ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,046 έως 6,060 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    loumos στις #463771

    Λαυριο το απολυτο μηδεν


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #463778

    Ελαχιστα σκορπια ορτυκια ψηλα στον Μελισσουργο σημερα.
    Λιγοτερος κοσμος και απο τρυγονια τιποτα.
    Μονο απο καρακαξες παμε καλα.
    Και στην Αγια Φωτεινη τα ιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #463779

    Λαυρεωτική, εγώ σήμερα είδα ένα από μακρυά. Είδα και τρία τρυγόνια επίσης από μακρυά. Επιστροφή ατουφέκιστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #463789

    Ψάχνοντας νέα μέρη με καλαμιές χορταριασμένες και χέρσα δεν μας άφησαν πάλι παραπονεμένους 10 σηκώματα 7 τουφεκισμένα 6 στο χέρι και ένα χαμένο, πάλι σήκωσα νεοσσούς σαν πεταλουδίτσες 5 με 6 περίπου. Απο τα 17 που μάδησα σήμερα 2 ήταν παχιά όλα τ άλλα ντόπια!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #463806

    Σημερα το προγραμμα ειχε ΧΑΡΑΚΑ μετα απο περιπου 4 χρονια.
    Ολοι ηταν εκει ……….
    Ολοι οι καλοι ειμαστε εκει.

    τωρα απο ορτυκια λιγα πραγματα 2/3 τρυγονια κανανε την εμφανιση τους και απο συκα λιγα οι μισες εχουν καει .
    παντως ειναι ασυμφωρο ταξιδι.

    ΦΙΛΙΚΑ
    ΤΖΙΜΠΡΙΛ
    ΥΓ Ο ΤΖΙΜΠΡΙΛ λογω του νεαρου της ηλικιας του δε μας τιμησε με την παρουσια του προτιμησε την πολυθρονα του.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #463812

    καλημερα.λεγραινα σημερα λιγα εως καθολου ορτυκια.απο τρυγονια λιγα επισης .μου κανει εντυπωση που μερικοι βαφτιζουν τα περιστερια και τις δεκαοχτουρες τρυγονια και λενε και στους αλλους οτι ειχε πουλια.ατουφεκιστοι εμεις οπως και οι περισσοτεροι καποιοι πιο τυχεροι μπορει να γυρισαν με 1 η 2 ορτυκακια.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    nictas στις #463813

    καλημέρα σήμερα πήγα θυμάρι…περπατησαμε ένα δυορακι γίναμε μούσκεμα στον υδροτα και ένα χαζό ορτυκι έπεσαν πάνω στο σκυλάκι μου….καλή χρονιά σε ολους σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #463820

    Καλησπέρα άλλη μια μέρα στα χέρσα εδώ γύρω από το χωριό με αρκετό ψάξιμο της μικρής μου ΈΛΕΝΑΣ καθότι πολύ ποδάρωμα τα ντοπιάρικα αλλά για καλό της αφού είναι στο στάδιο της εκκίνησης της κυνηγετικής εμπειρίας της. Παρέα σήμερα με ένα θείο 8 σηκώματα και πήραμε τα 6

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #463826

    Σημερα το προγραμμα ειχε ΧΑΡΑΚΑ μετα απο περιπου 4 χρονια.<br>
    Ολοι ηταν εκει ……….<br>
    Ολοι οι καλοι ειμαστε εκει.

    τωρα απο ορτυκια λιγα πραγματα 2/3 τρυγονια κανανε την εμφανιση τους και απο συκα λιγα οι μισες εχουν καει .<br>
    παντως ειναι ασυμφωρο ταξιδι.

    ΦΙΛΙΚΑ<br>
    ΤΖΙΜΠΡΙΛ<br>
    ΥΓ Ο ΤΖΙΜΠΡΙΛ λογω του νεαρου της ηλικιας του δε μας τιμησε με την παρουσια του προτιμησε την πολυθρονα του.

    Οι Αθηναιοι κυνηγοι ειναι πραγματικα οι πιο αδικημενοι. Οταν πριν απο 2 χρονια μετακομισα στην επαρχια καταλαβα το μαρτυριο του Αθηναιου με σκυλο φερμας. Εκανα 100 χιλ. για να παω στα Λεγρενα με την ελπιδα να σηκωσω καποιο ορτυκι ενω και να πετυχαινες καποιο περασμα ηταν αδυνατο να το ευχαριστηθεις λογω της πολυκοσμιας ενω υπηρχε κι αμεσος κινδυνος να σε στραβωσουν. Τωρα ο κυνηγοτοπος απεχει 3 χιλ. απο το σπιτι μου…!!! Πραγματικα παιδια οποιος εχει δυνατοτητα να φυγει απο την Αθηνα κι απο την στιγμη που ειναι και κυνηγος βρισκει την υγειά του στην επαρχια…
    ΥΓ. Πολυ ομορφο το ποιντερακι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #463862

    καλημερα και χρονια πολλα..ολοι σημερα φαινεται πηγαν στην εκκλησια σαν εμενα..χα χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    kurzhaar στις #463863

    Καλημερα,ανταποκριση Αλεξ/πολη.
    Τελευταια εβδομαδα λογω υποχρεωσεων 3 εξοδους απογευμα πουλια κατεβαινουν συνεχεια,ηταν 2-3 πρωινα που ειχε αρκετο χαβαλε αποσα μαθαινω απο δικους μου,τα απογευματα τωρα που εβγαινα εγω,παλι ολο κ κατι γινοτανε 5με7 πουλακια σκαλωναμε σε 2ωρο κυνηγι,κ ανεκτικα στη φερμα το απογευμα,απλα η ζεστη λιγο μας τα χαλαει..
    Σημερα βγηκα πρωι επιτελους 6 σηκωματα 4 μαζι μου,περαστικα ολα τα πουλια της εβδομαδας που περασε…
    Στεφανε αρχισαν τα περασματα,μου ειπες κ για τους κραχτες,κ δεν εχω ξαναανεβει πανω,ειμαι κ λιγο πιεσμενος με δουλειες…μολις χαλαρωσω θα κανω καμια βολτα κ θα σε ειδοποιησω!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #463871

    και εγω πηγα εκκλησια σημερα……πληροφοριες λενε οτι ειχε και ορτυκακια και αρκεεεταααα τρυγονια

    χρονια πολλα

    υγ ευχαριστω κων/νε

    φιλικα
    ΤΖΙΜΠΡΙΛ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    takaros22 στις #463884

    Καλησπέρα σε όλους,

    Λαυρεωτική σήμερα ικανοποιητικό πέρασμα τρυγονιών και είχε και μερικά ορτυκάκια , με αποτέλεσμα να ήταν κεφάτη η έξοδος..!

    από εβδομάδα να παρακαλέσω τους συναδέλφους που θα πάνε πρωινό κυνήγι , αν έχει κάποιο αξιόλογο περασματάκι ..να μας ειδοποιήσουν ώστε να καταφέρουμε το απόγευμα μετά τη δουλειά να πάμε μία βόλτα ,

    να είστε όλοι καλά και να χαίρεστε τα σκυλάκια σας ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #463889

    Στον καμπο περασα σημερα το πρωινο μου.
    Καλα ηταν.
    Τα ορτυκια ειναι λιγοστα ακομη για εμας τους νοτιους.

    https://www.youtube.com/watch?v=wcUiGe1vieA&list=UU5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #463893

    Σήμερα είχε κάποια πουλάκια πολύ σκόρπια. 6 σηκώματα όλα αφερμάριστα από τα οποία τα 3 τα πήρα και τα άλλα 3 έφυγαν ατουφέκιστα αφού σηκώθηκαν μακριά μόλις τα πλησίαζαν τα σκυλιά.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,046 έως 6,060 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων