Benelli Supernova…

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #123970

    ΦΙΛΕ Long Rifle ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 60 ΕURO AΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΠΛΩΝ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

    Αυτό που έκανες σχετικά με τον τόρνο, δεν υπήρχε περίπτωση να τον διαλύσεις;
    Τον αποσβεστήρα εννοώ…

    ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ "ΦΑΜΕ"


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #124052

    Φίλε woodman, το σύστημα Comfort δεν έχει πρόβλημα με το πέλμα του όπλου. Είναι εντελώς ανεξάρτητη η λειτουργία του. Απλώς ο συνδυασμός τους υποτίθεται ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα.
    Βαρύτερα φυσίγγια (36 – 40 γρ) έχεις ρίξει καθόλου; Εκεί μάλλον θα δεις μεγαλύτερη διαφορά σε σχέση με ένα απλό όπλο.
    Και μία "αδιάκριτη" ερώτηση : Πόσα κιλά είσαι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361783

    Φίλε woodman, το σύστημα Comfort δεν έχει πρόβλημα με το πέλμα του όπλου. Είναι εντελώς ανεξάρτητη η λειτουργία του. Απλώς ο συνδυασμός τους υποτίθεται ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα.
    Βαρύτερα φυσίγγια (36 – 40 γρ) έχεις ρίξει καθόλου; Εκεί μάλλον θα δεις μεγαλύτερη διαφορά σε σχέση με ένα απλό όπλο.
    Και μία "αδιάκριτη" ερώτηση : Πόσα κιλά είσαι;

    ΤΡΩΩ ΟΟΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ… 115 !!! ΚΑΙ ΥΨΟΣ 1,95 :D ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ 36-40 ΓΡ, ΑΚΟΜΑ.
    ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΕΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΤΥΠΟΥ LIBSAVER Η PACMAYR 2.5 CM ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΦΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑ( ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ….ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ 38,5-35 ΠΟΝΤΟΥΣ…. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #361786

    ΤΡΩΩ ΟΟΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ… 115 !!! ΚΑΙ ΥΨΟΣ 1,95 :angry: ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ 36-40 ΓΡ, ΑΚΟΜΑ.
    ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΕΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΤΥΠΟΥ LIBSAVER Η PACMAYR 2.5 CM ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΦΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑ( ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ….ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ 38,5-35 ΠΟΝΤΟΥΣ…. :angry:

    Mε το Comfort ακούγεται ότι βλέπεις διαφορά στα βαρύτερα φυσίγγια σε σχέση με το απλό κοντάκι.
    Επίσης είχα διαβάσει σε ένα κυνηγετικό έντυπο ότι το Comfort κάνει περισσότερη δουλειά στους χοντρούληδες :D (μεγαλύτερη αδράνεια λόγω σωματικού βάρους κτλ) κάτι που είχε διαπιστώσει και ένας φίλος μου αλλά προφανώς δεν ισχύει πάντα.
    Καλά, 115 κιλά και σε κλωτσάει;
    Πονάν τα παλικάρια ωρέ; :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361789

    Mε το Comfort ακούγεται ότι βλέπεις διαφορά στα βαρύτερα φυσίγγια σε σχέση με το απλό κοντάκι.
    Επίσης είχα διαβάσει σε ένα κυνηγετικό έντυπο ότι το Comfort κάνει περισσότερη δουλειά στους χοντρούληδες :D (μεγαλύτερη αδράνεια λόγω σωματικού βάρους κτλ) κάτι που είχε διαπιστώσει και ένας φίλος μου αλλά προφανώς δεν ισχύει πάντα.
    Καλά, 115 κιλά και σε κλωτσάει;
    Πονάν τα παλικάρια ωρέ; :D

    OXI MΠΡΕ, ΔΕΝ..ΜΑΣΑΝΕ… :angry:

    ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΕΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΤΥΠΟΥ LIBSAVER Η PACMAYR 2.5 CM ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΦΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑ( ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ….ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ 38,5-35 ΠΟΝΤΟΥΣ….ΤΙ ΛΕΣ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361790

    Mε το Comfort ακούγεται ότι βλέπεις διαφορά στα βαρύτερα φυσίγγια σε σχέση με το απλό κοντάκι.
    Επίσης είχα διαβάσει σε ένα κυνηγετικό έντυπο ότι το Comfort κάνει περισσότερη δουλειά στους χοντρούληδες :D (μεγαλύτερη αδράνεια λόγω σωματικού βάρους κτλ) κάτι που είχε διαπιστώσει και ένας φίλος μου αλλά προφανώς δεν ισχύει πάντα.
    Καλά, 115 κιλά και σε κλωτσάει;
    Πονάν τα παλικάρια ωρέ; :D

    OXI MΠΡΕ, ΔΕΝ..ΜΑΣΑΝΕ… :angry:

    ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΕΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΤΥΠΟΥ LIBSAVER Η PACMAYR 2.5 CM ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΦΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑ( ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ….ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ 38,5-35 ΠΟΝΤΟΥΣ….ΤΙ ΛΕΣ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #124224

    Σε αμερικάνικο φόρουμ, σε ολόιδιο περιστατικό, προτάθηκε αυτή η λύση:

    http://www.brownells.com/.aspx/sid=48939/p…sku/100-002-486

    Το αγόρασαν ήδη δύο άτομα και δήλωσαν πως "σώθηκαν"! Προφανώς πρόκειται για μία βάση που ταιριάζει τέλεια σε κοντάκι comfort και πάνω στην οποία βιδώνεις όποιο πέλμα θέλεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361924

    Σε αμερικάνικο φόρουμ, σε ολόιδιο περιστατικό, προτάθηκε αυτή η λύση:

    [url=”http://www.brownells.com/.aspx/sid=48939/pid=22883/sku/100-002-486″]http://www.brownells.com/.aspx/sid=48939/p…sku/100-002-486[/url]

    Το αγόρασαν ήδη δύο άτομα και δήλωσαν πως "σώθηκαν"! Προφανώς πρόκειται για μία βάση που ταιριάζει τέλεια σε κοντάκι comfort και πάνω στην οποία βιδώνεις όποιο πέλμα θέλεις.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΩΝΙΔΑ….ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ…ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ!!!!!
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΕΙΝΑΙ11,4CM ΕΝΩ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΗΣ SUPERNOVA ΕΙΝΑΙ 13CM…
    ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΝΤΩΣ…
    ΜΕ ΣΚΛΑΒΩΣΕΣ…ΓΙΝΟΜΑΙ ΧΑΛΙΙΙΙΙΙΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΗΣΕΙΣ…… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #361928

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΩΝΙΔΑ….ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ…ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ!!!!!
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΕΙΝΑΙ11,4CM ΕΝΩ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΗΣ SUPERNOVA ΕΙΝΑΙ 13CM…
    ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΝΤΩΣ…
    ΜΕ ΣΚΛΑΒΩΣΕΣ…ΓΙΝΟΜΑΙ ΧΑΛΙΙΙΙΙΙΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΗΣΕΙΣ…… :D

    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ…ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΑΣΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ…..ΠΟΥ ΝΑ ΣΚΥΨΩ ΤΩΡΑ……. :D

    Υ.Γ: ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ, ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΕΛΜΑ Η ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ..
    ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 33 CM… ,ΜΕΧΡΙ ΤΑ 38,5-39, ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΔΡΟΜΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #124344

    Ναι, αλλά είναι μαύρο. Οπότε δεν μας απασχολεί η καφρίλα.

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων