ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,826 έως 6,840 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508020

    Ειχα πει να μην δωσω αφορμή αλλα δεν μπορω θα σκασω ποια με τους αλητες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #508021

    με τα ορτύκια πάμε από το κακό στο χειρότερο, εκτός από μια εξαιρετική χρονιά πριν τρια ή τέσσερα χρόνια, αν θυμάμαι καλά. Σήμερα βόρειο Έβρο, τέσσερις ώρες ψάξιμο με ζέστη βέβαια μετά τις 10.00 κάτι παραπάνω από αισθητή για τα σκυλιά, κάναμε δύο άτομα οκτώ σηκώματα και έναν λαγό που μας έφτιαξε τη διάθεση

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #508023

    Κάποτε στην χώρα μας υπήρχε ένα είδος πτηνού που το λέγανε ορτύκι……. ΚΑΠΟΤΕ….. :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508026

    Κάποτε στην χώρα μας υπήρχε ένα είδος πτηνού που το λέγανε ορτύκι……. ΚΑΠΟΤΕ….. :negative: :negative: :negative:

    <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Τι λες ρε συ Μαριε? Σοβαρα? Και πως  εμοιαζε? Εχει καμια σχεση με το “μηχανοβιο ορτυκι? Ή απλη συνονυμια?  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508027

    Το γαμωτο είναι ότι ο Νασος μου εβαλε φυτίλια σημερα μιας και μου εφερε να δοκιμασω μια DUCA MONTEFELTRO αριστερη (τουφεκαω αριστερα ) και δεν σας κρυβω ότι  επαθα την πλακα μου με το εν λογο οπλακι ………..γιατι είναι και πολύ ελαφρυ το ατιμο…….!

    Βασιλη τι ακουω? Ερωτευτηκες ε?  :heart:  :heart:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Huntigo στις #508029

    Καλημερα. Και Λαυρεωτικη χθες κατι εμφανιστηκε. 2-3 πουλακια μεσο ορο καθε κυνηγος. Οχι πολλα πραγματα αλλα απο το τιποτα κατι ειναι. Σημερα στην ιδια περιοχη ακουσα το πολυ 15 τουφεκιες απο συνολο 25-30 αυτοκινητα που ειδα, αρα τιποτα

    Λαυρεωτική 2-3 πουλάκια μέσο όρο κάθε κυνηγός???? :wacko: Και εγώ που κυνηγούσα?? Σήμερα κυνηγούσα στην Λαυρεωτική πάλι…. όπου μπορείς να ακούσεις τις τουφεκιές από τον Χάρακα…τα Λεγραινά τα Μεγάλα Πεύκα κτλ κτλ…..άκουσα 50 τουφεκιές….είχε 200 άτομα το λιγότερο και πάνω από 100 αυτοκίνητα. Μόνο στο σημείο που έκατσα εγώ στη Τριανταφυλλία πάνω από το Θυμάρι είχε 15 ΙΧ.

     

    Στον Χαρακα ημουν. Ο χειροτερος ημουν εγω με 1 στο χερι και υπηρχε ενα παλικαρι με ποιντερ που ειχε 7-8 σηκωματα και πηρε 5. Και ενας πιο διπλα με ποιντερ σεττερ και επανιελ πηρε 4. Σου λεω οτι ειδα, οχι οτι ακουσα. Εαν θες με πιστευεις εαν οχι δεν με νοιαζει κιολας. Αλλα μην νομιζεις οτι απο ενα σημειο εχεις και τον ελεγχο των βουνων.. εδω καλα καλα δεν ακουγονται τουφεκιες που πεφτουν στο καπακι απο πανω και εσυ απο την αλλη ακρη νομιζεις οτι μπορεις να εχεις σαφη εικονα?? Εαν ναι τοτε εισαι ο καλυτερος..! Και την Κυριακη ειχε κατι και μαλιστα ελαχιστους κυνηγους. Και σημερα ειχε κατι λιγα… Και σου ξαναλεω… ημουν εγω ο ιδιος εκει και τα ειδα οχι ΄΄μου ειπε ενας κτλ κτλ΄΄. Καλημερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #508040

    Καλησπερα σε ολους…

    Κωπαιδα χτες…

    3ωρο κυνηγι σε τριφυλλια μονο…

    Απολογισμος 1 ορτυκι φερμαριστο το οποιο κατεληξε στο γιλεκο…

    3 ωρες 1 πουλι…μπραβο!!!!!!!!!!

    Ειδα 2 ζευγαρακια τρυγονια ….

    Οχι πολυς κοσμος , λιγες οι τουφεκιες

    Να κανουμε ενα διαλλειματακι 2-3 ημερων μπας και πεσει αυτος ο καυσωνας γιατι δεν λεει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    nictas στις #508057

    Καλησπέρα παιδιά…..Θυμάρι μεριά το Σάββατο η ζέστη αφόρητη…..δύο ώρες άντεξα με τη Λέξη το επανιελ. μου ένα ορτυκακι σήκωσα …..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508058

    Aστα να πανε Αχιλεα …………….μια κι εξω…….χαχαχαχα :heart:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508059

    Τασο αραιωσανε  τα ντοπιαρικα για τα καλα φιλαρακι ………..! :unsure:

    Αν πετυχεις κανα μπασιματακι καλα είναι …………αρκει να μην εχεις κοντα σου τιποτα πονηρους που τα μαζευουν με τιποτα κλαρινα και μπουζούκια………….! :negative:

    Το θεμα είναι ότι μπροστα στο συνοστισμο του Χαρακα και των συν αυτων τοποθεσιων που απειλείται η σωματικη σου ακαιρεοτητα καλυτερα Κοπα’ι’δα …………! :good:

    Προσεχουμε για να εχουμε………….τα ματακια μας! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508190

    ANTE KAI TOY XROYNOY NA EIMASTE KALA

    πρωτη φορα για φετοσ ειχε χαρακα το προγραμμα

    κοσμος λιγος ακομα ποιο λιγα και τα ορτυκια

    οσο απο συκα τζιφος

    φιλικα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508191

    Λαμπρο… για τα ορτυκια αστο, αλλα ουτε συκα ρε φιλε? Καλα, ο σκυλος τι γυρευε?  :yahoo:  :yahoo:  Εισαι πολυ πισω απο θεμα εκπαιδευσης  :negative: Πολυ πισω  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508196

    αφου δεν ξεκινησαν τα μπασηματα για τις τσιχλες.ειπαμε με το φυλαρακι μου και τα 3 επανιελ μας να παμε για τα γνωστα ορτυκακια σημερα ,και αφου σκουπισαμε καλα και πολυ πολυ προσεχτηκα μια και δυο φορες τις τρυφυλιες και τις κομενες καλαμποκιες το τελος ειταν πολυ πολυ καλοοοοοοοο :yahoo: 

    11 sto xeri :bye:

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #508216

    Σήμερα είχε καλό πέρασμα..!!!!

    Αύριο δεν ξέρω αν θα έχει πουλιά…..από κόσμο όμως, τύφλα να έχει η Ομόνοια…. :yahoo:

    Μεγάλη προσοχή …!!!!!

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    Θοδωρής-Εύβοια στις #508217

    Εδω σε μας στην Ευβοια τιποτα ακομα..Εμαθα για περασμα σε μερη στην βορεια Ελλαδα και σιγουρα απο γνωστο μου στις Σερρες που βαρεσε σημερα μερικα πολυ παχια ορτυκια.Εσυ Λουκα που ησουν?Αθηνα, Λαυρεωτικη?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,826 έως 6,840 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων