ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,856 έως 6,870 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #508274

    Καλημερα σε ολους…

    Εξοχικο σημερα…!!!!

    3 ωριτσες σε τριφυλλια…

    Αλλαξα 4 χωραφια…

    Απολογισμος 1 ορτυκι που το φερμαρε ο Αρης..

    Δεν το πηρα , αλλα δεν με πειραξε αφου ο κουταβος μου παει καλα…

    Ααααα….στα Εγγλέζικα 2 παλληκαρια ειχανε παρει 4 τρυγονια …

    Αυτα….

    Καλη συνεχεια σε ολους…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #508312

    Live απο Κωπαιδα…

    3 τζιπακια της Θηροφυλακης την ξεσκονιζουνε…

    Φιλος που κυνηγαει περιξ του καφενειου, του ελεγξανε μεχρι και το καπω του αυτοκινητου…

    Του ειπανε οτι υπαρχουν καταγγελιες για μηχανακια , και το πρωι βρηκανε και κατασχεσανε 2 απο αυτα…!!!

    Τι να πω…

    Μακαρι μπας και πιασουνε κανεναν…

    ΥΓ..Βασιλακη χαθηκες…τι εγινε χτες με το τσεκουρι ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giannis στις #508316

    Ερωτηση κρισεως.

    Εαν σε κυνηγι ορτυκιου τουφεκισης συναδελφο με ρουχα παραλλαγης πρωι-πρωι,ποιος φταιει αυτος που εριξε την τουφεκια ή αυτος που ηταν με την παραλλαγη για να μην τον βλεπουν οι συναδελφοι και τα ορτυκια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508317

    Φταινε και οι δυο!!! Ο ενας γιατι δεν φορουσε πορτοκαλι ρουχα κι αλλος γιατι εριξε τουφεκια χαμηλη χωρις να ειναι 100% σιγουρος πως δεν υπαρχει καποιος απεναντι του!  :good:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508318

    Ερωτηση κρισεως. Εαν σε κυνηγι ορτυκιου τουφεκισης συναδελφο με ρουχα παραλλαγης πρωι-πρωι,ποιος φταιει αυτος που εριξε την τουφεκια ή αυτος που ηταν με την παραλλαγη για να μην τον βλεπουν οι συναδελφοι και τα ορτυκια;

    Δυστηχώς….πάντα φταίει αυτός που τουφεκάει!

    Το πορτοκαλί γιλέκο δυστηχώς δεν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ από τον νόμο αλλά ΣΥΣΤΑΣΗ. Για αυτό το λόγο αν δεν φοράς πορτοκαλί γιλέκο σου κάνουν σύσταση και δεν σου κόβουν πρόστιμο.

    Αυτό βέβαια θα έπρεπε να αλλάξει…και να υπάρχει υποχρέωση αλλά και πρόστιμο σε όσους δεν φορούν πορτοκαλί γιλέκο στα κυνήγια ορτυκιού, μπεκάτσας και τριχωτών.

    Στο όποιο δικαστήριο…είναι καθάρα στην απόφαση του προέδρου. Κατηγορούμενος όμως (για ανθρώπινες σωματικές βλάβες τουλάχιστον) είναι αυτός που τουφέκισε.

    :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #508321

    Ερωτηση κρισεως. Εαν σε κυνηγι ορτυκιου τουφεκισης συναδελφο με ρουχα παραλλαγης πρωι-πρωι,ποιος φταιει αυτος που εριξε την τουφεκια ή αυτος που ηταν με την παραλλαγη για να μην τον βλεπουν οι συναδελφοι και τα ορτυκια;

    Οπωσδήποτε αυτός που πυροβόλησε, γιατί κάλλιστα ο πυροβολημένος μπορεί να ήταν και βοσκός ή αγρότης και ναι, με παραλλαγής ρουχισμό !Σκεφτήτε :scratch: να υποχρεώσουν και τους ξωμάχους να φοράνε πορτοκαλί, για να μη φάνε καμιά αδέσποτη, ενώ πάνε για το μεροκάματο! :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508331

    Απογευματινη αναφορα…. 21 ορτυκια ολα μεγαλα!  :yahoo:  15 αρσενικα για μενα και 6 θυληκα να μας γεννανε και κανενα αυγο  :yes:  :yes:  Τα αρσενικα προοριζονται για τα δοντια της σκυλιτσας…. μπαινουμε επισημως σε δυνατη εκπαιδευση κι οτι βγει  B-)  B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508336

    αυτη την εβδομαδαδεν θα βγω λογω ογκου δουλειας .αλλα την δευτερα  θα σας πω νεα για το σκ  :bye: 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508342

    Καλησπερα στην καλη μας την παρεουλα…. :bye: …!
    Ο λογος που τα τελευταια χρονια αποφευγω τη Λαυριοτικη και περιξ αυτης ειναι ο πιο πανω λογος …… :negative: ….!
    Οπως και για τα αδΕσποτα σκαγια που αποφευγει ο Λουκας ……..περι αυτων ο λογος… :negative: …!
    Τωρα να λυσω την απορια του καλου μου φιλου του Τασουλη….. :mail: ..!
    Κατα τη χθεσινη εξορμιση φιλε Τασο κατι καναμε…. :mail: ….σαν παρεα λοιπον σηκωσαμε 11 ή 12 πουλια τα οποια σηκωθηκαν τα 6 μαζι .. :unsure: ..( τιιιι εγινε ρε φιλε δεν καταλαβα ) απο την εξαδα , καναμε το λαθος να παρουμε 4 πουλια με αποτελεσμα να μην βρουμε τα 2 απο αυτα που μαλλον πεσανε ζωντανα , εγινε ενας πανζουρλισμος με τα σκυλια και καταφεραμε να βρουμε μονο 2 .
    Τελικα μετα , πηραμε αλλα 3 και φεραμε μαζι 5 απο τα 7 πουλια που βαρεσαμε……!
    Το καλο της μερας ηταν οτι σχεδον ολα τα πουλια βγηκαν φερμαριστα με τα σκυλακια να δινουν ρεστα………..!
    Ο φιλαρακος μου ο Νικος που πηγε δυημερο στη Μανη κουλουρι και τις δυο μερες…. :negative: ..δεν ξερω τι γινετε παλι φετος με τα ορτυκια …. :unsure: …..!
    Να πω οτι και τα 5 πουλια που πηραμε στο χερι ηταν αδυνατα φετιναρια και οχι περασματιαρικα …….!
    Εγω αλλη υπομονη δεν κανω …..παρα μονο αν ακουσω κατι και παω καμια απογευματινη βολτα …. :yes: ….οσο για τις Κυριακες ερχομενη της επομενης εχουμε περδικα και μετα ……………….. :yahoo: :yahoo: :yahoo: ………….ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΑΣ ΤΙς ΜΠΕΚΑΤΣΟΥΛΕΣ…….!
    Παντος αληθεια ψεματα μια πληροφορια λεει οτι η Ρουμανια εχει πολλα πουλια……..! :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #508351

    Ερωτηση κρισεως. Εαν σε κυνηγι ορτυκιου τουφεκισης συναδελφο με ρουχα παραλλαγης πρωι-πρωι,ποιος φταιει αυτος που εριξε την τουφεκια ή αυτος που ηταν με την παραλλαγη για να μην τον βλεπουν οι συναδελφοι και τα ορτυκια;

    Δυστηχώς….πάντα φταίει αυτός που τουφεκάει! Το πορτοκαλί γιλέκο δυστηχώς δεν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ από τον νόμο αλλά ΣΥΣΤΑΣΗ. Για αυτό το λόγο αν δεν φοράς πορτοκαλί γιλέκο σου κάνουν σύσταση και δεν σου κόβουν πρόστιμο. Αυτό βέβαια θα έπρεπε να αλλάξει…και να υπάρχει υποχρέωση αλλά και πρόστιμο σε όσους δεν φορούν πορτοκαλί γιλέκο στα κυνήγια ορτυκιού, μπεκάτσας και τριχωτών. Στο όποιο δικαστήριο…είναι καθάρα στην απόφαση του προέδρου. Κατηγορούμενος όμως (για ανθρώπινες σωματικές βλάβες τουλάχιστον) είναι αυτός που τουφέκισε. :rose:

    δυστηχώς το μεγαλύτερο φταίξιμο, κατα τη προσωπική μου άποψη, είναι του νομοθέτη που επιτρέπει σε άσχετους χωρίς καμία ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗ να κρατάνε όπλα, και τα όπλα ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ. δε πα να φοράς γιλέκα κόκκινα κίτρινα πορτοκαλί λαμπάκια και προβολείς, το λιγουρι θα σε τουφεκίσει. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508357

    Καλημέρα…

    Με δύο λόγια….ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ!

    Λαυρεωτική…..ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΜΕ ΣΟΥΣΑΜΙ……στον Πάτροκλο απέναντι…..ΜΑΚΕΛΕΙΟ!

    Αυτά…. και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του!

    ΥΓ: Πάτροκλος ή Γαιδουρονήσι….θα το ονομάσω….τα Στροφάδια του Σαρωνικού!

    Γεια σας!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508360

    ο πατροκλος ειναι μεγαλη πληγη

    ακουσα δεν ξερω αν στεκει ιδιωτες (κυνηγοι) πηγαν σε δικηγορο για να απαγορευσουν το κυνηγι.

    περσι που μιλησα με θηροφυλακη για τον πατροκλο μου ειπαν οτι το ξερανε αλλα δεν εχουν σκαφος-καυσιμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508361

    ο πατροκλος ειναι μεγαλη πληγη ακουσα δεν ξερω αν στεκει ιδιωτες (κυνηγοι) πηγαν σε δικηγορο για να απαγορευσουν το κυνηγι. περσι που μιλησα με θηροφυλακη για τον πατροκλο μου ειπαν οτι το ξερανε αλλα δεν εχουν σκαφος-καυσιμα.

    Να νοικιάσουν ένα καίκι από την Φωκαία…να τους πάει! Πόσο θα κοστίσει? 20 30 ευρώ??

    Στην τελική….ας με πάρουν τηλέφωνο και τους πάω με το φουσκωτό μου τσάμπα! Σιγά τα καύσιμα…να περάσεις απέναντι από τα Λεγραινά! Πέτρα πετάς…και φτάνει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508375

    Τα γνωστα φιλε μου καλε……….!
    Αυτο το ριμαδονησι ή πρεπει να φυλασετε επι καθημερινης βασης ή πρεπει να απαγορευτει ( αν και ειμαι κατα ) μπας και ησυχασει ο κολος τους αλλιως…….. τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα .!
    Τα ιδια γινοντουσαν καποτε και με την Μακρονησο…….!
    Να με συγχωρατε αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου………!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508492

    Περασματακι σημερα στη Λεσβο ………όχι παντου ……..! :good:

    Ο καιρος τα εριξε σε ορισμενα σημεια ……….εκτος και ειχε προηγηθεί καποιος άλλος παραγωντας……….! :unsure:  :unsure:  :unsure:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,856 έως 6,870 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων