ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,186 έως 7,200 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519233

    Καλησπερα σας απογευματινη εξοδο τιποτα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519299

    Kαλησπέρα σε όλους…

    Πολύ καλή βολτίτσα σήμερα στο εξοχικό , από τις καλύτερες τα 2 τελευταία χρόνια

    Είδα και 5-6 τσίχλες ….

    Ενοχλήθηκα πολύ από κυνηγό με ποιντερ , που του είχε ρεύμα και το κακόμοιρο ήρθε προς τα εμένα , του το πάτησε και έφερε 2 τούμπες στον αέρα…κρίμα

    Καλή αυριανή σε όλους…

    Και την θετική σας ενέργεια για έναν συμφορουμίτη που θα ξενιτευτεί , 3 ώρες δρόμο ,μπας και βρεί τίποτα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519306

    Kαλησπέρα σε όλους…

    Περάσαμε και σήμερα πολύ καλά , με τις επιτυχίες μας και τις αποτυχίες μας , όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι…απολαύσαμε τις φέρμες μας , τις πόντες μας ,τις συναινέσεις μας..

    Αισθητά λιγότερα σήμερα τα πουλιά , πολύ κάτω από το μισό το χτεσινό…

    Παίζανε και 6-7 φάσσες…

    Καλή εβδομάδα σε όλους…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519312

    Καλησπερα και απο εμενα σημερινο κυνηγι σηκωσα 4 και βαρησα τα 2 ηταν καλα τα υπολοιπα στην αλλη στηλη.Γιωργο βγες αυριο καμια βολτα νομιζω κατι θα κανεις. :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #519333

    Κυριακατικη εξωρμηση στο μεγαλο καμπο χθες αφου ο << φιλος >> που θα μας φιλοξενουσε σε περδικοτοπι της θεσσαλιας , αποφασισε ξαφνικα ότι …….

    1. ειχε μια δουλεια που δεν την θυμοτανε………. :scratch:

    2. του χαλασε το αμαξι και με το δικο μας δεν ηθελε να ερθει , επιδη δεν μπορουσε να παρει μαζι του και δευτερο σκυλο ………… :wacko:

    3. τελικα πουλια το βουνο δεν ειχε …………. :yes:

    4. και αν εχει κανα πουλι δεν μπορουν να τις βρουν που βρεισκονται……… :unsure:

    5. από την Τριτη που τα συζητούσαμε αυτά προεκυψαν Σαββατο μεσημερι….:negative:

    6. παρ ‘ όλα αυτά μεχρι το απόγευμα θα μας απαντουσε , αλλα ……….μαλλον θα του χαλασε και το κινητο , διοτι δεν μας πηρε ποτε τηλεφωνο ………και φυσικα ουτε κι εμεις …….!!!!! :good:  :yahoo:

    Να είναι καλα ο ανθρωπος και περαστικα του στα τοσα δεινα που του ετυχαν μεσα σε λιγες ωρες……….!!!!!! :heart:  :heart:  :heart:

    Ετσι λοιπον πηγαμε στην Κοπα’ι’δα …. :good: ….σηκωσαμε 8 πουλακια κρατησαμε τα 6 και δυστηχως τα δυο που πεσανε ζωντανα μεσα σε πυκνη αγραναπαυση δεν καταφεραν να τα βρυον τα σκυλια ποτε , παρ’ ολη την φιλοτιμη προσπαθια τους…. :negative: …..αφου ειχε παει η ωρα 11 και ειχε αρχισει να κανει αρκετη ζεστη …………!!!!!

    Να ειμαστε καλα ……..καλη βδομαδα σε ολους και κυνηγι , ΕΥΤΥΧΩς την άλλη Κυριακη παλι…….!!!!!!!

    ΥΣ. Δεν αντεχω την κλαψα καποιων φιλων και γνωστων που παροτι είναι σχεδόν κάθε μερα στο βουνο εν ‘ τουτοις ομως κλαινε συνεχεια που δεν βρισκουν ( ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ  ) θηράματα ……………. 😥

    Να ΜΗΝ τους ευχηθω λοιπον να μπορουν να βγαινουν ΜΟΝΟ μια Κυριακη όπως αρκετος κοσμος ……που και παλι λεμε και ένα ……….δοξα το Θεο……. :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519348

    Μου θύμισες έναν φίλο πριν από 10-12 χρόνια…

    Από τον Μαιο …. και άντε πότε θα έρθει ο Οκτώβρης να σας πάω με το αμάξι για φάσσες Γρεβενά και θα μείνουμε στου ξαδέρφου μου το σπίτι….και τον Ιούνιο -Ιούλιο-Αύγουστο-Σεπτέμβριο άντε και πότε…

    Και φτάνει ο Οκτώβρης….

    Άντε Δημητράκη να πάμε…

    Να παιδιά ξέρετε , ο ξάδερφος το βάφει το σπίτι και το αμάξι θέλει δίσκο πλατώ αλλά του χρόνου σίγουρα….αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    Δεν πειράζει billy σηκώσατε τα ορτυκάκια σας , είδατε τις φερμούλες σας , όλα καλά

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #519355

    και εδώ το ΣΚ από ορτύκια μια από τα ίδια. Από Ροδόπη μεριά έμαθα για τις προηγούμενες μέρες ότι πέρασαν πουλιά. Το επόμενο με βλέπω για καμιά φάσσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #519361

    κλασικοι θεσσαλοι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519379

    Καλησπέρα σε όλους…

    Χτες το βράδυ ενημερώθηκα από τον κηπουρό στο εξοχικό οτι κάτι συμβαίνει και πρέπει να πάω…

    Έτσι λοιπόν αρρώστησα ξαφνικά…

    Πήγα την βολτίτσα μου , αποτέλεσμα 9 σηκώματα 6 στο γιλέκο…!!!!!!!!!!!!!

    ΥΓ. εεεχμ χμ χμ είδα και πολλά μεγάλα πουλάκια….

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519388

    Τάσο από τα άλλα τα μικρά τα πιτσιλωτα είχε τίποτα;;; Γιατί με αυτά που είδα και μου είπαν σήμερα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αρρωστησω και εγω αυριο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519390

    Τάσο από τα άλλα τα μικρά τα πιτσιλωτα είχε τίποτα;;; Γιατί με αυτά που είδα και μου είπαν σήμερα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αρρωστησω και εγω αυριο!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    δημητρη οι δικες μου πηγες λενε οτι μονο εσυ και ο φιλος σου ειδαν πουλια σημερα γενικως επικρατησε νεκρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519391

    Μήτσο στο εξοχικό δεν είδα τσίχλες , τα γερόντια που πήγανε στα ψηλά , μου είπανε ότι περάσανε το πρωί μεταξύ 7.40 – 8.00 αρκετά πουλιά πολύ ψηλά , ρίξανε όλες και όλες 10 τουφεκιές…

    Δεν ξέρω αν είναι καλά να πας αύριο , πιστεύω Σ/Κ θα είναι πιό καλά…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519393

    Τάσο και Γιάννη μέχρι τις 9 που έβγαινα και έριχνα 5λεπτές ματιές έβλεπα πουλια. Το παιδί που τις χαζευαμε μαζί ηδη…..αρρωστησε!!!! Ο άλλος  στο καρτερι μου είπε ακριβώς το ίδιο , μέχρι τις 9μισή μπήκαν πολλές και κοπαδιαστες αλλά ψηλωμενες. Έριξε 2 κουτιά και κράτησε 16 πουλιά. Τον ξέρω καλά και εμπιστεύομαι τα λεγομενα του. Δεν έχω λόγο να γράψω κάτι που δεν ισχύει,  πιστευω με εχετε ψυχολογισει τόσα χρόνια εδώ και ξέρετε οτι παπατζες δεν λεω.

    Το αποφάσισα  , πήρα το διευθυντή πριν 5 λεπτα και του ειπα ότι με πάει ζουμι!!!! Ανταπόκριση απο την φυλαχτρα μου αυριο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519395

    χαχαχαχαχαχα….εγώ είχα 38.9 και κομάρες παντού ……αχαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519398

    Πυρετό εγω θα εχω αρχές Νοεμβρίου που θα βάλει και κοτσύφια και χοντρές τσιχλες  :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,186 έως 7,200 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων