ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,316 έως 6,330 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #468456

    Σήμερα με τραβούσε για ορτύκι όπως αποδείχθηκε, με 3οC και πάχνη σε χωράφια χέρσα οπού ποιο πριν άφηνα γέννες και τώρα μεγάλωσαν. Σε 2 ωρίτσες έπιασα όριο με σηκώματα μέχρι και 6 πουλιά μαζί τη φορά !!!!!!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #468464

    Μπραβο Στέφανε μου ανοιγ’ης την όρεξη για του χρόνου που μάλον επιστρέφω στην πατρίδα.Πάντα τέτεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #468477

    Μπραβο Στέφανε μου ανοιγ’ης την όρεξη για του χρόνου που μάλον επιστρέφω στην πατρίδα.Πάντα τέτεια

    Γειά σου Νικόλα ευχαριστώ καλή επάνοδο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #468481

    Τώρα καταλαβένω γιατί δεν μπορούμε να βρούμε και εμείς εδώ κάτω κανένα ορτύκι :scratch: . Τα έχει ροκανίσει όλα ο Στέφανος.Βάρα φιλε βάρα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #468550

    Τώρα καταλαβένω γιατί δεν μπορούμε να βρούμε και εμείς εδώ κάτω κανένα ορτύκι :scratch: . Τα έχει ροκανίσει όλα ο Στέφανος.Βάρα φιλε βάρα :good:

    Δε λένε να φύγουν απο δώ τα άτιμα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #468558

    Αν αρχίσεις να τους φωνάζεις ξου-ξου-ξου,λες να φύγουν; :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #468784

    Σήμερα μετά απο πυκνή ομίχλη μας ευνόησε πάλι η τύχη αλλά όποιος ψάχνει βρίσκει !!!!!!!!!
    11 ορτυκάκια το ένα του Στέλιου (που ήρθε παρέα για λίγο) και ένα ζωντανό (να το δεις και να μην το πιστέψεις εκεί που είχε πέσει σκοτωμένο άλλο και το έψαχνε η σκυλίτσα δίπλα ακριβώς ένα άλλο πιασμένο από το κεφάλι σε λεπτό νήμα και προσπαθούσε να πετάξει αλλά μάταια. Τέλεια εξελίχθηκε η μέρα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #468787

    Στέφανε μας έχεις τρελάνει ρε φίλε. :good: :good:
    Σε κοτέτσι τα έχεις??? :yahoo: :yahoo: :yahoo:
    Εμείς εδώ κάτω ούτε στον ύπνο μας δεν έχουμε δεί τόσα !!!!!

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #468809

    Φιλε λουκα,ο στεφανος κυνηγαει ορτυκια στο καλυτερο ορτυκοτοπι της Ελλαδας.Ντοπια,περαστικα,. ολα μεσα, ολη τη σεζον .Μεχρι το φλεβαρη θα βαραει ορτυκια αν το ψαχνει, πολλα η λιγα.ΑΝ δεν βαρεσει ορτυκια αυτος ποιος θα βαρεση? εμεις στη βαρκιζα?Νανε καλα το παιδι να πηγαινει να μας τα δειχνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #468882

    Να είσαστε καλά βρε παιδιά (Λουκά – Χρήστο) για τα καλά σας λόγια, φέτος τα ορτύκια έκαναν στον τόπο μου τις καλύτερες γέννες ειδικά στα χέρσα – ξερικά και όχι στον κάμπο αλλά έχω βγει και 44 εξόδους μέχρι χθες σύμφωνα με το πρόγραμμα ΑΡΤΕΜΙΣ που τηρώ, βέβαια τα κυνηγοτόπια μου είναι το πολύ 20΄απο το σπίτι και ο χρόνος μου άπλετος. Σας καταλαβαίνω απόλυτα τη είναι για σας μια έξοδο από την Αθήνα, να μπορούσατε να ερχόσαστε να σας φιλοξενήσω και να κυνηγήσετε με όλη μου τη χαρά !!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #468888

    Μράβο ΣΤΕΦΑΝΕ με τα ωραία σου :good: :good:
    Δεν σου κρύβω ότι ζηλεύω !!
    Σ’ ευχαριστώ πάντως γιά την πρόσκληση,καλοσύνη σου,μακάρι
    να μπορούσα να έρθω.
    Σου εύχομαι πάντα τέτοια !!!!

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #468890

    Να είσαστε καλά βρε παιδιά (Λουκά – Χρήστο) για τα καλά σας λόγια, φέτος τα ορτύκια έκαναν στον τόπο μου τις καλύτερες γέννες ειδικά στα χέρσα – ξερικά και όχι στον κάμπο αλλά έχω βγει και 44 εξόδους μέχρι χθες σύμφωνα με το πρόγραμμα ΑΡΤΕΜΙΣ που τηρώ, βέβαια τα κυνηγοτόπια μου είναι το πολύ 20΄απο το σπίτι και ο χρόνος μου άπλετος. Σας καταλαβαίνω απόλυτα τη είναι για σας μια έξοδο από την Αθήνα, να μπορούσατε να ερχόσαστε να σας φιλοξενήσω και να κυνηγήσετε με όλη μου τη χαρά !!!!!!!

    καλησπερα. Απο τα λεγομενα του Στεφανου φενεται η μεγαλοσυνη του. Να εισαι καλα να μας δειχνεις ωραιες φωτο. Σταθερη αξια στα ορτυκια και προσεχως και στη μπεκατσα,οπως βεβαια και αλλα παιδια απο το αρτεμις. Καλη συνεχεια να εχουμα ολοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #468891

    Μπραβο Στέφανε μου ανοιγ’ης την όρεξη για του χρόνου που μάλον επιστρέφω στην πατρίδα.Πάντα τέτεια

    που πηγες Νικο στην πατρηδα της γυναικας σου ΝΟΜΗΖΩ Γερμανια εαν θυμαμαι καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #468894

    Γεια σου ρε φιλε στεφανε!!!Στα 27 χροννια που κυνηγαω με αδεια λιγες φορες εχω ακουση κυνηγο να με καλη στα μερη του..και να το εννοει.Ο λογος σου με χορτασε.3 φορες εχω κυνηγηση στα μερη σου στην εναρξη πριν απο αρκετα χροννια(ημουν ανυπαντρος).Τωρα πια το ενα μεγαλο ταξιδι της χροννιας συνηθως το κανω Ξανθη για φασσες κυριως και τσατσαρες που μου αρεσουν αλλα ποτε δεν ξερεις πως θα μου’ ρθει.Κραταω την προσκληση και σε ευχαριστω.Καλος κυνηγος σε καλο τοπο και καλο παιδι τι αλλο να ζητησεις απο συνκυνηγο.Μπραβο φιλε.Απο τις αρχες του Οκτωβρη και μετα μια σελιδα μονος σου εισαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #468898

    Καλημέρα παίδες.Στέφανε μου φαίνεται πως χθες ξέχασες την πόρτα του κοτετσιού ανοιχτή.Περιοχή Λεγρενών, 3 σηκώματα με τα 2 να με ακολουθούν και 1 ο φίλος μου ο Μανωλάκης που τον ακολούθησε και αυτόν :yahoo: :yahoo: .Αυτά σε δύο ώρες περπάτημα.
    Τελικά και καιρό μας έκανε και αναπάντεχο περασματάκι είχε :good: :good:.

    Βασίλης-Κουβαράς

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,316 έως 6,330 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων