Buttstock spacer..σε κοντακι..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    142
    nickzilas στις #356560

    Eνταξει, βρηκαμε λοιπον οτι ειμαι κατω….φαρμακο για τον..πονοκεφαλο μου..υπαρχει?? :unsure:

    Προσθεσε χαρτονια, αν μπορεις βρες εξωφυλλα απο τετραδια ή λιγο πιο χοντρα, στο πανω μερος του κοντακιου και δενε τα προσωρινα με μονωτικη ταινια…βαλε τοσα ωσπου να δεις καλα το στοχαστρο και μολις αρχισεις να βλεπεις την ριγα σταματα…σε αυτο το υψος πρεπει να ανεβει το κοντακι σου…αν δεν εχεις αισθητικο προβλημα κυνηγησε (μαλλον πηγαινε σκοπευτηριο) μερικες φορες ετσι για να διαπιστωσεις αν εισαι ενταξει…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #356568

    [font=”Verdana”]Να 'ρθω να σε βγάλω φωτογραφία;;;; :D
    Μπρε μήπως άλλαξες τρόπο επώμισης;;;
    Πως βρέθηκες 4 mm κάτω από την ρίγα;;;; αφού ήσουν 1+++ πόντους πάνω!!!! μήπως σ' επηρέασε κανά άλλο όπλο και χαμηλώνεις το κεφάλι;;; :o
    Άντε βγάλε καμιά φώτο και στείλτην :o

    Leo μη θυμώνεις μπρε δεν ΣΕ είπε και τίποτα….. :unsure:

    Κατά τα άλλα να μην σχολιάσω τον σούπερ- ντούπερ "κοντακά" της βορ. Ελλάδος….. :P :D :o [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356576

    Εκτός κι αν μένεις σε κάποια έρημη βραχονησίδα, δε νομίζω ότι είναι κάποιο άλυτο πρόβλημα… Τέλος πάντων, να βοηθήσω ήθελα… Ξέχνα το…

    Φιλε Leo….μην..αρπαζεσαι….απλως ειχα την..απορια…θα…υπωχρεωσω την ..προσωπικη μου ..φωτογραφο ( την γυναικα μου..και..ο θεος βοηθος!!! )
    κατα το βραδακι θα την εχεις…πες μου ομως κιαπως ανεβαζουμε μια φωτο….
    Ευχαριστω.. :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356577

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”]Να 'ρθω να σε βγάλω φωτογραφία;;;; :D
    Μπρε μήπως άλλαξες τρόπο επώμισης;;;
    Πως βρέθηκες 4 mm κάτω από την ρίγα;;;; αφού ήσουν 1+++ πόντους πάνω!!!! μήπως σ' επηρέασε κανά άλλο όπλο και χαμηλώνεις το κεφάλι;;; :o
    Άντε βγάλε καμιά φώτο και στείλτην :o

    Leo μη θυμώνεις μπρε δεν ΣΕ είπε και τίποτα….. :unsure:

    Κατά τα άλλα να μην σχολιάσω τον σούπερ- ντούπερ "κοντακά" της βορ. Ελλάδος….. :P :D :o [/font][/color]

    Βρε…ΠΟΝΤΙΕ :D Μαριε, αφου το..ειδες το καινουργιο κοντακι…τι ρωτας πως βρεθηκα κατω απο την ριγα???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #356579

    Φιλε Leo….μην..αρπαζεσαι….απλως ειχα την..απορια…θα…υπωχρεωσω την ..προσωπικη μου ..φωτογραφο ( την γυναικα μου..και..ο θεος βοηθος!!! )
    κατα το βραδακι θα την εχεις…πες μου ομως κιαπως ανεβαζουμε μια φωτο….
    Ευχαριστω.. :unsure:

    Δεν αρπάζομαι, νόμιζα όμως ότι κάνεις πλάκα. Θέλω να δω την επώμισή σου, έστω και σε φωτογραφία, μπας και βγάλω κάποια άκρη. Στείλε τη φωτό στο leonidasmitsialis@gmail.com

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356580

    Δεν αρπάζομαι, νόμιζα όμως ότι κάνεις πλάκα. Θέλω να δω την επώμισή σου, έστω και σε φωτογραφία, μπας και βγάλω κάποια άκρη. Στείλε τη φωτό στο leonidasmitsialis@gmail.com

    Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ Φιλε Λεονιδα, για το ενδιαφερον….θα σου την στειλω…. :unsure:
    Διονυσης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356586

    Φιλε Λεονιδα σου εστειλα τις φωτογραφιες…. :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #117463

    Δεν ήρθαν Διονύση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356588

    Δεν ήρθαν Διονύση.

    Προσπαθησα να σου τις στειλω και με otutlook, και με MSN,και με in.gr, αλλα δεν στελνονται…δεν ξερω γιατι… :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #117464

    Κάνε τις resize (640X480), γιατί μάλλον είναι τεράστιες και δεν έρχονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #356597

    [font=”Verdana”]Κάνε Risize και στο κοντάκι Διονύσηηηηηη
    Μπρε Φιλολογική ερώτηση έκανα….. :o
    Τονίζω υπερβάλλοντας φιλολογικά την δραματική αλλαγή!!! :D
    τουτέστιν με αλλαγή από 40/60 και 36 ( ; )εκ μήκος – στα 45/75 και 39 εκ. από 1++ εκ πάνω βρέθηκες κάτω!!!! :P
    Έχω την εντύπωση ότι οφείλεται στο μακρύ κοντάκι και στην τοποθέτηση του ζυγωματικού πιο χαμηλά και στην μεγάλη κλίση 75 μάλλον πολλά είναι… τώρα μπορεί να παίζει και το Pitch…. ή απλά να είναι πυτιρίδαααα :o

    Βοήθημα για τον Δάσκαλο: Η κόρη του ματιού του φαίνεται οριακά στο στόχαστρο κοιτώντας από τα στόμια των καννών, σηκώνει λιγάκι το κεφάλι για να δει την ακίδα. Με το προηγούμενο κοντάκι η κόρη του ματιού του ήταν σχεδόν 2 πόντους πάνω από την ακίδα!!!! τα λέω καλά Διονύση;;;;

    Αλλά δεν μπορει ο σούπερ ντούπερ κοντακάς να έκανε λάθος…. α πα πα ΕΣΥ φταις μπρε!!! κάτι έκανες!!! χαμηλώνεις κεφάλι, συνήθισες άλλο όπλο, άλλαξες επώμιση, κόντυνες, πάχυνες, αδυνάτισες, σου έπεσε το μάτι κάτι τέλος πάντων!!! :D :D :D
    Αφού σου πήρε τα μέτρα σύμφωνα με το "ιταλικό" σύστημα παραλλαγή Μποτσουνας διανθισμένη με το σύστημα μετροληψίας του Τζατζικιστάν!!!! :unsure:

    Πλάκα -πλάκα δεν πάμε καμιά βόλτα Λονδίνο στην Ηolland & Holland; :o

    αααα και πρόσεξε αν σε ρωτήσουν με τι όπλο ρίχνεις μην πεις καμιά φτηνιάρικη μάρκα!!! :D [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356608

    (Έχω την εντύπωση ότι οφείλεται στο μακρύ κοντάκι και στην τοποθέτηση του ζυγωματικού πιο χαμηλά και στην μεγάλη κλίση 75 μάλλον πολλά είναι… τώρα μπορεί να παίζει και το Pitch)

    Γεια σου φιλε Μαριε…μαλον καλα τα λες….απλως ξερεις, το προβλημα λυνεται οπως σου ειπα με ενα cheek-pad, η, με κατι παρομιο( PVC,-Neoprene, 4mm) , αλλα σου την…δεινει να κανεις καινουργιο κοντακι και να μην το ασθανεσαι οτι σου ταιριαζει τελεια :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356610

    Κάνε τις resize (640X480), γιατί μάλλον είναι τεράστιες και δεν έρχονται.

    Φιλε Λεωνιδα, τελικα δεν μπορω να σου τις στειλω….παντως ,ξανα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το ενδιαφερον σου…
    Σημερα πηρα τ ηλ. τον κοντακα, και του ειπα το προβλημα, μου ειπε οταν μπορεσω να το παω απο εκει…
    Εσυ τι λες?? πως μπορει να διορθωθει το προβλημα??? Με αλλαγη του pich μπορει να διορθωθει?? :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #117495

    Φίλε μου Διονύση.

    Με στενοχωρεί πολύ που δεν μπορώ να σε βοηθήσω από μακριά. Επιμένω στο θέμα επώμιση, γιατί 11 φορές στις 10 αυτή φταίει πρώτα απ' όλα σε θέματα gun fit και ύστερα όλα τα άλλα. Στους μαθητές μου δεν φτιάχνω ποτέ μέτρα αν δεν μάθουν πρώτα επώμιση. Σ' αυτό είμαι απόλυτος. Είναι χαμένος χρόνος και χρήμα, αφού ύστερα πρόκειται να το ξαναλλάξουν το όπλο. Οπότε, εν προκειμένω, δεν μπορώ να σε συμβουλέψω. Εκτός αν είσαι σίγουρος ότι η επώμισή σου είναι σωστή, οπότε το φτιάχνεις το όπλο και δεν ξαναπειράζεις ούτε το ένα ούτε τ' άλλο.

    Στο άλλο σου ερώτημα, που το έχεις θέσει και δις, ΟΧΙ, ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟ PITCH ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ Ή ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ!!! Ήμαρτον! Ποιοι τα λένε αυτά; Το pitch αφορά την ιδανική επιφάνεια επαφής του πέλματος στον ώμο μας σε συνδυασμό με τον μέσο όρο γωνιών βολής, ανάλογα με το είδος κυνηγίου για το οποίο προορίζουμε το όπλο μας.

    Ξαναπροσπάθησε τώρα να μου στείλεις μία φωτογραφία. Τη κάνεις attach στο mail και μου την στέλνεις. Δεν είναι δύσκολο. Ζήτα βοήθεια από κάποιον έμπειρο με υπολογιστές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #356632

    Φιλε Λεωνιδα, σε ευχαριστω και παλι για την προθυμια σου, θα προσπαθησω να τις στειλω στον Μαριο, και θα σου τις στειλει αυτος…
    οσο για την ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΠΩΜΙΣΗ, εχεις απολυτο δικιο…δεν μπορω να πω 100% οτι επωμιζω τελεια καθε φορα, (αυτα μας κανει η…αποσταση..δυστυχως που σε εμας εδω πανω ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ να εχουμε καποιον δασκαλο σκοποβολης.ακομα και το σκοπευτηριο που εχουμε δεν εχει εξοπλισμο για δισκους!!! ) αλλα επωμιζω αργα και σταθερα, και νιωθω οτι το οπλο <κουμπωνει> επανω μου καλα…
    παντως παραξενο…εχω και μια καραμπινα Browning auto5 με κοντακι ντεμι πιστολε, και κλησεις 4,5-6, και μου ερχεται ΤΕΛΕΙΑ !!!!
    Γι'αυτο λεω οτι δεν μπορει να κανω εγω λαθος στις τοσες επωμισεις με το δικαννο και να ειμαι παντα κατω…. :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων