Σκοπευτηριο Χανιων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 237 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #297024

    Πραγματικα πολυ ομορφο το σκοπευτηριο ? Σε ποιον ανηκει αραγε ? :rolleyes:

    [font=”Comic Sans MS”]"BAΡΔΑΣ" Σκοπευτικος Συλλογος Xανιων .Visit My Website
    [/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #296897

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]"BAΡΔΑΣ" Σκοπευτικος Συλλογος Xανιων .[url=”https://www.facebook.com/group.php?gid=50283418319#!/profile.php?id=100002155404690″%5DVisit My Website[/url]
    [/size][/font][/b]

    [font=”Verdana”]Αν και είμαι μέλος του ΒΑΡΔΑ πολλά χρόνια, δεν είμαι μέλος του FACEBOOK :rolleyes: και δεν μπορώ να δώ τι λέει το λίνκ που παραθέτει ο Κωστής.
    Κι επειδή μπορεί, έτσι που τόγραψε, κάποιοι να νομίσουν ότι το σκοπευτήριο ανήκει στο ΒΑΡΔΑ, πρέπει να διευκρινίσω ότι δεν είναι έτσι.
    Ανήκει στο κράτος (Γ.Γ.Αθλητισμού) και διοικείται από επιτροπή που διορίζει το κράτος (από εκπροσώπους των σκοπευτικών συλλόγων των Χανίων και της τοπικής αυτοδιοίκησης).
    Για να μην (ξανα)γράφω πολλά, παραθέτω το παρακάτω δημοσίευμα (αν και παρουσιάζει τα πράγματα αρκετά ωραιοποιημένα, θάλεγα) για το σκοπευτήριο, το ιστορικό ίδρυσής του, τη λειτουργία και τις δυνατότητές του:
    Εθνικό Σκοπευτήριο Χανίων
    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #296866

    [font=”Verdana”]Αν και είμαι μέλος του ΒΑΡΔΑ πολλά χρόνια, δεν είμαι μέλος του FACEBOOK :rolleyes: και δεν μπορώ να δώ τι λέει το λίνκ που παραθέτει ο Κωστής.
    Κι επειδή μπορεί, έτσι που τόγραψε, κάποιοι να νομίσουν ότι το σκοπευτήριο ανήκει στο ΒΑΡΔΑ, πρέπει να διευκρινίσω ότι δεν είναι έτσι.
    Ανήκει στο κράτος (Γ.Γ.Αθλητισμού) και διοικείται από επιτροπή που διορίζει το κράτος (από εκπροσώπους των σκοπευτικών συλλόγων των Χανίων και της τοπικής αυτοδιοίκησης).
    Για να μην (ξανα)γράφω πολλά, παραθέτω το παρακάτω δημοσίευμα (αν και παρουσιάζει τα πράγματα αρκετά ωραιοποιημένα, θάλεγα) για το σκοπευτήριο, [u]το ιστορικό ίδρυσής του[/u], τη λειτουργία και τις δυνατότητές του:
    [url=”http://akrotiri-news.blogspot.com/2009/03/blog-post_326.html”%5DΕθνικό Σκοπευτήριο Χανίων[/url]
    [/font]

    Καλυτερα να μουλεγες οτι ανηκει στο μεγαλυτερο μαφιοζο παρα στο κρατος.Αυτο δεν ειναι ικανο ουτε τα κορδονια του να δεσει ποσο μαλλον να κρατησει ενα σκοπευτηριο ανοιχτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #296840

    [font=”Verdana”]Αν και είμαι μέλος του ΒΑΡΔΑ πολλά χρόνια, δεν είμαι μέλος του FACEBOOK :rolleyes: και δεν μπορώ να δώ τι λέει το λίνκ που παραθέτει ο Κωστής.
    Κι επειδή μπορεί, έτσι που τόγραψε, κάποιοι να νομίσουν ότι το σκοπευτήριο ανήκει στο ΒΑΡΔΑ, πρέπει να διευκρινίσω ότι δεν είναι έτσι.
    Ανήκει στο κράτος (Γ.Γ.Αθλητισμού) και διοικείται από επιτροπή που διορίζει το κράτος (από εκπροσώπους των σκοπευτικών συλλόγων των Χανίων και της τοπικής αυτοδιοίκησης).
    Για να μην (ξανα)γράφω πολλά, παραθέτω το παρακάτω δημοσίευμα (αν και παρουσιάζει τα πράγματα αρκετά ωραιοποιημένα, θάλεγα) για το σκοπευτήριο, [u]το ιστορικό ίδρυσής του[/u], τη λειτουργία και τις δυνατότητές του:
    [url=”http://akrotiri-news.blogspot.com/2009/03/blog-post_326.html”%5DΕθνικό Σκοπευτήριο Χανίων[/url]
    [/font]

    [font=”Comic Sans MS”]Στελιο καλησπερα.
    Για τυχον παρεξηγησεις να αναφερω οτι την φωτογραφια την πηρα απο την σελιδα του Συλλογου "Βαρδα' που εχει στο facebook ο εν λογω Συλλογος.Δεν αναφερεται οτι το σκοπευτηριο ανηκει σε αυτον,αλλα ουτε και στην ΓΓΑ.Ως εκ τουτου και κατα τα λεγομενα σου,θεωρηστε την απαντηση μου ως προς τον ΜΠΕΦ λανθασμενη.
    Τωρα παντως απο την φωτο,δειχνει φανταστικο.Παραπερα,δεν ειμαι σε θεσει να γνωριζω.Παντως αν καποια φορα κατεβω στο νησι,θα το επισκευθω παραυτα.
    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #175402

    Ανοιξε χθες κι εδώ το sporting (επιτέλους!).
    Οι βολές γίνονται από τους βατήρες του τραπ (5 από τον καθένα).
    Οι μηχανές είναι 8 + 2 του σκητ. Εχει και "λαγό".
    Βρεθήκαμε 6 άτομα και ρίξαμε δυο πούλες.
    Αντε να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια…
    Να ζωντανέψει λίγο ο χώρος επιτέλους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #295859

    Στελιο, μερες τωρα τρωγομαι να ανεβω για δοκιμες. Επειδη δουλευω ως τις 4μιση, οτι γινει θα γινει μετα τις 5. Το γηπεδο διπλα στο πινακα, εκει που ηταν το σπορτιγκ παλια, χρησιμοποιηται συχνα; Μην ανεβαινω και βρεθω σε προπονηση, αμαρτια :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #295856

    [font=”Verdana”]Ανοιξε χθες κι εδώ το sporting (επιτέλους!).
    Οι βολές γίνονται από τους βατήρες του τραπ (5 από τον καθένα).
    Οι μηχανές είναι 8 + 2 του σκητ. Εχει και "λαγό".
    Βρεθήκαμε 6 άτομα και ρίξαμε δυο πούλες.
    Αντε να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια…
    Να ζωντανέψει λίγο ο χώρος επιτέλους…[/font]

    αντε μπραβο ρε παιδια να οργανωθουμε.. θα κανετε κανα πανκρητιο αγωνα τωρα το καλοκαιρι? :D ετσι κι αλλιος θα κατεβω μπας και εχουμε το τερπον μετα του οφελιμου :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #175415

    Παιδια, οποιος κατεβει, ας ενημερωσει. Μπορει να μην ειμαστε σκοπευτες, αλλα ενα καφε να τον πιουμε ρε σεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #295803

    Στελιο, μερες τωρα τρωγομαι να ανεβω για δοκιμες. Επειδη δουλευω ως τις 4μιση, οτι γινει θα γινει μετα τις 5. Το γηπεδο διπλα στο πινακα, εκει που ηταν το σπορτιγκ παλια, χρησιμοποιηται συχνα; Μην ανεβαινω και βρεθω σε προπονηση, αμαρτια :(

    [font=”Verdana”]Βίκτωρα, έτσι κι αλλιώς πριν τις 5 είναι "ώρα κοινής ησυχίας". :D
    Τώρα για το άλλο τι να σου πω… Εξαρτάται… Το σχεδόν σίγουρο είναι, ότι θα είναι οι σκοπευτές του σκητ. Συνήθως στο δεύτερο πεδίο, καμιά φορά όμως και στο τρίτο. Ή μπορεί νάναι και 2-3 τραπίστες, και ναναι πιασμένα και τα δυο. (Το σπόρτινγκ έχει ανοίξει στο πρώτο πεδίο).
    Οπως και νάχει πάντως , δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα στο να ρίξεις μερικές βολές στους πίνακες. Εξάλλου αυτοί συνήθως κάνουν την προπόνησή τους νωρίς (πριν χαμηλώσει πολύ ο ήλιος) και φεύγουν.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #295795

    αντε μπραβο ρε παιδια να οργανωθουμε.. θα κανετε κανα πανκρητιο αγωνα τωρα το καλοκαιρι? :( ετσι κι αλλιος θα κατεβω μπας και εχουμε το τερπον μετα του οφελιμου :(

    [font=”Verdana”]Πολλά ζητάς Γιώργη… Εγλυκάθηκες σ'τσι "κούπες", μου φαίνεται, κι εδά θέλεις κι άλλη… :o :(
    Μόλις τώρα άνοιξε, λέμε, το σπορτινγκ… εδώ δυσκολευόμαστε να βρεθούμε 4-5 άτομα να ρίξομε καμιά πούλα… για αγώνες θα σκεφτόμαστε και μάλιστα παγκρήτιους… :D

    Πάντως, αφού θα κατέβεις στα Χανιά, άντε περιμένω να τα πούμε από κοντά. Εγώ απογεύματα Δευτέρας & Τετάρτης είμαι συνηθως στο σκοπευτήριο, αλλά στείλε και κανα μήνυμα όταν είναι ναρθεις [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #295793

    [font=”Verdana”]Πολλά ζητάς Γιώργη… Εγλυκάθηκες σ'τσι "κούπες", μου φαίνεται, κι εδά θέλεις κι άλλη… :( :(
    Μόλις τώρα άνοιξε, λέμε, το σπορτινγκ… εδώ δυσκολευόμαστε να βρεθούμε 4-5 άτομα να ρίξομε καμιά πούλα… για αγώνες θα σκεφτόμαστε και μάλιστα παγκρήτιους… :D

    Πάντως, αφού θα κατέβεις στα Χανιά, άντε περιμένω να τα πούμε από κοντά. Εγώ απογεύματα Δευτέρας & Τετάρτης είμαι συνηθως στο σκοπευτήριο, αλλά στείλε και κανα μήνυμα όταν είναι ναρθεις [/font]

    παιδια οταν κατεβω θα ειδοποιησω να βρεθουμε να τα πουμε, ρακι να εχετε…. :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #295775

    αυτό το σκοπευτήριο τελικά πονεμένη ιστορία εδώ στα Χανιά….. εδώ πέρσυ με τους αγώνες οι συμετοχές ήταν πολύ λίγες… και εκτός απο αυτό οργάνωση άστα…. πού να προλάβει μόνος του ο Μανώλης ο Κουριδάκης(πρόεδρος ΣΚΟ.ΛΕ.Κ) όταν οι άλλοι συνδιοργανωτές(ΒΑΡΔΑΣ) τον έγραψαν κανονικά και δεν ήρθαν σε ούτε ένα απο τους 5 αγώνες….. Φανταστείτε ότι πιάτα έβαζαν τελευτάια στιγμή το πρωί πρίν τον αγώνα….. ούτε προπόνηση σωική δεν μπορούσες να κάνεις…. :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #295747

    [font=”Verdana”]Πολλά ζητάς Γιώργη… Εγλυκάθηκες σ'τσι "κούπες", μου φαίνεται, κι εδά θέλεις κι άλλη… :o :o
    Μόλις τώρα άνοιξε, λέμε, το σπορτινγκ…[color=”#FF0000″] εδώ δυσκολευόμαστε να βρεθούμε 4-5 άτομα να ρίξομε καμιά πούλα…[/color] για αγώνες θα σκεφτόμαστε και μάλιστα παγκρήτιους… :(

    Πάντως, αφού θα κατέβεις στα Χανιά, άντε περιμένω να τα πούμε από κοντά. Εγώ απογεύματα Δευτέρας & Τετάρτης είμαι συνηθως στο σκοπευτήριο, αλλά στείλε και κανα μήνυμα όταν είναι ναρθεις [/font]

    [font=”Century Gothic”]μρε σεις κοπέλια, ανε δε σκέφτεστε εσείς εκ'ια χαμέ για αγώνες κ'αι κουμπουρίδι, ποιός θα σκ'εφτεί; :D

    ΠΤΑΙΞΤΕ ΜΠΑΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑ!!!!! :(

    Θα σας πέψω τον Βίκτορα να βάλει μια τάξη!!!!! :( [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #295660

    αυτό το σκοπευτήριο τελικά πονεμένη ιστορία εδώ στα Χανιά….. εδώ πέρσυ με τους αγώνες οι συμετοχές ήταν πολύ λίγες… και εκτός απο αυτό οργάνωση άστα…. πού να προλάβει μόνος του ο Μανώλης ο Κουριδάκης(πρόεδρος ΣΚΟ.ΛΕ.Κ) όταν οι άλλοι συνδιοργανωτές(ΒΑΡΔΑΣ) τον έγραψαν κανονικά και δεν ήρθαν σε ούτε ένα απο τους 5 αγώνες….. Φανταστείτε ότι πιάτα έβαζαν τελευτάια στιγμή το πρωί πρίν τον αγώνα….. ούτε προπόνηση σωική δεν μπορούσες να κάνεις…. :(

    φιλε μου εγω το σκοπευτηριο σας το ειδα πριν 10 μερες που κατεβηκα στα χανια. ειναι πολυ ωραιος ολος ο χωρος. δεν μιλαω για το σκητ κτλ μιλαω για ολο το σκοπευτηριο στο συνολο του!
    εμεις εδω πανω τετοια πραγματα δεν εχουμε ουτε για πλακα!
    κοιταξτε να αγκαλιασετε το σκοπευτηριο και τους συλλογους σας γιατι ειναι κριμα να εγκαταλειφθουν! να σκεφτεις οτι εγω ηρθα απο θεσσαλονικη στα χανια για 2 αγωνες , συνολικης διαρκειας 3μιση ωρων…αν ειχαμε τετοιο σκοπευτηριο, οχι στην θεσσαλονικη, σε οποιοδηποτε μερος της μακεδονιας, θα ημουν τουλαχιστον 3 φορες την βδομαδα εκει μεσα!!!
    ειστε τυχεροι που το εχετε, κοιταξτε να το "αγκαλιασετε" :lol:

    οσο για τους αγωνες που ειπες, δεν ξερω τι εγινε περσυ αλλα φετος υπηρχε ικανοποιητικοτατη συμμετοχη σε ολα τα αγωνισματα και στον σταθερο στοχο (πυροβολα και αεροβολα) και στον πιληνο στοχο! στα 25 μετρα που ειδα, οι πιστολαδες πρεπει να ηταν πανω απο 50 ατομα. και αλλοι 30 περιπου ημασταν οι τουφεκαδες και οι τουφεκουδες :lol: και αρκετοι αεροβολιστες…και απο οσο διαβασα μια βδομαδα πριν που εγιναν οι αγωνες στον πιληνο, ηταν πολυ καλοι και με καλη συμμετοχη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #175513

    Κυριοι οντος αυτο το σκοπευτιριο ειναι πονεμενη ιστορια και γιατι ,μαθεται λιπον την ιστορια του σκοπευτιριου .Το οικοπεδο αυτο ανηκε στον Κ.Σ.Χανιων και επιδη το οικοπεδο θα χανοταν ο τοτε προεδρος που τυχανει να ειναι και σημερα προεδρος παλη του σηλογου ,βρηκαι τον βουλευτη Χανιων του Πασοκ κυρ. Βαληρακη και εγηναι το σκοπευτιριο .Λιπον στο σκοπευτιριο που εγηναι στο οικοπεδο των κυνηγων οι μονοι που δεν μπωρουσαν να πανε οποτε ηθελαν ηταν οι κυνηγοι τρεις φωρες στην αρχη που πηγαμαι δεν μας αφησαν γιατι ειχαν προπονιση οι ομαδες .Ετσι ειναι κυριοι σ αυτη τη χωρα και μετα που δεν παει καλλα το πχ. σκοπευτιριο η οτιδιποτε αλλο σου ζηταναι τη βοηθεια σου .

    ΥΓ.Αυτη ειναι η ιστορια αυτου του σκοπευτιριου για οσους δεν την ξερουν , κι αυτο να ξερουν οσοι θα ξαναπανε να ζηταναι βοηθεια και υποστιριξη και δεν βρησκουν ανταποκριση .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 237 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων