ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ-SHOOT THEM ALL

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 616 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #329973

    Εγω προσωπικα τις εχω τοσο αχτι που προτιμω να βαρεσω μια απο αυτες παρα μια τσιχλα,ετσι λοιπον εχω χτυπησει αρκετες απο την αρχη της χρονιας κ θα συνεχιζω να τις πελεκαω,αν κ τελειωμο δεν εχουν οι ατιμες… :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #329968

    Εγω προσωπικα τις εχω τοσο αχτι που προτιμω να βαρεσω μια απο αυτες παρα μια τσιχλα,ετσι λοιπον εχω χτυπησει αρκετες απο την αρχη της χρονιας κ θα συνεχιζω να τις πελεκαω,αν κ τελειωμο δεν εχουν οι ατιμες… :lol:

    Ναι, κάτι παρόμοιο μου βγάζουν κι εμένα. Το κοντέρ όμως δυστυχώς έχει κολλήσει στις 87.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #329963

    Έχουν πονηρέψει πολύ οι άτιμες. Ακόμα και ο σκύλος μου έχει μπει στο νόημα της πλήρους απόκρυψης. :lol:

    [url=”http://img521.imageshack.us/i/img0373mq.jpg/”][img]http://img521.imageshack.us/img521/32/img0373mq.jpg[/img][/url]

    Τι άλλο θα τραβήξει αυτό το σκυλί :lol: ?
    Πιατάκια απορτάρει, καφέ ψήνει, πανσέτα του δίναμε και δεν έτρωγε αν δεν ήταν από το χεράκι σου …. :lol:
    ήμαρτον πια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #329961

    [size=3]Τι άλλο θα τραβήξει αυτό το σκυλί :lol: ?
    Πιατάκια απορτάρει, καφέ ψήνει, πανσέτα του δίναμε και δεν έτρωγε αν δεν ήταν από το χεράκι σου …. :lol:
    ήμαρτον πια[/size]

    Καφέ ψήνει μεν αλλά δεν μου πετυχαίνει πάντα το καϊμάκι. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    konvag75 στις #329837

    Καφέ ψήνει μεν αλλά δεν μου πετυχαίνει πάντα το καϊμάκι. :lol:

    K Λεωνιδα κ εγω σπρινγκερ σπανιελ εχω.Θα μου δειξετε πως να του μαθω να το κανει κ μενα αυτο?????Καπουτσινο αν ειναι ευκολο παρακαλω. :) :) :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #329653

    Ρε παιδια δεν μου εχει ξανασυμβει αυτο το πραγμα…..
    Ειμαι βολτα μετα της γυναικος στα μαγαζια……..
    Ξαφνικα ετσι οπως περπατουσα ανεμελος βλεπω ενα 'στουκας' να καρφωνετε σε μια τζαμαρια μαγαζιου μπροστα μου και να πεφτει κατω με τα ποδια ανασκελα……..
    Πεθανα στο γελιο…..παω κοντα και τι να δω….μια απο τις δικες μας να ειναι κατω ανασκελα……
    Το αποτελεσμα δειτε το στην φωτο…..Δεν μου εκανε καρδια να την καρυδωσω….. :) :)
    Την αφησα πανω σε μια ελια να συνελθει και εφυγα……
    Πολυ γελιο μιλαμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #329650

    ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΙΝΗΣ ΓΕΝΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ FOTO ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΡΑΓΚΑΛΙΣΕΣ :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #329587

    Σημερα πηγα πρωι πρωι για καμια ξαδερφη αλλα δεν κυκλοφορουσε τιποτε ,μαλλον λογο κακοκαιριας (αερας και συννεφια).
    Καπου θα τις πετυχω ομως,εχω και καιρο να ξαπλωσω καμια και μου την εχει δωσει. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    moisis στις #161805

    Την Κυριακη στην Θηβα ανοιξα τον φετινο λογαριασμο για το αγαπημενο μας ειδος. Σε περπατητο κυνηγι τσιχλας πεταχτηκε απο ενα πουρναρι αλλα το το spreader σε συνδιασμο με NIKE εκαναν πολυ καλη δουλεια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    valas στις #164419

    με βολή "royal" στα 25 περίπου μέτρα, 3* και 32 γραμμάρια 8άρια, βολή αξεπέραστου κάλους, έγινε η δουλειά όμορφα και ακαριαία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    jhn στις #166265

    αράθεση (kryptia-e @ 26/1/2011, 15:51) *
    …ενω το να γραφουμε πχ "σημερα σκοτωσα 20 καρακαξες " ειναι οκ ε?…

    εχω την εντυπωση οτι ο νομος επιτρεπει καθημερινα απεριοριστο αριθμο απο καρακαξες. αρα σαφως και ειναι οκ!!!
    τιμη του και καμαρι του που μπορεσε και σκοτωσε 20, αφου ειναι νομιμος.
    απο την αλλη ντροπη στο φιλο μας που σκοτωνει απογορευμενο ειδος και με απαγορευμενο μεσο.
    τη κισσα να τη σκοτωσει κρυπτια γιατι του κανει ''ζημιες'' στο κηπο ειναι οκ ε? τον αλλον που σκοτωσε το σκυλι γιατι του τρωει τις κοτες πεσατε ολοι να τον φατε.
    ολα μονα ζυγα δικα μας τα θελουμε.
    και να παρανομουμε και να το διατυμπανιζουμε, και να κανουμε τους ηθικους και τους κατηγορους.
    ντροπη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #319569

    Ε και καμια συγγενισα να ξαπλωσουμε δεν κανουμε και κανενα εγκλημα εργο <θεαρεστον> κανουμε,αφου ολα τα σογια τα ιδια χουγια εχουνε ,εμεις φταιμε ?Σε λιγο θα απαγορευσουν και τις μισες τσιχκλες απο τις αλλες μισες γιατι δεν εχουν ολες στρογγυλες βουλες… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    jhn στις #166319

    ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΦΤΑΙΜΕ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ Η ΚΙΣΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ, ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΑΝ ΤΑ ΜΗΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΗΛΙΕΣ. ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΕΣ ΤΑ ΤΣΙΜΠΑΓΑΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ.ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΒΑΖΩ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΘΟΡΥΒΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΙ 2-3 ΣΚΙΑΧΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ, ΚΑΜΙΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ,ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΑΙ. ΜΑΚΑΡΥ ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΑΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙ ΚΥΝΗΓΙ.
    ΑΥΤΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #318648

    ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΦΤΑΙΜΕ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ Η ΚΙΣΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ, ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΑΝ ΤΑ ΜΗΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΗΛΙΕΣ. ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΕΣ ΤΑ ΤΣΙΜΠΑΓΑΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ.ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΒΑΖΩ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΘΟΡΥΒΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΙ 2-3 ΣΚΙΑΧΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ, ΚΑΜΙΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ,ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΑΙ. ΜΑΚΑΡΥ ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΑΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙ ΚΥΝΗΓΙ.
    ΑΥΤΑ.

    Νομίζω οτι ξέρω τον λόγο για τον οποίο απαγορεύεται το κυνήγι τους. Οι κίσσες είναι ταυτόχρονα επιβλαβείς – ως κορακοειδή που είναι- αλλά και ωφέλιμες. Επειδή ειναι "κλεφτρόνια" μεταφέρουν και κρύβουν με θάψιμο, εκτός των άλλων και καρπούς (γεμάτους σπόρους) σε μεγάλες αποστάσεις, βοηθώντας έτσι την εξάπλωση της χλωρίδας σε περιοχές που αυτή δεν θα έφτανε με τίποτα. Εχω δεί αρκετές φορές κίσσες με εναν καρπό στο στόμα. Τωρα, αν πλησιάζονται ειναι άλλο θέμα….Φαίνονται πολύ πιο έξυπνες απο τις καρακάξες, ίσως γι'αυτό αποθηκεύουν και τρόφιμα φροντίζοντας για το μέλλον. Δεν είναι απλά πτωματοφάγα, αν και οι καρακάξες έχουν κατηγορηθεί για κλεπτομανία, και με τον όρο αυτό εννοώ αντικείμενα που απαγάγονται χωρίς καμμία θρεπτική αξία: κλειδιά, κέρματα, υποτίθεται υλικά που γυαλίζουν αλλά και άλλα, ανακαλύπτονται σε φωλιές καρακαξών. Μάλλον, λόγω της υψηλής νοημοσύνης τους ειναι φιλοπερίεργα ζώα.
    Χ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    395
    gp106 στις #317710

    Βραυρώνα σήμερα έγινε κηδεία, 39 παοκτζίδες λιγότεροι και καμιά 10αριά τραυματίες ο απολογισμός. Εκτελεστές BENELLI DUCA DI MONTEFELTRO LEFT και REMINGTON 1100. Από τσίχλες λίγα πράγματα, ζήτημα να είδαμε 10 συνολικά κι αυτές πέρασαν πριν ξημερώσει. Και εις άλλα με υγεία η συνέχεια της κηδείας το απόγευμα στο κούρνιασμα :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 616 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων