Σκοπευτήρια Θεσσαλονίκης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 62 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #42833

    ???????

    Δηλαδή μας προσκαλείς; Εισιτήρια, ξενοδοχεία, βενζίνες, όλα πληρωμένα;

    ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕ!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42835

    Καλά βρε Αντρέα,

    από τις 6 Ιουνίου ακόμα δεν έχετε συναντηθεί ??

    k. Συντονιστά που είσαι. Πρέπει να αναλάβεις τις συναντήσεις των μελών του e-artemis και στη Θεσ/νίκη.

    Το καθήκον σε καλεί….. δεν έχει διακοπές φέτος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #42846

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ,

    ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΡΑΚΟΝΤΙΟ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SKEET ΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

    ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ GARFIELD ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΕΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

    ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΟ Σ/Κ.

    Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΦΥΣΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ.

    ΦΙΛΙΚΑ,

    ΣΠΥΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #42862


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 27 Ιούλιος 2004


    ???????

    Δηλαδή μας προσκαλείς; Εισιτήρια, ξενοδοχεία, βενζίνες, όλα πληρωμένα;

    ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕ!!!


    [/indent]

    Καλά βρέ σύ,καί εισιτήρια ΚΑΙ ΒΕΝΖΙΝΕΣ βρέ;;;;

     

    Φίλε Σπύρο,θά σέ πάρω τηλέφωνο ή δευτέρα ή τετάρτη.Αν καί θά προτιμήσω τό sporting από τό skeet.Τουλάχιστον νά βρεθούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #42864


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DELOS στίς 27 Ιούλιος 2004


    ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ,

    ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΡΑΚΟΝΤΙΟ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SKEET ΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

    ΣΠΥΡΟΣ


    [/indent]

    Φίλε Σπύρο, με ποιον κάνεις μαθήματα; Μήπως με τον Αλαβίδη;

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #42879

    ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ,

    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΜΑΝΤΕΨΕΣ.

    ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ, ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΕΧΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.

    ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΑΒΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ ΔΡΑΚΟΝΤΙΟ, ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.

    ΦΙΛΙΚΑ,

    ΣΠΥΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #42880

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ,

    ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ “ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ”

    ΦΙΛΙΚΑ,

    ΣΠΥΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #42881


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DELOS στίς 27 Ιούλιος 2004


    ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ,

    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΜΑΝΤΕΨΕΣ.

    ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ, ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΕΧΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.

    ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΑΒΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ ΔΡΑΚΟΝΤΙΟ, ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.

    ΦΙΛΙΚΑ,

    ΣΠΥΡΟΣ


    [/indent]

    Δεν το ρώτησα θέλοντας να σχολιάσω κάτι, απλά αναρωτήθηκα αν παραδίδει και κάποιος άλλος μαθήματα στην Θεσσαλονίκη. Τον Αλαβίδη τον ξέρω χρόνια (φατσικά) και ξέρω ότι είναι άξιος δάσκαλος.

    Η μέθοδος που διδάσκει (ρωσική) θεωρείται από πολλούς ξεπερασμένη με τα νέα δεδομένα στο skeet, αλλά δεν παύει να χρησιμοποιείται από πολλούς εκπληκτικούς σκοπευτές, σε επίπεδο κορυφής κόσμου. Απλά, κάποια πράγματα έχουν αλλάξει από την εποχή των 32 γραμμαρίων και την έλλειψη ντουμπλέδων στον 4, σήμερα οι μοντέρνες τεχνικές είναι αρκετά διαφορετικές.

    ’σχετο: Πάντα με τρόμαζαν τα μάτια του. Έχουν το χρώμα του πάγου, κάτι σαν ανθρώπινο Χάσκυ. Τι χαρακτήρας είναι, αλήθεια;

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #42882

    ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ,

    ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ, Ο ΑΛΑΒΙΔΗΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ “PULL AWAY”. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ Η ΡΩΣΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ.

    ΤΩΡΑ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ, ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΩΤΟΕΙΔΑ. ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΩΝ.

    ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΑΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΣ.

    ΩΣΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ, ΟΤΑΝ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ, ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

    ΦΙΛΙΚΑ,

    ΣΠΥΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #336525

    ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ, Ο ΑΛΑΒΙΔΗΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ “PULL AWAY”. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ Η ΡΩΣΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ.

    Αν διδάσκει το pull away, τότε έχει ξεφύγει από τα ρώσικα πρότυπα. Έτσι κι αλλιώς είναι τόσες πολλές οι τεχνικές (σχεδόν όσες κι οι σκοπευτές), που δεν μπορείς να τις βάλεις σε ένα καλούπι. Η καλύτερη τεχνική εξάλλου είναι αυτή που χρησιμοποιώντας την μπορείς να κάνεις 25άρια υπό την πίεση του αγώνα. Πάνω απ’ όλα πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη στον προπονητή σου και στις κατευθύνσεις που σου δίνει. Αν αρχίσουν να τρυπώνουν στο μυαλό σου αμφιβολίες, τότε η σχέση δάσκαλου – μαθητή καταστρέφεται και δύσκολα ξαναμαζεύεται.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #42924

    ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ,

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ.

    ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΤΗ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΩ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.

    Ο ΑΛΑΒΙΔΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

    ΦΙΛΙΚΑ,

    ΣΠΥΡΟΣ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    themistoklis24 στις #478222

    παιδια καλησπερα. λεγομαι θεμιστοκλης και ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ. ειμαι 21 χρονων και ονειρο μου απο παιδι ειναι η σκοποβολη. ειμαι μονιμος κατοικος κοντα στην θερμη στη θεσσαλονικη αλλα λογω σπουδων μενω καβαλα. εδω στην καβαλα δεν σταθηκα τυχερος στο σκοπευτηριο λογω ελλειψης επικοινωνιας με τον υπευθυνο. η ερωτηση μου ειναι η εξης. το σκοπευτηριο που εχει στη θερμη το γνωριζει κανεις? μπορω να παω εκει για πηλινο στοχο η ειναι μονο για πιστολια και ραβδωτα? παιρνω τηλεφωνα και δε το σηκωνει κανεις. (ο σκοε πρεπει να ανανεωσει τα τηλεφωνα στο σαιτ του. πηρα τηλ ενα συλλογο και μου βγηκαν συντηρησεις ανελκυστηρων χαχαχαχαχα……)
    Ευχαριστω εκ των προτερων, Θεμιστοκλής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #498210

    Θεμιστοκλη το σκοπευτηριο που λες το χρησιμοποιει ενας σκοπευτικος συλλογος για πρακτικη σκοποβολη και επισης νομιζω οτι το χρησιμοποιει και η αστυνομια.

    Υπαρχει ακομα ενα σκοπευτηριο στην πολη, ιδιοτικο (ανηκει στον ΕΣΚΟΘ), ομως και εκει γινονται αγωνες και προπονησεις σταθερου στοχου και πρακτικης σκοποβολης. Δηλαδη μιλαμε κυριως για ραβδωτα οπλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #498211
    • ´
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    ampetros στις #514462

    Τελικα Θεμιστοκλη πηγε σε καποιο?Εντυπωσεις?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 62 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων