After market τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 781 έως 795 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    Kostas στις #479036

    εχω μια Beretta A 400 και παραγγειλα αυτο το πολυτσοκ…ξερετε κατι ??


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    gv στις #479038

    το μόνο που ξέρω είναι ότι κακώς το αγόρασες …
    αν μπορείς ακύρωσέ το ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    Kostas στις #479039

    το μόνο που ξέρω είναι ότι κακώς το αγόρασες …
    αν μπορείς ακύρωσέ το ..

    ναι …αλλα γιατι ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #479040

    Μου αρέσει που πρώτα το παρήγγειλες και μετά γράφεις και ρωτάς τι είναι.

    Δεν ξέρω τι είχες κατά νού όταν το διάλεγες (τι περίμενες δηλαδή να κάνει πάνω στο όπλο σου) αλλά δεν είναι κάτι αξιόλογο. Το προϊόν αυτό υπάρχει στο εμπόριο από πολύ παλιά φτιαγμένο από άλλες εταιρείες, τίποτε το καινούριο λοιπόν. Στο εσωτερικό του έχει κάποια πτερύγια (τον αριθμό τους δεν τον ξέρω ακριβώς) και με την περιστροφή του καλύμματος αυτά τα πτερύγια έρχονται πιό κοντά ή απομακρύνονται – αναλόγως την κατεύθυνση που κάνεις την ρύθμιση. Όταν έρχονται κοντά τότε η διάμετρος στενεύει και ο βαθμός του τσόκ αυξάνει, όταν απομακρύνονται η διάμετρος μεγαλώνει και ο βαθμός του τσόκ μικραίνει. Στην πράξη οι ρυθμίσεις δεν είναι απόλυτα σταθερές όπως στα απλά τσόκ, τα πτερύγια δεν έχουν την αντοχή του μονοκόμματου σωλήνα των απλών τσόκ, το καθάρισμά του στο εσωτερικό ποτέ δεν θα είναι αυτό που πρέπει και τέλος το ζύγισμα του όπλου αλλάζει πρός το χειρότερο.

    Με άλλα λόγια – κατ’ εμέ – είναι απλώς λεφτά πεταμένα. :negative:

    Απ’ την άλλη προσφέρουν μια λύση σε όποιον πιστεύει στην αποτελεμστικότητα τέτοιων “μαραφετιών” (τονώνουν την αυτοπεποίθησή του καλύπτοντας κάποιες από τις ανασφάλειές του) και βγάζουν και οι εταιρείες κανένα φράγκο παραπάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #479041

    Μπορείς να μας πείς γιατί το παρήγγειλες; Τι σε έκανε να το διαλέξεις; Τι περιμένεις να σου προσφέρει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    gv στις #479042

    Δεν θα σε βοηθήσει σε τίποτα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #479043

    Φαντάζομαι δεν θα έχει την ποιότητα κατανομών των σταθερών εναλλασσόμενων τσόκ και θα μπαίνεις εύκολα στον πειρασμό να το σκαλίζεις με κάθε αστοχία. Έπεσα μέσα gv και accuracy lover?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #479045

    100%

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #479054

    εχω μια Beretta A 400 και παραγγειλα αυτο το πολυτσοκ…ξερετε κατι ??

    Καλημερα εκτος οτι σου προσθετει εξτρα βαρος στο στομιο[ζυγισμα]το πραγματικο τσοκαρισμα ειναι περιπου 1 ποντος δηλαδη τιποτα ,καλυτερα μην το αγορασεις,θα εισαι μια ζωη σφιξε ξεσφιξε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #479056

    Έχει κανείς να μου πει αν αξίζει τον κόπο να αγοράσω τσοκ διασποράς ; το θέλω για καρτέρι τσίχλας που περνάνε πολύ κοντά και θέλω να γλιτώσω τα διασποράς που αναγκάζομαι να ρίχνω τώρα.

    Συντονιστής
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    mod3 στις #479067

    Το θέμα (εχω μια Beretta A 400 και παραγγειλα αυτο το πολυτσοκ…ξερετε κατι ??) συγχωνεύτηκε με το θεμα. After market τσοκάκια οπου είναι και το καθ ύλην αρμόδιο για αυτά τα θέματα .. καλό θα ήταν να διαβάζουμε πριν ποστάρουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    marios1971 στις #480563

    Καλημερα εχω μια winchester x2 και θελω να αγορασω 2 τσοκ εξωεργοστασιακα. Επειδη ειμαι νεος κυνηγος και ειμαι ψιλοασχετος μπορειτε να μου προτεινετε καποιες μαρκες? Τα θηραματα οπου κυνηγω ειναι τσιχλα και τρυγονι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #480566

    Καλημερα εχω μια winchester x2 και θελω να αγορασω 2 τσοκ εξωεργοστασιακα. Επειδη ειμαι νεος κυνηγος και ειμαι ψιλοασχετος μπορειτε να μου προτεινετε καποιες μαρκες? Τα θηραματα οπου κυνηγω ειναι τσιχλα και τρυγονι

    γιατι δεν ρωτας τον Βαγγο κατι θα ξερει δεν εχεις να χασεις τιποτα θα σε κατατοπισει νομιζω για πολλα πραγματα :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #480583

    Πες μας τι κυνηγας να σου πούμε γιατι έτσι που το θέτεις είναι πολύ γενικό!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #480599

    Καλημερα εχω μια winchester x2 και θελω να αγορασω 2 τσοκ εξωεργοστασιακα. Επειδη ειμαι νεος κυνηγος και ειμαι ψιλοασχετος μπορειτε να μου προτεινετε καποιες μαρκες? Τα θηραματα οπου κυνηγω ειναι τσιχλα και τρυγονι

    Αυτό που θα κανεις πριν από όλα είναι να πας σε έναν οπλουργό να σου μετρηση τον άυλο της κάνης …αυτό είναι και το σωστότερο όλον άσχετου μάρκας όπλου. Αυτό θα πρέπει να κάνουν όλοι τους όσοι θέλουν να ξέρουν με ακρίβεια το ποσο είναι ο άυλος τους και όχι να πάνε να αγοράζουν τα οποιαδήποτε τσοκ με γνώμονα το ονομαστικό του άυλου που αναγράφει επάνω η κάνη τους. Όταν το κάνεις αυτό πες μας το ποσο μετρήθηκε για να σου πούμε βάση του πραγματικού διαμετρήματος του άυλου σου πια τσοκ θα πάρεις σε σύσφιξη .. το τι εταιρίας δεν παίζει και τόσο ρολο… αν και θα έπρεπε γιατί και αυτές δεν είναι και τόσο ακριβές στα νούμερα που αναγραφούν… όλο αυτό θα πρέπει να γίνετε γατί έτσι εξασφαλίζουμε το πραγματικό της συσφίξεως άυλου .. τσοκ και όχι το περιβόητο … έχω 18,4 αυλο τi τσοκ να βάλω για να είναι τέσσερα άστρα .. και πάει λέγοντας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 781 έως 795 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων