After market τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 676 έως 690 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #411672

    Καλημερα σε ολα τα παιδια και καλη εβδομαδα. Παρακαλω την γνωμη σας, για βελτιωση αποτελεσματος σε κυνηγι κυριως τσιχλας, τι τσοκ να αγορασω για : 1) Α400 light 66cm 2) m2 61 cm, εδω θα ηθελα και προεκταση καννης 5cm. 3) επισης, αν υπαρχουν τσοκ για κατι καλυτερο, για sx3 αλλα και baikal mp27. Ευχαριστω πολυ.

    Στην Α400 ίσως το skeet το beretta να σε ικανοποιούσε, επειδή έχει σφικτή σχετικά ντουφεκιά. Προτείνω επίσης και ένα seminole spreader για την τσίχλα είναι θάνατος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #411700

    Καλημερα σε ολα τα παιδια και καλη εβδομαδα. Παρακαλω την γνωμη σας, για βελτιωση αποτελεσματος σε κυνηγι κυριως τσιχλας, τι τσοκ να αγορασω για : 1) Α400 light 66cm
    2) m2 61 cm, εδω θα ηθελα και προεκταση καννης 5cm.
    3) επισης, αν υπαρχουν τσοκ για κατι καλυτερο, για sx3 αλλα και baikal mp27. Ευχαριστω πολυ.

     

    για την sx3 υπαρχουν δυο εντελως καινουρια τσοκακια(IC-C) της σειρας signature κατασκευασμενα απο την briley εαν ενδιαφερεσαι!

    η τιμη στην ελλαδα ειναι γυρω στα 75 ευρω το καθενα,τα δινω 90 ευρω και τα δυο επειδη δεν χρησιμοποιω ποτε τσοκαρισμα ανοιχτοτερο του modified

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #411716

    Μην ψάχνεται Seminole πλέον. Έκτός παζαριού εδώ και 1.5 χρόνια! και μου κρατάνε και το spreader μου:(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #411732

    Είναι πανάκριβο όμως ή κάνω λάθος? Άρη που το πήρε ο φίλος σου?

    Κωνσταντίνος
    http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    ΚΩΣΤΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙΡΟ ΑΡΚΕΤΟ Ο ΦΙΛΟΣ…ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΖΗΤΗΤΑ Κ ΣΧΕΔΟΝ ΑΦΑΝΤΑ…

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ bRILEY ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ, ΣΤΗ Μ2 ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #411740

    ΚΩΣΤΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙΡΟ ΑΡΚΕΤΟ Ο ΦΙΛΟΣ…ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΖΗΤΗΤΑ Κ ΣΧΕΔΟΝ ΑΦΑΝΤΑ… ΠΑΝΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ bRILEY ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ, ΣΤΗ Μ2 ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ…

     

    Το ψάχνω για την Α400 αλλά από του χρόνου τώρα.

    Σε συμβατικό αυλό 18,3 σε beretta urika από τα briley μόνο το Lm έχει καλή απόδοση, το 4* το skeet και το IM είναι ότι να ναι…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #411741

    LM = για καρτέρι

    spreader =περπατητο

    Αποψη μου και μιλάω για την 391     2

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #411827

    Ost57 wrote:
    Καλημερα σε ολα τα παιδια και καλη εβδομαδα. Παρακαλω την γνωμη σας, για βελτιωση αποτελεσματος σε κυνηγι κυριως τσιχλας, τι τσοκ να αγορασω για : 1) Α400 light 66cm
    2) m2 61 cm, εδω θα ηθελα και προεκταση καννης 5cm.
    3) επισης, αν υπαρχουν τσοκ για κατι καλυτερο, για sx3 αλλα και baikal mp27. Ευχαριστω πολυ.

    για την sx3 υπαρχουν δυο εντελως καινουρια τσοκακια(IC-C) της σειρας signature κατασκευασμενα απο την briley εαν ενδιαφερεσαι! η τιμη στην ελλαδα ειναι γυρω στα 75 ευρω το καθενα,τα δινω 90 ευρω και τα δυο επειδη δεν χρησιμοποιω ποτε τσοκαρισμα ανοιχτοτερο του modified

    Κωστα που εισαι ρε μουτρο ? χαθηκες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #411829

    σε καθε εταιρια , ενα τσοκακι ειναι μαγικο , η Seminole εχει το Spreader , η Βriley το LM  , η Gemini το 4 αστρα , η Carlson  (που ειναι ολοιδια η Briley )  εχει το 3 αστρα , αλλα αλλες εταιριες δεν εχω διαβασει απο κανεναν , RHINO , KISS , PURE GOLD , PATΤERN MASTER ,  δεν εχει ριξει κανεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #411835

    σε καθε εταιρια , ενα τσοκακι ειναι μαγικο , η Seminole εχει το Spreader , η Βriley το LM , η Gemini το 4 αστρα , η Carlson (που ειναι ολοιδια η Briley ) εχει το 3 αστρα , αλλα αλλες εταιριες δεν εχω διαβασει απο κανεναν , RHINO , KISS , PURE GOLD , PATΤERN MASTER , δεν εχει ριξει κανεις ?

    εχω εγω το PATΤERN MASTER και ειναι πολυ καλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #411837

    εχω εγω το PATΤERN MASTER και ειναι πολυ καλο

    Ποιόν ακριβώς τύπο τους  έχεις  και πάνω σε τι όπλο/κάννη άν επιτρέπεται;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #411858

    αλλα αλλες εταιριες δεν εχω διαβασει απο κανεναν , RHINO , KISS , PURE GOLD , PATΤERN MASTER , δεν εχει ριξει κανεις ?

    ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΕΝΑ ΛΙΓΟ…ΣΦΙΧΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ,ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΣΥΓΕΚΝΤΡΩΤΗΡΕΣ, ΜΟΛΥΒΔΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ…

    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ, ΤΙ ΕΙΔΕΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #411860

    sam13 wrote:
    εχω εγω το PATΤERN MASTER και ειναι πολυ καλο

    Ποιόν ακριβώς τύπο τους έχεις και πάνω σε τι όπλο/κάννη άν επιτρέπεται;

    εχω το Long Range Ported Silver σε benelli crio

    http://www.patternmaster.com/products/5169

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #411875

    σε καθε εταιρια , ενα τσοκακι ειναι μαγικο , η Seminole εχει το Spreader , η Βriley το LM , η Gemini το 4 αστρα , η Carlson (που ειναι ολοιδια η Briley ) εχει το 3 αστρα , αλλα αλλες εταιριες δεν εχω διαβασει απο κανεναν , RHINO , KISS , PURE GOLD , PATΤERN MASTER , δεν εχει ριξει κανεις ?

    ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΓΙΚΑ ΤΣΟΚ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤO SPEADER TIΣ SEMINOLE.ΕΑΝ ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟ ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΧ. ΤΟ 4 ΑΣΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΟ 2-3 ΑΣΤΡΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #411885

    Δημητρης Benelli wrote:
    σε καθε εταιρια , ενα τσοκακι ειναι μαγικο , η Seminole εχει το Spreader , η Βriley το LM , η Gemini το 4 αστρα , η Carlson (που ειναι ολοιδια η Briley ) εχει το 3 αστρα , αλλα αλλες εταιριες δεν εχω διαβασει απο κανεναν , RHINO , KISS , PURE GOLD , PATΤERN MASTER , δεν εχει ριξει κανεις ?

    ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΓΙΚΑ ΤΣΟΚ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤO SPEADER TIΣ SEMINOLE.ΕΑΝ ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟ ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΧ. ΤΟ 4 ΑΣΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΟ 2-3 ΑΣΤΡΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

    ΦΙΛΙΚΑ tasosmp

    μαγικο φιλε δεν υπαρχει , ολα εξηγουνται ,  αυτο που εννοουσα ειναι οτι για συγκεκριμενα τσοκακια ,και για μερικα αλλα ,  υπαρχει αυτος ο μυθος , ας το πουμε ετσι , ολα ειναι ψυχολογια τελικα , αλλα αυτο που ειναι καλο στο οπλο σου ,  θα ειναι καλο μονο στο οπλο σου , βλεπεις η  καθε κανη ειναι οπως το αποτυπωμα , μοναδικη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #411887

    ΝΑΙ  Η ΚΑΘΕ ΚΑΝΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΒΛΗΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ,ΑΛΛΑ Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΜΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΤΣΟΚ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 676 έως 690 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων