After market τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #411889

    ΝΑΙ Η ΚΑΘΕ ΚΑΝΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΒΛΗΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ,ΑΛΛΑ Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΜΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΤΣΟΚ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ.

    ΦΙΛΙΚΑ tasosmp

    στα λογια μου παλι γυρνας , να ψαξεις να βρεις λοιπον τι ταιριαζει στο οπλο σου αλλα και στα δικα σου γουστα , αλλος θελει κεντρα εντονα , αλλος θελει κατανομη ομοιομορφη , αλλος θελει διασπορα  κλπ κλπ , και κατι αλλο , χαζευουμε στην βιτρινα ενος κυνυγομαγαζου δυο καινουργια τσοκακια πχ Briley crio plus , modified ,μεσα στην πλαστικη συσκευασια τους , η γνωμη σου ποια ειναι , στο ιδιο οπλο θα βγαλουν ακριβως την ιδια τουφεκια ? αν τα μετρησουμε αναλυτικα θα τα βρουμε ολοιδια ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #411896

    ΣΩΣΤΑ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΡΙΤΗΡΙΑ,ΟΠΩΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ,ΟΝΟΜΑ,ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΕΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΗ ΤΑ ΤΣΟΚ ΣΕ ΠΙΝΑΚΑ, ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ.ΠΑΝΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΣΟΚ ΕΞΩΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΑΠΑΙΤΩ, ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΗΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΚΑΓΙΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #411901

    ΣΩΣΤΑ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΡΙΤΗΡΙΑ,ΟΠΩΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ,ΟΝΟΜΑ,ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΕΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΗ ΤΑ ΤΣΟΚ ΣΕ ΠΙΝΑΚΑ, ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ.ΠΑΝΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΣΟΚ ΕΞΩΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΑΠΑΙΤΩ, ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΗΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ.

    ΦΙΛΙΚΑ tasosmp

    μα πως περιμενουμε απο ενα τσοκ να ειναι  πχ  πιο συγκεντρωτικο απο το αντιστοιχο σε συσφιξη εργοστασιακο , οταν εχει μεγαλυτερη διαμετρο στομιου απο αυτο , η οταν στηριζει την συσφιξη του σε αυλο μεγαλυτερο απο αυτον που εχει το οπλο μας , αλλαζοντας ετσι τα παντα ? φταιει η εταιρια που το βγαζει , φταιει το τσοκ , η φταιει η ελλιπης γνωση του αγοραστη -πωλητη-χρηστη ? τα καλα χειροποιητα οπλα εχουν τσοκακια , τα οποια βασιζονται ακριβως στα χαρακτηριστικα της κανης που θα βιδωθουν , δεν ειναι τυχαιο βλεπεις οτι οι κορυφαιες και αγνωστες σε πολλους εξειδικευμενες εταιριες ,  ζητανε το οπλο του υποψηφιου κυνυγου – σκοπευτη ,  ακομα και τα φυσιγγια που προκειται να ριχνει ,  ωστε να το φερουν τελεια εκει που πρεπει και που ζηταει ο ιδιος ,  στα ευρεως κυκλοφοριας τσοκ εμποριου ειναι στην πραγματικοτητα λαχειο , να ταιριαξει το τσοκ με την κανη μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #411907

    ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ CRIO=ΙΤΑΛΙΚΟ=18,3-18,4 ΑΥΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΛΟΓΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ 18,8 ΕΕΕΕ ΤΟΤΕ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ??

    ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΑ ΤΣΟΚ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΠΕΙ, ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΣΤΟΜΙΟΥ ΜΕ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ,Η ΔΕ ΕΜΦΡΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΛΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΗΤΑΝ.ΣΕ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΥΦΛΟΣ.

    ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΛΑΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΤΣΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΞΟΔΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #412025

    Εχουμε καμμια ιδεα απο αυτους;

    http://www.shotgunchokes.co.uk/index.php

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Βαγγελης στις #412089

    καλημέρα σε όλους.Χαίρομαι πολύ που βρίσκομε στην παρέα σας.θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας για κάποιο aftermarket τσόκ (briley).το όπλο μου είναι benelli m2 61 πόντους και το κυνήγη που κάνω είναι ορτύκι,μπεκάτσα .τσίχλα και χρεισιμοποιώ συνήθως κύλινδρο*****.Τι θα μου προτίνατε …….Ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #412102

    στην παρέα σας.θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας για κάποιο aftermarket τσόκ (briley).το όπλο μου είναι benelli m2 61 πόντους και το κυνήγη που κάνω είναι ορτύκι,μπεκάτσα .τσίχλα και χρεισιμοποιώ συνήθως κύλινδρο*****.Τι θα μου προτίνατε …….Ευχαριστώ Quote

    gemini ported 4 * και εισαι κομπλε και για κοντα και για μακρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Βαγγελης στις #412113

    Για briley τσόκ τι μου συστήνεται,εχω ακούσει καλύτερες κριτικές απο τα gemini

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #412114

    καλημέρα σε όλους.Χαίρομαι πολύ που βρίσκομε στην παρέα σας.θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας για κάποιο aftermarket τσόκ (briley).το όπλο μου είναι benelli m2 61 πόντους και το κυνήγη που κάνω είναι ορτύκι,μπεκάτσα .τσίχλα και χρεισιμοποιώ συνήθως κύλινδρο*****.Τι θα μου προτίνατε …….Ευχαριστώ

    αφου σου αρεσει το briley , γιατι δεν το παιρνεις  ?  Diffusion , και τα μυαλα στα καγκελα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Βαγγελης στις #412115

    Γιατι δεν ξέρω ποιο θα μου κάνει για τα συγκεκριμένα κυνήγια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #412170

    Βαγγελης wrote:
    καλημέρα σε όλους.Χαίρομαι πολύ που βρίσκομε στην παρέα σας.θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας για κάποιο aftermarket τσόκ (briley).το όπλο μου είναι benelli m2 61 πόντους και το κυνήγη που κάνω είναι ορτύκι,μπεκάτσα .τσίχλα και χρεισιμοποιώ συνήθως κύλινδρο*****.Τι θα μου προτίνατε …….Ευχαριστώ

    αφου σου αρεσει το briley , γιατι δεν το παιρνεις ? Diffusion , και τα μυαλα στα καγκελα

     ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΟ DIFFUSION ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!!ΣΕ ΠΡΩΙΝΟ ΤΣΙΧΛΑΣ ΣΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΜΕ 32-33ΓΡ. ΝΟ 9 ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΠΟΛΛΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ SPREADER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΩ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ,ΟΣΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΕΧΩ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΕΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    λαφογιωργης στις #412181

    προχθες εκανα μια δοκιμη με το briley .mod. πιο σφητη αλλα πιο ομοιομορφη κατανομη απο το εργοστασιακο το οπιο ειχε πολλα κενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #412184

    Για briley τσόκ τι μου συστήνεται,εχω ακούσει καλύτερες κριτικές απο τα gemini

    ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ.ΜΕ ΤΙ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΤΟ BRILEY ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #412270

    Δημητρης Benelli wrote:

    Βαγγελης wrote:
    καλημέρα σε όλους.Χαίρομαι πολύ που βρίσκομε στην παρέα σας.θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας για κάποιο aftermarket τσόκ (briley).το όπλο μου είναι benelli m2 61 πόντους και το κυνήγη που κάνω είναι ορτύκι,μπεκάτσα .τσίχλα και χρεισιμοποιώ συνήθως κύλινδρο*****.Τι θα μου προτίνατε …….Ευχαριστώ

    αφου σου αρεσει το briley , γιατι δεν το παιρνεις ? Diffusion , και τα μυαλα στα καγκελα

    ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΟ DIFFUSION ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!!ΣΕ ΠΡΩΙΝΟ ΤΣΙΧΛΑΣ ΣΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΜΕ 32-33ΓΡ. ΝΟ 9 ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΠΟΛΛΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ SPREADER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΩ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ,ΟΣΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΕΧΩ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΕΣ!!!

    το ειχα και το πουλησα φιλε και αυτο και το speader , το  προτεινα στον φιλο γιατι  καταλαβα οτι γουσταρει Βriley , εχω φιλο ομως που με το συγκεκριμενο τσοκακι εχει παθει ερωτα παραφορο , θα το κολλησει λεει χαρακτηριστικα επανω στην κανη , για αυτο και λεμε  , τα γουστα ειναι γουστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Βαγγελης στις #412341

    To briley **** το ειχε καποιος σε ίδιο όπλο benelli m2,απλά επειδή στο topic μου αναφέρατε και το gemini και είμαι σε δήλημα.Ποιό απο τα δύο μου συστήνεται για το συγκεκριμένο όπλο και τα συγκεκριμένα κυνήγια.Κάθε βοήθεια και εμπειρία δεκτή.Ευχαριστώ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων