ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,376 έως 6,390 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #470355

    βαζε φωτο στεφανε ξεχασε οτι ειπα.οι δικοι σου το πηρανε στραβα οτι ζηλεψα δηλαδη επειδη βαρας ορτυκια.εγω τα κυνηγαω μονο στα περασματα για κανα μηνα και μετα το γυρναω στη τσιχλα μεχρι το τελος της σαιζον.δεν υπαρχει θεμα ζηλειας λοιπον.πρεπει να μαθεται να ακουτε και μια διαφορετικη αποψη σε ολα τα θεματα οχι μονο στο κυνηγι………


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470357

    Καλησπερα. Βρε φιλε Στεφανε βαλε στην φωτο με τα ορτυκια και κανα πιπινη εστω με μαγιο, εκει να δεις που ολοι θα γουσταραμε περισσοτερο χαχαχα. Αντε σιγα-σιγα να σε δουμε και απο το θεμα της μπεκατσας!!!!!. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470361

    βαζε φωτο στεφανε ξεχασε οτι ειπα.οι δικοι σου το πηρανε στραβα οτι ζηλεψα δηλαδη επειδη βαρας ορτυκια.εγω τα κυνηγαω μονο στα περασματα για κανα μηνα και μετα το γυρναω στη τσιχλα μεχρι το τελος της σαιζον.δεν υπαρχει θεμα ζηλειας λοιπον.πρεπει να μαθεται να ακουτε και μια διαφορετικη αποψη σε ολα τα θεματα οχι μονο στο κυνηγι………

    :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470373

    Στεφάνε σε παρακαλώ σταματά το μάθημα της φυσικής ιστορίας για να πιάσουμε την ορνιθολογια. :yahoo: :yahoo: Πάντως πρέπει να ομολογήσω ότι έχετε φοβερά μέρη εκεί επάνω φίλε μου,αλλα και σαν φωτογράφος καλά τα πηγαίνεις, θα έλεγα ότι φτάνεις και τον Αρη . :good:

    Βασίλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470420

    Φίλε Στέφανε :bye: Θα σου πρότεινα να στείλεις το δικανάκι σε κάποιον ΣΟΒΑΡΟ οπλουργό να σου ανοίξει λίγο τα τσοκ και μην σκέφτεσαι να πάρεις άλλο 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470448

    Φίλε Στέφανε :bye: Θα σου πρότεινα να στείλεις το δικανάκι σε κάποιον ΣΟΒΑΡΟ οπλουργό να σου ανοίξει λίγο τα τσοκ και μην σκέφτεσαι να πάρεις άλλο ;-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #470457

    Φίλε Στέφανε :bye: Θα σου πρότεινα να στείλεις το δικανάκι σε κάποιον ΣΟΒΑΡΟ οπλουργό να σου ανοίξει λίγο τα τσοκ και μην σκέφτεσαι να πάρεις άλλο 😉

    Επειδή έχω και εγώ ένα δικανάκι με στενούς αυλούς και τσοκάρισμα,
    μπορείς να μου πείς κάποιον στη Βόρεια Ελλάδα που να κάνει την εργασία που είπες;
    Αν δεν γίνεται δημόσια, στείλε μνμ, αν θες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470469

    Επειδή έχω και εγώ ένα δικανάκι με στενούς αυλούς και τσοκάρισμα,
    μπορείς να μου πείς κάποιον στη Βόρεια Ελλάδα που να κάνει την εργασία που είπες;
    Αν δεν γίνεται δημόσια, στείλε μνμ, αν θες.

    Βόρεια Ελλάδα δυστυχώς όχι :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470506

    Για ορτυκοκυνήγι συζητάμε, συνεπώς ορτύκια, ορτυκοντουφεκα και ορτυκοφύσιγγα είναι εντός θέματος. B-)

    Βέβαια κάποιοι πονηροί που μπαίνουν μόνο για να αλιεύσουν πληροφορίες ίσως δυσανασχετήσουν :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #470510

    Εχουμε μεινει πολυ λιγα ατομα που γραφουμε πλεον στο φορουμ, και ο στεφανος ειναι 1 απο τα ποιο ενεργα και σωστα μελη (ισως και το ποιο ενεργο) στο θεμα του ορτυκιου που δεν εχει δωσει ποτε αφορμη. και αντι να του πουμε πολλα μπραβο που κραταει μονος του το τοπικ μεχρι τωρα ζωντανο πατε και του την λετε?? καλα εσυ lord πρεπει να εχεις θεμα φιλε μου, πηγαινε κανα κυνηγι να ξελαμπικαρεις λιγο… :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #470515

    Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα φίλος που πήγε για ορτύκια στα λεγρενα εκανε 6 σηκώματα και πήρα 4 στο χέρι…Άπ’οτι μου είπε είχε καμια δεκαριά κυνηγούς και έπεσαν αρκετά τουφέκια.. Τι έγινε αντι για Σεπτέμβριο περνάνε τώρα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #470516

    Μήπως να αφήσουμε την μπεκάτσα κ να αρχίσουμε τα ορτυκοεξορμήσεις αν και στα μέρη μου δεν υπάρχει πλέον χωράφια για να τα κυνηγήσεις αφού τα όργωσαν όλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470623

    Το πρωι 1 ωρα ψαξιμο ουτε ενα,μετα αλλαξαμε μερος και ψαξαμε για καμια μακρομυτα αλλα και εκει τζηφος. Δε βαριεσε και εις αλλα με υγεια. Στεφανε τι λεει η Β.Ελλαδα,αλλα ορτυκια καπουτ ;;;

    Βασιλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470629

    Το πρωι 1 ωρα ψαξιμο ουτε ενα,μετα αλλαξαμε μερος και ψαξαμε για καμια μακρομυτα αλλα και εκει τζηφος. Δε βαριεσε και εις αλλα με υγεια. Στεφανε τι λεει η Β.Ελλαδα,αλλα ορτυκια καπουτ ;;;

    Βασιλης

    Και γώ για μακρομύτες δύο μέρες πήγα αλλά δεν μας κάνανε τη χάρη ακόμα εδώ στα χαμηλά απο αύριο θα επιδιώξω αναζήτηση ορτυκιών ΊΔΩΜΕΝ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #470852

    Καλησπέρα φίλοι μου, μια βολτούλα στα κοντινά χέρσα και σταροχώραφα που δεν οργώθηκαν ακόμα με αρκετό κρύο λόγω βοριά μια βόλτα για κάνα ορτυκάκι δύο συναντήσεις με ένα και τέσσερα πουλιά μαζί αντίστοιχα,
    Φώτο στη φέρμα και στη συνέχεια 2 καρπώσεις !!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,376 έως 6,390 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων