Benelli Supernova…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #123810

    Για χρήση υδραργύρου έχω ακούσει και εγώ αλλά δεν ξέρω πόσο αποτελεσματική είναι.
    Αν θέλεις να ρωτήσεις ξέρω ότι σίγουρα έχει η Ελληνική Εταιρεία Όπλων.
    Μάλιστα για Beretta, Benelli, Breda τοποθετείται και από τον ίδιο τον χρήστη χωρίς να χρειάζεται οπλουργός.
    Ούτε από κόστος όμως ξέρω…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #123818

    ΤΟΝ ΑΠΟΣΒΕΣΤΗΡΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΥ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΗΝ CRIO ΠΟΥ ΕΧΩ.
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.
    ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΛΟ ΑΕΡΙΟΥ.
    ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΟ "ΕΦΑΓΑ"ΣΤΟΝ ΤΟΡΝΟ ΣΤΑ 140ΓΡΜ ΓΙΑ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #123819

    Τάσο, έτσι από περιέργεια… Κάνε μία συγκριτική δοκιμή με ένα απλό βάρος 140 γραμμαρίων στο κοντάκι και πες μας αν υπάρχει διαφορά στο λάκτισμα.

    Έχω διαβάσει τόσες πολλές φορές σε αμερικάνικα φόρουμ για τα mercury recoil reducers, ότι δεν κάνουν ουσιαστικά τίποτα για το λάκτισμα, και θα ήθελα να ακούσω κάποια γνώμη από κάποιον έμπειρο έλληνα κυνηγό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361575

    Τάσο, έτσι από περιέργεια… Κάνε μία συγκριτική δοκιμή με ένα απλό βάρος 140 γραμμαρίων στο κοντάκι και πες μας αν υπάρχει διαφορά στο λάκτισμα.

    Έχω διαβάσει τόσες πολλές φορές σε αμερικάνικα φόρουμ για τα mercury recoil reducers, ότι δεν κάνουν ουσιαστικά τίποτα για το λάκτισμα, και θα ήθελα να ακούσω κάποια γνώμη από κάποιον έμπειρο έλληνα κυνηγό.

    ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ, ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΙΜΗΚΗΝΣΗ ΚΩΝΝΟΥ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ? ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΗΚΗΝΘΕΙ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #123841

    leo
    ΠΡΙΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΠΟΣΒΕΣΤΗΡΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΑΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ.
    ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΟ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ "ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ" ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΑ ΤΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟ (ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.
    ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΛΟ ΑΕΡΙΟΥ.
    ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #123843

    leo
    ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΛΜΑ DECCELERATOR ΤΗΣ PACHMAYR.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #361602

    ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ, ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΙΜΗΚΗΝΣΗ ΚΩΝΝΟΥ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ? ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΗΚΗΝΘΕΙ??

    Έχω ακούσει ότι τη μειώνει λιγάκι. Εγώ δεν θα το έκανα για το λάκτισμα πάντως. Χίλες φορές να πρόσθετα βάρος ή απλά να έριχνα ελαφρύτερες γομώσεις. Δεν έχει νόημα, ένα όπλο που έχει φτιαχτεί για να αντέχει σε κάθε λογής ταλαιπωρία, να του ανοίξουμε μία εσωτερική πληγή, αφαιρώντας του τη χρωμίωση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #361603

    leo
    ΠΡΙΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΠΟΣΒΕΣΤΗΡΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΑΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ.
    ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΟ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ "ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ" ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΑ ΤΟ ΑΝΤΙΒΑΡΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟ (ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.
    ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΛΟ ΑΕΡΙΟΥ.
    ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

    ΟΚ Τάσο, ευχαριστώ. Με κάλυψες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    saket στις #123878

    Όσον αφορά την επιμήκυνση του κοντακιού οποιοσδήποτε οπλουργός μπορεί να στο φέρει εκεί που θές με ένα πλαστικό επίθεμα κι από πίσω ένα καλό πέλμα.
    Εγώ έφερα μόνος μου στα 37,5 cm από 35,5 cm ένα κοντάκι Baikal πλαγιόκανου , χρησιμοποιώντας ένα χοντρό πέλμα , μια φέτα βακελίτη και λιμάροντάς το ώστε να έχω και το σωστό pitch.Είναι πολύ εύκολο.

    Όσον αφορά το κλώτσημα και επειδή ξέρω το συγκεκριμένο όπλο μου φαίνεται αδιανόητο να θεωρείς υπερβολική την ανάκρουσή του.
    Κάτι άλλο φταίει εδώ και θα έλεγα να προσέξεις τον τρόπο που επωμίζεις και το pitch του κοντακιού.
    Το πρόβλημα βρίσκεται εκεί και επειδή αναφέρεις ότι σε ενοχλούσε και η Remington 870 (ένα όπλο μαλακό σαν βελούδο…)
    είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν επωμίζεις σωστά.

    Μελέτησε την επώμισή σου , διάβασε κάποια τεχνικά άρθρα και θα εκπλαγείς με το πόσο θα αλλάξει η αποτελεσματικότητά σου σαν σκοπευτής αλλά και η αίσθηση του λακτίσματος….

    Και προς Θεού μην πειράξεις το όπλο με επιμηκύνσεις κώνων , porting ….και άλλες αμφίβολες και επικίνδυνες (για το όπλο και για σένα) μετατροπές…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #123893

    ρε παιδια ενταξει τα benelli κλωτσανε πιο πολυ απο απο αλλα οπλα με συστημα αεριων αλλα οχι κ σε τετοιο βαθμο.φιλε μου θα συμφωνησω κ εγω με τον saket,κοιταξε μηπως φταινε τα μετρα του κοντακιου κ η επωμιση σου.ντουφεκαω χρονια με benelli κ ποτε δεν ενιωσα υπερβολικο κλωτσημα οπως πχ καποια δικανα.ισα ισα που ειναι αρκετα ανετο το κλωτσημα τους.πιστευω πως κατι αλλο φταιει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #123906

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #361632

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”]φίλε CRAZYHUNTER ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ!!!!
    Επαναληπτικό (χράπα – χρούπα) είναι!!!
    Το ίδιο και η Remington 870[/font][/color]

    ζητω συγνωμη για την αγνοια μου αλλα κ παλι μου μοιαζει υπερβολικο να κλωτσαει ετσι.κατι αλλο φταει κατα τη γνωμη μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #361634

    ΤΟΝ ΑΠΟΣΒΕΣΤΗΡΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΥ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΗΝ CRIO ΠΟΥ ΕΧΩ.
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.
    ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΛΟ ΑΕΡΙΟΥ.
    ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΟ "ΕΦΑΓΑ"ΣΤΟΝ ΤΟΡΝΟ ΣΤΑ 140ΓΡΜ ΓΙΑ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ.

    Φίλε tasosmp, τι κόστος είχε ο αποσβεστήρας ανάκρουσης υδραργύρου και από που τον είχες αγοράσει;
    Αυτό που έκανες σχετικά με τον τόρνο, δεν υπήρχε περίπτωση να τον διαλύσεις;
    Τον αποσβεστήρα εννοώ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #123925

    Φιλε Woodman το λακτισμα του οπλου εξαρταται απο καποιους παραγωντες οπως το βαρος και τα μετρα του οπλου, τη καννη, τη σωστη επωμιση, το φυσιγγι και τη θερμοκρασια περιβαλλοντος…κτλ…

    Εσυ μεχρι στιγμης λες οτι ριχνεις 32gr/70mm φυσιγγια απο θαλαμη 89mm, καλο θα ηταν πριν κανεις το οτιδηποτε να βρεις καποιον με NOVA 76mm και να στη δωσει να τουφεκισεις 2-3 φορες να δεις αν υπαρχει διαφορα και ισως φταιει η μεγαλυτερη θαλαμη.

    Επισης το να γινει επιμηκηνση σε συνθετικο κοντακι, αν και δυσκολο, ειναι απολυτα εφικτο, εξαρταται βεβαιως με ποιον τροπο και ποσο εισαι διατεθημενος να πληρωσεις. Ενδεικτικα σου λεω μερικους τροπους εκτος του μεγαλυτερου πελματος και της επιμηκηνσης πελματος με κοψιμο και προσθεση υλικου: προσθετικο κομματι απο ξυλο ή απο πλαστικο PVC, TEFLON, NYLON, ABS, PPS…κτλ…Το προβλημα ειναι οτι εδω στην Ελλαδα πρεπει να το ξεχασεις διοτι πρεπει να γνωριζεις καποιον που να σε παει σε εργοστασιο με μηχανημα φρεζας CNC (numeric control) και να κατσει να παρει με αλλο μηχανημα το προφιλ section απο εκει που κουμπωνει το πελμα και να σου φτιαξει χωνευτη βαση με προγραμμα CAM ωστε να μπορει να κουμπωσει με click τελεια ή με καποιον αλλο τροπο που θα σου πουνε εκει.

    Εναλλακτικη και κατα πολυ φτηνοτερη λυση ειναι να φτιαχεις ενα ξυλινο επιπροσθετο κομματι σε καποιο φιλο σου ξυλουργο και να το φτιαξει με προφιλ που να σε βολευει και να το κολλησει με κολλα ή να του περασει 2-3 μικρες βιδες απο καθε μερια ωστε να το σταθερωποιησει, υποψην οτι μετα το οπλο θα σου μεινει και θα το πουλησεις παρα πολυ δυσκολα, οποτε νομιζω οτι σε συμφερει καλλιτερα να δοκιμασεις με κοψιμο και επιμηκηνση πελματος.

    Τελος θα σου πω το εξης απλο που αφορα την επωμιση: εριχνα δοκιμαστικες βολες στον αερα με οπλο Beretta 391 Light με το πλαστικο πελμα και με το μεγαλυτερο ελαστικο πελμα που ειναι περιπου +2cm με φυσιγγια Lambro 31gr, αποτελεσμα να αισθανομαι αρκετο κλωτσημα με το πλαστικο πελμα αλλα να μην αντεχω απο το πονο σε καθε τουφεκια που εριχνα με το επιμηκημενο πελμα και να εχω εντονη ανυψοση της καννης, αυτο γιατι και τις δυο φορες το κοντακι μου επεφτε απο μακρυ εως πολυ μακρυ και ειχε θερμοκρασια περι τους 30C, το pitch και στα δυο πελματα ηταν περιπου το ιδιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361639

    Φιλε Woodman το λακτισμα του οπλου εξαρταται απο καποιους παραγωντες οπως το βαρος και τα μετρα του οπλου, τη καννη, τη σωστη επωμιση, το φυσιγγι και τη θερμοκρασια περιβαλλοντος…κτλ…

    Εσυ μεχρι στιγμης λες οτι ριχνεις 32gr/70mm φυσιγγια απο θαλαμη 89mm, καλο θα ηταν πριν κανεις το οτιδηποτε να βρεις καποιον με NOVA 76mm και να στη δωσει να τουφεκισεις 2-3 φορες να δεις αν υπαρχει διαφορα και ισως φταιει η μεγαλυτερη θαλαμη.

    Επισης το να γινει επιμηκηνση σε συνθετικο κοντακι, αν και δυσκολο, ειναι απολυτα εφικτο, εξαρταται βεβαιως με ποιον τροπο και ποσο εισαι διατεθημενος να πληρωσεις. Ενδεικτικα σου λεω μερικους τροπους εκτος του μεγαλυτερου πελματος και της επιμηκηνσης πελματος με κοψιμο και προσθεση υλικου: προσθετικο κομματι απο ξυλο ή απο πλαστικο PVC, TEFLON, NYLON, ABS, PPS…κτλ…Το προβλημα ειναι οτι εδω στην Ελλαδα πρεπει να το ξεχασεις διοτι πρεπει να γνωριζεις καποιον που να σε παει σε εργοστασιο με μηχανημα φρεζας CNC (numeric control) και να κατσει να παρει με αλλο μηχανημα το προφιλ section απο εκει που κουμπωνει το πελμα και να σου φτιαξει χωνευτη βαση με προγραμμα CAM ωστε να μπορει να κουμπωσει με click τελεια ή με καποιον αλλο τροπο που θα σου πουνε εκει.

    Εναλλακτικη και κατα πολυ φτηνοτερη λυση ειναι να φτιαχεις ενα ξυλινο επιπροσθετο κομματι σε καποιο φιλο σου ξυλουργο και να το φτιαξει με προφιλ που να σε βολευει και να το κολλησει με κολλα ή να του περασει 2-3 μικρες βιδες απο καθε μερια ωστε να το σταθερωποιησει, υποψην οτι μετα το οπλο θα σου μεινει και θα το πουλησεις παρα πολυ δυσκολα, οποτε νομιζω οτι σε συμφερει καλλιτερα να δοκιμασεις με κοψιμο και επιμηκηνση πελματος.

    Τελος θα σου πω το εξης απλο που αφορα την επωμιση: εριχνα δοκιμαστικες βολες στον αερα με οπλο Beretta 391 Light με το πλαστικο πελμα και με το μεγαλυτερο ελαστικο πελμα που ειναι περιπου +2cm με φυσιγγια Lambro 31gr, αποτελεσμα να αισθανομαι αρκετο κλωτσημα με το πλαστικο πελμα αλλα να μην αντεχω απο το πονο σε καθε τουφεκια που εριχνα με το επιμηκημενο πελμα και να εχω εντονη ανυψοση της καννης, αυτο γιατι και τις δυο φορες το κοντακι μου επεφτε απο μακρυ εως πολυ μακρυ και ειχε θερμοκρασια περι τους 30C, το pitch και στα δυο πελματα ηταν περιπου το ιδιο.

    ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΗΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ !!!!!
    ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΑΡΥ (3,650ΓΡ) ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΨΗΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ ΚΟΝΤΟ( ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η 870 ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ (38,5) Η ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ…
    ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΗΓΗΑΕΡΙΩΝ,ΑΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΛΩΤΣΗΜΑ.
    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΕΑΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ COMFORT ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ? ΔΗΛ, ΕΑΝ ΕΠΙΜΗΚΗΝΩ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΠΕΛΜΑ( Π.Χ PACHMAYER) ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ COMFORT?
    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΘΕΣΣ/ΚΗ ΣΕ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ( ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΨΕΙ (ΦΕΤΑΑΑΑΑΑΑ) ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΛΗΣΕΙ….ΤΙ ΛΕΤΕ? ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ??? ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ…

    Υ.Γ: ΦΙΛΕ saket ΧΡΗΣΗΜΕΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ….ΟΣΟ ΡΩΤΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ.. :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων