ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,166 έως 6,180 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #464605

    Σήμερα επισκέφθηκα τον κάμπο για αναγνώριση λόγω ψιχάλας βρήκα χωράφια με αλωνισμένα ηλιόσπορα και σε μια αναλαμπή του καιρού περπάτησα λίγο και πήρα 4 πουλιά, το εκπληκτικό ήταν ότι σε ένα χέρσο σε φέρμα της ELENAS άρχισαν να σηκώνονται μικρά ορτυκάκια σε τρεις απογειώσεις τους μέτρησα 11 πουλάκια συν την μάνα τους, τέλειο θέαμα αντε να επιβιώσουν για να αυγατίσουν!!!!!!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #464611

    Καλό απόγευμα! Κώστα και Στεφανε μπράβο για τις επιτυχίες σας στα ορτύκια! Κώστα βγήκαμε χθες και Επεσες μέσα στην πρόβλεψη σου..έκανε πέρασμα αλλα μέτριο..μετα απο 4ωρο ψάξιμο πήραμε 9 ορτύκια σύνολο και οι δυο..μια χαρά ήταν..τα πουλιά ήταν πολυ παχιά..κίτρινα απο έξω αλλα και μέσα είχαν ενα μεγάλο κομμάτι λίπους…έχω παθει πλάκα με τα σκοτώματα του lampro classic διασποράς Ν 10..ειναι και πολυ μαλακό..ουσιαστικά ειναι ημιδιασπορας καθώς εχει διασπορεα Gualanti ο οποίος δεν κανει ανεξέλεγκτη διασπορά όπως αλλα που εχουν ελικοειδή διασπορεα..το έχω ρίξει και στον πίνακα σε νούμερο 9 και είχε πολυ καλή κατανομή..θα το ρίξω και σε 10 νούμερο και θα βάλω φωτο..αναγκαστικα να βάλω διασποράς καθώς η καραμπίνα ειναι για επισκευή,και το δικανο που έχω beretta 686 special,εχει στάνταρ 4-2 τσοκ.ετσι βάζω στα 2 άστρα το lampro και στα 4 άστρα gorilla quail 31 gr και nsi bio 31 gr τα οποία θεωρώ και τα δυο πολυ καλά φυσιγγια,τα οποία ειναι με βυσματωση μέσοταπας..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #464616

    μπραβο παιδια σε ολους σας εδω εχει να κανει περασμα απο την προγουμενη πεμπτη , βρεχει απο το πρωι πιστευω δευτερα -τριτη ειναι υποψηφιες μερες για περασμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    babis-lavrio στις #464639

    καλησπερα στην παρεα απο ορτυκια καλα πηγαμε σημερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #464640

    Επιβεβαιώνω και εγώ για το Λαυρεωτική!! Μάλλον με αυτήν την κακοκαιρία και τους Βοριάδες αυτό το ΣΚ θα έχει ενδιαφέρον!! Κυρίως την Κυριακή τα ορτύκια θα φτάσουν Αφρική σε 2 ώρες μέσα !!!!! καλό κυνηγετικό ΣΚ !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #464643

    Μπραβο σε ολα τα παιδια,φετος εχει ορτυκακια,απο το περσυνο χαλι ειναι μερα με την νυχτα
    και πιστευω οτι θα κανει καποια καλα περασματα και τον οκτωβρη

    ΥΣ
    ΒΙΚ καλη ειναι η βροχη,και τα ορτυκια θα φερει,και τις ξυλοκοτες μας θα κρατηση χα χα
    ρε φιλε στηλε το τηλεφωνο σου γιατι μου εφαγε το κουταβι το κινιτο και τα εχασα ολα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #464646

    Φίλε Γιάννη εδω εχθες σήκωσα 2 πουλιά με το ζόρι. Σήμερα που δεν το περιμενα είχε αρκετά . Αυτό το λίπος που αναφέρεις τα κάνει τέλειο μεζέ στα κάρβουνα. Εγώ από τότε που βγήκε το Lambro 30γρ. χρησιμοποιώ μόνο αυτό στα ορτύκια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #464650

    Επιβεβαιώνω και εγώ για το Λαυρεωτική!! Μάλλον με αυτήν την κακοκαιρία και τους Βοριάδες αυτό το ΣΚ θα έχει ενδιαφέρον!! Κυρίως την Κυριακή τα ορτύκια θα φτάσουν Αφρική σε 2 ώρες μέσα !!!!! καλό κυνηγετικό ΣΚ !!

    Αλέξη καλώς ορισες! Απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί για το ΣΚ! Μακάρι να εχει πουλιά! Πήρα τηλέφωνο το απόγευμα ενα μαγαζί που φέρνει τα gorilla quail και μου είπε του τελείωσαν ολα γιατι έγινε χαμός απο ορτύκια στην περιοχή του…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #464657

    Ευχαριστώ! και καλώς σας βρήκα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    johfilip στις #464660

    Καλημέρα απο Σύρο.
    Βροχή σήμερα από το πρωί και η έξοδος αναβλήθηκε.
    Μήπως άκουσε ή είδε κανείς τίποτα ενδιαφέρον από το νησί?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #464661

    Καλημέρα.

    Σήμερα ΒΑΡΚΙΖΑ……κουλούρι!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #464665

    Καλημέρα.

    Σήμερα ΒΑΡΚΙΖΑ……κουλούρι!!!!!

    Και Μεγαρα κουλουρι !!!

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #464667

    τεστ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #464668

    Και απο λεσβο κολουρι συναδελφοι
    ολο το βραδυ βροχη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #464669

    και θασο 5-10 τουφεκιες επεσαν ολες και ολες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,166 έως 6,180 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων