ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,386 έως 5,400 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    iban-ektor στις #432844

    ΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ .ΣΕ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΩΔΟΥΣ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΜΕΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΝΙΑΔΟΣ ΔΟΜΟΚΟΥ  8 ΚΑΙ 16 ΣΥΚΩΜΑΤΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #432851

    Μέχρι στιγμής 3 εξόδους (της 1 ωρίτσας περίπου λόγω του ποδιού μου) απολύτως τίποτα. Μόνο σε μία έξοδο ο μεγάλος μου σεττερ έκανε 5-6 φέρμες και επειδή γνωρίζω καλά το σκύλο μου είμαι σίγουρος ότι φερμάριζε σε μικρά ορτυκάκια. Το μόνο που κατάφερα στην πρώτη έξοδο ήταν η παρακάτω φωτό που την τράβηξα από το αυτοκίνητο:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #432879

    και εδω κατι δειχνει να κινειται μετα απο πολυ περπατημα σηκωσαμε 7 πουλακια.

    ΥΓ. χρηστο πανεμορφη φωτο φιλε για εξωφυλο περιοδικου ειναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    Panagiwtis Vasileiou στις #432986

    Μέχρι στιγμής 3 εξόδους (της 1 ωρίτσας περίπου λόγω του ποδιού μου) απολύτως τίποτα. Μόνο σε μία έξοδο ο μεγάλος μου σεττερ έκανε 5-6 φέρμες και επειδή γνωρίζω καλά το σκύλο μου είμαι σίγουρος ότι φερμάριζε σε μικρά ορτυκάκια. Το μόνο που κατάφερα στην πρώτη έξοδο ήταν η παρακάτω φωτό που την τράβηξα από το αυτοκίνητο:

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Χρήστος
    Κομοτηνή</div>

     

     

    φιλε φοβερη φωτογραφια!!!

    απο εκπαιδευτικα τωρα..πηγα χθες για 1μιση ωριτσα στη δαφνη αλλα μονο δυο φερμες πηρα με  συνεχομενες ποντες αλλα η κουταβα δε καταφερε να τα βγαλει….παντως πηρε καλο μαθημα πιστευω!εσεις τι λετε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    dkv στις #432990

    Σήμερα 2 ορτύκια με το χάραγμα  στην Κωπαΐδα, μετά για μπανάκι στην Αταλάντη  και πίσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #433129

    …. ΥΓ. χρηστο πανεμορφη φωτο φιλε για εξωφυλο περιοδικου ειναι.

    φιλε φοβερη φωτογραφια!!! …

    Να είστε καλά… Έχουμε κανένα νέο από εκπαιδευτικά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    dikis στις #433477

    Απο Εβρο…παραμενουμε στο ΜΗΔΕΝ!Μεγαλο ξενερωμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #433483

    Απο Εβρο…παραμενουμε στο ΜΗΔΕΝ!Μεγαλο ξενερωμα…

    Φιλε..που Εβροκατοικεις ?….Εδω Διδυμοτειχο..λιγα ορτυκακια υπαρχουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    dikis στις #433563

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>dikis wrote:</div>
    Απο Εβρο…παραμενουμε στο ΜΗΔΕΝ!Μεγαλο ξενερωμα…

    Φιλε..που Εβροκατοικεις ?….Εδω Διδυμοτειχο..λιγα ορτυκακια υπαρχουν.

    Τυχερο ειμαι φιλε.Εχω φαει τον τοπο κ ορτυκια δε βλεπω.Ισως δεν ψαχνω στα σωστα μερη…?Δεν ξερω…Ελπιζουμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #433584

    Tυχερε στο Τυχερο..εεε??

    Καποτε εκει, ευχαριστιομασταν καμπισιες…οοοταν επιτρεποταν (ειμαι λιγο μεγαλος  χχχχ)…ορτυκια αφθονα και περασματα τρυγονια.

    Τωρα Τυχερο ->Δρομος Σ.Ο.Α->γραμμες τραινου -> αμεσως αριστερα κατω προς αναχωμα -> τριτος πριν το αναχωμα δρομος δεξια, ..πισω απο το αγροικια  και κατω…ορτυκια γιόκ ?…εαν δεν εχει εκει…μπέσαμε μούτσο φιλε μου..μεσα στην <ντουρούτσα>μετα το 2ο αντλιοοστασιο δεξια ψαξατε ?

    Παντως ευχομαι να πας καλα…και να αλλαζουμε καμμια πληροφορια, οταν φανουν φασουλες, προς Λευκιμμη μερια.

    μπεκατσουλες κυνηγας ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    dikis στις #433698

    Tυχερε στο Τυχερο..εεε?? Καποτε εκει, ευχαριστιομασταν καμπισιες…οοοταν επιτρεποταν (ειμαι λιγο μεγαλος χχχχ)…ορτυκια αφθονα και περασματα τρυγονια. Τωρα Τυχερο ->Δρομος Σ.Ο.Α->γραμμες τραινου -> αμεσως αριστερα κατω προς αναχωμα -> τριτος πριν το αναχωμα δρομος δεξια, ..πισω απο το αγροικια και κατω…ορτυκια γιόκ ?…εαν δεν εχει εκει…μπέσαμε μούτσο φιλε μου..μεσα στην <ντουρούτσα>μετα το 2ο αντλιοοστασιο δεξια ψαξατε ? Παντως ευχομαι να πας καλα…και να αλλαζουμε καμμια πληροφορια, οταν φανουν φασουλες, προς Λευκιμμη μερια. μπεκατσουλες κυνηγας ?

    Ειμαι σχετικα νεος στον τοπο (απο περυσι) και ακομα δεν ξερω καλα τα μερη.Γι’αυτο καθε πληροφορια-βοηθεια ειναι δεκτη.Θα παω στα μερη που μου υποδειξες μηπως εχουμε κανενα τυχερο.Βεβαια ο σκυλος μου ειναι κουταβι κ φετος θα ειναι η πρωτη του χρονια.Οσο για τις φασες κατι ειχε περσι.

    Υ.Γ: ”Μπεκατσα” το αγαπημενο θηραμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #433714

    Φιλε DIKIS…καλημερα.

    Θα σου λεω οτι γνωριζω, απο εμπειριες παλαιοτερων ετών …ή εαν μαθαινω κατι..

    Βεβαια..μεσω προσωπικων μηνυματων…χιχι…καθοσον αντιλαμβανεσαι..ή οτιδηποτε θελεις να ρωτησεις η εδω ή σε μνμ, θα σου απαντω..

    Για περαστικα ορτυκια ή μπεκατσουλες, θα σου λεω οταν ελθει η εποχη…ή οταν μαθαινω.

    εχεις ιχ οχημα ή τζιποειδες, για να ξερω τις δυνατοτητες σου, σε προσβαση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    Panagiwtis Vasileiou στις #433743

    παιδες καλησπερα….απογοητευτικά τα δυο τελευταια εκπαιδευτικα σε νεοχωρακι..βοιοτοιας ..εσεις κανα νεο απο κωπαιδα;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    dikis στις #433756

    Φιλε DIKIS…καλημερα. Θα σου λεω οτι γνωριζω, απο εμπειριες παλαιοτερων ετών …ή εαν μαθαινω κατι.. Βεβαια..μεσω προσωπικων μηνυματων…χιχι…καθοσον αντιλαμβανεσαι..ή οτιδηποτε θελεις να ρωτησεις η εδω ή σε μνμ, θα σου απαντω.. Για περαστικα ορτυκια ή μπεκατσουλες, θα σου λεω οταν ελθει η εποχη…ή οταν μαθαινω. εχεις ιχ οχημα ή τζιποειδες, για να ξερω τις δυνατοτητες σου, σε προσβαση.

    Να ‘σαι καλα φιλε για τις πληροφοριες!Ευχαριστω κ παλι!Τελικα δεν πρεπει να εισαι και πολυ ”ακαρδος”…χαχα.Απο οχημα,εχω ΙΧ Μazda 6,αλλα εννοειται με σκυλοκουτο πισω.Θα τα λεμε κατα τη διαρκεια της σεζον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #433768

    Φιλε Dikis….Θα σου πω, εν καιρω, καποια  καλα μπεκατσοτοπια, στα οποια μπορεις να εχεις προσβαση με το ΙΧ σου…βεβαια με καποιους περιορισμους, που αφορουν στην εχεμυθεια και στο απορρητο των τοποθεσιων..Sealed..

    Να ξερεις οτι, εφοσον θα σου πω τοποθεσια για μπεκατσα, απο προσωπικη εμπειρια και κυνηγια θα ειναι ΑΑΑ…δεν ξεφορτωνομαι απλα μια υποχρεωση….εαν δεν βρεις..ειναι θεμα καιρου , χρονιας κλπ…παντως σαν σαν κυνηγοτοπι θα ειναι τοπ..και με καλη διαπιστωμενη αποδοση ..

    ΥΓ…τα της αμοιβης, θα τα βρουμε….Δεχομαι και πιστωτικες καρτες.!!!!..Money Mouth…lol.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,386 έως 5,400 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων