ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,821 έως 5,835 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #441768

    Τι γινεται ρε παλικαρια? Που ειναι οι ορτυκαδες να μας πουν κανενα νεο απο τα μετωπα?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #441806

    Τελικά είχαμε πέρασμα. Τα πουλιά όμως ήταν σκόρπια. Δεχόταν τόση φέρμα μέχρι που εκνευριζόσουν να περιμένεις. Πολλοί κυνηγοί αρκετές τουφεκιές. Όλοι πήραν κάποια πουλιά. Εγώ σήκωσα 6 πήρα τα 4 αλλά είχα και μια έκπληξη. Δείτε τη φωτό:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    kosvar στις #441811

    15 σηκώματα, 15 στο χέρι. Όλα φερμαριστά και κουρασμένα πουλιά. Μία πολύ καλή μέρα για τα σκυλάκια μου.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    kosvar στις #441813

    15 σηκώματα, 15 στο χέρι. Όλα φερμαριστά και κουρασμένα πουλιά. Μία πολύ καλή μέρα για τα σκυλάκια μου.

    Για αποφυγή παρεξηγήσεων περί ορίου, είμασταν δύο άτομα , εγώ και ο πατέρας μου που κυνηγάμε δίπλα δίπλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    Θοδωρής-Εύβοια στις #441818

    Σήμερα Βόρεια Εύβοια δεν είχε πουλιά.Ένα ορτύκι σήκωσα και με ακολούθησε ενώ 2-3 συναδέλφους που είδα δεν έκαναν τίποτα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    Νικος Μουσης στις #441826

    Βόλτα στην Χαλκιδική ένα σήκωμα μόνο. Ομως ΠΟΛΥ ΤΣΙΧΛΑ ρε παιδιά. Χρόνια είχα να δώ τέτοιο πέρασμα τόσο νωρίς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #441844

    και γω ειπα να παω στα ορτυκια σημερα αλλα τζιφος ουτε μπαμ , και εδω απο τσιχλοκοτσυφα γινοταν χαμος παρα πολλα πουλια ανεμιζαν το πρωι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #441859

    15 σηκώματα, 15 στο χέρι. Όλα φερμαριστά και κουρασμένα πουλιά. Μία πολύ καλή μέρα για τα σκυλάκια μου.

    Σε ποιο μερος αναφερεσε φιλε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #441861

    Τελικά είχαμε πέρασμα. Τα πουλιά όμως ήταν σκόρπια. Δεχόταν τόση φέρμα μέχρι που εκνευριζόσουν να περιμένεις. Πολλοί κυνηγοί αρκετές τουφεκιές. Όλοι πήραν κάποια πουλιά. Εγώ σήκωσα 6 πήρα τα 4 αλλά είχα και μια έκπληξη. Δείτε τη φωτό:
    <P></P>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>Χρήστος<BR>Κομοτηνή</P></DIV>

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>irma-johnny wrote:</DIV>
    <P>15 σηκώματα, 15 στο χέρι. Όλα φερμαριστά και κουρασμένα πουλιά. Μία πολύ καλή μέρα για τα σκυλάκια μου.</P>

    <P>Σε ποιο μερος αναφερεσε φιλε?<BR>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>”…Γκρεμνά `ναι εμάς οι τόποι μας, λέσκες τα χειμαδιά μας, τα σπηλιαράκια του βουνού είναι τα γονικά μας…”</P>
    <P>Όπλα, μπεκάτσες και σκυλιά είναι η ζωή μου όλη και ελεύθερος γεννήθηκα να τριγυρνώ στα όρη.</P>
    <P>ΝΙΚΟΣ</P></DIV>

    Στην Κομοτηνή φίλε μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #441891

    ΟΚ,ευχαριστω φιλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    kurzhaar στις #441892

    Επιβεβαιωση για το περασμα κ απο Αλεξανδρουπολη,2 ατομα 2 ωρες κυνηγι 4 σκυλια καμια 20αρια σηκωματα,τα φερμαριστα 17,πηραμε 14,επισης επιβεβαιωση για την ανεκτικοτητα σε φερμα σε σημειο να σε κανει να κλωτσας κ να πετας πετρες γτι πιανεσαι να περιμενεις,παρολα αυτα δε μπορω να πω πως ηταν φετινα πουλια αργης γεννας, γτι ηταν μεγαλα πουλια κ βαρια,κ μπορει στο πεταγμα να δειχναν κουρασμενα,αλλα στο περπατημα δε πιανοτανε….
    Ασχετο, σε διπλανα λοφακια γινοτανε πολεμος απο της 7 που φτασαμε εμεις,ως τις 9.30 που φυγαμε,τσιχλοκοτσιφες,οι τσιχλες περναγανε απο πανω μας σε κοπαδια 5-7-10 πουλιων,κ ολες μεσα στο βεληνεκες αν κ δεν ειχε ιδιαιτερα δυνατο αερα,φασες δεν ειδαμε,αλλα ψιλοτερα στον Εβρο μας πηρανε τηλεφωνο οτι περνουσανε μεγαλα κοπαδια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    free στις #441927

    Τελικά είχαμε πέρασμα. Τα πουλιά όμως ήταν σκόρπια. Δεχόταν τόση φέρμα μέχρι που εκνευριζόσουν να περιμένεις. Πολλοί κυνηγοί αρκετές τουφεκιές. Όλοι πήραν κάποια πουλιά. Εγώ σήκωσα 6 πήρα τα 4 αλλά είχα και μια έκπληξη. Δείτε τη φωτό:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    Τι πουλί είναι το μεγάλο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #441929

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chris-Kaz wrote:</div>
    Τελικά είχαμε πέρασμα. Τα πουλιά όμως ήταν σκόρπια. Δεχόταν τόση φέρμα μέχρι που εκνευριζόσουν να περιμένεις. Πολλοί κυνηγοί αρκετές τουφεκιές. Όλοι πήραν κάποια πουλιά. Εγώ σήκωσα 6 πήρα τα 4 αλλά είχα και μια έκπληξη. Δείτε τη φωτό:

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Χρήστος<br><br>
    Κομοτηνή

    </div>

    Τι πουλί είναι το μεγάλο;

    φασιανος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    PANOSPS στις #441934

    Αρκετα πουλια και εδω (ΣΥΡΟΣ) ευκολα το οριο διαλεγοντας τα φερμαριστα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #441944

    Τελικά είχαμε πέρασμα. Εγώ σήκωσα 6 πήρα τα 4 αλλά είχα και μια έκπληξη.

    Μπραβο Χρηστο.
    Καλη συνεχεια.
    Ο φασιανος θελει σαμπανια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,821 έως 5,835 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων