Φυσίγγι για Ορτύκι

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #124706

    Εγώ χρησιμοποιώ φυσίγγια του Skeet (9,5 Νο – 24 gr) με κύλινδρο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #362276

    φιλε μου [b]τα διασπορας για να δουλεψουν θελουν απο 3 αστρα κ πανω αλλιως δεν λειτουργει ο διασπορεας τους[/b].ισως ετσι να εξηγουνται οι επιτυχημενες μακρινες βολες.τωρα για κοντα δε ξερω αλλα θα ειχε ενδιαφερον να βλεπαμε δοκιμες στο χαρτι.ανοιγουν αρκετα η οχι?

    Αυτό δεν είναι απόλυτο. Εξαρτάται από τον τύπο του διασπορέα. Ο ΣΤΟΚΑΣ ισχυρίζεται ότι ο δικός του διασπορέας ("αντίστροφο αποκεντρωτήρα" τον ονομάζει) λειτουργεί με όλα τα τσόκ, και δίνει κύκλο τουφεκιάς 80 εκ. στα 8-10 μέτρα με IC (****), στα 12 μέτρα με DEMI (***), και στα 18 μέτρα με FULL (*). Και δικές μου παρατηρήσεις με το συγκεκριμένο φυσίγγι, αν και δεν έχω ρίξει πολλά, μάλλον το επιβεβαιώνουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #362282

    Για ορτύκια στα περάσματα, με εξαιρετικά αποτελέσματα και στην καταβολή του θηράματος αλλά και στο … μαρινάρισμα τους :rolleyes:

    Πέρα από την πλάκα πάντως, το μόνο πρόβλημα σου φίλε μου είναι η μακριά (και στενή:D σου κάννη. Διασποράς λοιπόν, ψιλά σκάγια κατά προτίμηση Νο 9 ή 10 και θα είσαι μια χαρά. Το ορτύκι πέφτει με ότι του ρίξεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #362297

    Έχει χαλάσει Βάγγο. Για μαρινάρισμα δεν κάνει… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    webarts στις #124773

    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων