Κυνήγια στο εξωτερικό!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 522 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #26647

    Ο λόγος που άνοιξα αυτό το topic είναι για να εκφράσετε τισ απορίες σας, τους προβληματισμούς σας αλλα και να προτείνετε κάποιο ”καλό” γραφείο να μας πείτε εντυπώσεις και γενικά να ανταλάξουμε απόψεις επι του θέματος μιάς και αρκετοί απο εμάς θα εκδράμουν στο εξωτερικό για την αναζήτηση μιάς αξέχαστης κυνηγετικής εμπειρίας……………
    Κύριοι…. ο λόγος σε ‘σάς!!!!!!!!!!


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #120389

    φιλε Χανιωτη,
    αν επιθυμεις κυνηγι στα Σκοπια σου γραφω τα εξεις.
    1 εισοδος μονο με αστυνομικη ταυτοτητα
    2 δεν χρειαζεται αδεια εξαγωγης και εισαγωγης οπλου.
    3 απο τα μεσα της περσινης χρονιας δεν μπορεις να παρεις φυσιγγια μαζι σου. αγοραζεις μονο απο εκει. εχει πολυ καλα φυσιγγια και φθηνα!!!
    4 90 euro αδεια για ολη την χρονια 01/8/2009-15/03/2010
    5 σε πανε αυτοι σε μερος και υπο την επιβλεψη τους.
    6 δεν πληρωνεις κανενα θηραμα αλλα εχεις προβλημα στα δικα μας τα συνορα πως θα τα περασεις θελουν χαρτια απο κτηνιατρο οτι δεν εχουν αρρωστις κ. τ.λ…………………………………… λες κι αν περασουν τα δικα μας συνορα ζωντανα η σκοτωμενα θα φερουν τον ιο των τρυγονιων?????μετα τα πτηνα και τους χοιρους αυτα εχουν σειρα..
    7 Μπορεις να διανυκτερευσεις σε πολυ καλα ξενοδοχεια με πολυ καλη τιμη και το βραδυ (να απολαυσεις οριενταλ?????)σχεδον τζαμπα!!φαγητο -πιοτο παμφθηνα!!και αν δωσεις 2 euro μπουρμπουαρ θαχεις το γκαρσον πανω απο το κεφαλι σου!!ο τζωνης ο περπατητης εχει στα μπουζουκια τους 25 euro το μπουκαλι.αντε αυτα για την νυχτερινη διασκεδαση
    η πρωϊνη? αν τα πετυχεις φιλε μου θα τρεχεις ν΄αγοραζεις συνεχεια φυσιγγια!! μαλλον θαναι διπλα σου οπως τον καλο παλιο καιρο οι παγωτατζηδες οι δικοι μας!!απεραντες εκτασεις με ηλιοσπορο!!
    8 το βασικοτερο!! αν δεν εχεις παρεα μην κουνιεσαι για πουθενα και οταν λεω παρεα καποιον απο τα μερη της Μακεδονιας που ναχει παει 5-6 φορες για κυνηγι εκει και να ξερει τα πραγματα απο αλλο χερι………
    9 σου γραφω ενα τηλ ειναι του Υψηλου Δημητρη απο Θεσσαλονικη οποιος εχει και καταστημα φυσιγγιων στο Γευγελη-Σκοπιων διπλα στους κυνηγοτοπους 2310701702
    10.ενα απο τα βασικοτερα: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ……………………… ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ αλλωστε οι κυνηγοι παντα ηταν αντρες σε ολα τα κυνηγια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #358766

    Μανο του χρονου μας βλεπω για σκοπια με την περιγραφη που μας εκανες….
    Για παραδεισος μου φενετε φιλε το θεμα τρυγονια στα σκοπια ,αμα παμε και παρεα που ξερεις τα κολπα
    Καλα θα περασουμε…… :P
    Θηραματα θα φερουμε πισω ?

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #120392

    Ηλια γεροι ναμαστε και του χρονου ειμαστε εκει!!απο 1 Αυγουστου
    αν φερουμε τα θηραματα πισω? ολα σ΄αυτη τη χωρα που ζουμε εχουν την τιμη τους!!!!
    για εμας τους Ελληνες οντως ειναι παραδεισος!!τους Ιταλους δεν τους θελουν γιατι ειναι ματζιριδες!!!
    μην ξεχνας οτι ο καλυτερος τους μισθος ειναι 200 euro!!!!!!!καταλαβαινεις απο εκει και περα τι γινεται………..
    εγω θαμαι εκει 12-13 Αυγουστου στις καλες βολες!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #358767

    7 Μπορεις να διανυκτερευσεις σε πολυ καλα ξενοδοχεια με πολυ καλη τιμη και το βραδυ ([b]να απολαυσεις οριενταλ?????)[/b]σχεδον τζαμπα!!φαγητο -πιοτο παμφθηνα!!και αν δωσεις 2 euro μπουρμπουαρ θαχεις το γκαρσον πανω απο το κεφαλι σου!!ο τζωνης ο περπατητης εχει στα μπουζουκια τους 25 euro το μπουκαλι.αντε αυτα για την νυχτερινη διασκεδαση
    10.ενα απο τα βασικοτερα: [b]ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ[/b]……………………… ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ αλλωστε οι κυνηγοι παντα ηταν αντρες σε ολα τα κυνηγια!!!

    AΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΑΝΟ ΕΓΩ ΚΡΑΤΗΣΑ ΑΥΤΑ….
    ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΞΕΡΩ ….
    ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ….ΚΑΛΟ…. ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΠΟΣΤΟ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΕ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΕ ΜΑΝΤΖΙΡΗΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΩΣ ….ΔΩΡΟ…. ΠΡΙΒΕ…..ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΗ……..(κατω οπλου ενοειτε)…..
    ΑΛΗΘΕΥΕΙ Ή ….ΦΗΜΕΣ???????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #120396

    ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ!!!

    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΡΙΖΟΥΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΑΜΠΟΤΑΡΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ. ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΑΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ!!![/b]
    ΜΗΝ ΕΝΙΣΧΥΕΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΑΣ!!!![/[/b]size]

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #120398

    φιλε κερμεν που χαθηκες εσυ?φιλε μου την Κυριακη θαμαι στο χωριο σου θα προσπαθησω να σε βρω και να τα πουμε
    λοιπον θα σου απαντουσα αλλα δεν γινεται να τα πουμε ολα εδω!!θα μας κραξει ο leo!!!
    τωρα αν εχεις αποριες μπορεις να τις λυσεις στο πεδιο της μαχης ???????
    φιλε nickhunter μην κατηγορεις τζαμπα τον λαοτζικο!!ξερεις τι πα πει φτωχια καταραμενη?

    μαζεψανε κατι παιδια που τελειωσανε τα πανεπιστημια Αμερικης γιατι δεν εχουν αλλους και τους κανανε πρωθυπουργους.για ρωτα το λαο να σου πει τι πιστευει?παρακαλουν ναρθουν με μας για να χορτασει το εντερακι τους…..

    αν τους φτυσουμε θα πνιγουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #358769

    Μανο, απο τα λεγομενα σου ……καλα περνας……Δεν ξερω με το καθαρισμα της κανης τι γινεται……. :P Να υποθεσω οτι μετα απο τοση εμπειρια δεν χρησιμοποιεις καποιο γραφειο!!!!!!!!
    Απο Βουλγαρια εχεις καμια εμπειρια ή κανενα σχολιο να κανεις; Τι παιζει εκει;;;;;;; γιατι απο αυτα τα δυο ….δεν.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #120400

    φιλε Sector στις Βαλκανικες χωρες κυνηγω απο το 1990. οταν ακομη τα πραγματα ηταν πολυ δυσκολα να πας!!
    στην Βουλγαρια πηγα 4 φορες.(οταν δεν ειχαν ξυπνησει ακομη).εχουν φιλε μου καλο κυνηγι αυτες οι χωρες.
    και τις 4 φορες πηγα στον Μπουργκας 350 χιλιομετρα απο τα συνορα μας.
    2 φορες για γουρουνι την αλλη για φασσες-φασιανο την αλλη για τρυγονι,. ωραια και πυκνα δαση (ανατολικη ρωμυλια)αλλα και χιλιαδες στρεμματα με καλαμποκι για τις φασσες βορεια δυτικη Βουλγαρια αλλα επισης χιλιαδες στρεμματα με ηλιοσπορο για τρυγονια νοτιοδυτικη Βουλγαρια.
    ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΚΕΙ!!!!
    αφηνες ενα πεντοχιαλιαρο (δρχ)και εκανες οτι ηθελες!!!
    πολυ καλα- καλα κυνηγια εκανα φιλε μου μονο στην Σερβια μας πανε οι ανθρωποι!!ολο αδελφε-αδελφε με ειχαν!!στην Σερβια πηγαινα για περδικες-φασσες (εκατομμυρια πουλια μεγαλες εκτασεις με καλαμποκι)αλλα και για γουρουνι.πηγα 9 φορες. στο Νιτς ονειρο μου ειναι να παω Ρωσια για μπεκατσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #358770

    φιλε Sector στις Βαλκανικες χωρες κυνηγω απο το 1990. οταν ακομη τα πραγματα ηταν πολυ δυσκολα να πας!!
    στην Βουλγαρια πηγα 4 φορες.(οταν δεν ειχαν ξυπνησει ακομη).εχουν φιλε μου καλο κυνηγι αυτες οι χωρες.
    και τις 4 φορες πηγα στον Μπουργκας 350 χιλιομετρα απο τα συνορα μας.
    2 φορες για γουρουνι την αλλη για φασσες-φασιανο την αλλη για τρυγονι,. ωραια και πυκνα δαση (ανατολικη ρωμυλια)αλλα και χιλιαδες στρεμματα με καλαμποκι για τις φασσες βορεια δυτικη Βουλγαρια αλλα επισης χιλιαδες στρεμματα με ηλιοσπορο για τρυγονια νοτιοδυτικη Βουλγαρια.
    ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΚΕΙ!!!!
    αφηνες ενα πεντοχιαλιαρο (δρχ)και εκανες οτι ηθελες!!!
    πολυ καλα- καλα κυνηγια εκανα φιλε μου μονο στην Σερβια μας πανε οι ανθρωποι!!ολο αδελφε-αδελφε με ειχαν!!στην Σερβια πηγαινα για περδικες-φασσες (εκατομμυρια πουλια μεγαλες εκτασεις με καλαμποκι)αλλα και για γουρουνι.πηγα 9 φορες. στο Νιτς ονειρο μου ειναι να παω Ρωσια για μπεκατσα.

    Το τελευταιο στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!
    Οταν λες πριν ξυπνησου…….εννοεις οτι προσφερουν λιγοτερα,με περισσοτερα χρηματα;;;;;;; ή και κατι αλλο;;;;

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #120401

    φιλε μου οπου πατησει Ελληνικο ποδι ολους τους ξυπναει!!
    την πρωτη φορα που πηγαμε 5 φιλοι κυνηγοι στο Μπουργκας τρωγαμε βασιλικα και πληρωναμε συνολο 50 δρχ!!!! μετα απο δυο χρονια το φαγητο ανεβηκε στις 120 δρχ, με το τζιπ που μας πηγαινανε στον κυνηγοτοπο πληρωσα την πρωτη φορα 15 δρχ!!!! μετα εγινε 45 δρχ.
    πληρωσαμε για ενα γουρουνι την πρωτη φορα που σκοτωσαμε 150 κιλα καθαρο (Remington και παλι Remington) 6 δολλαρια, την τελευταια 100 δολλαρια, καταλαβαινεις τι θελω να πω οτι τους ξυπναμε????
    γιαυτο πιο πανω εγραψα οτι ακομη τα Σκοπια ειναι παραδεισος……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #358771

    φιλε μου οπου πατησει Ελληνικο ποδι ολους τους ξυπναει!!
    την πρωτη φορα που πηγαμε 5 φιλοι κυνηγοι στο Μπουργκας τρωγαμε βασιλικα και πληρωναμε συνολο 50 δρχ!!!! μετα απο δυο χρονια το φαγητο ανεβηκε στις 120 δρχ, με το τζιπ που μας πηγαινανε στον κυνηγοτοπο πληρωσα την πρωτη φορα 15 δρχ!!!! μετα εγινε 45 δρχ.
    πληρωσαμε για ενα γουρουνι την πρωτη φορα που σκοτωσαμε 150 κιλα καθαρο (Remington και παλι Remington) 6 δολλαρια, την τελευταια 100 δολλαρια, καταλαβαινεις τι θελω να πω οτι τους ξυπναμε????
    γιαυτο πιο πανω εγραψα οτι ακομη τα Σκοπια ειναι παραδεισος……..

    Σε καταλαβα!!!!!!!! Φιλοι που την επισκευτηκαν περσυ, μου ειπαν ασχηα λογια για την εξυπηρετηση, και απο τρυγονια ηταν χαλια!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #120402

    Χωρις να κατηγορω κανενα , εχω ιδεολογικη αντιθεση και δε θελω να δωσω τιποτα στο σκοπιανο κατασκευασμα…απο βουλγαρια μερια τα θηραματα τα χρεωνουν ειτε στο πακετο ειτε ανα τεμαχιο.
    Με το μαυρο χαλι που επικρατει σ ολη την Ελλαδα στην εναρξη δικαια ψαχνουν καποιοι να κυνηγησουν σε πριβε καταστασεις…ευτυχως δε μ ενδιαφερει το συγκεκριμενο και ειμαι ησυχος…
    Το σιγουρο ειναι οτι τα γραφεια δε θα εγγυηθουν τιποτα και οι στραβες παραμονευουν , αρα ΜΟΝΟ με παρεα που εφαγε τα (διαγραφεται μια λεξη) και ξερει καλα ντοπιους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #358772

    Χωρις να κατηγορω κανενα , εχω ιδεολογικη αντιθεση και δε θελω να δωσω τιποτα στο σκοπιανο κατασκευασμα…απο βουλγαρια μερια τα θηραματα τα χρεωνουν ειτε στο πακετο ειτε ανα τεμαχιο.
    Με το μαυρο χαλι που επικρατει σ ολη την Ελλαδα στην εναρξη δικαια ψαχνουν καποιοι να κυνηγησουν σε πριβε καταστασεις…ευτυχως δε μ ενδιαφερει το συγκεκριμενο και ειμαι ησυχος…
    Το σιγουρο ειναι οτι τα γραφεια δε θα εγγυηθουν τιποτα και οι στραβες παραμονευουν , αρα ΜΟΝΟ με παρεα που εφαγε τα (διαγραφεται μια λεξη) και ξερει καλα ντοπιους.

    Φιλε Σκοπια-Βουλγαρια δεν εχω παει……δεν τα κανω κεφι, αλλα οχι για τον λογο που υποννοεις (για τα Σκοπια).
    Αλλα και ο Μανος δεν τα γουσταρει τα Σκοπια……………γι αυτο παει και τους <τρωει> τα πουλια :P

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #120403

    και κατι πιο ΕΘΝΙΚΟ Sector
    ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΩ
    ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ!!
    ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΤΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΙΑ!!ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΛΩΤΟΙ!!

    χεστηκα για τα πουλια τους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 522 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων