ΜΗΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 124 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #36737

    πληροφορηθηκα οτι στα μερη μου γινετε μηλος στα ανεβα, τωρα αν και στην επιστροφη ακολουθησουν την ιδια πορεια!!! μηπως να αρχισω να νοικιαζω θεσεις στα κτηματα οπως κανουν Ζακυνθινοι και Κεφαλλονιτες ισχυει οντως αυτο???????


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    ΙΑΚ στις #36738

    ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΝΗ ΜΕΡΙΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΑΝ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΡΥΓΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΙ ΑΡΚΕΤΟΙ (ΤΟΥΡΛΟΠΑΠΑΔΕΣ ΤΟΠΙΚΑ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #36740


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 26 Aπρίλιος 2004



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΙΑΚ στίς 26 Aπρίλιος 2004


    ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΡΥΓΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΙ ΑΡΚΕΤΟΙ (ΤΟΥΡΛΟΠΑΠΑΔΕΣ ΤΟΠΙΚΑ)


    [/indent]ή Ξυλοκοκκόρια στο άλλο πόδι της Λακωνίας ή ΕυρωΜάνη, έτσι Κυριάκο ??


    [/indent]Η κουκλοπετεινους και κουκληδες στα Χανια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #36741

    Αντωνη θα τα πουμε και απο κοντα τη 1 Μάι βεβαια, αλλα φετος ελπιζω οτι θα τα πουμε και κατω αν θα κανεις διακοπες προς τα εκει! Παλαιοτερα ξερεις κρατουσε και περδικες εκει αλλα τωρα τα τελευταια 4 χρονια δεν εχω ακουσει η δει κατι αλλα ελπιζω οτι οι παλιοι καιροι θα ξαναρθουν οπως μου τους περιεγραφε ο παππους μου, παντως την περιοχη εκει την ξερω πιθαμη προς πιθαμη και κραταω και αρχειο για να ξερω πανω κατω τα περασματα και μεχρι τωρα δεν εχω πεσει και ποτε πολυ εξω! Αρκει να μην μας κοψουν Αυγοστο και Σεπτεμβρη.

    φιλικα

    Κυριακος 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #36750


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 26 Aπρίλιος 2004


    Οι διακοπές φέτος μπορεί να είναι 2 βδομάδες και όλη η οικογένεια μαζί , αν της κυράς της κόψουν την 1 βδομάδα του Αυγούστου λόγω Αγώνων.

    Θέλω να τις σπάσω σε 2 μέρη από 1 βδομάδα. Τα 3 μέρη από τα οποία θα διαλέξω τα 2 είναι Κρήτη ( ύστερα από 6 χρόνια, αρα Βίκτωρα κράτα 2-3 νταμουζάνες τσικουδιά ), Νεάπολη Ελαφόνησο ή Κύθηρα ( οπότε θα συναντηθούμε Κυριάκο ) και Κεφαλονιά ( ετοιμάσου DIONISOS, ρομπόλα κτλ ). Θα πέσει κλήρος και θα δούμε.

    Βέβαια η Κυρά θέλει Κρήτη, το χωρίο της Μάνας της βλέπετε…..

     

    Πάντως Κυριάκο, για τις Πέρδικες έχουν βάλει και οι ντόπιοι το χεράκι τους. Πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε..


    [/indent] Και μετα σου λενε οτι δεν υπαρχει διαπλοκη. Το μισο φορουμ ολο και καποια ριζα εχει με τη Κρητη….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #36751

    Symfona me plirofories pou eixa prin ligo, opou kai epikoinonisa me “patrida”, ginetai xamos apo trygonia tis teleytaies 3-4 meres!!!

    Polla poulia kai polloi oi paranomoi. Bebaia i 8urofilaki den ja8etai, alla ta tzip exoun parei fotia stis peripolies.

    (Nomos Hleias)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #36774

    Σημερινη πληροφορια!!!

    Στο ΘΕΡΜΟ τριχωνιδας απο το πρωι γινετε ενας χαμος απο ΤΡΥΓΟΝΙΑ.Μπαινουν συνεχεια κοπαδια μεγαλα και μεχρι πριν απο δεκα λεπτα που με πηρε ο ντοπιος ο ρυθμος τους ηταν αυξανομενος συνεχως!!!!!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #36775

    Ε-Ε-Ε-ΡΧΟ-ΝΤΑΙ.

    Γιατί είπαμε ότι είναι καλό αυτό;

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #36776


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 27 Aπρίλιος 2004


    Ε-Ε-Ε-ΡΧΟ-ΝΤΑΙ.

    Γιατί είπαμε ότι είναι καλό αυτό;

    Λεωνίδας


    [/indent]

     Γιατι, κατα πασα πιθανοτητα θα επιστρεψουν και στην Αφρικη το Σεπτεμβρη, οποτε θα πιασουμε κανενα.

     Αλλωστε εσυ δεν τα κυνηγας, αρα μπορεις να αφησεις οσα ειναι να πιασεις να περασουν, να τα πιασουμε εμεις που τα κυνηγαμε. Και γω υποσχομαι οτι δεν θα πυροβολησω καμμια παπια η χηνα φετος…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #36779

    Και πώς ξέρω ότι μπορώ να σε εμπιστευθώ ότι δεν θα σηκώσεις όπλο στις χιλιάδες πάπιες και χήνες που διαχειμάζουν στην Κρήτη ρε Βίκτωρα;

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #36782

      AAAAAAAAAAAAA ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Δεν προκειται να σηκωσω οπλο γιατι πολυ απλα, φετος θα ειναι μια χρονια που ο Δημητρης θα ασχοληθει πιο ζεστα με το ειδος, οποτε πρεπει ολοι εμεις να βοηθησουμε ωστε να μην απογοητευτει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #36792


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 26 Aπρίλιος 2004



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΙΑΚ στίς 26 Aπρίλιος 2004


    ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΡΥΓΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΙ ΑΡΚΕΤΟΙ (ΤΟΥΡΛΟΠΑΠΑΔΕΣ ΤΟΠΙΚΑ)


    [/indent]

    ή Ξυλοκοκκόρια στο άλλο πόδι της Λακωνίας ή ΕυρωΜάνη, έτσι Κυριάκο ??


    Πάντως Κυριάκο, για τις Πέρδικες έχουν βάλει και οι ντόπιοι το χεράκι τους. Πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε..

    Δεν διαφωνω, το ξερω κιολας απλα δεν κατηγορω κανεναν για την ασειδοσια που υπηρχε καποτε (πριν καποια χρονια) θελω να πιστευω! και θα σου πω τι εννοω αλλα επειδη δεν ειμαι καλος στα γραπτα …, θα σου πω τι εννοω απο κοντα.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #36803


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 27 Aπρίλιος 2004


      AAAAAAAAAAAAA ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Δεν προκειται να σηκωσω οπλο γιατι πολυ απλα, φετος θα ειναι μια χρονια που ο Δημητρης θα ασχοληθει πιο ζεστα με το ειδος, οποτε πρεπει ολοι εμεις να βοηθησουμε ωστε να μην απογοητευτει….


    [/indent]

    KAI TΩΡΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ ……..

    ΕΣΥ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ,,,,,ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΙΖΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ.ΚΑΙ  Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ (ΒΙΑΝΟΣ) ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ (ΧΑΝΙΑ)ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ…..ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΕΤΟΣ?????

    ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ……ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΥΓΕΝΗ ΠΟΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΜΗ……………………………………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #36805


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 27 Aπρίλιος 2004



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 27 Aπρίλιος 2004


      AAAAAAAAAAAAA ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Δεν προκειται να σηκωσω οπλο γιατι πολυ απλα, φετος θα ειναι μια χρονια που ο Δημητρης θα ασχοληθει πιο ζεστα με το ειδος, οποτε πρεπει ολοι εμεις να βοηθησουμε ωστε να μην απογοητευτει….


    [/indent]

    KAI TΩΡΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ ……..

    ΕΣΥ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ,,,,,ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΙΖΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ.ΚΑΙ  Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ (ΒΙΑΝΟΣ) ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ (ΧΑΝΙΑ)ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ…..ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΕΤΟΣ?????

    ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ……ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΥΓΕΝΗ ΠΟΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΜΗ……………………………………………


    [/indent]

     Iσα ισα Δημητρη, που εγω το εννοω. Ειλικρινα δεν προκειται να πυροβολησω κανενα παπακι η χηνακι φετος. Αλλωστε και η πλακα, ειναι σημαδι εκτιμησης νομιζω…

     Τωρα αμα κατεβεις, το πιο λογικο ειναι να με κανεις κουδουνι, γιατι εγω ως γνωστον, δεν πινω , δεν τρωω πολυ , δεν ξενυχταω  και γενικα δεν εχω καμμια κακη συνηθεια.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #36806

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΓΩΝΑΚΙΑ ΧΤΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΒΡΕΧΕ ΦΑΝΗΚΑΝ ΛΙΓΑ ΣΤΗ ΠΕΝΤΕΛΗ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΗΡΟ ΚΑΘΩΣ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ  ΖΩΝΤΑΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ  ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ……………………………………..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 124 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων