ΓΑΛΟΤΣΑ AIGLE

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #362233

    Μία ερώτηση για τις Aigle με νεοπρέν. Έχουν ακόμα εκτεθειμένο λάστιχο εσωτερικά στη φτέρνα; Θυμάμαι τι μανίκι ήταν να τις βγάζω… :D

    Ο πατος ειναι μαλακος και παιρνει το σχημα της πατουσας σιγα-σιγα.Κανενα προβλημα στα κρυα και στα κοφτερα χαμοκλαδα η καλαμια του βαλτου που σκιζουν πολυ ευκολα.
    Επειδη στο πλαι υπαρχει δεστρα ειναι ευκολες και στο βγαλσιμο.Προσωπικα αν βγαλει κατι πιο κοντο η εταιρια θα το φοραω συνεχεια.Με αναλογες καλτσες καθε καιρο βεβαια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #124668

    Αν δεν είναι γνήσιες προτείνω να μην τις πάρεις, απλά έχω ακούσει αρκετές φορές από αξιόπιστες πηγές και μη ότι παίζονται παιχνίδια με το τελωνείο και ορισμένοι έμποροι έχουν γνωριμές και παίρνουν επώνυμα προιόντα και τα πωλούν κοψοχρονιάς…

    Εγώ στην κατοχή μου έχω τις μπότες VArio της Aigle είναι για γαλότσα ιδιαίτερα άνετη αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν είναι και άρβυλο, την πρώτη φορά που τις φόρεσα αυτό που μεενθουσίασε ήταν ότι γάτζωνε κυριολεκτικά στο έδαφος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #124973
    Πέρσι είπα να μη πάρω επώνυμες γαλότσες μπας και γλιτώσω κάνα €, αλλά την πάτησα άσχημα. Έδωσα όσα θα έδινα για ένα ζευγάρι Aigle με 5 χιλιοστά νεοπρέν, για τρία συνολικά ζευγάρια γαλότσες. Τα δύο ήταν μαϊμού Aigle, και το ένα κάποιες επώνυμες γερμανικές. Και τελικά έμεινα από γαλότσες. Δεν ξέρω για τις Le Chameau που αναφέρει ο Λεό, ξέρω όμως οτι οι Aigle αξίζουν τα λεφτά τους. το προηγούμενο ζευγάρι που είχα κράτησε 3 χρόνια, και το φόραγα χειμώνα καλοκαίρι και στην δουλειά μου, τις πέταξα γιατί έλιωσαν οι σόλες. όσο για τον φίλο που θέλει για τον βάλτο υπάρχει μοντέλο της Aigle με επένδυση φλίς. Ξέρω είναι βαριά τα ευρώ τώρα, αλλά ξέρεις τι φοράς στα πόδια σου.[/size]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #362520

    Συμφωνώ. Το φθηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά. Εγώ είμαι φαν των Le Chameau. Δεν βάζω άλλη γαλότσα στο πόδι μου. Πριν λίγες μέρες αγόρασα καινούριο ζευγάρι για να αντικαταστήσω τις παλιές μου, που τις φόραγα ασταμάτητα από τη δεκαετία του '90. Δεν έβαλαν νερά, απλά έχει σκάσει σε διάφορα σημεία το καουτσούκ και η σόλα ψιλογλυστράει πια.

    Μία ερώτηση για τις Aigle με νεοπρέν. Έχουν ακόμα εκτεθειμένο λάστιχο εσωτερικά στη φτέρνα; Θυμάμαι τι μανίκι ήταν να τις βγάζω… :D

    Ναί, έτσι είναι ακόμη.
    Μαζί με την γαλότσα, βγαίνουν και οι κάλτσες :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #362523

    Ναί, έτσι είναι ακόμη.
    Μαζί με την γαλότσα, βγαίνουν και οι κάλτσες :D

    ¨[font=”Franklin Gothic Medium”]Αν βγει από τις λάσπες που θα έχει πέσει έτσι; [/font]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    SAGITTARIUS στις #125712

    ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΖΑΡΙΑ ΜΑΙΜΟΥ…ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΘΗΒΩΝ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ,ΕΙΧΕ ΤΙΣ AIGLE PARKUS VARIO ME 29 ΕΥΡΩ. ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ (!!!) ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΖΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ… ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΄΄ΦΙΛΟ-ΚΙΝΕΖΟ΄΄ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ ΟΜΩΣ… Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ. Μ Α Κ Ρ Ι Α !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #125713

    Άρα ισχυρίστηκε ότι είναι γνήσια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    stega στις #363274

    ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΖΑΡΙΑ ΜΑΙΜΟΥ…ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΘΗΒΩΝ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ,ΕΙΧΕ ΤΙΣ AIGLE PARKUS VARIO ME 29 ΕΥΡΩ. ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ (!!!) ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΖΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ… ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΄΄ΦΙΛΟ-ΚΙΝΕΖΟ΄΄ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ ΟΜΩΣ… Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ. Μ Α Κ Ρ Ι Α !!!

    Καταγγελεια θελει ο τυπος, γιατι πιστευει οτι μπορει να μας κοροιδευει. :) :) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    SAGITTARIUS στις #363280

    ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΑΙΜΟΥΔΟ-AIGLE!!! :) ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ -ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΥΡΗ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ… ΣΤΑ ΄΄ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ ΄΄ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΄΄ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΤΑΙ΄΄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    stega στις #363336

    ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΑΙΜΟΥΔΟ-AIGLE!!! :) ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ -ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΥΡΗ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ… ΣΤΑ ΄΄ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ ΄΄ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΄΄ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΤΑΙ΄΄

    Σωστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    P-COSTAS στις #127550

    Παράθεση (leo @ 22/9/2009, 16:53)
    Μία ερώτηση για τις Aigle με νεοπρέν. Έχουν ακόμα εκτεθειμένο λάστιχο εσωτερικά στη φτέρνα; Θυμάμαι τι μανίκι ήταν να τις βγάζω…

    Φίλε leo καλησπέρα
    Εχω τις ίδιες χρόνια τώρα και πραγματικά είναι μανίκι να τις βγάζεις
    Εχει να κάνει όμως με τι κάλτσες φοράς. Αν χρησιμοποιείς ειδικές συνθετικές που είναι για μποτάκια το πιο πιθανό είναι να βγάλεις μαζί και τις κάλτσες και το γόνατο.
    Δοκίμασε με μάλλινες κάλτσες 100% και θα εκπλαγείς με την ευκολία που βγαίνουν.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #365442

    Άρα ισχυρίστηκε ότι είναι γνήσια.

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΑ 30-50 ΕΥΡΩ ΤΙΣ ΕΙΣΑΓΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΟΡΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΝΤΑΛΙΚΕΣ ΑΓΩΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ORIGINAL. ΕΔΡΕΥΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΑΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #127561
    Παιδιά μακριά. Πέρσι τις πλήρωσα μεν φτηνά αλλά χαράμι τα λεφτά. Δεν τα αξίζουν. Η αλήθεια είναι οτι η τιμή της γνήσια "τσούζει", αλλά είσαι σίγουρος για το τι φοράς. [/size]
    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #365507

    [center][color=”#0000FF”][size=4][font=”Franklin Gothic Medium”][i]Παιδιά μακριά. Πέρσι τις πλήρωσα μεν φτηνά αλλά χαράμι τα λεφτά. Δεν τα αξίζουν. Η αλήθεια είναι οτι η τιμή της γνήσια "τσούζει", αλλά είσαι σίγουρος για το τι φοράς. [/i][/font][/size][/color][/center]

    ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #365510

    ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.

    Ετσι ειναι παιδια, απλα ας μου εξηγησει καποιος γιατι στην Αμερικη πωλουνται προς 70και 80 δολλαρια, στην Αγγλια 65-75 λιρες και στην Ελλαδαρα μας 130 ευρω?
    Μιλαω για τις Vario.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων