ΜΗΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 124 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #335573

    Παιδιά ο Fast Eddie (είναι δικηγόρος) μου είπε οτι μπορεί να γίνει μυνητήρια αναφορά κατ’ αγνώστων και από εκεί και πέρα αναλαμβάνει ο εισαγγελέας.

    Πολλά μπορούν να γίνουν, αλλά τα περισσότερα θα αποβούν εις βάρος όλων μας. Γι΄αυτό δεν κάνει τίποτα και η ΚΣΕ. 

    Φαντάζεστε να φτάσει κάτι τέτοιο στα αυτιά της ευρωπαικής ένωσης?

    Εννοείται οτι αυτοί οι κύριοι δεν τουφεκάνε μόνο τρυγόνια, μέχρι και λαγόπουλα του μισού κιλού βάζουν στην τσάντα. Μετά λένε είναι παραδωσιακό κυνήγι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #37551

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΩΣΤΑ,

    ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟΥΣ “ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ” ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΑΛΛΩΝ 2-3….ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #37574

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ, ΠΩΣ “ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ”  ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟΥΦΕΚΑΝΕ ΛΑΓΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΑΓΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΟΧΗΣ ΑΛΛΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΤΟΥΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ, ΕΙΤΕ ΕΠΩΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΙΑ ΟΡΤΥΚΟΜΑΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΝΕΟΣΩΝ. 

    ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ ΕΕΕΕ??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #37592

     

    Αγαπητέ μου Φίλε Αλέξανδρε

    Με πολύ ενδιαφέρον διάβασα της σκέψεις σου για την εκπαίδευση των σκυλιών την περίοδο Απριλίου –Αυγούστου .

    Διάβασα επίσης και κάποια επικοινωνία μεταξύ φίλων κυνηγών και

    οι οποίοι άλλαζαν πληροφορίες για πολλά και δύσκολα ορτύκια κάπου στην Λαμία . Αρχικά ξαφνιάστηκα αλλά κρατήθηκα να εκφραστώ.

    Γιατί όπως γνωρίζεις δεν ξέρω και καλά τα πράγματα ??

    Διαβάζοντας λοιπόν αυτά που γράφεις επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες μου ότι οι κύριοι συνάδελφοι κυνηγοί και όχι λαθροθήρες επικοινωνούσαν ανοικτά για κάτι τελείως παράνομο .

    Ειλικρινά αυτό είναι κάτι που εγώ δεν καταλαβαίνω ? να εκπαιδεύσουν τα σκυλιά τους ΝΑΙ υπάρχουν όμως χίλιοι και ένας τρόποι να τα εκπαιδεύσουν και ΟΧΙ στο άγριο θήραμα την εποχή της

    αναπαραγωγής.

    Πιστεύοντας ότι ο διάλογος και θεούς πείθει παροτρύνω και άλλους

    Να ασχοληθούν με αυτό το θέμα ποιος ξέρει

    κάτι μπορεί να βγει στο τέλος

     

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #37927

    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΥΓΕ alex και pdimak.

    Δηλαδή  οι “κύριοι” ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΡΥΓΌΝΙΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ είναι ΟΚ ενώ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ που βγάζουμε για εκπαιδευτικά τα σκυλιά μας παρενοχλούμε σεξουαλικά ίσως τα καημένα τα ορτύκια με τις αγριοφωνάρες μας και τις επικίνδυνες σφυρίχτρες.

    Και ο σεβασμός των ισχύοντων νόμων έστω και άδικων για τους οποίους με κατακεραυνώνατε ,στο παράνομο αυτό και δυσφημιστικό κυνήγι ,τον κάνατε γαργάρα;Φαίνεται οι καλοί αυτοί κύριοι της λαθροκυνηγοΖακύνθου δεν τα σκοτώνουν τα τρυγόνια παράνομα αλλά τουφεκάνε με άσφαιρα για να ξεσκάσουν.

    Λυπάμαι γιατί σας θεωρούσα κυρίους και σας ζήτησα και συγγνώμη ο βλάξ.Τελικά ρε παιδιά τι ιστοσελίδα είναι αυτή;Και συ κύριε συντονιστή του forum το σχόλιο του alex για τους καλούς αυτούς κυρίους δεν το πήρες χαμπάρι;

    Τι να πω .Και στο θέμα του forum για τα εκπαιδευτικά έβγαζα ο ανόητος και λογύδρια περί καλόπιστου διαλογου και διαφορετικές αλλά σεβαστές απόψεις και άλλα τέτοια ρομαντικά!

    ΟΥΑΙ ΥΜΙΝ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #37929

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ, ΠΩΣ “ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ”  ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟΥΦΕΚΑΝΕ ΛΑΓΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΑΓΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΟΧΗΣ ΑΛΛΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΤΟΥΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ, ΕΙΤΕ ΕΠΩΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΙΑ ΟΡΤΥΚΟΜΑΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΝΕΟΣΩΝ. 

    ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ ΕΕΕΕ??????εμμμ!!!!!!!τι λες τωρα………

    συνεχισε,σε λιγο θα αρχισουμε τα μεταφυσικα…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #37932

    Αγαπητέ φίλε “Hiro” οι απόψεις των μελών του του φόρουμ δεν εκφράζουν απαραίτητα το site, έχεις κάθε δικαίωμα να διαφωνείς, αλλά μην το συγχαίεις με το φόρουμ που λειτουργεί ανεξάρτητα.

    Από την όλη υπόθεση έβγαλα το συμπέρασμα οτι όλοι κρίνουμε σύμφωνα με αυτά που αρέσουν σε μας.

    Τους μόνους που καταφέραμε να ικανοποιήσουμε είναι τους ψευτοοικολόγους.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #37933


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 10 Mάϊος 2004


    Εννοείται οτι αυτοί οι κύριοι δεν τουφεκάνε μόνο τρυγόνια, μέχρι και λαγόπουλα του μισού κιλού βάζουν στην τσάντα. Μετά λένε είναι παραδωσιακό κυνήγι.


    [/indent]

    ΦΙΛΕ tsimoyrto,

    ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΣΕ ΤΙ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ??? ΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΩΝ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΣΦΑΛΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥΣ. ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΖΕΥΓΑΡΩΣΕΙ. ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΧΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ “ΦΤΕΡΟ” ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ.

    ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΒΑΣΗ ΝΟΜΩΝ. ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΩ.

    ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΗΡΑΜΑ, ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΠΟΧΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΘΗΡΑΣ ΤΟΥ.

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #37934


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 14 Mάϊος 2004


    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΥΓΕ alex και pdimak.

    Δηλαδή  οι “κύριοι” ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΡΥΓΌΝΙΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ είναι ΟΚ ενώ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ που βγάζουμε για εκπαιδευτικά τα σκυλιά μας παρενοχλούμε σεξουαλικά ίσως τα καημένα τα ορτύκια με τις αγριοφωνάρες μας και τις επικίνδυνες σφυρίχτρες.

    Και ο σεβασμός των ισχύοντων νόμων έστω και άδικων για τους οποίους με κατακεραυνώνατε ,στο παράνομο αυτό και δυσφημιστικό κυνήγι ,τον κάνατε γαργάρα;Φαίνεται οι καλοί αυτοί κύριοι της λαθροκυνηγοΖακύνθου δεν τα σκοτώνουν τα τρυγόνια παράνομα αλλά τουφεκάνε με άσφαιρα για να ξεσκάσουν.

    Λυπάμαι γιατί σας θεωρούσα κυρίους και σας ζήτησα και συγγνώμη ο βλάξ.Τελικά ρε παιδιά τι ιστοσελίδα είναι αυτή;Και συ κύριε συντονιστή του forum το σχόλιο του alex για τους καλούς αυτούς κυρίους δεν το πήρες χαμπάρι;

    Τι να πω .Και στο θέμα του forum για τα εκπαιδευτικά έβγαζα ο ανόητος και λογύδρια περί καλόπιστου διαλογου και διαφορετικές αλλά σεβαστές απόψεις και άλλα τέτοια ρομαντικά!

    ΟΥΑΙ ΥΜΙΝ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ


    [/indent]ΔΕΙΤΕ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FORUM!  ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #335634

    ‘ΦΙΛΕ”  alex απο το μυαλό μου τα έβγαλα αυτά που έγραψες;Ο καθένας μπορεί να πάει στην σελίδα 12 και να δει τι ακριβώς γράφεις και μετά να πάει στο θέμα για τα ορτύκια και να δεί και τι έλεγες εκεί.

    Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.Ελληνικά μιλάμε και γράφουμε όχι Σουαχίλι.Δεν έκανα τίποτε παραπάνω από το να επαναλάβω αυτά που εγραψες.Μην τρελαθούμε κιόλας!!!

    Όσο για τα Απριλιάτικα τρυγόνια και εγώ θέλω να επιτραπεί το κυνήγι τους,αλλά είμαι πιστός στις αρχές και στις απόψεις μου.ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.

    ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΧΡΥΣΗ Η ΛΥΠΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΜΠΑΚΕΡΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΛΛΩΣΤΕ.

    ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ FORUM ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΔΑΚΡΥΩΝ.

    Εκ των υστέρων απεδείχθη ότι είχα δίκιο.Ούτε ορτύκια έχεις κυνηγήσει ποτέ ούτε σκύλο έχεις δει σε εκπαιδευτικά ή σε κυνήγι ίσως μόνο σε βιντεοταινία.

    ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ALΕX ΘΑ ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΊΜΑΙ  ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΡΡΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΑΘΑΡΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ.

    Αυτά και ας μας κρίνουν οι συνάδελφοι μιας και εκτιθέμεθα σε δημόσιο διάλογο.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #37941


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 14 Mάϊος 2004


    Εκ των υστέρων απεδείχθη ότι είχα δίκιο.Ούτε ορτύκια έχεις κυνηγήσει ποτέ ούτε σκύλο έχεις δει σε εκπαιδευτικά ή σε κυνήγι ίσως μόνο σε βιντεοταινία.


    [/indent]

    ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ???? ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ??

    ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟ tzimoyrto ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ.

    P/S: ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #37946

    Φίλε alex κουράστηκα.Ας το αφήσουμε αυτό το θέμα είναι και αργά και θα πάω για ύπνο.

    Αν θελεις να συζητήσουμε εσύ ή όποιος άλλος συνάδελφος θέλει ας ανοίξουμε ένα άλλο θέμα ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΟΥΜΕ,ΠΩΣ ΘΑ ΑΦΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ  ΣΥΝΕΧΩΣ ΥΠΟΧΩΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΟΣΦΥΟΚΑΜΠΤΙΚΕΣ  ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.

    Αυτά είναι τα θέματα που καίνε τον κυνηγετικό κόσμο που αισθάνεται ταπεινωμένος και έρμαιο στις ορέξεις του καθενός επιτήδειου.

    Υστερόγραφο: Διάβασε λίγο Νικήτα Κυπρίδημο στο ΕΘΝΟΣ-ΚΥΝΗΓΙ ή στο παλιό ΚΥΝΗΓΙ-ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ.Θα μας κάνει σε όλους καλό.

    Καλυνήχτα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #37962

    Μπα τίποτα…καλό μας έκανε το θέμα, ξυπνήσαμε λιγάκι..

      χρειάζεται κι αυτό κάπου-κάπου..

    τώρα… ίσως ακούσουμε xiro και αλεξ, μαζί σε εκπαιδευτικό….

    Φίλοι-φίλε Αλεξ.  στο θέμα ορτύκι, και τα, της παρενοχλήσεως,    σου πω με βάση, τα δικά μου σκυλιά, των φίλων ,

    και αυτά που βλέπω Φυσικά και δεν θα έχω και το αλάθητο…

    Εμείς που ασχολούμεθα με ταχύτατα σκυλιά, θεωρούμε κατόρθωμα

    του σκυλού να φερμάρει ένα ντοπιαρικο ορτύκι, πόσο μάλλον μια φωλιά!

    Θα είναι τόσο σπάνιο, που θα ανήκει πιο πολύ στην  φαντασία μας

    Ελπίζω με τα λίγα που έγραψα να κατάλαβες ότι όλοι εμείς που πάμε

    για εκπαιδευτικά, πιο πολύ πάμε να τρέξουν τα σκυλιά, κι αν τύχη

    και πέσουμε σε περαστικά, και δούμε και μια φερμα έχει καλώς.

    Αν θέλεις να έχεις καλύτερη άποψη επί του θέματος μια δοκιμή

    Θα σε πείσει..φιλικα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #335638

    FILOI MOU, O KA8E ENAS EXEI THN APOPSH TOU KAI EINAI ALLA KAI PREPEI NA EINAI SEBASTH APO OLOUS MAS. PREPEI MONO NA PROSEXOUME KAI NA BRISKOUME MIA XRYSH TOMH EPI OLON TON PRAGMATON. EX’ALLOU AS MHN XEHNAME POS KOINOS SKOPOS OLON MAS EINIA TO ELEU8ERO KAI PARADOSIAKO KYNHGI!!!

    O KA8E ENAS MAS LOIPON EDO MESA, EXEFRASE MIA APOPSH GIA TA EKPAIDEYTIKA TON SKULON SE MIA TETOIA PERIODO.ALLOI HTAN UPER KAI ALLOI KATA.

    OSOI HTAN YPER (MESA SE AYTOUS KAI EGO) HTAN OSOI APO EMA EXOUME SKULIA KAI AS8ANOMASTE THN ANAGH NA BGALOUME TA SKULIA MAS. EX’ALLOU OPOIOS EXEI SKULIA, XEREI TI PAEI NA PEI EKPAIDEYTIKO KAI TO TI ANAGH TO EXOUN TA SKULIA MAS.

    ALLOI PALI EDO MESA, ANEFERAN POS EINAI KATA TON EKPAIDEYTIKON DIOTI XALANE THN PERIODO THS ANAPARAGOGHS ALLA KAI ISOS KANOUN ZHMIES.

    O NOMOS EPITREPEI TA EKPAIDEYTIKA OLO TO XRONO SE EIDIKES PERIOXES, TIS LEGOMENES Zones Ekpaideyseos Skulon H ALLIOS TIS LEGOMENES “ZES”.

    OMOS DEN EINAI DYNATON NA KANOUME KA8HMERINA H ESTO KA8E SABBATOKYRIAKO AYTA TA APEIRA GIA TOUS PERISSOTEROUS APO EMAS XILIOMETRA OSTE NA FTASOUME SE AYTES TIS ZONES. KAI ARESKOMASTE STO NA BGAZOUEM TA SKULIA SE PERIOXES OI OPOIES DEN EINAI ZONES. AYTO BEBAIA GINETAI ME DIKO MAS RISKO MIAS KAI ISOS MAS KANOUN MYNHSH KAPOIOI/OS 8HROFYLAKAS.

    TORA OSON AFORA TO AN GINETAI ZHMIA, DEN NOMIZO POS GINETAI, DIOTI OPOS EGRAPSA KAI IPO PALIA, H MHTERA FYSH EXEI FRONTISEI H MHTERA KAI TA MIKRA NA MHN AFHNOUN MYRODIA ME APOTELESMA NA MHN MPOREI NA TA BREI O SKULOS O OPOIOS DOULEYEI PANTA ME THN MYTH!!!

    OSOI EXOUME SKULIA DEN PISTEYO POS POTE SE EKPAIDEYTIKO BRHKAME FOLIA H ORTYKOMANA (KANONIKO ORTYKI ENNOO).

    AYTO TO OPOIO 8A MPOROUSAME ISOS NA DIEKDIKHSOUME, EINAI H EPITREPSH TON EKPAIDEYTIKON SE PERISSOTERES PERIOXES, AN OXI SE OLES MONO KAI MONO GIA NA EINAI PIO EYKOLA PROSBASIMES SE OLOUS MAS.ETSI 8A GINEI MIA SOSTH DIAXEIRISH KAI DEN 8A YPARXEI PROBLHMA ME KANENAN.OUTE PARANOMOI OUTE TPT. AS AFHSOUME TIS SYGROUSEIS METAXY MAS KAI AS DOUME THN OUSIA.EIPAME.OLON OI APOPSEIS DEXTES MEXRIS OTOU NA PEIS8OUME POS KATI ALLO ISOS NA EIANI PIO SOSTO APO AYTO POU PISTEYAME MEXRI TORA.

    FILIKA PANTA, 

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #38045

    Συνάδελφοι μπορείτε να μάθετε νέα από την Κύπρο για τις αποδημίες

    http://users.in.gr/kzaphiropoulos/page_GREEK_7.htm

     

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 124 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων