After market τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #362468

    Και πάνω που ετοιμαζόμουν να σου ανακοινώσω ότι άνοιξε μία θέση βοηθού για αρχή… :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #362469

    Παρε και μπαλαντεζα. :D

    Παυλο sorry, σου κανα το θεμα μπ…λο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #362471

    Σε αυτό που ψάχνεις πλησιάζει (δεν είναι) το Seminole Sreader.

    Ευχαρισ΄τω πολύ για την απάντηση το γνωρίζω το συγκεκριμένο τσοκ, ένας γνωστός το έχει δοκιμάσει όχι ιδιαίτερα αποτελέσματα σε σχέση με τον κύλινδρο. Είχα ακούσει αλλά έχω ψάξει και δεν έχω βρει ακόμα κάποιο αντίστροφα προοδευτικό τσόκ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #362476

    Θα διαφωνήσω φίλε. Το spreader που το έχω στο όπλο μου τα τελευταία 3-4 χρόνια, χωρίς να το βγάζω καθόλου σε μπεκάτσα και περπατητό τσίχλας, δεν έχει καμία σχέση με τον κύλινδρο. Δεν ξέρω τι κάνει, πάντως το κάνει καλά :D και σε κοντινές αλλά και σε αποστάσεις που ο κύλινδρος δεν φτάνει με τίποτα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #124924

    Συνάδελφε zed και εγώ θα διαφωνήσω.
    Το συγκεκριμένο τσοκ δεν το έχω, το έχω όμως δοκιμάσει με όπλα φίλων και είναι πολύ ανώτερο του απλού κυλίνδρου.
    Όχι μόνο προσφέρει μεγαλύτερη διασπορά αλλά ανοίγει (και όχι απλώς σκορπάει τα σκάγια) με "ελεγχόμενο" θα έλεγα τρόπο.
    Η δραστικότητα του σε απόσταση είναι παραπλήσια του ενός τετάρτου τσοκ π.χ. σε τσίχλες είσαι πλήρως καλυμμένος μέχρι 30 περίπου μέτρα (ανάλογα πάντα και με το φυσίγγι).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #362483

    δεν έχει καμία σχέση με τον κύλινδρο. Δεν ξέρω τι κάνει, πάντως το κάνει καλά :D και σε κοντινές αλλά και σε αποστάσεις που ο κύλινδρος δεν φτάνει με τίποτα!!!

    είναι πολύ ανώτερο του απλού κυλίνδρου.
    Όχι μόνο προσφέρει μεγαλύτερη διασπορά αλλά ανοίγει (και όχι απλώς σκορπάει τα σκάγια) με "ελεγχόμενο" θα έλεγα τρόπο.
    Η δραστικότητα του σε απόσταση είναι παραπλήσια του ενός τετάρτου τσοκ π.χ. σε τσίχλες είσαι πλήρως καλυμμένος μέχρι 30 περίπου μέτρα

    Με κάλυψαν πλήρως οι προλαλήσαντες. Διάβασε προσεκτικά αυτά που γράφουν και πίστεψέ τα. Ισχύουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #124940

    παιδια που μπορω να βρω ελλαδα αυτο το τσοκακι θαυμα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #362491

    παιδια που μπορω να βρω ελλαδα αυτο το τσοκακι θαυμα?

    στο καλκατζακο :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #362492

    παιδια που μπορω να βρω ελλαδα αυτο το τσοκακι θαυμα?

    Όταν λες απλώς θαύμα γίνεσαι λίγο υπερβολικός.
    Μικρό θαύμα ίσως :D
    Χωρίς πλάκα, είναι εξαιρετικό αλλά δεν βαράει μόνο του.
    Τα Seminole τα αντιπροσωπεύει ο Καλκαντζάκος. Η τιμή του συγκεκριμένου τσοκ πρέπει να είναι κανά 100στάρικο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #362493

    Όταν λες απλώς θαύμα γίνεσαι λίγο υπερβολικός.
    Μικρό θαύμα ίσως :D
    Χωρίς πλάκα, είναι εξαιρετικό αλλά δεν βαράει μόνο του.
    Τα Seminole τα αντιπροσωπεύει ο Καλκαντζάκος. Η τιμή του συγκεκριμένου τσοκ πρέπει να είναι κανά 100στάρικο.

    θα βαλω κ εγω την τεχνη μου φιλε μου :rolleyes: να το πω πιο απλα αξιζει να το παρω κ να το χρησιμοποιω αντι για κυλινδρο?γιατι τα λεφτα μου ακουγονται πολλα.να πω εδω οτι το οπλο ειναι benelli με απλη κανη.οχι crio.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #362494

    θα βαλω κ εγω την τεχνη μου φιλε μου ;) να το πω πιο απλα αξιζει να το παρω κ να το χρησιμοποιω αντι για κυλινδρο?γιατι τα λεφτα μου ακουγονται πολλα.να πω εδω οτι το οπλο ειναι benelli με απλη κανη.οχι crio.

    Η προσωπική μου άποψη χωρίς δεύτερη σκέψη είναι ότι αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.
    Για να πω τη μαύρη αλήθεια ούτε εγώ το έχω αγοράσει :D ακόμη αλλά υπόσχομαι να το πάρω :lol:
    Συγγνώμη αλλά… έχει προσέξει κανείς ότι γράφουμε για Seminole σε post με τίτλο Briley choke tubes :D
    Θα πούνε ότι παίρνουμε ποσοστά :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #362496

    Η προσωπική μου άποψη χωρίς δεύτερη σκέψη είναι ότι αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.
    Για να πω τη μαύρη αλήθεια ούτε εγώ το έχω αγοράσει :lol: ακόμη αλλά υπόσχομαι να το πάρω :lol:
    Συγγνώμη αλλά… έχει προσέξει κανείς ότι γράφουμε για Seminole σε post με τίτλο Briley choke tubes :D
    Θα πούνε ότι παίρνουμε ποσοστά :rolleyes:

    ;) :D :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #362497

    Συνάδελφε zed και εγώ θα διαφωνήσω.
    Το συγκεκριμένο τσοκ δεν το έχω, το έχω όμως δοκιμάσει με όπλα φίλων και είναι πολύ ανώτερο του απλού κυλίνδρου.
    Όχι μόνο προσφέρει μεγαλύτερη διασπορά αλλά ανοίγει (και όχι απλώς σκορπάει τα σκάγια) με "ελεγχόμενο" θα έλεγα τρόπο.
    Η δραστικότητα του σε απόσταση είναι παραπλήσια του ενός τετάρτου τσοκ π.χ. σε τσίχλες είσαι πλήρως καλυμμένος μέχρι 30 περίπου μέτρα (ανάλογα πάντα και με το φυσίγγι).

    Αγαπητοί φίλοι, προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, όπως σας είπα ένας γνωστός το δοκίμασε και δεν έμεινε ικανοποιημένος τώρα μπορεί να μην έφταιγε και το τσοκ… Πάντως για να πως την αλήθεια με πείσατε… Επειδή, όμως 10 € δεν είναι λίγα, θα το πάρω δανεικό να δω τις επιδόσεις του στο όπλο μου και θα κοιτάξω μήπως το βρω σε κανα ευρωπαικό site…

    Πάντως σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις αξιόλογες προτάσεις σας…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    143
    Ανώνυμος στις #362499

    Eγώ πήρα όχι ένα αλλά δύο για το SKB, στα ορτύκια μέχρι τα 20-25 μέτρα δεν γλυτώνει τίποτε, οριακές τουφεκιές δεν έχω κάνει ακόμα γιατί στα ορτύκια είναι σπάνιες, θα επανέλθω απο Οκτώμβρη μετά την δοκιμή στις πέρδικες.
    Δοκιμή στο χαρτί δεν έχω κάνει γιατί εχω μείνει τόσο ευχαριστημένος απ' τη δοκιμή στο κυνήγι που απλά δεν με ενδιαφέρει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #362500

    Όταν λες απλώς θαύμα γίνεσαι λίγο υπερβολικός.
    Μικρό θαύμα ίσως :lol:

    Ως φαίνεται από τα λεγόμενά σας, μάλλον του ταιριάζει ο χαρακτηρισμός "μαγικό" :rolleyes:
    Μάλλον του … έχει κάμει "μάγια" ο Μάγος της φυλής των Seminole :D :D ;) :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων