ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ – ΒΑΓ.ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 182 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #360350

    ,

    κυριως θα αποκτησεις εμπιστοσυνη στο χερι σου αφου ξερεις οτι ριχνεις ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ.
    [/quote]

    Αυτο ειναι το σημαντικοτερο ειδηκα στης μπηχτες η γρηγορες ντουφεκιες [πχ μπεκατσα] που χωρις κοντακι στα μετρα σου πανε στον γαμο του καραγκιοζη.
    και μετα μας φταινε τα φυσιγγια..

    leo αντε να δουμε ποτε θα παμε πανω να φτιαξουμε κοντακι.. B)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #360351

    Αυτο ειναι το σημαντικοτερο ειδηκα στης μπηχτες η γρηγορες ντουφεκιες [πχ μπεκατσα] που χωρις κοντακι στα μετρα σου πανε στον γαμο του καραγκιοζη.
    και μετα μας φταινε τα φυσιγγια..

    leo αντε να δουμε ποτε θα παμε πανω να φτιαξουμε κοντακι.. B)

    Ακριβως αυτο ειναι , η μικροδιορθωση του κλασματος ειναι μοιραια ενω η μπηχτη αν δεν εχεις σωστο κοντακι ειναι θεμα τυχης.Για τη δουλεια του Βαγγελη ηξερα απο πολυ καλους αθλητες αλλα οταν βλεπεις τη διαφορα πανω στην τουφεκια αλλαζει η ψυχολογια και φυσικα πιο δυσκολα σου φταινε τα φυσιγγια.Σου φταιει ο εαυτος σου που ειναι και ο πραγματικος ενοχος :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #360353

    Ακριβως αυτο ειναι , η μικροδιορθωση του κλασματος ειναι μοιραια ενω η μπηχτη αν δεν εχεις σωστο κοντακι ειναι θεμα τυχης.Για τη δουλεια του Βαγγελη ηξερα απο πολυ καλους αθλητες αλλα οταν βλεπεις τη διαφορα πανω στην τουφεκια αλλαζει η ψυχολογια και φυσικα πιο δυσκολα σου φταινε τα φυσιγγια.Σου φταιει ο εαυτος σου που ειναι και ο πραγματικος ενοχος B)

    Σωστος….

    ασε που φιλε μου οταν η μπεκατσα ειναι στην φερμα και μιλαμε για ντουφεκια απο 7 εως 15 μετρα το πολυ, σε τη να σου φταιει το αμοιρο το φυσιγγι?..

    Για τον βαγγελη ακουσα πολυ καλα λογια απο ανθρωπους που τους εχω σε μεγαλη εκτιμηση [σκοπευτες και κυνηγους] και αυτο μου φτανη..

    οποιος φτιαξη κοντακι στο παλικαρι θα μηνη απολυτα οικανοπιημενος….

    και οποιος περαση κανα φεγγαρι απο κανα σκοπευτηριο [που για μενα ειναι το μεγαλητερο σχολειο για τους κυνηγους] θα καταλαβει πολυ καλα αν του φταινε τα φυσιγγια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    Theodore στις #122152

    Φίλοι, KARMA και HUNTER1974 ευχαριστώ πάρα πολύ και για την πληροφορία
    αλλά και για την αμεσότητα της απάντησης.

    Να είστε καλά
    Θεόδωρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #122263

    Όντως παιδιά πολύ καλή δουλειά αλλά όπως είπα και πριν το όπλο πήρε συνολικά βάρος λόγω του κοντακίου του καινούργιου. Για την ακρίβεια το κοντάκι είχε διαφορά της ταξεως των 300 γρ. Έτσι το όπλο από όπλο για περπατητό γινόταν καρτεροντούφεκο. Αυτό έγινε λόγω του ότι έγινε monte carlo με ανατομική λαβή κλπ κι όλα αυτά συνέτειναν στην αύξηση βάρους (θέλω να πιστεύω και το είδος του ξύλου αφού το beretta είχε πολύ ελαφρύ ξύλο που μου έκανε εντυπωση). Φωτό από το κοντάκι θα βάλω από βδομάδα που θα είμαι Αθήνα. Από ότι έχω καταλάβει για κάποιον σκοπευτή αυτό δεν είναι πρόβλημα το βάρος εφόσον δεν θα έχει διαφορά. Για κυνηγό όμως που δεν έχει τα μέτρα τα περίεργα που έχω εγώ θα του έρθει με λιγότερο βαρος. (Λεό η δεύτερη είναι χαχαχα). Τέλος για την σεμνότητα και το ύφος του ανθρώπου έχω να πω τα καλύτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #367591

    Η σημερινη εξοδος και η φωτο ειναι αφιερωμενη στο Βαγγελη (Σκριβανο)…3/3 στη μπεκατσα δεν γινεται καθε μερα :lol: , ρε Βαγγελη , καλα στα ορτυκια ειπα καλα πηγαμε αλλα ειναι κι ευκολα , τωρα τα στατιστικα στις βασιλισσες δεν τα πιστευω ουτε γω.Νασαι καλα μαστορα !!!

    Υ.Γ.Ο Ροκυ απολαμβανει τα κατορθωματα του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #129184

    O Βαγγέλης παραδίδεί πλεον το κοντακι με τα νεα του μηχανήματα εντός μίας ημέρας και μάλιστα με τα λούστρα του. Τα σκοπευτικά μου εκεί τα κανω. Το κυνηγετικό δεν έχει τις απαιτήσεις ενός σκπευτικού (μιλώ για ΑΠΟΛΥΤΗ ακρίβεια, λαβές κλπ). Δεν θα πρότεινα μοντε καρλο για το κυνήγι … εκτός εαν υπάρχει ιδιομορφία στον λαιμό ή στους ώμους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #129242

    ΚARMA Η ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ PM ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥ …ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #130251

    Επειδή δε με βλέπω να πηγαίνω σύντομα στον Valierano στην Ιταλία λόγο οικογενιακών υποχρεώσεων( αχχχχ αυτές οι γυναίκες…..) αποφάσισα να φτιάξω ενα κοντάκι στου κ.Σκριβάνου μιας και ακούω συνεχώς καλά λόγια και θα ανέβω για διακοπές βόρεια Ελλάδα τον Γενάρη… θα ήθελα λοιπόν να μου στείλει κάποιος το τηλ. ώστε να εποικοινωνίσω μαζί του. Ευχαριστώ εκ των προταίρων………….
    Αλήθεια ενα κοντάκι για sporting-κυνήγι τις ίδιες προδιαγραφές δεν χρειάζεται?

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #369300

    O Βαγγέλης παραδίδεί πλεον το κοντακι με τα νεα του μηχανήματα εντός μίας ημέρας και μάλιστα με τα λούστρα του. Τα σκοπευτικά μου εκεί τα κανω. Το κυνηγετικό δεν έχει τις απαιτήσεις ενός σκπευτικού (μιλώ για ΑΠΟΛΥΤΗ ακρίβεια, λαβές κλπ). Δεν θα πρότεινα μοντε καρλο για το κυνήγι … εκτός εαν υπάρχει ιδιομορφία στον λαιμό ή στους ώμους.

    ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    dines στις #130286

    Ο Βαγγελης Σκριβανος βρισκεται στη Θεσ/νικη , ασχολειται με κοντακι και η δουλεια του ειναι εγγυηση.Αλλωστε φτιαχνει οπλα αθλητων , αυτοι ξερουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #130379

    ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΑΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ…ΜΙΛΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ..ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ??? ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟ ΚΟΝΤΑ ???? ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ ΠΜ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!![/size][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    smoke στις #130385

    Ακολουθησε το link

    http://www.forthnet.gr/templates/driveme.a…tialZoomLevel=1

    Απο την 26ης Οκτωβριου – και μολις περασεις τις γραμμες του τραινου – το πρωτο στενακι που θα βρης στα δεξια σου.
    Στην γωνια εχει ενα συνεργειο αυτοκινητων.
    Ελπιζω να βοηθησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #130386

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #177009

    Ο Σκριβάνος μόνο "φτιάχνει" κοντάκια???Θέλω να πω ασχολείται μόνο με δίκαννα, όπου χρειάζεται να κόψεις κτλπ…Ή μπορώ να πάω και την καραμπίνα για να μου τη φτιάξει στα μέτρα μου με τα κολάρα, εκεινη τη στιγμή…???

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 182 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων