ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,191 έως 5,205 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    balou1982 στις #414748

    Φαινεται Τολη…οταν θα μεγαλωσεις και γινεις αντρας και θα σε φωναζουν Αποστολη ισως τοτε καταλαβεις Τολη.

    Προς τους υπολοιπους δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο αυτη ειναι η γνωμη μου σχετικα με τις φωτο και την κυνηγετικη νοοτροπια που πρεπει να χουμε,οποιος καταλαβε καταλαβε.Βαρεθηκα να ασχολουμε με κυνηγους κρεατοσυλλεκτες επιδειξιες και χωρις ιχνος παιδιας κυνηγετικης και οχι μονο…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    ΓΙΩΡΓΟΣ7 στις #414749

    ρε παιδια  το θεμα ειναι οτι και οι μεν και οι δε εχετε δικιο.αλλα καντε υπομονη σε κανα 2 χρονια που δεν θα υπαρχουν ορτυκακια η θα απαγορευτουν δεν θα υπαρχει λογος τσακωμου…………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #414750

    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΗΝΕΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΥΓΙΩΣ ΣΚΕΠΤΩΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΤΟΝ balou ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΜΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΗΛΙΑ ΜΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #414758

    ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΕ ΤΟΛΗ ΑΚΟΥ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΦΙΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΛΩΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΜΑΓΚΙΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΚΡΑΤΑ ΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΓΡΑΦΤΗΚΑΜΕ ΤΩΡΑ  ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΠΑΠΑΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ;ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    185
    gastone στις #414759

    τολη το σαιτ δεν ειναι μονο για τουσ παλιους αλλα για τους υγειης σκεπτομενους κυνηγους και μη.Τωρα οσο για τησ φωτο περι ορεξεος ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #414763

    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΑΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΜΕΛΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΓΡΑΦΤΗΚΑΜΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ SITE;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #414766

    balou1982 το επιπεδο του ελληνα κυνηγου ειναι δυστυχως πολυ χαμηλο το βλεπουμε καθμερινα και στο βουνο και στο καφενειο και σε συζητησεις σαν κι αυτες!!
    ειρωνεια, μαγκιες ,βαραει ο αλλος 30 ορτυκια και νομιζει το τσουτσουνι του μεγαλωσε!για αυτο τραβαμε οτι τραβαμε με τις απαγορευσεις κι ολα αυτα
    αν και φετος η χρονια ειναι σαν την περσυνη καλυτερα αυτο το θηραμα να το ξεχασουμε και υπευθυνοι ειναι αυτοι που με τους πολλαπλασιασμους τυπου 3 μερες επι πεντε ατομα επι 12 ορτυκια ενταξει ειμαστε καλυμενοι βαλε και μια φωτο και ειμαστε γαματοι, αγοραστε τωρα ιταλικα να ξεκινησετε τα κουταβια σας. κακως απαντησα τοσες φορες (σπανια το κανω ) αλλα η ασχετοσυνη μερικων σπαει κοκκαλα, γραφω στον αλλο για μανη χαλκιδικη σουνιο και περασματα ορτυκιων και μου λεει ειχε ορτυκια στα τρικαλα και στα γρεβενα!
    ειπαμε ρε παιδια εχει χαβαλε το τζερτζελο αλλα με μετρο…

     

    Αν παρουμε παραδειγμα απο εσενα ,τον Στελιο και τον Καπσοχερι καταλαβαινουμε  για το επιπεδο μερικων που κυνηγανε μονο και μονο για την ΠΑΡΤΙ ΤΟΥΣ,για να ικανοποιησουν την κυνηγετικη τους υπαρξη και ΕΓΩ  τους.Και μερικες παρατηρησεις επι των γραφωμενων σας.

    Οταν κυνηγαμε επι τριημερα ,εγω πχ κυνηγαω 10ημερα καθε Σεπτεμβρη στο Μεσολογγι τα θηραματα τα βαζω σε ψυγειο χωρις να τα μαδησω, αν βγαλω φωτο την ωρα που τα παιρνω απο το ψυγειο για να φυγω ειμαι λαθροθηρας;Οτι φιλαρακι μου αρρωστο με το κυνηγι του ορτυκιου,χωρις να περασουν πουλια βαραγε καμια 10ρια σημαινει οτι ειναι λαθροθηρας;το οτι χαλαγε καθε μερα 20 ευρω πετρελαιο  και αλλαζε 3 η 4 σκυλια δεν σημαινει τιποτα;

    Αντε ρε  ,πειτε κανενα ΜΠΡΑΒΟ σε κανεναν που σπαταλαει περισοτερες ωρες απο εσας,χαλαει πολλαπλασια χρηματα απο εσας,εχει κλασεις ΚΑΛΥΤΕΡΑ σκυλια απο εσας,μενει πολυ πιο κοντα η εχει περισοτερες επιλογες ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ κυνηγοτοπων απο τους δικους σας ,συνηδητοποιηστε οτι υπαρχουν ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ απο εσας και σαν κυνηγοι και σαν ανθρωποι και μετα ελατε να τα πουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #414768

    EIXA KAI EΓΩ ΜΙΑ ΦΑΓΟΥΡΑ ΕΑΝ ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΑ ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ ΤΟΥ Ο ΞΕΡΟΛΑΣ ΑΡΧΙΚΥΝΥΓΑΡΑΣ FARAOS ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΗΤΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #414769

    Δεν υπερασπιζομαι κανεναν πλυν του δικαιου μιστερ,απο χρονια πρωτα ο Θεος και ο Αγιος να ειμαστε καλα,θα φροντισω να σου στελνουν pm που υπαρχουν θηραματα μπας και ικανοποιησεις το εγω σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #414770

    απο εδω και περα δεν θα γραφουμε για κυνηγια και δεν θα βαζουμε φοτο απο αυτα.  αλλα θα μιλαμε για μοδα. κυνηγετικο site ειναι ρε ξυπνατε.

    και οποιος γουσταρει να τσακωθει να το κανει με πμ. να μη μας ζαλιζει τα παπαρια και να μη κλειδωθει και το θεμα.

    αιντε με τα ορτυκια και της μαλακιες, επειδη βαρεσε ο αλλος 20 πουλια το κανατε θεμα.  λες και ειναι τοσο δυσκολο πια να βαρεσεις 10 ορτυκια τη φορα.

    γινατε ολοι οικολογοι εδω μεσα. αιντε του χρονου θα παμε και για κυνηγι με τακουνια και φορεμα και αντι τουφεκι στο χερι θα κραταμε ομπρελα. και τα σκυλια θα τα βαψουμε και ροζ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #414771

    KAΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΡΑΜΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΦΩΤΟ;ΚΡΙΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ;ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΑΣ.FARAO ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΟΥ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΝΑ ΒΑΡΕΣΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΩΣΤΑ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #414772

    συγγνώμη ρε παιδιά βρισκόμαστε σε ένα κυνηγετικό site. ποιος σας είπε ότι απαγορεύται να βάζουν τα μελη φωτό από κυνήγια τους ????? προσωπικά έχω σταματήσει να κυνηγάω ορτύκι εδώ και χρονια αλλα η φωτό είναι ωραίες σε κάθε κυνήγι οποιο και να είναι αυτό μην είσαστε “κομπεξικι”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #414774

    KAΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΡΑΜΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΦΩΤΟ;ΚΡΙΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ;ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΑΣ.FARAO ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΣΟΥ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΝΑ ΒΑΡΕΣΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΩΣΤΑ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

     

    Φυσικα,τι επιπεδο να εχεις οταν αποκαλεις συναδελφο που ουτε καν τον ξερεις λαθροθηρα επειδη κοπιασε 3 μερες να βγαλει μια φωτο;Θα ερθει ο Σεπτεμβρης δεν θα ερθει;αλλα αφου μαμηθηκε και δεν εχει γεμησει φωτο με φασες ο Φαλκον η παπια ο Ντιμαρ να δω τι θα λεγατε ……..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #414775

    το επιπεδο του ελληνα κυνηγου ειναι δυστυχως πολυ χαμηλο το βλεπουμε καθμερινα

    Το γενικεύεις και είναι πολύ λάθος.

    Η διαμάχη σας μας αφήνει αδιάφορους . Ομως ο  τρόπος που διατυπώνεις το απαξιωτικό σου  σχόλιο    περί ¨χαμηλού επιπέδου των κυνηγών ¨ μας αφορά όλους.

    Μην προσβάλεις τους συναδέλφους σου με γενικολογίες.Δεν είναι όλοι χαμηλού επιπέδου.Το αντίθετο θα έλεγα…..

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #414799

    …..ΚΡΙΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ;….

    Φίλε μου αυτό το πράγμα δεν έκανες και εσύ;

    Πάντα φιλικά

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,191 έως 5,205 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων