ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,156 έως 7,170 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519000

    Καλησπερα σε ολους σημερινη απογευματινη βολτα τιποτα απολυτως το αξιοπεριεργο ηταν οτι ειδα 5-6 παπια καφετια μεσα σε 2στρεματα χωραφι με νερο και πολλους μελισουργους.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519011

    Καλησπέρα σε όλους…

    Βολτίτσα στο κουρεμένο εξοχικό…

    Άργησα να πάω , έψαξα 2-3 χωράφια , δεν βρήκα τίποτα , έφυγα…

    Πάντως κάτι τουφεκιές πέσανε…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519012

    Καλησπερα παιδες σημερινο κυνηγι δεν βρηκα τιποτα απο ορτυκια αλλα η μερα ειχε και τα τυχερα της ενας λαγαρος 3,5 κιλα καθαρος με 9 διασπορας χαρηκα παρα πολυελπιζω να περασατε καλα οσοι πηγατε. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519013

    Μπράβο Μάκη …πολύ καλά 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519014

    Ευχαριστω φιλε μου Τασο να σε καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519017

    Καλησπέρα σε όλους…

    Βολτίτσα εξοχικό σήμερα , και τα είδαμε όλα…

    Παγάνα αγριογούρουνου  ( πρώτη φορά είδα στην Κωπαίδα ) …..

    Παλληκάρι είχε βαρέσει 2 φάσσες  ( κυκλοφορούσε ένα κοπαδάκι 10-15 πουλιά )

    Οι φασσάδες να ετοιμάζονται….

    Από ορτύκια ελαχιστότατα πράγματα…

    Σήκωσα 1 αλλά δεν…

    Αν δεν γίνει καμμιά αναμπουμπούλα να ανακατευτούν και να μπούνε πουλιά , δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα….

    Δεν πτοούμαστε και συνεχίζουμαι δυναμικά….

    ΥΓ. Από τα καλύτερα φετινά μπάνια ήτανε το σημερινό…

    ΥΓ2. Αντε επιτέλους κάναμε και ένα διπλό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519018

    Σημερινο κυνηγι τιποτα απολυτως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #519029

    Καλημέρα στην παρεα……!!!!

    Την Κυριακη κατι αλλαξε προς το καλυτερο ( και το Σαββατο ειχε λιγα πουλια ) μιλαμε για την περιοχη των Λεγρενων …….!!!!

    Εγω λογω εργασιας μονο Κυριακη ……..τα εχουμε πει…….αναρτηση κανεις δεν κανει το μεσημερι μπας και παμε μια βολτα τα σκυλια το απόγευμα ………δε βαριεσε ……ασε να τα βαρανε όλα οι αλλοι …….να είναι καλα ο κοσμος…….. B-) ….εχει γεμισει ο ντουνιας παρτακιδες……… :negative:

    Πολυς όμως ο κοσμος και ετσι ολο πιαναμε τις ακρες ……..ασε τους μ@λ@κες που ξεκινανε και μπαινουν μεσα στον τοπο νυχτα ακομα ……( στο χωριο μου δεν τολμάει να μπει κανεις πριν φεξει καλα ……….ξερετε γιατι……..)

    Τελικα μαζι με το κοληταρι καταφέραμε και πηραμε 3 πουλια ( 1 φερμαριστο και δυο ξεπεταχτα )

    Ελπιζω να πετυχουμε κανα περασματακι καλο πριν ξεκινήσουμε με τα χειμερινα……..

    Πολύ καλημέρα σε ολους .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #519040

    Κανενα νεο για ορτυκακια εδω στην Αττικη εχουμε σημερα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519047

    Καλησπερα σε ολλους μετα απο τηλεφωνημα ενος πολυ καλου φιλου απο το foroym πηγα απογευματινο 2 ωρο και σηκωσα 3 ορτυκια το ενα μπορεσα και τουφεκισα τα αλλα 2 δεν τα προλαβα γιατι φυγανε μακρια απο το σκυλι αρα ειχε κανει μικρο περασματακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #519054

    Καλημέρα παλικαρια……..!!!!

    Χθες το μεσημερι χτυπάει το τηλ. στη δουλεια ένα κοληταρι και μου λεει , ρε συ κατω Λεγρενα το εχουνε καψει……….!!!!

    Την κοπαναω στις 4 η ωρα παω σπιτι αλαζω περνω τα σκυλια και ενα φιλο παμε κατω ……

    μολις φτασαμε εκει που αραζουμε το αμαξι του λεω…… βγαινουμε ή φευγουμε ……;;;;;

    17 αμαξια μετρημένα αραγμένα………

    Ελα ρε μου λεει , ηρθαμε μεχρι εδώ ……θα πιασουμε μια ακρη να κανουμε τη βολτα μας ……….

    Καλωωωωςςςςςςςς…………ξεκιναμε σε μια ακρη και στο μισαωρο βρισκωμαστε περικυκλωμένοι από 12 ντουφεκια…………..

    Του λεω……… Μητσο το οπλο υπο μαλης …….και δρομο …….

    Σε δεκα λεπτα πισω στο αμαξι ………

    Απολογισμος ………..ένα χτυπιμενο μου βρηκε ο επανιελακος μου και άλλο ένα που πεταχτικε από τα ποδια του Μιμη και εφυγε ατουφεκιστο , μην τυχον και βαρεσουμε κανα χριστιανο………

    Τα νευρα μου κροσια ……….όχι γιατι δεν βαρεσαμε πουλι , αλλα για δυο λογους …….

    1 . Τα πουλια ηταν κατευασμενα ………….γιατι οπως μας ειπε ένα παλικαρι το πρωι φευγαν 2-3 μαζι χωρις φερμα …….αρα ………αβαβαβαβαβαβα

    2. Οι περισοτεροι ειχαν παει και το πρωι ειχαν κανει το νουμερακι τους και δεν τους εφτανε ……….ετσι πηγαν και απόγευμα να συμπληρωσουν ,,,,,,,!!!!!

    Κριμα ……..πρωτα γι  αυτο το πουλακι που μας χαριζει εκπεδευμενα κουταβια…….γιατι είναι το πουλι που ξεκινανε να κυνηγάνε τα περισοτερα κουταβια και δεν το σεβονται………και κριμα για οσους 40 – 50 – 60 χρονων που υποτιθετε ότι εχει πιξει το μυαλο τους να πανε και να συμπληρωνουν το πρωι και να τρεχουν σαν λιμαρικα σκυλια να παρουν αλλα 2-3 πουλια και το απόγευμα ……….εμεις που δουλεύουμε να παμε να κοψουμε το σβερκο μας……..( για να μην πω κατι άλλο )

     

    Καλα για θυροφυλακη ουτε λογως………δυστηχως…….τουλάχιστον εγω ουτε ειδα ουτε ακουσα………

    Μαλλον ειμουν το τελευταιο αμαξι που πηγα και εφυγα πρωτος μεσα σε λιγοτερο από μια ωρα ……….για να φυγω αρτιμελης……..

     

    Καλημέρα και καλο μηνα…….!!!! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519069

    Απογευματινο κυνηγι δεν βρηκα τιποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519070

    ξεκιναμε σε μια ακρη και στο μισαωρο βρισκωμαστε περικυκλωμένοι από 12 ντουφεκια…………..

     

    Kλαίω….για φαντάσου Βασίλη να σας λέγανε…..γδυθείται  ααχαχαχαχαχαχαχα

    Πέρα από την πλάκα , το φιλαράκι που σε ειδοποίησε ,  από κάπου το έμαθε…ε , το είχε μάθει το μισό λεκανοπέδιο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #519071

    πόσα λιγούρια έμαθαν ότι στα Λεγρενά έχουν κατεβάσει με Νταλάρα ορτυκια και τρέξανε να φάνε, τα λιγούρια. τελικά, τσάμπα τα λεφτα που δίνουμε για τη θηροφυλακή. γνωστός κολλητού έκανε επώνυμη καταγγελία, και δε φάνηκε κανένας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #519072

    Καλημέρα παλικαρια……..!!!! Χθες το μεσημερι χτυπάει το τηλ. στη δουλεια ένα κοληταρι και μου λεει , ρε συ κατω Λεγρενα το εχουνε καψει……….!!!! Την κοπαναω στις 4 η ωρα παω σπιτι αλαζω περνω τα σκυλια και ενα φιλο παμε κατω …… μολις φτασαμε εκει που αραζουμε το αμαξι του λεω…… βγαινουμε ή φευγουμε ……;;;;; 17 αμαξια μετρημένα αραγμένα……… Ελα ρε μου λεει , ηρθαμε μεχρι εδώ ……θα πιασουμε μια ακρη να κανουμε τη βολτα μας ………. Καλωωωωςςςςςςςς…………ξεκιναμε σε μια ακρη και στο μισαωρο βρισκωμαστε περικυκλωμένοι από 12 ντουφεκια………….. Του λεω……… Μητσο το οπλο υπο μαλης …….και δρομο ……. Σε δεκα λεπτα πισω στο αμαξι ……… Απολογισμος ………..ένα χτυπιμενο μου βρηκε ο επανιελακος μου και άλλο ένα που πεταχτικε από τα ποδια του Μιμη και εφυγε ατουφεκιστο , μην τυχον και βαρεσουμε κανα χριστιανο……… Τα νευρα μου κροσια ………. :bye:

    Στο έχω ξαναπεί οτι αυτό το φόρουμ δεν το βλέπουν μόνο τα 5-10 άτομα που γράφουν αλλα μερικές χιλιάδες ip (άτομα ) που δεν φαίνονται πουθενά αυτοί οτι το διαβάζουν το φόρουμ.

    Δεν είναι το ότι θα πάνε να βαρέσουν 5 πουλάκια όπως εσύ,αλλα θα πάνε όλοι οι κρεατοσυλέκτες και θα καταστρέψουν το μέρος………χώρια οτι θα γίνει ομόνοια το μέρος και είναι επικίνδυνο αντι για το σπίτι σου να βρεθείς σε κανένα νοσοκομείο χωρίς μάτια κτλ.

    Ηθικό δίδαγμα…………..σταματάμε να λέμε το μέρος για δικό μας καλό

    και όχι γιατί είμαστε μουνάκια και φοβόμαστε μην πάει κανενας χριστιανός και βαρέσει αυτός κανένα πουλάκι,αλλα για όλους τους παραπάνω λόγους :good:  :good:

     

    Την καλημέρα μου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,156 έως 7,170 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων