ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    740
    αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ στις #350514

    Σημερα στην Σαλαμινα πολυ λιγα ορτυκια…σηκωσαμε 3 πηραμε τα δυο απο ενα ο καθενας.
    Παρακολουθωντας τις προβλεψεις του καιρου την Πεμπτη βλεπω βοριαδακι και θα ελπιζω να πεσει κανενα κουφο στη Σαλαμινα για να δουμε καμια φερμα!!!

    Δικιο εχεις.με βαση τις προβλεψεις Αν κανει τιποτα μεχρι Τριτη -Τεταρτη..απο Λαμια και πανω


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #108876

    καλησπέρα φίλοι έσπασε και η ατυχία σήμερα καθώς μετά απο 20 μέρες και 6-7 εξωρμήσεις σηκώσαμε τα πρώτα ορτυκάκια στην ευρύτερη περιοχή Φιλιππιάδος.και πάλι οχι πολλά πράγματα 2 ορτυκάκια αλλά απο το τίποτα!!!καθώς κατάλαβα το προηγούμενο βράδυ τραγουδούσε <Νταλάρας>στο κάμπογιατί πέφτανε ντουφέκια σε συγκεκριμένες περιοχές. έχει πουλιά μέσα στα καλαμπόκια καθώς ακούγοντε μέχρι αργά το μεσημέρι να κελαηδάνε αλλά για να τα βρείς έξω δύσκολα μόνο αν αλλάξει ο καιρός και πέσουνε βροχούλες θα δούμε διαφορετική συμπεριφορά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #108885

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
    ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ
    ΣΑΒΒΑΤΟ ΧΑΡΑΚΑ ΟΡΤΥΚΙ ΜΗΔΕΝ 7.30 ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ . 8.30 ΣΤΑΜΑΤΩ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΣΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΖΙΦΟΣ.ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΑΓΟΡΑΖΩ ΜΗΛΑ ΖΑΓΟΡΑΣ ΑΠΟ ΜΑΝΑΒΗ ΚΟΡΩΠΙΟΤΗ ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΛΑΙΚΗ "……… Ο ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ"ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΨΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΑΒΗΔΩΝ ΕΚ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΚΛΠ ΑΛΛΟΙ ΨΑΧΝΑΝ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΣΦΑΓΕΙΟ.ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΣΧΕΤΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑ "ΟΧΙ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ" ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ "ΦΙΛΕ ΜΑΝΑΒΗ ΤΗΛΕΦ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΝΤΑΞΕΙ"ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΛΛΑΞΕ " ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ "ΣΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΟΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥΣ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑΝ ΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΤΟΥΣ ΑΔΙΑΦΟΡΑ .ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΟ ΣΤΙΣ "ΚΕΡΑΙΕΣ"ΕΓΙΝΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΛΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ .ΚΑΙ ΡΩΤΟ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΙ ΚΥΝΗΓΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΘΕΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΧΑΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΡΥΦΤΗ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΣΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚ……. ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚ……..ΒΑΛΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΛΑΡ…. ΤΟΥΣ.

    Υ.Γ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΡΩΠΙΟΤΕΣ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΕΜΑΘΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΡΤΥΚΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ Γ……………

    ΦΙΛΙΚΑ ΛΑΜΠΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #108923

    Auto pou ginetai ta teleutaia xronia einai polu parakseno…Opws kai persi peripou tetoia epoxh ekei pou epaiza mpala sto renth sta 8×8 ena ortuki prosgeiwthike sto ghpedo peripou stis 22.00.Eixe ena trauma sto stithos tou pou simainei oti kapou eixe vreiisws dipla sto allou fun park.
    Dustuxws den mporw na paw aurio alla tha perimenw nea sas na dw an htan tuxaio…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    saket στις #350538

    Εγω θελω να δωσω συγχαρητηρια στους κυνηγαραδες που βαζουν τα μηχανακια και ολους τους γλυφτες-λιγουρηδες που πανε απο κοντα αντι να τους τουφεκισουν!!!!
    Αφου οι θηροφυλακες κανουν τα στραβα ματια σε αυτο το πολυ σημαντικο ζητημα θα αναγκαστουμε να γινουμε ρουφιανοι η και κυνηγοι λαθροθηρων.
    Η αρχη θα γινει απο το Καστρο οπου καθε μερα μπαινει μηχανακι και θα συνεχιστει σε μερη οπως η Σαλαμινα η Μανη και πολλα αλλα….
    Και για να εξηγουμαι εμενα δεν εμ επηρεαζει το οτι σηκωνω ενα ορτυκι γιατι εγω το σηκωνω αντρικεια με την προσπαθεια των σκυλιων μου και το χαιρομαι τριπλα,αλλα η κοροιδια ειναι που με τρελαινει.Ολοι ξερουν αλλα οταν πρεπει κανεις δεν ξερει!!!

    Αν λέγοντας Κάστρο αναφέρεσαι στο Κάστρο στην Κωπαϊδα, εγώ κυνηγάω εκεί σχεδόν καθημερινά και μπορώ να βεβαιώσω ότι δεν υπάρχουν μηχανάκια…
    Αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω και συγκεκριμένο στείλε pm και να είσαι σίγουρος ότι αν υπάρχει μηχανάκι θα…σιγήσει πάραυτα…

    Πάντως καλό είναι όταν γράφουμε για μηχανάκια να μην υπερβάλουμε γιατί θα την πάθουμε όπως ο …γνωστός βοσκός με τον λύκο κατά τον Αίσωπο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #108932

    Σημερα φανηκαν κατι πουλακια στην υλικη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #108942

    Πιστεύω μετά την κακοκαιριά στα βόρεια αυτήν την βδομάδα να δούμε πουλάκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #108943

    REDWIRED που το θυμήθηκες αυτό με το κουνέλι??? . από την τσαντίλα μου δεν ξαναπήγα από τότε στον Πάτροκλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #108946

    Ποιο τηλεφωνο ποια θυροφυλακη στην ελλαδα ζουμε ολοι ειναι χωμενοι στα σκατα αντε να εξερεσουμε κανα δυο οχι παραπανω ,στην χασια καθε βραδυ παιζει μηχανακη το ξερει και θυροφυλακα αλλα δεν κανουν τιποτα και ξερουμε ολοι γιατι και οποιος παει να κυνηγηση εκει κοντα τρωει τουφεκιδι τις ζωης του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    MARMARINOSGIANNHS στις #108973

    ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΤΙΚΗ….ΑΡΑΓΕ ΓΙΑΤΙ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #108976

    Egw apanthsa me proswpiko mhnuma me stoixeia ston sunadelfo pou aporhse…Isws na einai xiliades ta mhxanakia se olh thn xwra kathimerina skefteite to aplo oti oloi kseroume apo enan!!!
    Avrio nwris to meshmeri tha sas exw nea giati epitelous vrhka xrono na paw mexri thn Salamina…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #108977

    Εγω στην εναρξη στην Ξυνιαδα ακουσα μονο 2 ορτυκια κ αυτα τραβηξαν στα καλαμποκια αμεσως…ασχημη χρονια στην εναρξη…
    οσο για τα μηχανακια εχει καταντησει αηδια,τι να πω!Τηλεφωνηστε κ δωστε τους ολους!
    Θα παρακαλεσω τους φιλους να μην ανοιγουν νεα θεματα οταν ηδη υπαρχουν παλιοτερα ιδια κ εαν μπορει καποιος να τα μεταφερει στο αρχικο θεμα ασ το κανει ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #108984

    ΦΙΛΟΙ ΚΥΝΗΓΙ ΤΙ ΝΕΑ ΑΠΟ ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΝΕΑ ΣΑΣ

    ΦΙΛΙΚΑ ΛΑΜΠΡΟΣ

    ΥΓ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΗΡΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #108998

    Σαλαμινα σημερα δεν υπηρχε τιποτα!!!
    Λιγοτερες τουφεκιες δεν εχουν πεσει ποτε…
    Ενα πηρε ο πατερας μου και ηταν ο καλυτερος του βουνου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #109016

    σημερα ρωτησα στο σκοπευτηριο καποιους που ειχαν παει κοππαιδα λεγρενα θηβα ,ουτε τα ειδαν ουτε τα ακουσαν…για να δουμε???

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων