ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,211 έως 6,225 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #464815

    παιδια συγνωμη αλλα μας κουραζεται

    Με αριθμο μυνηματων 7 μαλλον πολυ ευκολα κουραζεσε…

    Salonikios… Μαλλον εννοει αυτους που βγαινουν και δεν εχουν σταματημο!!! και αυτοσκοπος τους ειναι ο ντορβας.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #464816

    Και εδω η επαναφορα :

    https://www.youtube.com/watch?v=FUaDTNgXE5Q

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #464817

    Και αλλη μια επαναφορα πιο προθυμη :

    https://www.youtube.com/watch?v=Fk_uKDhbWzg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #464818

    Και μια τελευταια για να μη σας κουρασω :

    https://www.youtube.com/watch?v=IwP1cEGbDnw&list=UU5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #464819

    Πανο βαλε καμια φερμα απο τον κοκκινο διαβολο να γουσταρουμε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    γυπας1973 στις #464822

    ειχες δεν ειχες με βγαλες και μηχανακια.20 χρονια σεττερας λιωσαν τα ποδια μου στο περπατημα.

    δεν σε εθιξα προσωπικα.απλος καλο ειναι να μενουμε στο θεμα μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #464825

    Αν αναφερεσε σε εμενα δεν ειπα κατι τετοιο 🙂

    Ασε που ξερω πολλους “σκυλαδες” που εχουν χωσει πολλα φραγκα για ετοιμα “εργαλεια” και ειναι φανατικοι του καζατζιδη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    γυπας1973 στις #464828

    οχι δεν αναφερομαι σε σενα.αλλα αν τους ξερεις αυτους γιατι δεν τους καταγγελνεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #464834

    Σιγουρα παιδια εχει πολλα ορτυκια ακομα πισω αλλα οπως και να το κανουμε μετα απο την πρωτη βδομαδα του Οκτωβρη χαλαρωνουμε.Δεν ειναι ευκολο να εισαι καθε μερα στο ψαξιμο,εκτος και αν δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις,ασε που μπαινει και η κουραση στη μεση σε σκυλια και ανθρωπους.Εγω εχω πετυχει μεγαλο περασμα ορτυκιων στο Κρανιδι 27 Οκτωβριου αλλα σε μερος που δεν ειναι απο τα καλα μερη που τα πιανουν στη περιοχη.Αλλαζουν λιγο τα μερη που πεφτουν τα ψημαρια ορτυκια και εκτος αυτου τα νεκρα διαστηματα που κανουν ειναι πολυ μεγαλυτερα απο του Σεμπτεμβριου.Δεν τα μαντευεις ευκολα στη μερα τους,αλλωστε και το περασμα της Παρασκευης,για μενα, σαν μερα δεν ηταν και η ιδανικοτερη.Περασανε τοσο κοντα σε κακοκαιρια, ελαχιστα πριν,εγω δεν τα περιμενα.Οσο για τα πλοια που γραψατε,εγω εχω υπηρετηση στο Π.Ν και μου ετυχε 2 φορες να τα δω πανω στο πλοιο αλλα οχι ορτυκια,τρυγονια και τις 2 φορες την μια ηταν Απριλιατικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #464860

    Σιγουρα παιδια εχει πολλα ορτυκια ακομα πισω αλλα οπως και να το κανουμε μετα απο την πρωτη βδομαδα του Οκτωβρη χαλαρωνουμε.Δεν ειναι ευκολο να εισαι καθε μερα στο ψαξιμο,εκτος και αν δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις,ασε που μπαινει και η κουραση στη μεση σε σκυλια και ανθρωπους.Εγω εχω πετυχει μεγαλο περασμα ορτυκιων στο Κρανιδι 27 Οκτωβριου αλλα σε μερος που δεν ειναι απο τα καλα μερη που τα πιανουν στη περιοχη.Αλλαζουν λιγο τα μερη που πεφτουν τα ψημαρια ορτυκια και εκτος αυτου τα νεκρα διαστηματα που κανουν ειναι πολυ μεγαλυτερα απο του Σεμπτεμβριου.Δεν τα μαντευεις ευκολα στη μερα τους,αλλωστε και το περασμα της Παρασκευης,για μενα, σαν μερα δεν ηταν και η ιδανικοτερη.Περασανε τοσο κοντα σε κακοκαιρια, ελαχιστα πριν,εγω δεν τα περιμενα.Οσο για τα πλοια που γραψατε,εγω εχω υπηρετηση στο Π.Ν και μου ετυχε 2 φορες να τα δω πανω στο πλοιο αλλα οχι ορτυκια,τρυγονια και τις 2 φορες την μια ηταν Απριλιατικα.

    Καλήμερα σε όλους πολλή ησυχία σήμερα δεν πήγε κανένας για ορτύκια σήμερα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #464861

    Ν.Κυκλαδες εχθες τιποτα,σημερα πολυ λιγα.1-2 το ατομο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #464899

    τελευταιο κυνηγι σε μια πολυ καλη χρονια για τα ορτυκια φετος. τωρα ηρθε η ωρα για την αρχοντισα… τα πουλια ειναι απο χτεσινο κυνηγι μαζι με 1 φιλο μετα απο παρα πολυ περπατημα και ατελειωτες φερμες φτασαμε στο επιτρεπτο οριο και τα χαιρετησαμε για του χρονου.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    ΜΠΑΜΠΗΣ στις #464903

    Aπο Λαυριο εχουμε καποιο νεο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #464909

    Σήμερα νοτιοανατολικά Λασιθίου κάναμε 10 σηκωματα με τον πατέρα μου. Βγάλαμε και 2 τρυγόνια. Σε άλλο κομάτι που τα πιάνει νότια του νόμου είχε περισσότερα όπως έμαθα. Πιστεύω αύριο είναι πονηρή μέρα, με τον καιρο να έχει καθαρίσει και το βοριαδακι. Όσοι μπορείτε να βγείτε. Για εμένα άδεια τέλος. Κανένα απόγευμα θα πηγαινω τώρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    kakaris στις #464923

    Στη Χίο σήμερα πολλά ορτύκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,211 έως 6,225 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων