ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,626 έως 5,640 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #437481

    αρκετα ορτυκακια σημερα περιξ λαυρεωτικης-σουνιου.οσοι ηταν εκει το ευχαριστιθικαν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #437493

    14 σηκώματα σήμερα , 7 στο χέρι + 1 που δεν βρέθηκε.

    ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΦΙΛΕ ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #437499

    εδω τρικαλα ακομα νεκρα δεν επεσαν ακομα.χτες πηρα ενα με τον φιλο μου και σημερα επαθα πλακα με κατι που δεν μου ξαναετυχε.ειχα χτυπησει πριν 7 μερες ενα και πηρε φτερο και επεσε μεσα σε μια βαμβακια και δεν το ειχα βρει.περνας παλι απο το ιδιο χωραφι βλεπω το σκυλο ντοριαζει τσακ φερμα παω κοντα βλεπω το ορτυκι τιναζει κανα 1 μετρο και καθεται κανα 2 μετα μπροστα.α λεω μας δουλευεις κανει τσαλιμακια σπαει η φερμα τσακ παλι παω τπτ φευγει ο σκυλος καμια 15 μετρα ποιο κατω τσακ παλι φερμα α λεω ειναι κι αλλο εδω (θα θελες πες) παω εκει το βλεπω φερμα ορτυκι δεν εβλεπα τιναζει παλι και το πιανει μετα λεω εχει γουστο να ειναι αυτο π τραυματισα και οντως ηταν.μου εκανε εντυπωση παντως πως αντεξε με σπασμενο φτερο και στηθος στο πλαι το πηρε το αλλο φτερο ψιλοχτυπημενο και πανω απο το μπουτι και κει σκαγι τι δυναμεις ειχε το ατιμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #437525

    αρκετα ορτυκακια σημερα περιξ λαυρεωτικης-σουνιου.οσοι ηταν εκει το ευχαριστιθικαν.

    εισαι σιγουρος φιλε οτι βαραγανε ορτυκια??????????

    σε ρωταω γιατι εγω ειδα με τα ματια μου καμια εκατοστη ορτυκαδες να ‘ξεχυνονται’ στους λοφους και να τουφεκανε ΟΧΙ ορτυκια αλλα τα ΤΡΥΓΩΝΙΑ που προφανος ειχαν ερθει την νυχτα και ηταν πιασμενα μεσα στα πουρναρια , ειδικα μεσα στα ελαχιστα πευκακια ομως τα προγκαγανε τα σκυλια με αποτελεσμα να σηκωνονται τα πουλια απο μακρια και αυτοι να τους ριχνουν με φυσιγγια διασπορας και να τους ‘κλανουν τον γκιονη’…….ωρε πεσαν κατι τριπλετες… 😀
    μεχρι που καποιοι ‘εξυπνοι’ στησαν αμεσως καρτερια στις πλαγιες και περιμμεναν τα ορτυκοσκυλα των αλλων για να σηκωσουν τα τρυγωνια και να πεσουν πανω τους 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #437527

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΞ….ΤΣΑΜΠΑ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #437554

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>benelli-crioevo wrote:</div>
    αρκετα ορτυκακια σημερα περιξ λαυρεωτικης-σουνιου.οσοι ηταν εκει το ευχαριστιθικαν.

    εισαι σιγουρος φιλε οτι βαραγανε ορτυκια??????????

    σε ρωταω γιατι εγω ειδα με τα ματια μου καμια εκατοστη ορτυκαδες να “ξεχυνονται” στους λοφους και να τουφεκανε ΟΧΙ ορτυκια αλλα τα ΤΡΥΓΩΝΙΑ που προφανος ειχαν ερθει την νυχτα και ηταν πιασμενα μεσα στα πουρναρια , ειδικα μεσα στα ελαχιστα πευκακια ομως τα προγκαγανε τα σκυλια με αποτελεσμα να σηκωνονται τα πουλια απο μακρια και αυτοι να τους ριχνουν με φυσιγγια διασπορας και να τους “κλανουν τον γκιονη’…….ωρε πεσαν κατι τριπλετες… :D<br>
    μεχρι που καποιοι “εξυπνοι” στησαν αμεσως καρτερια στις πλαγιες και περιμμεναν τα ορτυκοσκυλα των αλλων για να σηκωσουν τα τρυγωνια και να πεσουν πανω τους :D
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!

    </div>

    μαλον θα εισουν σε αλλο μερος γιατι εγω εκει που ημουν οι περισοτερες ηταν μονοντουφεκιες,και τα ατομα που ειδα ειχαν επανο τους 5+6 ορτυκια, και μου ειπαν οτι ειχαν πολλα συκοματα,αλλα πολυς κοσμος και δεν ντουφεκουσαν παντα,ωσο για τρυγονια εγω απο το καρτερι πουκαθομαι και εχω μεγαλη ορατοτητα,δεν ειδα ουτε 1.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #437559

    σημερα συνολο 10 σηκωματα 5 τουφεκισμενα και ενα πιασμενο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #437564

    καλησπερα κι απο μενα.διαβαζοντας κι εγω την πληροφορια πηγα το απογευμα μεχρι τη σαρωνιδα γιατι δεν με επερνε ηωρα για λαυριο.μετα απο δυωρο περπατημα σηκωσα ενα και το πηρα.δεν νομιζω οτι ηταν ορτυκι απο σημερινο περασμα.εντωμεταξυ παντα οταν εχει η λαυρεωτικη πουλια εκει εξι σηκωματα θα τα κανω.επισης παντελης ελειψη κυνηγων.παντως περπατησα και στο σπιτι τι θα κανα?καλο βραδυ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    stergios laika στις #437593

    σημερα συνολο 10 σηκωματα 5 τουφεκισμενα και ενα πιασμενο…

    Εκατό φορές στο έχω πει..στα ορτύκια θα πηγαίνεις με την απόχη!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    gianpap στις #437607

    Υπομονή μέχρι το ΣΚ αδέλφια …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #437611

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>victfalcon wrote:</div>
    σημερα συνολο 10 σηκωματα 5 τουφεκισμενα και ενα πιασμενο…

    Εκατό φορές στο έχω πει..στα ορτύκια θα πηγαίνεις με την απόχη!!!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Κυνηγός μετά κυνός, κυνηγούσε πρότεινος μα ο σάκκος ειν κενός εκ λαγού και τρυγωνός!!

    </div>

    αχαχαχαχ ελα να σου μαθω πως…. χαχαχα του χρονουν παραγωγη ορτυκιων απο αγρια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #437661

    καλησπερα κι απο μενα.διαβαζοντας κι εγω την πληροφορια πηγα το απογευμα μεχρι τη σαρωνιδα γιατι δεν με επερνε ηωρα για λαυριο.μετα απο δυωρο περπατημα σηκωσα ενα και το πηρα.δεν νομιζω οτι ηταν ορτυκι απο σημερινο περασμα.εντωμεταξυ παντα οταν εχει η λαυρεωτικη πουλια εκει εξι σηκωματα θα τα κανω.επισης παντελης ελειψη κυνηγων.παντως περπατησα και στο σπιτι τι θα κανα?καλο βραδυ

    Nα χαίρεσαι την Remingtona

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    blackman στις #437675

    Μέγαρα σήμερα κουλουράκι ωραιότατο.Ούτε μυρωδιά δεν πήραμε.Αρκετοί κυνηγοί για καθημέρινη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ΑΝΤΩΝΗΣ BENELLI στις #437677

    Καλησπέρα σε όλους,
    θα ήθελα αν θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για μέρη στα οποία μπορώ να κυνηγήσω στην περιοχή από κερατέα έως και Λαύριο αφού πρόσφατα μετακόμισα από Κρήτη κερατέα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #437681

    η βεραντα σου ειναι το καλυτερο μεροςςςςςςς

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,626 έως 5,640 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων