Ποιός μπορεί?

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 31 έως 33 (από 33 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #37182


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 03 Mάϊος 2004


     Πιστευω οτι και ο καλυκας παιζει καποιο ρολο, ελαχιστο ισως, αλλα παιζει. Ισως δηλαδη να υπηρχαν καποιες ελαχιστες διαφορες ως προς το βλητικο αποτελεσμα.


    Βίκτωρα ο άνθρωπος έβαλε την ίδια μάρκα κάλυκα και το ίδιο ύψος πάφηλα. Μόνο το χρώμα άλλαζε.

    Πέρα απ΄αυτό θεωρώ οτι ο Χατζιώτης έχει δίκιο που επιμένει οτι στις σημερινές πυρίτιδες δεν παίζει ρόλο το πυθμένιο του κάλυκα. Στις δοκιμές μου δεν παρατήρησα καμιά ουσιαστική διαφορά. Το μόνο που με κάνει να επιλέγω κάποιον συγκεκριμένο κάλυκα μεταξύ της Nobel Sport και της Chedite, είναι η εμφανισιακή ομοιομορφία των φυσιγγίων και το ότι τα καψούλια εφαρμοζουν καλύτερα σε κάλυκες της ίδιας εταιρείας.

    [/indent]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #37207

     E τοτε, μαλλον ψυχολογικο θα ηταν το θεμα… Και γω πολλες φορες εχω αγορασει στο παρελθον με βαση την εξωτερικη εμφανιση, και οχι την αποδοση. Εκ των υστερων βεβαια καταλαβα το λαθος μου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #37228

    Φίλοι μου.

    Η ερώτηση που έκανα δεν αφορούσε το τι φυσίγγια έχει δοκιμάσει ο καθένας μας και έχει αποκομίσει καλές ή άριστες εντυπώσεις. Θα ήθελα να αναφερθείτε σε κάποιους ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΓΟΜΩΤΕΣ που υπάρχουν σε διάφορες περιοχές.

    Ξέρω ότι δεν βγάζουμε άκρη με συζήτηση του στυλ “…έχω δοκιμάσει αυτό το φυσίγγι” ή “… αυτό πάει πολύ καλά” κλπ.

    Οι δοκιμές είναι το παν για την εύρεση του σωστού συνδιασμού όπλο-τσοκ-φυσίγγι-θήραμα.

    Κάποιες όμως μικρές βιοτεχνίες βγάζουν καλά και φτηνά φυσίγγια – ιδίως για την τσίχλα – και σε αυτά θα ήθελα να αναφερθούν, όσοι φίλοι γνωρίζουν, βασιζόμενοι πάντα στις δικές τους εμπειρίες.

    Ευχαριστώ πολύ.

    Φιλικά, Τριαντάφυλλος.

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 31 έως 33 (από 33 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων