ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,941 έως 5,955 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    neptune στις #462798

    Παιδιά επειδή ίσως κυνηγήσω αρχές Σεπτέμβρη κανένα ορτυκάκι στην περιοχή της Αμφίκλειας, παίζει να έχει εκείνη την περίοδο κανένα πουλάκι?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    LEFREF στις #462800

    Καλησπέρα συνάδερφοι και καλή χρονιά να έχουμε.Δεν κατάφερα φέτος να πάω Κωπαϊδα στην έναρξη αλλά θα πάω αύριο.Αύτο που ποτέ μου δεν κατάλαβα είναι το γιατί σε έναν κάμπο 250.000 στρεμμάτων οι περισσότεροι κυνηγοί πηγαίνουν η στα άλογα η στο αεροδρόμιο και στις γύρω περιοχές.Υπάρχουν μέρη που μπορείς να κυνηγάς δυο ώρες και να μη συναντήσεις ψυχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #462852

    Καλησπέρα σε όλους και καλη χρόνια να έχουμε!Τετάρτη Κωπαιδα 4 ορτυκακια στο χέρι και το Σάββατο 3 ακόμα!και του χρόνου με Υγεία σε όλους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Δημήτρης στις #462853

    Παιδιά καλησπέρα, λέω να πάω στο Μεγάλο Πεύκο (Νέα Πέραμο), έχει τίποτα εκεί?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #462866

    Μια εξόρμηση σήμερα στον κάμπο με την ELENA να φερμάρει όμορφα, 10 σηκώματα τα 5 ατουφέκιστα πήρα τελικά 4 και ένα τρυγόνι καθιστό

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #462891

    μπραβο ρε στεφο με τα εργαλεια σου!!!
    τυχερα τα σκυλια σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #462894

    Αγαπητέ neptune η περιοχή της Αμφίκλειας δεν κρατάει συνήθως ορτυκάκια σε αντίθεση με άλλα πουλιά που κρατάει πολλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #462920

    Μια εξόρμηση σήμερα στον κάμπο με την ELENA να φερμάρει όμορφα, 10 σηκώματα τα 5 ατουφέκιστα πήρα τελικά 4 και ένα τρυγόνι καθιστό

    Καλησπερα Στεφανε,καλη σεζον. Οπως βλεπω καλα ξεκινησες. Εισαι τυχερος φιλε,ζεις σε κυνηγετικο παραδεισο. Να εισαι καλα,συνεχισε τις φωτο να κανουμε “οφθαμολουτρο”. Τι βλεπω,αφησες το πλαγιο και το γυρισες σε καραμπινα; καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #462975

    Γειά σου Γιάννη επίσης καλή κυνηγετική χρονιά, η καραμπίνα για το ορτύκι και το πλάγιο για τη μπεκάτσα. Σήμερα η τύχη μου χαμογέλασε σε ένα χέρσο μικρό μαζεμένα καμιά 20αριά πουλιά κράτησα 7 διότι σηκωνόταν από 2 έως τέσσερα μαζί και ποδάρωναν πολύ, σε κάποια φάση είδα και 3 μικρά σαν πεταλουδίτσες πέταξαν, όμορφη μέρα !!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #462979

    Γειά σου Γιάννη επίσης καλή κυνηγετική χρονιά, η καραμπίνα για το ορτύκι και το πλάγιο για τη μπεκάτσα. Σήμερα η τύχη μου χαμογέλασε σε ένα χέρσο μικρό μαζεμένα καμιά 20αριά πουλιά κράτησα 7 διότι σηκωνόταν από 2 έως τέσσερα μαζί και ποδάρωναν πολύ, σε κάποια φάση είδα και 3 μικρά σαν πεταλουδίτσες πέταξαν, όμορφη μέρα !!!!!!

    Καλημέρα! Ωραίες φωτο Στεφανε! Καλή συνέχεια! Πραγματικά κυνηγετικός παράδεισος ο Έβρος! Σε ζηλεύω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #462990

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>stefanos64 wrote:</div>
    Γειά σου Γιάννη επίσης καλή κυνηγετική χρονιά, η καραμπίνα για το ορτύκι και το πλάγιο για τη μπεκάτσα. Σήμερα η τύχη μου χαμογέλασε σε ένα χέρσο μικρό μαζεμένα καμιά 20αριά πουλιά κράτησα 7 διότι σηκωνόταν από 2 έως τέσσερα μαζί και ποδάρωναν πολύ, σε κάποια φάση είδα και 3 μικρά σαν πεταλουδίτσες πέταξαν, όμορφη μέρα !!!!!!

    Καλημέρα! Ωραίες φωτο Στεφανε! Καλή συνέχεια! Πραγματικά κυνηγετικός παράδεισος ο Έβρος! Σε ζηλεύω!

    Ευχαριστώ πολύ Γιάννη να είσαι καλά !!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #462992

    Κακά τα ψέμματα. Οι βόρειοι νομοί της Ελλάδας μας, είναι σαφώς ποιό προνομιούχοι από τους νότιους. Ο Στέφανος όπως και πολλοί άλλοι φίλοι, έχουν την δυνατότητα να συναντούν πολύ ποιό εύκολα και γρήγορα κάποιο θήραμα ,αφού ζουν σε ευλογημένους θηραματικά τόπους. Να είναι καλά και να τους χαίρονται πάντα, εύχομαι εγώ, που μόνο ευκαιριακά και προσωρινά μπορεί να βρεθώ στα ευλογημένα αυτά μέρη.
    Καλή συνέχεια και καλοφάγωτοι οι ορτύκαροι Στέφανε. Ενημέρωσέ μας και για το πόσο λίπος κουβαλούσαν. Αν δηλαδή πλησιάζουν ή όχι οι ημέρες αποδημίας τους.
    Φιλικά
    Τάσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #463020

    φετος εχει ορτυκακια συναδελφοι.
    κυριακη πρωι με εναν φιλο.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #463022

    Κακά τα ψέμματα. Οι βόρειοι νομοί της Ελλάδας μας, είναι σαφώς ποιό προνομιούχοι από τους νότιους. Ο Στέφανος όπως και πολλοί άλλοι φίλοι, έχουν την δυνατότητα να συναντούν πολύ ποιό εύκολα και γρήγορα κάποιο θήραμα ,αφού ζουν σε ευλογημένους θηραματικά τόπους. Να είναι καλά και να τους χαίρονται πάντα, εύχομαι εγώ, που μόνο ευκαιριακά και προσωρινά μπορεί να βρεθώ στα ευλογημένα αυτά μέρη.<br>
    Καλή συνέχεια και καλοφάγωτοι οι ορτύκαροι Στέφανε. Ενημέρωσέ μας και για το πόσο λίπος κουβαλούσαν. Αν δηλαδή πλησιάζουν ή όχι οι ημέρες αποδημίας τους.<br>
    Φιλικά<br>
    Τάσος
    [/quot]
    Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου, αφού επέλεξα να μείνω στον τόπο αυτό, μια και είμαι και γαμπρός εδώ πάνω, μόνο και μόνο για να απολαμβάνω το αγαπημένο μας χόμπι. Μόλις εντοπίσω στο μάδημα αρκετό λίπος θα ειδοποιήσω. Να ενημερώσω ότι τις προηγούμενες μέρες σήκωσα σε δύο διαφορετικά μέρη και 2 ορτικομάνες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #463023

    φετος εχει ορτυκακια συναδελφοι.<br>
    κυριακη πρωι με εναν φιλο.

    Μπράβο φίλε μου καλή συνέχεια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,941 έως 5,955 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων