Σκοπευτήρια Θεσσαλονίκης

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 61 έως 62 (από 62 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Κυριάκος Παπαχριστοφίλου στις #519205

    Αν και το θέμα είναι παλαιό ως απλός νόμιμος εγγεγραμένος σκοπευτής κρίνω σκόπιμο να ενημερώσω οτι στην Θεσσαλονίκη (Ζεστά νερά Λαγκαδά) εδώ και λίγα χρόνια εκτός απο το Δρακόντιο που αναφέρεται παραπάνω λειτουργεί πολύ οργανωμένο σκοπευτήριο πρακτικής σκοποβολής όπου υπάρχει δυνατότητα να να πάρει κάποιος το τυφέκιο του και το πιστόλι του εφ όσον κατέχεται νόμιμα, και να κάνει σκοποβολή σε διάφορα στάδια πρακτικής αλλά και σε πεδίο βολής των 75 μέτρων μήκους.Απαραίτητο είναι να έχει ταυτότητα σκοπευτού (ΔΕΣΚ) με οτι υποβολή δικαιολογητικών απαιτεί η περίσταση και πληρωμένη συνδρομή 100 ευρώ.Περισσότερες πληροφορίες εδώ : https://www.elps.gr/


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/04/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    Angelos Angelos στις #521961

    Καλησπέρα,

    έχω επισκεφθεί το χώρο και είναι όντως πολύ προσεγμένος αν και δε θυμάμαι να έχει 75 χώρο για σταθερό στόχο. Μου φάνηκε μικρότερος αλλά πέρασε και αρκετός καιρός απο τότε. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο σκοπευτήριο επικεντρώνεται στην πρακτική σκοποβολή με πιστόλι και 90+ %.

    Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι εαν γνωρίζεις. Πέρα απο το Δελτίο Σκοπευτή, εαν δεν είσαι γραμμένος στην ΕΛΠΣ, δεν μπορείς να κάνεις χρήση των εγκαταστάσεων ή μπορείς με κάποιο πρόσθετο κόστος χρήσης;

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 61 έως 62 (από 62 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων