ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,611 έως 11,625 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #458436

    αντρεα την se απο που την παιρνεις γιατι στον κενταυρο δεν την βλεπω και αν θες πες και κανενα setup και συγκεντρωτηρα να παιρνω ιδεες σιγα σιγα αν και ευτυχως εχω και βοηθεια (victz).αλλα θα ηθελα και να δοκιμασω με τη συγκεκριμενη πιρυτιδα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #458445

    αντρεα την se απο που την παιρνεις γιατι στον κενταυρο δεν την βλεπω και αν θες πες και κανενα setup και συγκεντρωτηρα να παιρνω ιδεες σιγα σιγα αν και ευτυχως εχω και βοηθεια (victz).αλλα θα ηθελα και να δοκιμασω με τη συγκεκριμενη πιρυτιδα

    Φίλε Ευριπιδη, εγω ειμαι Κυπρο και την παίρνω απο εδώ.
    Την κανω 1,40γρ.,- 1,45γρ., απο 28 μεχρι 32, βυσματα Bior ή και χαρτοπολτό Diana.

    Άμα έχεις τον Βικτωρα δίπλα σου, να μην φοβασε τίποτα, αναγνωρισμένη και σταθερή αξία..!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #458447

    διαβαζω πολυ καλα σχολια ειδικα σε κυπριακα sites για την D20

    Ευριπίδη ασχολήσου με την Α1 μέχρι να πάρεις καλά το κολάι και άσε για την ώρα τη D20.
    Είναι λίγο πιό ζόρικη και θέλει μεγαλύτερη προσοχή από την Α1.
    Τώρα όσον αφορά τους φίλους μας τους Κύπριους που εκθειάζουν κάποια πράγματα θα έλεγα ότι εκεί πέφτει μεγαλύτερη παραφιλολογία απ’ότι εδώ.
    Αν θες ξεκίνα με Α1 κι αν δεις ότι σου αρέσει όλη αυτή η διαδικασία διάλεξε κάποια πυρίτιδα που σου κάθετε ΕΣΕΝΑ καλά και μην την ξανααλλάξεις ποτέ.
    Εδώ θα ακούσεις πάρα πολλές γνώμες για το ποιά είναι η καλύτερη αλλά με όποια κι αν ασχοληθείς κι έχεις υπομονή θα βγάλεις καταπληκτικές τουφεκιές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #458448

    Χαχαχαχαχαχα….
    Για να σκοτώνει θα πρέπει, να έχει πανω απο 420m/s, να έχει μόνο δυβασική για τις υγρασιες, να είναι πανω 36γρ., περαν αυτών θα πρέπει να έχουμε μαζί μας 10-15 είδη φυσιγγιων.
    Για τον βοριά, για το πρωί, για την ωρα που θα βγει ο ήλιος, για την υγρασία, για να σκουπιστουμε μετα το…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #458449

    Χαχαχαχαχαχα

    Λέω ψέματα???? 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #458450

    Αφού τα ξέρεις βρε Κώστα, πλάκα μου κάνεις και ρωτάς? ?
    Αν τα έγραφα όλα θα μου έπαιρνε μια βδομάδα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #458453

    μα πρωτα απ ολα αιτια ειναι η ολη διαδικασια και το θεμα του να δημιουργεις κατι δικο σου ειναι η αιτια που ασχοληθηκα και πιστεψτε με εχω σταματησει πολλα χρονια τωρα ν ασχολουμαι με την καθε αλλαγη ωρας που σκοτωνει το καθε φυσιγγι και να εχω κανει το γιλεκο μου χριστουγεννιατικο δεντρο η πασχαλινο αυγο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #458454

    φιλε κωστα ναι θα ξεκινησω με την Α1 αλλα απλα ρωταω για να μαθαινω και για πυριτιδες που απευθυνονται σε γομωσεις απο 28 εως και το πολυ 30 γραμμαριων γιατι εκτος το κυνηγι ασχολουμαι και με το σκοπευτηριο και μετα απο αρκετα χρονια προσωπικης βλακειας και προκαταληψης κατεληξα στο συμπερασμα οτι δεν χρειαζονται κιλα μολυβιου για να πεσει μια τσιχλα η ενα ορτυκι.δυστυχως ομως μου πηρε πολλα χρονια να το καταλαβω και οταν αρχισα να ψαχνω 28αρια φυσιγγια στα μαγαζια ειδα οτι πολλοι δε το εχουν καταλαβει ακομα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #458457

    Ευριπιδη, εχω καμποση Aquila για ξεκινημα στα 32 γρ, και καμποση AS για 28γρ. Την αλλη Κυριακη αν βολεψει θα κανουμε δοκιμες πανω στους πινακες και βλεπουμε τι θα κανουμε. Και γω την Α1 θα σου προτεινα, απλα την Aquila την εχω ευκαιρη για δοκιμες, και η συμπεριφορα της ειναι παραπλησια. Ζυγαρια που σου υποσχεθηκα εχω, αλλα μετραει ως τα 20γρ οποτε δε κανει για σκαγια. Τις ρυθμισεις του charge bar και το στησιμο θα τις κανουμε με τη δικη μου, αλλα φοβαμαι οτι θα χρειαστεις και ζυγαρια τελικα.

    Εμενα ξερεις την αποψη μου με τις πυριτιδες, εχω καει αγοραζοντας διαφορες και στο τελος να τις βλεπω να πιανουν σκονη στο ραφι. Πλεον μονο ΜΒ για τα 32 γρ, το εχεις δοκιμασει αλλωστε και συ αυτο που φτιαχνω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #458472

    βικτωρα καλημερα.την αποψη μου για την mb την ξερεις και δεν χρειαζεται να την επαναλαβω.απλα επειδη η Α1 ειναι πιο ευκολοδουλευτη θα ξεκινησω απο εκει και βλεπουμε για τη συνεχεια.α ρε δασκαλε τωρα με τη ζυγαρια παλι στα εξοδα θα με βαλεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #458474

    Oχι ακομα και θα σου εξηγησω το λογο. Θα φτιαξουμε τη μπαρα ωστε τα σκαγια να ειναι 28γρ και μετα θα ζυγιζεις τα εξτρα 4 γρ στη ζυγαρια. Ετσι και 28γρ θα εχεις ετοιμα, και αν χρειαστεις να γεμιζεις πιο βαρια, συμπληρωνεις. Φυσικα υπολογισε σε βαθος χρονου μια ζυγαρια σωστη, γιατι πολυ φοβαμαι πως οπως μου παιξε τα νευρα εμενα η ηλεκτρονικη, ετσι θα σε εκνευρισει και σενα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #458475

    καλως.οταν μπορεσεις χτυπα μια αναπαντητη να σε παρω γιατι την τριτη ετοιμαζομαι για παραγγελια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #458577

    καλησπέρα παιδιά!Μια ερώτηση…τους άδειους κάλυκες(καινουργιους) πρίν τους γεμίσετε τους κόβετε μα καλυκοκόφτη???αυτοί που δεν τους κόβουν και τους γεμίζουν έτσι βλέπουν διαφορα?πάντα μιλάω για 6ρι αστεροειδές κλείσημο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #458601

    παιδια καλημερα.η πρωτη παραγγελια κατεφθασε.πυριτιδα Α1 και αν θελει ο θεος και ειμαστε καλα την κυριακη θα δοκιμασω τα πρωτα φυσιγγια μου.τυχον ερωτησεις και αποριες στη συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #458615

    Εγω που γεμιζω κατα κορον ριγμενους, οχι, δεν τους κοβω. Η μηχανη παταει στα υπαρχοντα κοψιματα, και κλεινει το φυσιγγι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,611 έως 11,625 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων