ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,051 έως 7,065 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #515086

    Καλησπέρες σε όλο τον καλό κόσμο , το σάββατο έκανα μια έξοδο για ορτυκάκια και πήρα την κουλούρα μου και έφυγα όπως πήγα…..τέλος λοιπόν για εμένα εφέτος τα ορτύκια , πλέον λίγα κυνηγάκια στην πέρδικα και μετα της 15 του μήνα φύγαμε στα ψηλά για της ”σκουληκιάρες”


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #515111

    Kαλή μέρα η σημερινή.

    Είχε αρκετά ορτυκάκια αλλά πολύ λίγες φέρμες.

    Τα περισσότερα τα πήραμε προγκιχτά.

    Το μόνο μελανό σημείο η ντουφεκιά που έφαγε ο φίλος από έναν….απρόσεκτο. :wacko:

    Στο γυρισμό μάζεψα και μιά καλή μαγεριά σαλιγκάρια.

    Καλά να ήμαστε όλοι…. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #515126

    Παπουλακο ετσι το βραδυ να τα λετε αυτά να μην περνουμε εμεις χαμπαρι….. B-) :whistle: ….. μπας και παμε το απόγευμα και ξεκινήσουμε το κουταβι μας ….. :unsure: …..!

    Παρε κανα τηλεφωνο αμα ξαναδείς πραμα και τελος του μηνα φερε το λογαριασμο να τον πλερωσω εγω παπουλη………. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Όχι για μενα …….γιατ το φουκαριαρικο το κουταβι μου……. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #515127

    Αντε για θα πεσουν τιποτα ……καταρες  – βουντου ……..και θα το ριξτε στις κουρουνες για καμια βδομαδα παλι…….. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #515142

    Μετα το περδικοκυνηγι ειπα να δω την μοιρα μου και σε κακενα ορτυκι αλλα και εδω τα ιδια χαλια ευτυχως που περασε και ενα κοπαδακι αγριοπεριστερα και εριξα μια τουφεκια για το καλο,βεβαια τιποτα δεν με πειραζει φτανει να ειμαι καλα και εγω και το γαβ γαβ να περπαταμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #515143

    Συγνωμη δεν τελειωσα ακομα οταν γυρισα στο αμαξι για να φυγω με παιρνει τηλεφωνο ενας φιλος απο τον καβοντορο και μου λεει  οτι γινεται της πουτ…… απο ορτυκια και εμεινε απο φυσιγγια του λεω ερχομαι κατω στο δρομο συναντησα αλλον ενα πολυ καλο παιδι απο εδω μεσα που γραφει συνεχεια για το εξοχικο και τα ειπαμε λιγακι.Χαρηκα για την γνωριμια να σε καλα και ελπιζω να τα ξαναπουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #515147

    Μάκη δεν ντρέπεσαι λιγάκι!!! Σε περιμένω να μου φέρεις φυσίγγια…Και εσύ κάθεσαι και πίνεις καφέδες ,τσιπούρα και κρασιά με τον άλλον τον γνωστό και με έχεις στήσει??? Αχ τι θα σε κάνω άμα κατέβεις προς τα εδω χαχαχα να σαι καλά ρε φίλε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #515149

    Και εσυ το ιδιο φιλε μου,καλο σου βραδυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #515172

    ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΣ ΚΑΝΕΙ

    ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΤΟΥ

    ΦΙΛΙΚΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #515176

    λαπρο σε πια περιοχη αναφερεσαι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #515179

    λαπρο σε πια περιοχη αναφερεσαι?

    Μάλλον Χάρακα και Λαυρεωτική. Σήμερα είχε πουλιά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #515180

    Kαλησπέρα σε όλους….

    Εξοχικό σήμερα , με ψηλά το ηθικό και πολλά φυσίγγια διότι ήμουνα σίγουρος ότι θα χρειαστεί φορτηγό για να τα κουβαλήσω….

    Απο τις 7.10 έως τις 10….

    Αποτέλεσμα …ούτε που το είδα …!!!!!!

    Ακουσα 3 τουφεκιές , κόσμος ελάχιστος έως μηδενικός…

    Από πετούμενα , μόνο κοράκια και καρακάξες….

    Αύριο μετά το κυνήγι θα την στήσω στα βράχια για επιβλαβή….

    Τα Βεργίνα Νο 7 θα δράσουνε….

    Τα λέμε….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #515183

    Kαλησπέρα σε όλους…. Εξοχικό σήμερα , με ψηλά το ηθικό και πολλά φυσίγγια διότι ήμουνα σίγουρος ότι θα χρειαστεί φορτηγό για να τα κουβαλήσω…. Απο τις 7.10 έως τις 10…. Αποτέλεσμα …ούτε που το είδα …!!!!!! Ακουσα 3 τουφεκιές , κόσμος ελάχιστος έως μηδενικός… Από πετούμενα , μόνο κοράκια και καρακάξες…. Αύριο μετά το κυνήγι θα την στήσω στα βράχια για επιβλαβή…. Τα Βεργίνα Νο 7 θα δράσουνε…. Τα λέμε….

    απορω ρε τασο τι κυνηγας στη κωπαιδα τετοια εποχη απο την αρχη φανηκε οτι φετος ειναι αδεια απο ορτυκια πιασε κανα ακρωτηριο εκει παιζουν τα ορτυκια τωρα φιλικα στο λεω ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #515184

    Καλό πέρασμα σήμερα στη Λαυρεωτική.

    Ειδοποίησα και μερικούς-μερικούς <<παραπονιάρηδες>> μπας και φτιάξουν κανένα

    καλό κυνηγόσκυλο και να γλιτώσω κι εγώ από τα βουντού και τις κατάρες…. :yahoo:

    Τάσο…<<.αλλού τα κακαρίσματα κι αλλού γεννάνε  οι κότες>>……. :yahoo:  :yahoo:

    Ελα κατά δω παλικάρι μου να δεις άσπρη μέρα..!!!!!!!!

    Καλά να ήμαστε όλοι…….. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #515185

    Γειά σου φίλε outlander….

    Εχεις δίκιο στο  –  τι κυνηγάω αυτήν την εποχή στην Κωπαιδα -……

    Επίσης δεν διαφωνώ ότι η ευρύτερη περιοχή της Λαυρεωτικής είναι μέσα στα 3 καλύτερα μέρη για μπασίματα ορτυκιών στην Ελλάδα….την οποία την κυνήγαγα αρκετά από το 86 έως το 94 παράλληλα με το εξοχικό….

    Εχω κάνει με τον συγχωρεμένο τον Γιάννη αξέχαστα κυνήγια εκεί….

    Ομως θα μου επιτρέψεις να θεωρώ το εξοχικό , μέρος που με γεμίζει και με εκφράζει περισσότερο , μέρος που έχω μεγαλώσει και εκπαιδεύσει αρκετά σκυλάκια , μέρος που πριν τους κρεατοσυλλέκτες με τους κράχτες το όριο το έπιανα σε 2 ώρες , μέρος που κυνηγάς και άλλα πουλιά …..ποιος δεν θυμάται την παγωμένη Κωπαιδα του 2002 με τις χήνες….ποιος δεν ξέρει τα ξεροβόρια του Δεκέμβρη με τα παπιά και τις μπεκάτσες και που να ψάξει….ποιος δεν ξέρει τα φασσομέρη γύρω από την Κωπαιδα ….τα κορυφαία μπεκατσομέρη και μετά μέσα για τα δεκεμβριανά ορτύκια….

    Βαριέμαι να γράφω άλλο….

    Γιαυτό φίλε outlander απο εδώ και πέρα στο εξοχικό και στα γειτονικά μέρη πάνε οι λίγο μεγαλύτεροι που δεν τους ενδιαφέρει αν θα βαρέσουνε 500 πουλιά….αρκεί να δω 3-4 φέρμες…

    Και μια πληροφορία να δώσω ….πουλιά έχει το εξοχικό…όχι όμως εκεί που ξέρεις

    Και επειδή τα γραφομενά μας τα διαβάζουνε χιλιάδες κόσμος δεν είναι ανάγκη να τα λέμε όλα και να τα βγάζουμε φωτό….

    Τρίτη και Τετάρτη είχε πολλά πουλιά….

    Φιλικά Τάσος….αν θέλεις γράψε το όνομά σου , δεν μου αρέσει να μιλάω σε αυτοκίνητο

    Χωρίς ίχνος παρεξήγησης , εντελώς φιλικά…

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,051 έως 7,065 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων