ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,346 έως 6,360 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #470022

    Στέφανε έγραψε φίλος σε προηγούμενο ποστ ότι είσαι ένα τόπικ μόνος σου τον Νοέμβριο και έχει δίκιο. Συνεχίζεις να τα ροκανίζεις κανονικά, ευνοημένος βέβαια από τον “μαγικό’ τόπο που μένεις και τα κρατάει όλο τον χρόνο.
    Τα μανιτάρια στην φωτό είναι μακρολεπιώτες και γίνονται πολύ νόστιμα στο τηγάνι, πανέ αλλά και σκέτα με βούτυρο. Η τοπική ονομασία για την Μακεδονία είναι ζαρκαδίσια.
    Εγώ και βραστά που τα έχω φάει, σε μανιταρόσουπα μου θύμιζαν κρέας. Το ποδαράκι δεν τρώψγεται γιατί είναι σκληρό. Φέτος εγώ βρήκα ένα με διάμετρο καπέλου 25 εκατοστά. Ένα τηγάνι μόνο του. Καλή συνέχεια φίλε.


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #470036

    Για σου ρε Στεφανε με τα ομορφά σου.Εχω παρατηρήσει οτι πέφτει πολύ τσαλάκωμα στα πουλιά ρε φίλε, μήπως τα ντουφεκάς πολύ κοντά ,ή δουλεύεις στενά τσοκ;

    Βασιλης

    Αν το baikal του Στέφανου είναι σαν το δικό μου,έχει σταθερά τσοκ ντεμί στην δεξιά και full στην αριστερή.Οπότε αν αστοχήσεις στην 1η ντουφεκιά η 2η είναι με full τσοκ 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470071

    Για σου ρε Στεφανε με τα ομορφά σου.Εχω παρατηρήσει οτι πέφτει πολύ τσαλάκωμα στα πουλιά ρε φίλε, μήπως τα ντουφεκάς πολύ κοντά ,ή δουλεύεις στενά τσοκ;

    Βασιλης

    Βασίλη καλησπέρα,όντως τα τουφεκίζω κοντά και το όπλο είναι το παλιό Baikal χωρίς τσοκ, αφού να φανταστείς απο τα 4 της φώτο τα δύο ήταν μαζί το πρώτο πάντα το έχω διασποράς (και δεν είχε ζημιά) και το δεύτερο με συγκεντρωτήρα του έφυγε πόδι και φτερό.

    ΥΓ Επειδή τώρα το ψάχνω να πάρω ένα όπλο όχι ακριβό (έχω μια Beneli mondefeltro αγοράς του 1985 και το Baikal πλαγιόκαννο)ποιο καλά μου έρχεται το Baikal. Μου αρέσει σούπερ ποζέ με 66 cm κάνες (και ταλαντεύομαι) μήπως και πλαγιόκαννο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470074

    Ακριβώς ΤΑΣΟ :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470076

    Στέφανε έγραψε φίλος σε προηγούμενο ποστ ότι είσαι ένα τόπικ μόνος σου τον Νοέμβριο και έχει δίκιο. Συνεχίζεις να τα ροκανίζεις κανονικά, ευνοημένος βέβαια από τον «μαγικό” τόπο που μένεις και τα κρατάει όλο τον χρόνο.
    Τα μανιτάρια στην φωτό είναι μακρολεπιώτες και γίνονται πολύ νόστιμα στο τηγάνι, πανέ αλλά και σκέτα με βούτυρο. Η τοπική ονομασία για την Μακεδονία είναι ζαρκαδίσια.
    Εγώ και βραστά που τα έχω φάει, σε μανιταρόσουπα μου θύμιζαν κρέας. Το ποδαράκι δεν τρώψγεται γιατί είναι σκληρό. Φέτος εγώ βρήκα ένα με διάμετρο καπέλου 25 εκατοστά. Ένα τηγάνι μόνο του. Καλή συνέχεια φίλε.

    Γεια σου φίλε μου, έτσι τα ξέρω και γώ και μόνο αυτά μαζεύω τα έμαθα απο τα Γρεβενά όπου υπηρετούσα, εδώ σήμερα βρίσκεις πάρα πολλά λές και τα έσπειρες όντως μεγάλα τα ευνόησε ο καιρός φαίνεται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470119

    Εγω φιλε εχω ενα zabala με σταθερα τσοκ 2-4 και σκαφτη ριγα που βοηθαει πολυ στη σκοπευση, αλλα το ιδιο παθαινω και εγω καμια φορα με την καραμπινα που ειναι φουλ τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470194

    Και σήμερα σε μια 2ωρη βολτούλα είχα 8 συναντήσεις και τα 5 ήρθαν μαζί μου !!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470197

    Και σήμερα σε μια 2ωρη βολτούλα είχα 8 συναντήσεις και τα 5 ήρθαν μαζί μου !!!!!

    μπραβο στεφανε….ασε κ τιποτα για του χρονου,χαχαχα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #470201

    Και σήμερα σε μια 2ωρη βολτούλα είχα 8 συναντήσεις και τα 5 ήρθαν μαζί μου !!!!!

    ρε στεφανε ολα καλα αλλα γιατι σε καθε εξορμηση ανεβαζεις και φωτο.ενταξει σε πιστευουμε.θα νομιζει κανεις οτι επιδυκνιεσαι και μαλιστα σε ενα θεμα που δεν σηκωνει επιδειξη κιολας.τουλαχιστον αλλαξε ντεκορ.φιλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470203

    Μπράβο στέφανε !! Καλή συνέχεια και να βάζεις φωτό,γιατί εκτός του[ηθικοοικολόγου :negative: ]γουστάρουμε όλοι :yahoo: ι!!Νομίζω? είναι σα να παίρνεις κυνηγετικό περιοδικό, χωρίς φωτό θηραμάτων και όπλων!!
    Υ.Γ εγώ πάντως κυνηγούς και ψαράδες δε πολυπιστεύω ,γι αυτό θέλω ντοκουμέντα 😉 !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #470224

    Μπράβο στέφανε !! Καλή συνέχεια και να βάζεις φωτό,γιατί εκτός του[ηθικοοικολόγου :negative: ]γουστάρουμε όλοι :yahoo: ι!!Νομίζω? είναι σα να παίρνεις κυνηγετικό περιοδικό, χωρίς φωτό θηραμάτων και όπλων!!
    Υ.Γ εγώ πάντως κυνηγούς και ψαράδες δε πολυπιστεύω ,γι αυτό θέλω ντοκουμέντα ;-) !!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470228

    Στεφανε μην ακου κανενα φιλε μου.Συμφωνω απολυτα με το Σπυρο.Την στιγμη που εισε καθολα νομιμος βαζε φωτο να γουσταρουμε.Και εγω θα εβαζα αλλα δεν το εχω μαθει ακομα το μαραφετι αυτο ακομα καλα. :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470240

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>stefanos64 wrote:</div>
    Και σήμερα σε μια 2ωρη βολτούλα είχα 8 συναντήσεις και τα 5 ήρθαν μαζί μου !!!!!

    ρε στεφανε ολα καλα αλλα γιατι σε καθε εξορμηση ανεβαζεις και φωτο.ενταξει σε πιστευουμε.θα νομιζει κανεις οτι επιδυκνιεσαι και μαλιστα σε ενα θεμα που δεν σηκωνει επιδειξη κιολας.τουλαχιστον αλλαξε ντεκορ.φιλικα

    Οι λαθος ανθρωποι ειναι απαραιτητοι,για..να μας οδηγησουν στους σωστους :good:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=o-UVfPr9x-Y
    *** Η Κολακεια Κανει Φιλους ,
    Η Αληθεια Εχθρους ***

    </div>

    Καλώς τον τιμητή των όλων, που είσαι ρε μεγάλε φιλόσοφε σε χάσαμε καιρός ήταν να μας κάνεις την τιμή Αντε και σε άλλα με υγεία ΠΕΡΙΜΕΝΩ !!!!!! :mail:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470241

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>stefanos64 wrote:</div>
    Και σήμερα σε μια 2ωρη βολτούλα είχα 8 συναντήσεις και τα 5 ήρθαν μαζί μου !!!!!

    ρε στεφανε ολα καλα αλλα γιατι σε καθε εξορμηση ανεβαζεις και φωτο.ενταξει σε πιστευουμε.θα νομιζει κανεις οτι επιδυκνιεσαι και μαλιστα σε ενα θεμα που δεν σηκωνει επιδειξη κιολας.τουλαχιστον αλλαξε ντεκορ.φιλικα

    Γιατί απαγορεύεται να ανεβάζω φώτο? επίδειξη και προβολή δε χρειάζομαι, δεν είμαι έμπορος δεν διαφημίζω ούτε πουλάω τίποτε, τις φώτο τις αφιερώνω στους φίλους μου, τώρα για το ντεκόρ δώσε καμιά ιδέα, θα βάζω και τοπία από τον τόπο που μου προσφέρει αυτές τις ωραίες στιγμές

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470243

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ στον φίλο outlander απο τον ΕΒΡΟ με ΑΓΑΠΗ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,346 έως 6,360 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων