beretta stoeger

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 31 έως 35 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #37146

    PALIKARIA, MOLIS DIABASA TO THEMA.!!!

    GIA NA EIMASTE SOBAROI,SAS LEO OTI OLES OI DOKIMES THS BLHTHKHS GINONTE PANTA SE MIA KANNH KATHE FORA!!!! TI SYMENEI AUTO???

    OTAN GIA PARADEIGMA THELOUME NA DOUME EAN YPARXEI XASIMO STHN TAXUTHTA APO ENA OPLO AERION, AS POUME REMINGTON,TOTE DEN RIXNOUME APO ENA ALLO OPLO ME IDIO MAKROS KANNHS ALLA APO TO IDIO TO OPLO(DIAKOPTOUME TA AERIA,TO OPLO TORA LEITOURGEI SAN MONOKANO-PEIRAMATIKO OPLO THS ETAIRIAS REMINGTON –DIAFORA MHDEN STHN TAXHTUTA

    EAN KAPOIOS DOKIMAZEI DUO OPLA AS POUME MIA BERETTA AERION KAI MIA BENELLI TOTE KANEI AKPIBOS AUTO -DOKIMAZI DUO DIAFORETIKA OPLA!!!.TA APOTELESMATA POU THA BREI DEN EINAI NOMOI THS BALHSTIKHS OUTE KAI APODEIKNYOUN TIPOTA PARAPANO APO TO GEGONOS OTI TO ENA H TO ALLO APO AUTA TA DUO OPLA PITHANON NA DINEI  KALITERA APOTELESMATA!!!!

    PARADEIGMA NO 2

    MIA KANEI MAKRIA MAS DINEI PANTA MEGALITERH TAXUTHTA!!!!!  H IDIA PANTA KANNH!!!!.DEN SUMENEI DHLADH OTI EAN ENA OPLO EXEI AS POUME MIA KANNH 30″OTI THA MAS DINEI KAI MEGALHTERH TAXYTHTA APO ENA ALLO OPLO ME MIA KANNH 28″(ME TO IDIO PANTA FISIGGIO)PITHANON NAI ALLA PITHANON KAI OXI!!! PALI EDO TO IDIO OPOS PARAPANO

    STRINGING OF SHOT (OURA TON SKAGION  OPOS LEEI KAI O FILOS KOSTASK)

    DUSTIXOS PALIKARIA, STON KOSMO YPARXOUN AKOMA ZONTANOI LIGOTEROI APO 5-6 ANTHROPOI  POU KATALABENOUN AKRIBOS KATHE PTUXH THS BLHTIKHS TON LEIOKANON OPLON.   TA PHRAMATA   DEN OLOKLHROTHIKAN POTE!!!PALEOTERA  EKANA MIA PROSPATHIA NA PARAKINISO TOUS OPLOKATASKEUASTES PROS AUTH THN KATEUTHINSH ALLA DEN UPYRXE MEGALH ANTAPOKRISHS ALLA OUTE KAI GNOSH(TA PERISOTERA OPLA POU AGORAZETE SHMERA EXOUN FTIAXTEI APO ASXETOUS ,ALLA ME TROMERA MHXANHMATA) 

    THA SAS PO GIA TO SHOTSTRING ALLA PROTA THELO MIA XARH:

    THA HTHELA OSOI MPOROITE NA GRAPSETE STHN BENELLI  ITALY (STO ERGOSTASIO)

    THA TOUS PEITE OTI THELETE OPOSDHPOTE PLHROFORIES GIA ENA OPLO BENELLI POU EIDATE STO SKOPEUTHRIO ,POU EFERE ENAS OPLOURGOS APO USA SUPER BLACK EAGLE ME KANNH  9(ENNIA)GAUGE.(KSEROUN AUTOI)

      THELO NA DO TI THA SAS APANTHSOUN.OSO PIO POLOI GRAPSETE TOSO TO KALITERO

    EAN H BENELLI APOFASHSEI KAI BGALEI STHN PARAGOGH TO OPLO AUTO TOTE SAS DINO TO LOGO MOU OTI  STO SUMBOLAIO SUNERGASIAS ME THN BENELLI  THA  ANAGRAFETE OTI TA MELOI TOU E-ARTEMIS THA MPOROUN NA APOKTHSOUN MIA TETOIA BENELLI SE MISH TIMH.

    EUXARISTO POLI OLOUS TOUS FILOUS

     

      

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #344167

    Μύνημα σταλμένο από Kin στίς 06 Iανουάριος 2006 ώρα 7:35μμ – IP 88.218.0.13
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    Kin
    Χρυσό μέλος
     
    27 Ιούνιος 2005
    125   Μηνύματα

    Κάποιος μου είπε ότι είδε μι stoeger beretta 2000 με γεμιστηρα. Υπάρχει τέτοιο πράγμα?

    ————-
    Ανδρέας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #344168

    Μύνημα σταλμένο από stefanos στίς 28 Mάϊος 2006 ώρα 9:56μμ – IP 193.92.8.203
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    stefanos
    Στάνταρντ μέλος
     
    12 Σεπτέμβριος 2005
    14   Μηνύματα

    Gia sas,

    tha ithela na rotiso an exi kapios tin stoeger,an tin exi dokimasi,i an exi akousi gnomes apo gnostous tou pou tin exoun dokimasi….

    Ego tin pira prosfata ke ime arketa ikanopiimenos.

    Ine to 2 mou oplo(to proto ena monokano Baical)

    An ginete na min anaferoume pali gia tis almar.

    Ke parakalo na stiloun atoma pou exoun apopsi ke oxi kapios pou apla epidi ftixtike stin tourkia na to katakrini.

    Efxaristo

    Stefanos

    Μύνημα σταλμένο από elvas στίς 29 Mάϊος 2006 ώρα 12:05πμ – IP 213.16.246.47
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    elvas
    Στάνταρντ μέλος
     
    28 Aυγουστος 2005
    55   Μηνύματα

    Στέφανε,

    Δεν έχω προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο όπλο, αλλά ρίξε μια ματιά στο http://www.shotgunworld.com, Forum, Stoeger και πιστεύω θα βρεις τις πληροφορίες που ψάχνεις.

    Λευτέρης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #344169

    Μύνημα σταλμένο από stefanos στίς 24 Σεπτέμβριος 2006 ώρα 12:34πμ – IP 193.92.8.205
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    stefanos
    Στάνταρντ μέλος
     
    12 Σεπτέμβριος 2005
    14   Μηνύματα

    Γεια σας,

    ειμαι αρκετα νεος κυνηγος και σαν πρωτο μου οπλο ειχα διαλεξει ενα μονοκανω Baical.

    Περυσι τετοια εποχη αγορασα την Stoeger λογω του χαμηλου κοστους της και γιατι πιστεψα οτι θα με βγαλει να κυνηγισω 3-4 χρονια μεχρι να τελιωσω τις σπουδες και το στρατιοτικο μου και να ανεξαρτητοποιηθω οικονομικα και να παρω πιο μετα ενα καλυτερο οπλο.Προβληματα εφτυχωσ δεν μου εχει βγαλει το οπλο ακομα αν και εχω ακουσει παρα πολα.

    Θελω απλα να ρωτησω αν καποιος απο εσας ξερει καπια ιδιετερα χαρακτιριστικα του οπωσ αυλουσ και τετοια.

    Εχω πανω το **** τσοκ και μου τα χαλαει στις μακρινες βολες…..Γιαφτο οταν παω απογευμα για κικλεσ επειδη μου πεταγονται απο μακρια περνω το μονοκανο….

    Θελω αν ξερετε απο την αμπειρια σας να μου πειτε τι τσοκ να αγορασω για καλητερες κατανομεσ και τετοια η αν τα γνισια του ειναι εξισου καλα και αν δεν αξιζει να παρω αλλα.σκεφτομαι αν εχει κανενα **** που να ταιριαζει στο οπλο για να εχω ακομα καλυτερες και ενα **.Αλλα δεν ξερω αν αξιζει να αγορασω η αν τα γνισια ειναι καλα.

    Αυτα!

    σας ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #78051

     

    Στέφανε , κάθε όπλο έχει διαφορετική απόδοση …

    Δοκιμές σε διάφορες αποστάσεις και με διαφορετικά φυσίγγια  στο χαρτί έχεις κάνει?

    Εχεις αποτυπώσει και ελέγξει τα αποτελέσματά σου με διαφορετικά νούμερα σκαγίων κλπ κλπ ?

    Αν το τσοκάκι που έχεις δε σε ικανοποιεί , μετά τις δοκιμές σου , αγόρασε ένα πιό σφιχτό . Εάν τα έχεις όλα , σε όλες τις συσφίξεις , δοκίμασέ τα και κατόπιν συγκρισης των αποδόσεων μπορείς να καταλήξεις στο καλλίτερο για το σκοπό που θέλεις κάθε φορά …

     

     

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 31 έως 35 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων