ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,641 έως 5,655 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #437682

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα κι απο μενα.διαβαζοντας κι εγω την πληροφορια πηγα το απογευμα μεχρι τη σαρωνιδα γιατι δεν με επερνε ηωρα για λαυριο.μετα απο δυωρο περπατημα σηκωσα ενα και το πηρα.δεν νομιζω οτι ηταν ορτυκι απο σημερινο περασμα.εντωμεταξυ παντα οταν εχει η λαυρεωτικη πουλια εκει εξι σηκωματα θα τα κανω.επισης παντελης ελειψη κυνηγων.παντως περπατησα και στο σπιτι τι θα κανα?καλο βραδυ

    Nα χαίρεσαι την Remingtona τη χαιρομαι ρε φιλε να σαι καλα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #437736

    περασματακι σημερα χαλκιδικη…. οχι τρελο αλλα ειχε πουλακια~~~~~

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #437756

    πολυ καλο περασμα ορτυκιοων σημερα εδω στο νησι ολοι γρηγορα στο οριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #437762

    πολυ καλο περασμα ορτυκιοων σημερα εδω στο νησι ολοι γρηγορα στο οριο<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    συνονοματε μαλλον ερχισαν την καταβαση… και εκατσαν και τα δυο περασματα σχεδον στο ιδιο υψος … επλιζω να εκανες και συ το γουστο σου! καλη σου μερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #437797

    φήμες και για πουλάκια στη Μάνη σήμερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #437800

    6 στην τσάντα, 1 την έκανε (μάλλον έφταιγαν τα φυσίγγια 😆 ) και 3 έφυγαν ατουφέκιστα. Τα περισσότερα δε δεχόταν φέρμα και δε μου φάνηκαν για κουρασμένα. Περπάτησα ένα 2ωρο (3μμ με 5μμ περίπου)

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #437803

    βαρατε παιδια βαρατε γιατι εδω τρικαλα θα σαλταρουμε δεν εχει πουπουλο.εχω ψοφησει στο περπατημα εχω αλλαξει μεριες τπτ οι φιλοι μου τπτ αλλοι δεν το δαν ακομα.εγω εκει 1 τη φορα σταθερα.αντε μπας και αρχισαν να κατεβαινουν…αμα ειχε περασμα εκει ε του πουστη που θα πανε σκ εδω θα ειναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #437804

    φήμες και για πουλάκια στη Μάνη σήμερα

    καλησπερα δεν ειναι φημες ειναι πραγματικοτητα απο φιλαρακια που ειναι κατω εγινε καλο παιοχνιδι σημερα με νουμερα καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #437807

    βαρατε παιδια βαρατε γιατι εδω τρικαλα θα σαλταρουμε δεν εχει πουπουλο.εχω ψοφησει στο περπατημα εχω αλλαξει μεριες τπτ οι φιλοι μου τπτ αλλοι δεν το δαν ακομα.εγω εκει 1 τη φορα σταθερα.αντε μπας και αρχισαν να κατεβαινουν…αμα ειχε περασμα εκει ε του πουστη που θα πανε σκ εδω θα ειναι.

    και εμεις περιμενουμε εδω στην αττικη αδερφε.μεχρι στιγμης δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο εδω αλλα αφου ειχε η χαλκιδικη και η θασος που θα παει μεχρι το σκ θα εχει και εδω κατι……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    dikis στις #437814

    Απογευματινο μετα απο 1μιση ωρα το απολυτο ξενερωμα και πριν φυγω λεω να παω κ σε ενα τελευταιο θερισμενο ηλιοσπορο…σηκωθηκαν γυρω στα 8-9 πουλια (ο σκυλος χαζεψε) αφερμαριστα.Καταφερα και πηρα 3.Τα 2 παχια πουλια.Ισως να ειχε μικρο περασματακι.Σουρουπωσε και εφυγα με την ελπιδα για αυριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #437837

    1.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #437848

    6 στην τσάντα, 1 την έκανε (μάλλον έφταιγαν τα φυσίγγια :lol: ) και 3 έφυγαν ατουφέκιστα. Τα περισσότερα δε δεχόταν φέρμα και δε μου φάνηκαν για κουρασμένα. Περπάτησα ένα 2ωρο (3μμ με 5μμ περίπου)

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    χρηστο την χειροτερη ωρα πηγες απο τις 5,30 μεχρι τησ 7,30 ειναι η καλυτερη ωρα τοτε πιανουν τα υψωματα φιλε να ξερεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    TORES στις #437855

    συναδελφοι καλησπερα απο την χιο.φετος τα περασματα στα ορτυκια πανε σταθερα καλα απο 5/9 χωρις εξαρσεις που αυτο ειναι πολυ καλο για να εχει καθε μερα απο λιγα.μαλλον ο καθοδικος κυκλος των πουλιων τελειωσε και μαλλον ερχονται καλυτερες μερες για το ορτυκι.θα ερθουν ακομα καλυτερες ομως αν ολοι τουφεκαμε μονο τα φερμαριστα.φιλικα τορες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #437856

    Καλησπερα φιλοι μου!!Ειχα να γραψω πολυ καιρο!!Τωρα που ξεκινησε το κυνηγι θα τα λεμε!!Λοιπον σημερα στην Σαλαμινα λιγα πουλακια!!Δυο ατομα ενας σκυλος 5 ορτυκακια!!Στο γυρισμο ακουγα καπου σε μια πλαγια ενα κασετοφωνο!!Καποιοι προφανως ξεχασαν να το κλεισουν!!Αφου το εντοπισα το εκανα να σωπασει για παντα με μια τριπλετα!!Το ευχαριστηθηκα πιο πολυ και απο τα ορτυκια που βαρεσα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #437873

    Καλησπερα φιλοι μου!!Ειχα να γραψω πολυ καιρο!!Τωρα που ξεκινησε το κυνηγι θα τα λεμε!!Λοιπον σημερα στην Σαλαμινα λιγα πουλακια!!Δυο ατομα ενας σκυλος 5 ορτυκακια!!Στο γυρισμο ακουγα καπου σε μια πλαγια ενα κασετοφωνο!!Καποιοι προφανως ξεχασαν να το κλεισουν!!Αφου το εντοπισα το εκανα να σωπασει για παντα με μια τριπλετα!!Το ευχαριστηθηκα πιο πολυ και απο τα ορτυκια που βαρεσα!!

    Αξιος. Μακαρι να εβλεπες και αυτους που το ειχαν βαλει γιατι αυτοι κανονικα χρειαζονταν τη τριπλετα.Με τα κασετοφωνα τοσα χρονια εφτασε η σημερινη καταντια να εχει παει 20 του μηνος και να βλεπουμε το ορτυκι με το κυαλι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,641 έως 5,655 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων