βαρη γομωσεων;

    Η lee ειναι μια πολυ τιμια μηχανη. Τα ογκομετρικα της ομως εχουνε λιγο ασταθια και δεν ειναι ρυθμιζομενα.
    Προσοπικα δεν χρισιμοποιο τα ογκετρικα της ,ζυγιζω παντα με ζυγαρια ακριβιας παραδοσιακη
    Καλα γεμισματα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #456250

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>victz wrote:</div>
    Τα βυσματα τα μετραμε απο την πατουρα που παταει στη πυριτιδα, εως την αρχη του ποτηριου<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    </div>

    Aντε να μαθαινουμε και εμεις η μη ιδιογομωτες Βικτωρα,και εγω δεν ηξερα να τους μετραω ομολογο,φετος μπαινω και εγω στην ιδιογομωση με τη Λη,οπου ναναι,βαρεθηκα της σκορποσκαγιες των ετοιμων.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    για δωσε αζιμουθιο μαστορα , προς τα που εχεις βαλει ροτα ? την αγορασες την Lee ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #456252

    έτσι για τη κουβέντα μέτρησα τον συγκεντρωτήρα και το κοκκινο φυσιγγι(1,85Α1) και σας βαζω τις φωτο.Θα κανω τις δοκιμες με το 1,70 σε διαφανο καλυκα και θα σας ανεβασω φωτο να μου πειτε!ερωτηση:ο συγκεντρωτήρας τελικα ειναι 17ρης?σωστα τον μετραω?και παλι ευχαριστώ!!

    Για τον συγκεντρωτηρα απαντησαν τα παιδια.Το τελικο κλεισιμο του φυσιγγιου σου ομως ειναι υπερβολικα χαμηλο(57,1)!!!!!Και δεν ειναι το μονο προβλημα.Προκειμενου να πετυχεις “ομορφο” κλεισιμο αφηνεις περισσοτερο απο 11χιλ ελευθερο καλυκα και ρελιαζεις πολυ χαμηλα ουτως οστε να διπλωνουν ομορφα τα χειλει.Μονο που ετσι εκτος απο την μεγαλη στατικη πιεση που ασκεις δημειουργεις και μια εξτρα αντισταση στο ανοιγμα του φυσιγγιου που σε συνδυασμο μεταξυ τους εκτοξευουν τις αναπτυσομενες πιεσεις στα υψη!!!
    Σου προτεινω αν χρειαστει να βαλεις λιγο ψηλοτερο συγκεντρωτηρα(πχ 19αρι) και να ρυθμησεις την ρελιαστρα σου να βγαζει το φυσιγγι με τελεικο υψος 58χιλ.
    Δεν μας ειπες φιλε τι καψουλι βαζεις.Μην μας πεις κανενα cx2000……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #456257

    Με ποιες πυριτιδες σκευτεσε να ασχολιθεις και τι βαρη γομωσεων;

    Βασικα στοχευω να φτιαξω ενα ισσοροποιμενο απλο σετ-απ,που θα επιτρεψει στα τσοκ να κανουν τη δουλεια τους στις δοκιμες τους 33-34 γρ.Και μετα στοχο εχω τα ατσαλια….αν συνεχεισω το κυνηγι.

    για δωσε αζιμουθιο μαστορα , προς τα που εχεις βαλει ροτα ? την αγορασες την Lee ?

    Οχι καθαριζω τα οπλα μου αυτες τις μερες,απο εβδομαδα,λεφτα δεν υπαρχουν,και οπως λενε πολλοι τη δουλεια μου θα την κανω,πιανουν και λιγο τα χερακια,αμα μπορω να τη βελτιωσω σε καποια σημεια θα γινει,εσυ που το κατεχεις το θεμα τι προτεινεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #456268

    τι προτεινεις?

    φιλε με τα λιγα που κατεχω σου προτείνω ζυγισμα τα υλικα ένα ένα στο χερι και τζαμακι σε στρογγυλο ρελι ,σε πυριτιδα ανεβα σε προροδευτικοτητα ένα σκαλι από το φορτιο που θα γεμισεις και γρηγορο καψουλι , θα χρειαστείς μια ζυγαρια καλη , προτιμησε με 220 v , και ένα στροφειο από τον Λαναρα σε ένα δραπανο σε μια σταθερη βαση , φυσίγγια μερακλιδικα και κουκλακια και με πολύ λιγα χρηματα , τα πολλα εφε αστα για τους ειδικους , εμεις απλα και καλα πραγματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #456274

    Πράγματι με το ρελιαστό κλείσιμο δεν χρειάζεσαι μηχανή, αλλά θα σου κοστίσει το κάθε φυσίγγι 1-2 λεπτά του ευρώ παραπάνω.Άσε που λένε για πιο ομοιόμορφη κατανομή στην περιφέρεια από το αστεροειδές.

    σε πυριτιδα ανεβα σε προροδευτικοτητα ένα σκαλι από το φορτιο που θα γεμισεις

    Θα έλεγα με άλλα λόγια να γεμίζεις στα χαμηλά όρια της πυρίτιδας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #456276

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>samgunner62 wrote:</div>
    τι προτεινεις?

    φιλε με τα λιγα που κατεχω σου προτείνω ζυγισμα τα υλικα ένα ένα στο χερι και τζαμακι σε στρογγυλο ρελι ,σε πυριτιδα ανεβα σε προροδευτικοτητα ένα σκαλι από το φορτιο που θα γεμισεις και γρηγορο καψουλι , θα χρειαστείς μια ζυγαρια καλη , προτιμησε με 220 v , και ένα στροφειο από τον Λαναρα σε ένα δραπανο σε μια σταθερη βαση , φυσίγγια μερακλιδικα και κουκλακια και με πολύ λιγα χρηματα , τα πολλα εφε αστα για τους ειδικους , εμεις απλα και καλα πραγματα

    Οτι πειτε,κατσε να παρω τη μηχανη,και το δραπανο,τα αλλα ταχω,και να μου πεις ενα σετ-απ συμβατικο,με σωστη συγκεντρωση,για να δοκιμαζω καννες.Κατα καιρους ευρησκα τυχαια μερικα ετοιμα,αλλα εχει καταντησει οδυσσεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #456282

    αυτο σου αρεσει;;; 33γρ. Ν8 αστερι

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #456295

    αυτο σου αρεσει;;; 33γρ. Ν8 αστερι

    Ποσα μετρα ειναι,τι τσοκ,και θα σου πω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #456305

    Η βολή έγινε από τα 36μ. με beretta 686 κάννη 67εκ. αυλο 18,4 και τσόκ 2**.
    η βυσματοση του ειναι συνθετη και ο σκοπος του η γλυκια ισοκατανομη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #456307

    η βυσματοση του ειναι συνθετη

    Για πές περισσότερες λεπτομέρειες! Ενδιαφέρων τουφεκιά και αντιπροσωπευτική της απόστασης και του τσόκ θα ‘λεγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #456309

    Φουστα και πορυρι απο θωδη 18 και στο ενδιαμεσο μαλλινη ταπα ,κανονικη μαλινη οχι απο fiber, το πτυρι ειναι κομεο στα 8 πεταλα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #456312

    Σε Beretta με ένδειξη ** έχω 6/10 τσοκ ! Εχεις μετρήσει το δικό σου λιουφκα ? Καλή η τουφεκιά !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #456314

    Σε Beretta με ένδειξη ** έχω 6/10 τσοκ ! Εχεις μετρήσει το δικό σου λιουφκα ? Καλή η τουφεκιά !

    Εγω το βγαζω 6,5/10 στη 391 και οπτιμα-πλας,απολυτο τσοκ των 2 αστρων,στην αποδωση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #456315

    Φουστα και πορυρι απο θωδη 18 και στο ενδιαμεσο μαλλινη ταπα ,κανονικη μαλινη οχι απο fiber, το πτυρι ειναι κομεο στα 8 πεταλα .

    Αν βγαζει 65% με ενδιαφερει,τη μαλλινη οταν λες ενδιαμεσο,μεσα στο ποτηρι,πανω στη πυριτιδα?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,236 έως 11,250 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων