ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,161 έως 5,175 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #414338

    φιλε σορυ κιολας αλλα στην πρωτο φωτο εισαι φαουλ

    γιατι ειναι φαουλ???


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #414339

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 3ΗΜΕΡΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΤΡΟΦΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝΕ, ΗΔΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΗΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΨΕΥΔΟΕΥΕΣΘΙΣΙΕΣ ΤΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #414342

    δεν ειπα ρε φιλαρακι οτι δεν βγαινουν τα μαθηματικα, απλα οποιος κυνηγησε φετος ορτυκια ξερει πως σε 3ημερο για φετος ειναι πολλα, τελος παντων καλη καρδια !!
    προσωπικα δεν με ενοχλουν οι φωτο με θηραματα αλλα με τα ορτυκια ειναι σαν να κοροιδευουμε τους εαυτους μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #414344

    δεν ειπα ρε φιλαρακι οτι δεν βγαινουν τα μαθηματικα, απλα οποιος κυνηγησε φετος ορτυκια ξερει πως σε 3ημερο για φετος ειναι πολλα, τελος παντων καλη καρδια !!
    προσωπικα δεν με ενοχλουν οι φωτο με θηραματα αλλα με τα ορτυκια ειναι σαν να κοροιδευουμε τους εαυτους μας

    κατσε τωρα γιατι τα εχουμε πει χιλιες φορες!!!το οτι μερικοι δεν βρικατε ορτυκια δεν σημαινει οτι δεν εβρισκε κανενας!!!τι μανια ειναι αυτη βρε παιδι μου να βγαζετε την κακια σας σε συναδελφους που εκαναν ενα  δυο καλα κυνηγια!!!!και μενα γνωστοι μου στην λαρισα δεν εβρισκαν αλλα ετυχαν σε μερα που επιασαν το οριο τι παει να πει αυτο???στον Εβρο στις αρχες του κυνηγιου ηρθε κανενας?και μιλαω για βορειο εβρο γινοταν πανικος πολυ ορτυκι ακομα και εμεις που πηγαιναμε για τριγωνια σηκωναμε ορτυκια αυτα τα λιγα μετρα που περπατουσαμε για το καρτερι!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #414455

    Τσαλαπετεινοί και πολλά χελιδόνια μαζί με τσίχλες σήμερα σε εκπαιδευτικό. Τα ορτύκια δεν έχουν φτάσει ακόμα και δεν έχω πέσει ακόμα και σε κανά ντοπιάρικο. Πιστεύω πως μέχρι την 25η Μαρτίου να έχουμε ξεκινήσει για τα καλά τα εκπαιδευτικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #414531

    kapsoxeris wrote:
    δεν ειπα ρε φιλαρακι οτι δεν βγαινουν τα μαθηματικα, απλα οποιος κυνηγησε φετος ορτυκια ξερει πως σε 3ημερο για φετος ειναι πολλα, τελος παντων καλη καρδια !!
    προσωπικα δεν με ενοχλουν οι φωτο με θηραματα αλλα με τα ορτυκια ειναι σαν να κοροιδευουμε τους εαυτους μας

    κατσε τωρα γιατι τα εχουμε πει χιλιες φορες!!!το οτι μερικοι δεν βρικατε ορτυκια δεν σημαινει οτι δεν εβρισκε κανενας!!!τι μανια ειναι αυτη βρε παιδι μου να βγαζετε την κακια σας σε συναδελφους που εκαναν ενα δυο καλα κυνηγια!!!!και μενα γνωστοι μου στην λαρισα δεν εβρισκαν αλλα ετυχαν σε μερα που επιασαν το οριο τι παει να πει αυτο???στον Εβρο στις αρχες του κυνηγιου ηρθε κανενας?και μιλαω για βορειο εβρο γινοταν πανικος πολυ ορτυκι ακομα και εμεις που πηγαιναμε για τριγωνια σηκωναμε ορτυκια αυτα τα λιγα μετρα που περπατουσαμε για το καρτερι!!

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    συμφωνω φιλε Θεολογη…. καποια πραγματα δεν λεν να τα καταλαβουν καποιοι…. απλα προσπαθουν να βγαλουν τον αλλον ψευτη κλεφτη και απατεωνα ……αμαν πια ελεοοοοοςςςςς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #414558

    Παιδια μην σχολιαζετε αρνητικα κατι που δεν σας καθετε εσας καλα στο ματι,,αμα εχετε αμφιβολιες

    απλα κρατηστετο για την παρτη σας και μην προσβαλετε τους συναδελφους,και εμενα για 3 ημερο στην ευβοια

    μπορει να μου φενοντε πολλα,αλλα αυτο δεν παει να πει οτι ο ανθρωπος δεν ετυχε σε ενα μπερκετι και εκανε τα πουλια νομιμα

    και για τις μπεκατσες δεν ηταν καλη χρονια φετος,,αλλα ο φιλος που κυνηγαμε παρεα βαρεσε σε 10 κυνηγια στο χωριο του

    τις δυπλες απο οτι βαρεσα εγω ολο το χρονο,,για αυτο χαλαρωστε γιατι οταν τελειωνη το κυνηγι αρχιζουμε τις γκρινιες

     

    Αμα θελετε να κραξετε κραξτε αφτους που στηνουν τα μηχανακια και μας χαλασανε το κυνηγι του ορτυκιου

    και οχι μονο κραξτε τους, αλλα σπαστε τους τα μηχανακια στο ξερο τους το κεφαλι,,εγω εχω να παω για ορτυκια 3 χρονια

    και ισος και παραπανω,,και μενω 40 λεπτα απο την κωπαιδα,,αυτη την ξεφτιλα που εφαγε αυτο το θηραμα δεν υπαρχη

    ολοι μα ολοι οι πονηροι βαζουν μηχανακι,,σε 2-3 χρονια που θα απαγορευτη θα βαλουν το μηχανακι εκει που ξερουν

    και θα χασουμε ολοι ενα μεγαλο δασκαλο στα πρωτα βηματα του κουταβιου μας που ειναι το ορτυκι

    και αυτο γιατι στην ελλαδα μας εφαγαν τα νουμερα,,γιατι απλα ειμαστε μεγαλα νουμερα κυνηγοι

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #414586

    φιλε louis επειδη γουσταρω κι εγω πολυ το κυνηγι του ορτυκιου κι επειδη το κυνηγαω χρονια κι επειδη ξερω πως ακριβως εχει η κατασταση τα τελευταια χρονια με αποκορυφωμα την φετινη χρονια σου λεω λοιπον με βεβαιτοτητα οτι στην ευβοια 3 μερες περασμα δεν εκανε φετος πως να το κανουμε και μαλιστα συνεχομενες!ορτυκια εκαναν βορεια μονο και κυριως ντοπιαρικα! οπου αλλου ακουσεις στην υπολοιποη ελλαδα οτι εκαναν νουμερα ειναι με μηχανακια, ελεος με αυτο το πραγμα!!! τα βαζουν βαρανε μεγεια τους , αλλα μετα να μου βαζουν και φωτο και να γραφουν μεγαλο περασμα και τα πετυχαμε και τα καναμε και ποσο τυχεροι ημασταν ασ το τα τρωω στη μαπα τοσα χρονια , και υποδειξεις αν δεν εισαι σιγουρος μη μιλας δεν ξερεις ποσα ατομα ηταν ποσες μερες εκατσα;ν και οι σχετικες μπαρουφες δεν μου χρειαζονται, τι ειναι τα ορτυκια μωρε τσιχλες, αμα δεν κανει περασμα και 1000 ατομα να ειναι στο βουνο κουλουρα θα ειναι το αποτελεμσα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #414590

    Φιλε και εγω ξερω τι περασματα εκανε φετος στην ευβοια,μιας που εχω πολλους φιλους που μενουν εκει

    και μενουν και πανω στα περασματα,,το τι γινετε με τα ορτυκια ολοι το ξερουμε,εγω σταματησα να τα κυνηγω γιατι

    θεωρω τον εαυτο μου μαλακα οταν ψαχνω τα 2-3 η 5 πουλια μεσα στο στο λιοπυρη,,και ο καθε μαλακας να κανει οσα κανει

    με τον τροπο που τα κανει,,αλλα δεν με νιαζει και δεν ασχολουμε με τον καθε ενα που ποσταρη κατι που για μενα ειναι παραξενο

    ουτε δικαστης ειμαι ουτε εισαγγελεας,,θα με νιαξει αμα πιασω καποιον με μηχανακι στον κυνηγοτοπο,,αλλα να σου πω και κατι

    σε αυτη την χωρα που ολα πουλιωντε και ολα αγοραζωντε μην ψαχνεις να βρεις ακρη,,η θηροφυλακες βαρανε τραμπολινο

    το δασαρχειο ηταν και ειναι μετα την πολεοδομια το πιο διεφθαρμενο σωμα,,τωρα τι αλλο να πουμε ρε φιλε

    ο ελληνας θελει μεταμοσχευση εγκεφαλου,,ειανι σαν τα ναρκωτικα,,ενα πιανεις 10 ξεφυτρωνουν απο πισω

    κανε εσυ το σωστο, και οταν δεις το λαθος η την παρανομια  στο βουνο κανε αυτο που καταλαβαινεις

    απο εδω μεσα να οτι και να πεις τζαμπα ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #414594

    ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ,

    21-22-23 / 9 /2012 ΚΑΙ ΕΠΙΣΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ (ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ) ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥΛΙΑ. ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΉΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ 
    TIRNAVOS26  ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΟΣ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #414616

    κοιταξα στο ημερολογιο που κραταω και ειδα οτι το σαββατο το απογευμα 22-9-2012 στην κωπαιδα σηκωσα δυο πουλια, και αλλα δυο την επομενη το πρωι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #414649

    Tης στραβης ψω……ς της  φταινε οι τριχες………………….. Το αν καποιος ηταν τυχερος,αν εσπασε τα ποδια του και εσκασε τα σκυλια του  μες το λιοπυρι  οταν οι αλλοι επιναν καφε η ηταν για υπνο δεν σας λεει τιποτα,σωνει και καλα πρεπει να ναι λαθροθηρας καποιος……………ρε Κασιδιαρης που χρειαζεται σε μερικους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #414653

    Tης στραβης ψω……ς της φταινε οι τριχες………………….. Το αν καποιος ηταν τυχερος,αν εσπασε τα ποδια του και εσκασε τα σκυλια του μες το λιοπυρι οταν οι αλλοι επιναν καφε η ηταν για υπνο δεν σας λεει τιποτα,σωνει και καλα πρεπει να ναι λαθροθηρας καποιος……………ρε Κασιδιαρης που χρειαζεται σε μερικους.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Πες τα χρυσοστομε πες τααααα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    102
    sokos76 στις #414661

    χαλαρωστε λιγο ρε παιδια.αποκλειεται ο αλλος να εχει καλυτερα σκυλια? να ειναι πιο τυχερος?να ξερει καλυτερα μερη?οποιος χτυπησε περισοτερα πρεπει οπωσδηποτε να εχει κραχτη? την αλλη φορα διαβαζα στο φορουμ για καποιον συναδερφο που πηρε 100+ ορτυκια συνολικα και ο ανθρωπος αναγκαστηκε να βαλει φωτο απο το μπαλκονι του για να δειξει που κυνηγαει!!!! ελεος πια.οπως και να εχει ειναι γνωστο οτι στην β. ελλαδα ειμαστε καλυτερα απο αποψη θυραματων.τι να κανουμε ?να ζητησουμε συγνωμη? πριν απο χρονια στον λαχανα στην εναρξη σε χωραφι 15-20 στρ. μπηκαν 4 ατομα με 5 σκυλια. δεν πηραν ουτε φερμα. μετα απο 20 λεπτα ερχεται ενας παππους με ενα επανιελακι.του λεω μαστορα εδω περασε ενας λοχος και δεν ειδαν τιποτα. δεν πειραζει μου λεει την βολτα μας να κανουμε. ε λοιπον ο παππους πηρε εξι φερμες σε ισαριθμα ορτυκια αντε να πεις τωρα τους αλλους οτι ειχε ορτυκια. γι αυτο σας λεω χαλαρωστεεεεεε.

    παντα φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #414668

    χαλαρωστε λιγο ρε παιδια.αποκλειεται ο αλλος να εχει καλυτερα σκυλια? να ειναι πιο τυχερος?να ξερει καλυτερα μερη?οποιος χτυπησε περισοτερα πρεπει οπωσδηποτε να εχει κραχτη? την αλλη φορα διαβαζα στο φορουμ για καποιον συναδερφο που πηρε 100+ ορτυκια συνολικα και ο ανθρωπος αναγκαστηκε να βαλει φωτο απο το μπαλκονι του για να δειξει που κυνηγαει!!!! ελεος πια.οπως και να εχει ειναι γνωστο οτι στην β. ελλαδα ειμαστε καλυτερα απο αποψη θυραματων.τι να κανουμε ?να ζητησουμε συγνωμη? πριν απο χρονια στον λαχανα στην εναρξη σε χωραφι 15-20 στρ. μπηκαν 4 ατομα με 5 σκυλια. δεν πηραν ουτε φερμα. μετα απο 20 λεπτα ερχεται ενας παππους με ενα επανιελακι.του λεω μαστορα εδω περασε ενας λοχος και δεν ειδαν τιποτα. δεν πειραζει μου λεει την βολτα μας να κανουμε. ε λοιπον ο παππους πηρε εξι φερμες σε ισαριθμα ορτυκια αντε να πεις τωρα τους αλλους οτι ειχε ορτυκια. γι αυτο σας λεω χαλαρωστεεεεεε. παντα φιλικα.

    Προσωπικά, μια φορά για 11 τσίχλες έγραψα σε απογευματινό και δεν μπορείς να φανταστείς τι άκουσα…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,161 έως 5,175 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων