ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,761 έως 5,775 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #439462

    ποτε θα φτιαξει ο καιρος για να αρχησουν και παλι να μπενουν πουλια.φοβουντε να ταξηδεψουν οταν εχει πολλα συνεφα για να μην τα πνηξει ο καιρος αν βρεξει.εμας μας ενδιαφερει ο καιρος βορεια της ελλαδας στης αλλες χωρες.εκει πρεπει να εχει ηλιοφανεια για να παρουν την κατηφορα και να μπουν στην ελλαδα.οπιος ξερει κατι να το πει.ευχαρηστω?

    καλησπερα… αυτη τη στιγμη ειμαι βουλγαρια και ο καιρος εδω ειναι χαρα θεου αλλα πολυ κρυο!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #439550

    καλημερες παιδαροι.σημερα λοιπον ειπα να παω ετσι μια βολτα χαλαρα να παρω και την κουταβινα μου μαζι μπας και βρουμε τπτ.παω σε κατι μπαιρια που κραταγε ορτυκακια γενικα βλεπω το σκυλο περα δωθε τπτ λεω γαμα τα παλι νεκρα.κανω τσιγαρια τραβαω και βιντεο χαλαρος περναει κανα μεσαωρο παω ενα χωραφι ποιο κατω και με το που παταω το ποδι και περναω το καναλι πραφ ενα απο τα ποδια μου του ριχνω 3 γυρναει μου τα δειχνει αρσενικαρος.ερχεται ο σκυλος και εκει τα ειδα ολα σηκωσα 5 μεσα εκει τα 3 φερμαριστα τα τουφεκισα με τριπλετες αυτα τα ειχαν απο τιτανιο λεμε.αρχιζω τα καντιλια ο σκυλος με κοιταγε σαν να μου λεει τον παιζεις ε ελα πες την αληθεια…χαχαχα!εχω κατι νευρα λεω παω να φυγω την τρελα μου αλλα με πιανει το γαμωτο λεω οχι ρε φουστη θα χτυπισω μονο και μονο για το σκυλο.ξανα φερμα μετα 6ο ορτυκι δεν μπορεσα να ριξω μπηκε ο σκυλος μπροστα και το ατιμο πεταγε σιριζα στο εδαφος ξανα παλι μετα τα ιδια σηκωμα 2ο παλι δεν μπορεσα να ριξω κοντευω να σκασω.ε μετα στο τριτο σηκωμα ειχε εκτελεση.και στο γυρισμο σηκωνω ακομα ενα με αδυφερμα και αυτο το πηρα και αυτο.αποτελεσμα 7 σηκωματα 5 φερμαριστα 5 τουφεκισμενα 2 στο χερι.το κουταβι αρχισε να την ψιλιαζεται οποτε μια χαρα.τωρα λογικα περασματακι ειναι πολυ αδυνατα τα πουλια σαν χτικια ειναι.Περιοχη Τρικαλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    bt13 στις #439610

    Εγώ ανάμεσα στην τσίχλα και το ορτύκι διάλεξα το δεύτερο για σήμερα. Στην Νότια Αττική σήκωσα 2 ορτύκια απο 2 φορές το καθένα, ήταν πολύ έμπειρα πουλιά αφου ποδαροναν και για να βγούνε έπρεπε να στρίμωχτουν παρα πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ksaidipsos στις #439623

    Βόρεια Εύβοια σήμερα.Επιτέλους μετά δύο χρόνια αρκετά καλό πέρασμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #439633

    Κωπαίδα σήμερα:2 ατομα με 1 σκύλο 5σηκώματα 4 στο χέρι!τα πουλια ηταν απο παλιό πέρασμα που δεν πρόλαβαν να φύγουν αφού ήταν σαπούνια απο το λύπος αλλά ξεκούραστα στο πέταμα..γύρω πέφταν κάποιες σφαίρες σκόρπιες!και το ποιο ευχαριστο?μας έκανε έλενχο το δασαρχείο Θήβας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #439636

    Μετα την Παλιοπαναγια πηγαμε για ορτυκια στην Κωπαιδα, ηταν μια βολτα και τιποτα αλλο.

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    PANALOUK82 στις #439641

    Βόρεια Εύβοια σήμερα.Επιτέλους μετά δύο χρόνια αρκετά καλό πέρασμα.

    σε ποιο μερος στη βορεια ευβοια φιλε μου;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ksaidipsos στις #439661

    σε ποιο μερος στη βορεια ευβοια φιλε μου;;;

    Βαρβάρα , κοντά στη θάλασσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #439692

    σημερα πρωινο λιγοτερα τα πουλια.2 σηκωματα και τα δυο ακολουθησαν.ποδαρομα δοξα το θεο αλλα δεχονται φερμα οποτε μια χαρα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #439715

    Δεν πετυχαμε περασμα ουτε σημερα.

    http://www.youtube.com/watch?v=13Cxdqhrmsc&feature=c4-overview&list=UU5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    manosr στις #439747

    Νότια Λακωνία σήμερα. Κοντά στη Θάλασσα. Με μηχανάκι ή όχι δεν ξέρω. Πολλά ορτύκια. Έγινε γλέντι από καμιά δεκαριά κυνηγούς που βρέθηκαν στη περιοχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #439753

    ανατολικη αττικη σημερα ειχε αρκετα ορτυκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    blackman στις #439785

    Μέγαρα σήμερα πάλι κουλουράκι!!Κόσμος αρκετός πέσανε κάτι τουφεκιές αλλά μάλλον σε σιταρήθρες ήταν.Μπράβο στον συνάδελφο για τα βίντεάκια του
    αλλά και για το πόιντερ!Τα κοντινά μέρη έχουν υποστεί μεγάλη κυνηγετική πίεση απο τις αφραγκιές!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    patrinos στις #439876

    Οποιος ενδιαφέρετε απο Πατρα για παρεα στα κυνηγια και για να μοιραζόμαστε τα εξοδα ας μου στειλει πμ. Εχω 4χ4 με υγραεριο και αρκετα μερη για κυνηγι κυριως για μπεκατσα και ψαχνω καποιον για να μοιραζομαστε τα ΧΛΜ και τα εξοδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #439888

    Χιλιαδες ορτυκια σημερα στο νησι,σε καθε βημα πεταγοντουσαν 10 -10 και παραπανω,ο λεβαντες εκανε το θαυμα του εδω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,761 έως 5,775 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων