ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,791 έως 5,805 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    brenneke στις #440079

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>brenneke wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>bt13 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>zador wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>bt13 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>zador wrote:</div><br><br><br><br>
    ανατολικη αττικη σημερα ειχε αρκετα ορτυκια

    Φίλε και έγω Νοτιο ανατολική Αττική είχα πάει την Κυριακή και δεν έκανα ούτε μπάμ και γενικά δεν άκουσα ντουφεκιές πουθενά…

    ARTEMIDA

    Δεν ήμασταν καθόλου κοντά τότε και με κανόνια να έριχνες δεν θα άκουγα :-) γενικά πάντως είναι δύσκολο να κάνει σε ενα συγκεκριμένο μέρος στην ανατολική και νότια Αττική πέρασμα. Μπορεί να είχε παίξει κανένα μηχανάκι πότε δεν ξέρεις.

    Οχι μπορει…ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

    Διαγράφηκε μέρος του κειμένου λόγω παράβασης των όρων χρήσης

    Πρεπει να γνωριζω καποιον συγκεκριμενα για να πω πως εβαλαν μηχανακι?
    Εσυ γιατι αρπαζεσαι και βριζεις? μηπως σε αγγιξε η κατηγορια?
    Ανεβαινατε ”τυχαια” για τσιχλες και ηταν πιασμενα στα πουρναρια…και αρχισαν να πεταγονται τα ορτυκια απο τα πουρναρια σαν τα κοτσυφια…
    Πριν βιαστεις να πεις πως ειχατε και τσιχλοσκυλα μαζι και σας τα ξεπεταγαν αυτα,κοιτα σε ενα καθρεπτη να δεις ποιος ειναι ο ΠΑΠΑΡΑΣ!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #440091

    Ειρήνη υμιν αδέρφια. Και γω θυμάμαι Σεπτεμβρη του 2009 να έχω σηκώσει με τα πόδια γύρω στα 15 ορτυκια και ακόμα αναρωτιέται αν είχε συναυλία ή όχι την προηγούμενη νύχτα…Φυσικα και δεν θα το ποσταρα εδώ αν είχα κάνει τέτοια μακακια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #440106

    σημερα δεν ειχε πουθενα περασμα.οπιος ξερει κατι να το πει για ενημερωση ολον μας.ευχαρηστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #440130

    γεια σασ παιδια εγω ειχα παει για τσιχλες στο λαυριο και μετα ειπα μιας και ειμαι εκει να κανω και καμια βολτα για κανενα ορτυκακι στα λεγραινα.δυστηχως ξεραιλα του κερατα.φετος την αττικη δεν την τιμησαν.παντως οποια παιδια επιμεινουν θυμαμαι και μπασιμο μετα τις 15 τι να πω .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #440138

    Καλησπερα! Και δευτερο ορτυκι μου
    ειπε ο πατερας μου οτι μπηκε στο
    μποστανι του και πηγα σημερα μπαμ
    και κατω..πηρα και ενα κοτσυφι που
    εφυγε απο ενα σκινο..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #440148

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>zador wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>brenneke wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>bt13 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>zador wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>bt13 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>zador wrote:</div><br><br><br><br><br>
    ανατολικη αττικη σημερα ειχε αρκετα ορτυκια

    Φίλε και έγω Νοτιο ανατολική Αττική είχα πάει την Κυριακή και δεν έκανα ούτε μπάμ και γενικά δεν άκουσα ντουφεκιές πουθενά…

    ARTEMIDA

    Δεν ήμασταν καθόλου κοντά τότε και με κανόνια να έριχνες δεν θα άκουγα :-) γενικά πάντως είναι δύσκολο να κάνει σε ενα συγκεκριμένο μέρος στην ανατολική και νότια Αττική πέρασμα. Μπορεί να είχε παίξει κανένα μηχανάκι πότε δεν ξέρεις.

    Οχι μπορει…ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

    Διαγράφηκε μέρος του κειμένου λόγω παράβασης των όρων χρήσης

    Πρεπει να γνωριζω καποιον συγκεκριμενα για να πω πως εβαλαν μηχανακι?<br>
    Εσυ γιατι αρπαζεσαι και βριζεις? μηπως σε αγγιξε η κατηγορια?<br>
    Ανεβαινατε »τυχαια» για τσιχλες και ηταν πιασμενα στα πουρναρια…και αρχισαν να πεταγονται τα ορτυκια απο τα πουρναρια σαν τα κοτσυφια…<br>
    Πριν βιαστεις να πεις πως ειχατε και τσιχλοσκυλα μαζι και σας τα ξεπεταγαν αυτα,κοιτα σε ενα καθρεπτη να δεις ποιος ειναι ο ΠΑΠΑΡΑΣ!!!

    Διαγράφηκε μέρος του κειμένου λόγω παράβασης των όρων χρήσης

    Μεταξύ άλλων, θα πρέπει να φροντίζετε ώστε τα μηνύματά σας να έχουν ουσία, χρησιμότητα και κατά συνέπεια λόγο ύπαρξης. Για αυτόν το λόγο, θα πρέπει να αποφεύγετε τα μονολεκτικά μηνύματα, αλλά και αυτά που δεν έχουν να προσθέσουν καμία ουσιώδη πληροφορία στις υφιστάμενες συζητήσεις. Μπορείτε φυσικά να ασκείτε φυσικά κριτική στις ιδέες, όχι όμως και στους ανθρώπους. Παράλληλα, δεν θα πρέπει σε καμία Περίπτωση να ξεφεύγουμε από τα όρια των κανόνων χρήσεως.

    αρπαζωμε γιατι δεν εχω δωση 10 χρονια στο site δικεωμα να γραψουν για εμενα…. και ειδικα σε αυτο το τοπικ (ορτυκια)
    και οσοι με γνωρισαν ξερουν οτι το κυνηγι το σεβομαι γιατι τα τελευτεα 25 χρονια ειναι για εμενα τροποσ ζωης……..
    τσιχλοσκυλο??????? δεν καταλαβενω ….ΝΑ σε ενημερωσω οτι τα σκυλια μας μετα απο καποια ηλικια τα περνουμε και στα καρτερια…….
    ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΕΔΩ ……………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #440154

    Εγώ για να κατευνάσω λίγο τα πνεύματα και χωρίς να πάρω το μέρος κανενός, θα πω ότι παρεξηγήσεις γίνονται ακόμα και στον προφορικό λόγο, πολλές φορές μου έχει τύχει, πόσο μάλλον στον γραπτό…. μην σκάτε τζάμπα…

    εντελώς φιλικά!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #440364

    χθεσινο πρωινο με τον φιλο μου 4 σηκωματα 0 στον τροβα.το πρωτο ωραια φερμα η σκυλα του φιλου μου σηκωνεται μπηκε μπροστα η σκυλα δεν μπορεσε να ριξει.τα αλλα 3 τα φερμαρε ο σκυλος μου μαζι αλλα δεν τον καταλαβαμε δεν τον εβλεπα εγω δλδ γιατι ηταν πολυ ψηλα τα χορτα και με το π μ το λεει ο φιλος μ δεν προλαβαινω να παω τσακ τιναζουν και τα 3 και σφαιρα στις βαμβακιες.Σημερινο πρωινο παλι 4 σηκωματα τα 3 ακολουθησαν με ωραιες φερμες και απο τα 2 σκυλια μαζι.τα πουλια ειναι φουλ στο λιπος ωραια πουλακια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    bt13 στις #440371

    Σήμερα στην Νότια Αττική ο Πατέρας μου έκανε 3 πουλιά, στο απέναντι βουνό όμως απο αυτό που κυνηγούσε το βράδυ ειχε συναυλία το και χειρότερο ήταν ότι οταν πήγε η θηροφυλακή δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Είναι γνωστοί στην περιοχή οι μάγκες και ξέρουν να ελισσονται και έτσι ο θηροφυλακας δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Πάντως από οτι έμαθα πιάνουν συνέχεια μηχανάκια αλλά δεν έχουν τελειωμό….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    bt13 στις #440423

    Οχι! απο οτι έμαθα απο τον Θηροφύλακα μεταφέρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #440518

    κανενα περασμα εγηνε πουθενα.δε μιλαει κανεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #440547

    κανενα περασμα εγηνε πουθενα.δε μιλαει κανεις.

    δεν εχει κανει φιλε!ολο και κατι θ ακουγοταν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #440549

    Σήμερα στην Νότια Αττική ο Πατέρας μου έκανε 3 πουλιά, στο απέναντι βουνό όμως απο αυτό που κυνηγούσε το βράδυ ειχε συναυλία το και χειρότερο ήταν ότι οταν πήγε η θηροφυλακή δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Είναι γνωστοί στην περιοχή οι μάγκες και ξέρουν να ελισσονται και έτσι ο θηροφυλακας δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Πάντως από οτι έμαθα πιάνουν συνέχεια μηχανάκια αλλά δεν έχουν τελειωμό….

    Καλησπερα! Πριν μερικες μερες βρηκαν κραχτη ορτυκιων
    και τον πηραν.περιπολια εκαναν και τον ακουσαν να
    παιζει αργα τη νυχτα.απο οτι ξερω και εγω τα
    κρουσματα ειναι πολλα και εδω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #440592

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>bt13 wrote:</div>
    Σήμερα στην Νότια Αττική ο Πατέρας μου έκανε 3 πουλιά, στο απέναντι βουνό όμως απο αυτό που κυνηγούσε το βράδυ ειχε συναυλία το και χειρότερο ήταν ότι οταν πήγε η θηροφυλακή δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Είναι γνωστοί στην περιοχή οι μάγκες και ξέρουν να ελισσονται και έτσι ο θηροφυλακας δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Πάντως από οτι έμαθα πιάνουν συνέχεια μηχανάκια αλλά δεν έχουν τελειωμό….

    Καλησπερα! Πριν μερικες μερες βρηκαν κραχτη ορτυκιων<br>
    και τον πηραν.περιπολια εκαναν και τον ακουσαν να<br>
    παιζει αργα τη νυχτα.απο οτι ξερω και εγω τα<br>
    κρουσματα ειναι πολλα και εδω..

    παιδια σας το χω πει .τα τελευταια χρονια το περασματιαρικο ορτυκι ειναι 90 τοις 100 με μηχανακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #440642

    εδω στην κρητη εχει καθε μερα πουλια αλλα εινε ολα με μηχανακι.οποτε θα συμφωνησο με τα λεγομενα του παραπανο φιλου.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,791 έως 5,805 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων