ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,171 έως 7,185 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519073

    Συμφωνώ απόλυτα με το Μανο. Επίσης στο θέμα με τους θηροφυλακες , οι πιο πολλοί μαγκιά κλανια είναι και το παίζουν εξουσία σε κάνα μπλόκο στην άσφαλτο. Εδώ πριν τρία χρόνια έπιασαν 3-4 καραγκιόζηδες σεσημασμενους λαθροθήρες παντός είδους να έχουν βάλει κράχτη στα ορτυκια. Οι καραγκιόζηδες αυτοί “κυνηγανε” ακόμη ανενόχλητοι και εις γνώσιν των θηροφυλακων.   Για άλλους καραγκιόζηδες που όλη νυχτα βαράνε λαγούς με τα φώτα έγινε επώνυμη καταγγελία από φίλο μου μπροστά μου! Ούτε που ασχοληθηκαν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519076

    ευγε μανο.αντε αλλα 2 σκ θα ασχοληθω και μετα τσιχλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #519083

    εδώ πάνω έχω μέρες να σηκώσω κανένα και από ό,τι ακούω και άλλοι δε βαράνε. Βέβαια δε το ψάχνω και ιδιαίτερα για νεα μέρη. Περιμένω μήπως γίνει καμιά καλή έκπληξη μέσα στον Οκτ.

    Κρίμα για τα σκυλιά, όπως αναφέρθηκε και για το συγκεκριμένο θήραμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519098

    Καλησπερα σας σημερινο κυνηγι ουτε ιχνος το μονο που ειδα 2 τσαλαπετεινους και απορησα τετοια εποχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519104

    Καλημέρα σε όλους….

    Βολτίτσα εξοχικό σήμερα….

    Άλλαξα 6-7 χωράφια , περπάτησα 3 ώρες , αποτέλεσμα μηδέν 

    Καθόλου κόσμος , είδα καμμιά 20αρια χελιδόνια , 7-8 άσπρες πεταλουδίτσες , πολλά κοράκια , πολλά σπουργίτια , αρκετά γεράκια , γενικά για τον π….καβάλα σήμερα…

    Ελπίζω η θάλασσα να είναι τόσο ωραία σαν χτές…

    Καλή εβδομάδα σε όλους…

    Βασιλάκη στο είπα χτες το αποτέλεσμα ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519107

    γεια σας τελος και για φετος το ορτυκι ,καλα πηγαμε 18 συνολικα.απο βδομαδα μπαινουμε σε κανα μπασιμο ελπιζω βεβαια,,αν και ολος ο μηνας παιζει στα ορτυκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519119

    ο παλιος καλος φιλος με τα ωραια σχολια προς εμενα , που κρυβετε πησω απο το ονομα outlander και δεν εχει τα κοτσια να γραφει το πραγματηκο του ονομα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519120

    τι χαμπαρια εχουμε απο το HL  τι κανουν οι διαχειρηστες μας που γραφουν αυτοι οτι θελουν  χωρης κανενα σεβαζμο ,  προς εμενα , και μολης πηγα να γραψω και εγω κατι αναλογο για να υπερασπηστο τον ευατο μου , με εδιωξαν  ολοι μαζη , και σβηνοντας  τα  μυνηματα , πεστους χαιρετα μας τον πλατανο, :bye: το πλατανιοτηκο νερο λενε πως εχει αβδελες ,  B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519121

    νικολα γιαννη με λενε και οταν μου ζητησαν τα μελη να το γραψω δε διστασα.οσο γι αυτα που ειχα πει τοτε δεν ημουνα ο μονος ολος ο κοσμος στα λεγε.τελος παντων να σαι καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519123

    ΤΟ σταματησα και εκεινοι συνεχησαν , και οταν καπιος με υπερασπηστηκε , με το ονομα ποσειδον , ειπε ο ανωνημος διαχειρηστης με το ονομα κωστας , οτι εγω ειμαι το γαιδουρι και εκεινος ο καβαλαρης , και οταν μου λεει σουτ , εγω πρεπει αμεσως να σταματαω , και ο αλλος το συνεχησε  ,  να με χλευαζει μαζη με τον διαχειρηστη που εβαλε φατσα που γελαει ,και του τα εχωσα , οπως και εκεινος , και με εβγαλα γιαυτο μονο τον λογο , και οχι οτι δεν σταματαγα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519125

    Ρε Νίκο ελεος. Δεν ξέρω τι έχει γίνει με εσένα και το HL και δεν με νοιάζει. Αλλά νομίζω ότι ο outlander του αρτεμις και αυτός του HL δεν είναι το ίδιο πρόσωπο και η επίθεση σου προς τον Γιάννη είναι λανθασμένη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519126

    ευχαριστω δημητρη οντως δεν εχω ιδεα τι ειναι ο hl

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519127

    Ένα άλλο φόρουμ είναι και προφανώς διέγραψαν τον Νίκο από εκεί. Υπάρχει κάποιος με το ίδιο ψευδώνυμο με το δικό σου εκει.

    Άσχετο αλλά πριν λίγο που βγήκα έξω περνάνε χιλιάδες χελιδόνια σε ευθεία μπασιματιαρικη!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519132

    κυριοι συγνωμη  αλλα εχω μεγαλη πικρα , που με εδιωξαν με το ετσυ θελω, απο το HL  , και μπερδευτηκα με τον Γιαννη που ειχε το ιδιο ονομα με καπιον στο HL  , αλλα τι ειχες πει τοτε , δεν θυμαμε ,  και που

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519141

    δε θυμαμαι ρε νικο προφανως καπου διαφωνουσαμε αστο να παει στο διαολο ειμαστε και off topik,αλλα ενδιαφερουν τωρα.ανταποκριση σημερινη απο λαυρωτικη πολυ λιγα πραγματα.τα ειδα και εγω χθες με το ζορι πηρα 1 ορτυκι και αυτο το σηκωσε αλλος αλλα δε το πηρε και περασε απο μενα σαν τσιχλα.εψαξα 2μιση ωρες τον τοπο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,171 έως 7,185 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων