ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,476 έως 5,490 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #435000

    Σήμερα κάτι έγινε! 2 άτομα με τα δικά μου μόνο σκυλιά, 7 πουλιά τα 5 ήρθαν μαζί μας. Επιτέλους «ξεχαρμάνιασε» ο μεγάλος μου σεττεράκος.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    Αντε με το καλό !!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #435001

    εγώ βγήκα 20&21 και άφησα να αναρρώσω καλά από το χέρι,βλέπω πάει πολύ καλύτερα ας ελπίσω μέσα στη βδομάδα να κάνω την αρχή και πάλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #435005

    εχθες σε απογευματηνη βολτα 12 πουλακια τουφεκισμενα 9 στο χερι και ενα που ηταν αρσενικο!!! καλα ηταν βγηκε και λιγο ο σκυλακος… σημερα μας προδωσε το ξυπνητηρι και δεν καταφερα να παω!!!!

    Καλό το παραμύθι σου μαγκάκο,μόνο που δεν είχε λύκο μέσα,εγώ στη θέση σου μετά το περσινό σου φιάσκο με τη φωτό στη μπεκάτσα η θα έξαφανιζόμουν η θα έβαζα μυαλό,εσύ ομως συνεχίζεις να θέλεις να κοροιδεύεις το κόσμο,γιατί πιστεύεις οτι είσαι εξυπνότερος απο τους άλλους.ΣΗΜ.μήν απαντήσεις με αλεπές γιατί έχει γεμίσει ο τόπος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #435013

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>victfalcon wrote:</div>
    εχθες σε απογευματηνη βολτα 12 πουλακια τουφεκισμενα 9 στο χερι και ενα που ηταν αρσενικο!!! καλα ηταν βγηκε και λιγο ο σκυλακος… σημερα μας προδωσε το ξυπνητηρι και δεν καταφερα να παω!!!!

    Καλό το παραμύθι σου μαγκάκο,μόνο που δεν είχε λύκο μέσα,εγώ στη θέση σου μετά το περσινό σου φιάσκο με τη φωτό στη μπεκάτσα η θα έξαφανιζόμουν η θα έβαζα μυαλό,εσύ ομως συνεχίζεις να θέλεις να κοροιδεύεις το κόσμο,γιατί πιστεύεις οτι είσαι εξυπνότερος απο τους άλλους.ΣΗΜ.μήν απαντήσεις με αλεπές γιατί έχει γεμίσει ο τόπος.

    μαγκακο…. για περιμενε λιγο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #435019

    πες μας λοιπον τωρα ποσο λακαμας εισαι??? δεν ηθελα να βαλω φωτο γιατι δεν ηταν εφδιακρητα τα πουλια αλλα τωρα μαλλον εσυ πρεπει να εξαφανιστεις … εισαι και σαλονικιος αναθεμα σε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #435020

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>victfalcon wrote:</div>
    εχθες σε απογευματηνη βολτα 12 πουλακια τουφεκισμενα 9 στο χερι και ενα που ηταν αρσενικο!!! καλα ηταν βγηκε και λιγο ο σκυλακος… σημερα μας προδωσε το ξυπνητηρι και δεν καταφερα να παω!!!!

    Καλό το παραμύθι σου μαγκάκο,μόνο που δεν είχε λύκο μέσα,εγώ στη θέση σου μετά το περσινό σου φιάσκο με τη φωτό στη μπεκάτσα η θα έξαφανιζόμουν η θα έβαζα μυαλό,εσύ ομως συνεχίζεις να θέλεις να κοροιδεύεις το κόσμο,γιατί πιστεύεις οτι είσαι εξυπνότερος απο τους άλλους.ΣΗΜ.μήν απαντήσεις με αλεπές γιατί έχει γεμίσει ο τόπος.

    οποτε θελεις να μυωσεις καποιον να βεβαιωνεσαι πρωτα οτι αυτος ειναι κατωτερος σου και δεν μπορει να σε κανει ρομπα…..!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #435032

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>Salonikios wrote:</DIV>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>victfalcon wrote:</div><BR>εχθες σε απογευματηνη βολτα 12 πουλακια τουφεκισμενα 9 στο χερι και ενα που ηταν αρσενικο!!! καλα ηταν βγηκε και λιγο ο σκυλακος… σημερα μας προδωσε το ξυπνητηρι και δεν καταφερα να παω!!!! </P>

    <P>Καλό το παραμύθι σου μαγκάκο,μόνο που δεν είχε λύκο μέσα,εγώ στη θέση σου μετά το περσινό σου φιάσκο με τη φωτό στη μπεκάτσα η θα έξαφανιζόμουν η θα έβαζα μυαλό,εσύ ομως συνεχίζεις να θέλεις να κοροιδεύεις το κόσμο,γιατί πιστεύεις οτι είσαι εξυπνότερος απο τους άλλους.ΣΗΜ.μήν απαντήσεις με αλεπές γιατί έχει γεμίσει ο τόπος. </P>

    <P>οποτε θελεις να μυωσεις καποιον να βεβαιωνεσαι πρωτα οτι αυτος ειναι κατωτερος σου και δεν μπορει να σε κανει ρομπα…..!</P>

    Ανήκεις σε μια κατηγορία κυνηγών που μου είναι αντιπαθής,τύπους σαν και σένα 30 χρόνια κυνήγι έχω συναντήσει αρκετούς,οτι έκανα με τους άλλους έτσι θα κάνω και με σένα,θα σε απαξιώσω και δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ μαζί σου.Ρόμπα γίνεσαι απο μόνος σου με αυτά που γράφεις και κάνεις,όσο για τη φωτό σου μεγάλε κυνηγέ, δεν βγάζεις άκρη,διότι με τις φωτό έχεις βεβαρημένο παρελθόν.ΤΕΛΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #435033

    Οχι δεν πήγα προς τα εκεί

    πηγαινε στα τρυφιλια που βγαζει ο δρομος προς το προαστιο….. εχει καλα κοματια εκει αντρεα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #435037

    Ανήκεις σε μια κατηγορία κυνηγών που μου είναι αντιπαθής,τύπους σαν και σένα 30 χρόνια κυνήγι έχω συναντήσει αρκετούς,οτι έκανα με τους άλλους έτσι θα κάνω και με σένα,θα σε απαξιώσω και δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ μαζί σου.Ρόμπα γίνεσαι απο μόνος σου με αυτά που γράφεις και κάνεις,όσο για τη φωτό σου μεγάλε κυνηγέ, δεν βγάζεις άκρη,διότι με τις φωτό έχεις βεβαρημένο παρελθόν.ΤΕΛΟΣ

    φιλε σαλονικιε πιστευω πως παραφερεσαι… ο καθενας εχει την επιλογη να εκφραση οτι θελει χωρις να μειωση καπιον αλλον βεβαια… εσυ γιατι τα βαζεις με τον βικ…. σε εθιξε καπου???? φιλικα παντα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #435039

    εσυ ανηκεις σε μια οικογενεια κυνηγων τους οποιους ονομαζω κυνηγους του πληκτρολογιου οι οποιοι απλα κριτηκαρουν τους αλλους… τους ιδονιζει αυτο το πραγμα…. λοιπον πληκτρολογιακια… ασε τον υπολογιστη και τραβα σε καμια σταρια να περπατισεις κανα χιλιομετρο να σηκωσεις κανα πουλακια γιατι απ οτι φενεται το δικο σου ΔΕΝ…. και ασε τους αλλους …οσο για την εγκηροτητα της φωτο μπορεις να το στεκαρεις οποια στιγμη θες…. γι αυτο λοιπον σου λεω ετσι πολυ ευγενικα οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και κλεινω την συζητηση για να μην γινεις πιο πολυ ρομπα…. καλο σου βραδυ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    233
    Andreasdik στις #435042

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Andreasdik wrote:</div>
    Οχι δεν πήγα προς τα εκεί

    πηγαινε στα τρυφιλια που βγαζει ο δρομος προς το προαστιο….. εχει καλα κοματια εκει αντρεα……

    Να ´σαι καλά πατριώτη μου!
    Δυστυχώς άδεια τέλος, πίσω στην Αθήνα για δουλειά τώρα!
    Στις 20 Σεπτέμβρη θα ανέβω πάλι… Θα πάω μια βόλτα και προς τα εκεί!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #435043

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>maniakos wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Andreasdik wrote:</div><br>
    Οχι δεν πήγα προς τα εκεί

    πηγαινε στα τρυφιλια που βγαζει ο δρομος προς το προαστιο….. εχει καλα κοματια εκει αντρεα……

    Να ´σαι καλά πατριώτη μου!<br>
    Δυστυχώς άδεια τέλος, πίσω στην Αθήνα για δουλειά τώρα!<br>
    Στις 20 Σεπτέμβρη θα ανέβω πάλι… Θα πάω μια βόλτα και προς τα εκεί!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Ανδρέας!<br>
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.<br>
    Benelli Raffaello Crio.

    </div>

    σντε καλη επιστροη να εχεις κ προς την αθηνα κ οταν ξανα ερθεις παλι με το καλο καρδιτσα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #435065

    εγώ βγήκα 20&21 και άφησα να αναρρώσω καλά από το χέρι,βλέπω πάει πολύ καλύτερα ας ελπίσω μέσα στη βδομάδα να κάνω την αρχή και πάλι.

    Στέφανε μια βιαστείς με το χέρι σου. Έχει πολύ δρόμο ακόμη η κυνηγετική σεζόν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #435073

    L

    εσυ ανηκεις σε μια οικογενεια κυνηγων τους οποιους ονομαζω κυνηγους του πληκτρολογιου οι οποιοι απλα κριτηκαρουν τους αλλους… τους ιδονιζει αυτο το πραγμα…. λοιπον πληκτρολογιακια… ασε τον υπολογιστη και τραβα σε καμια σταρια να περπατισεις κανα χιλιομετρο να σηκωσεις κανα πουλακια γιατι απ οτι φενεται το δικο σου ΔΕΝ…. και ασε τους αλλους …οσο για την εγκηροτητα της φωτο μπορεις να το στεκαρεις οποια στιγμη θες…. γι αυτο λοιπον σου λεω ετσι πολυ ευγενικα οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και κλεινω την συζητηση για να μην γινεις πιο πολυ ρομπα…. καλο σου βραδυ!

    ΛΑΘΟΣ με έκρινες πιτσιρίκο,εγώ έχω κάνει κυνήγια σε ορτύκι και μπεκάτσα που εσύ δεν τα έχεις δεί ούτε σε DVD,απλώς δεν παραμυθιάζω το κόσμο και σου τα χώνω γιατί είμαι σαλονικιός και δεν κωλώνω να πώ κάτι που δεν μου αρέσει.ΚΑΛΗΝΎΧΤΑ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #435087

    Εύχομαι καλή κυνηγετική περίοδο σε όλους μας,χωρίς ατυχήματα και με θηραματικές επιτυχίες.
    Μετά το πρωινό της 20ης Αυγούστου ,που ήταν αφιερωμένο σε κυνήγι τρυγονιού, αποφασίσαμε με τον φίλο και
    συνκυνηγό μου την Πέμπτη 22 του μήνα ,αφού πρώτα πηγαίναμε σε ένα άλλο μέρος (το πρωί ) μήπως περάσει κανένα τρυγόνι, να ασχοληθούμε μετά με μερικά ορτύκια που τα ξέραμε σε ένα μέρος(καμιά 10-15 πουλιά
    όλα-όλα)τα οποία μέχρι τότε ο φίλος μου Μήτσος τα “εκμεταλλεύοταν” για την εκπαίδευση των μικρών Επανιέλ
    που συντηρεί και τρέφει.
    Όταν η ώρα είχε φτάσει οκτώ και μισή και μόνο ένα τρυγόνι είδαμε(έφυγε ατουφέκιστο) αποφασίσαμε να μετακινηθούμε στον κοντινό τόπο με τα ορτύκια.Σκοπός μας ήταν να κάνουμε οσα σηκώματα – φέρμες θα μπορούσε
    να μας δώσει η Φρίντα (νεαρό επανιέλ που πήραμε μαζί μας)και από αυτά να τουφεκίσουμε δυό- τρία πουλιά προς
    περαιτέρω εκπαίδευση του σκύλου ( εξοικείωση με τις τουφεκιές, απόρτ-επαναφορά του θηράματος κ.τ.λ.)
    Με το που ζυγώσαμε στίς συτοκαλαμιές ακούγοντας ένα ντουμπλέ μας “έζωσαν τα φίδια” . Λές να είναι κάποιος άλλος;
    Όντως με το που φτάσαμε διαπιστώσαμε ότι ένας νεαρός κυνηγός, ο Λάζαρος (δεν πιστεύω να ήταν πάνω από
    20 χρονών)είδη είχε “αλωνίσει” την καλαμιά με ένα επανιέλ ασπρόμαυρο(του το είχε δώσει από παλιά γέννα ο
    φίλος μου ο Μήτσος)και είχε κρεμάσει 5 πουλιά.”Πήρα και άλλα τρία το πρωινό της έναρξης” μας είπε.
    Αφού λοιπόν ήρθαν έτσι τα πράγματα και εμείς μακαρίζαμε την τύχη μας που κάναμε το πρώτο πουλί της χρονιάς λίγο αργότερα και που είδαμε τη Φρίντα να φερμάρει, να βρίσκει του χτυπημένο πουλί και να το
    αποθέτει στα χέρια του φίλου μου γεμίζοντάς τον ελπίδες για ένα αξιόλογο σκύλο-σύντροφο.

    leatherman.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,476 έως 5,490 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων