Σκοπευτηριο Χανιων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 237 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #295640

    Κυριοι οντος αυτο το σκοπευτιριο ειναι πονεμενη ιστορια και γιατι ,μαθεται λιπον την ιστορια του σκοπευτιριου .Το οικοπεδο αυτο ανηκε στον Κ.Σ.Χανιων και επιδη το οικοπεδο θα χανοταν ο τοτε προεδρος που τυχανει να ειναι και σημερα προεδρος παλη του σηλογου ,βρηκαι τον βουλευτη Χανιων του Πασοκ κυρ. Βαληρακη και εγηναι το σκοπευτιριο .Λιπον στο σκοπευτιριο που εγηναι στο οικοπεδο των κυνηγων οι μονοι που δεν μπωρουσαν να πανε οποτε θελουν ηταν οι κυνηγι τρεις φωρες στην αρχη που πηγαμαι δεν μας αφησαν γιατι ειχαν προπονιση οι ομαδες .Ετσι ειναι κυριοι σ αυτη τη χωρα και μετα που δεν παει καλλα το πχ. σκοπευτιριο η οτιδιποτε αλλο σου ζηταναι τη βοηθεια σου .

    ΥΓ.Αυτη ειναι η ιστορια αυτου του σκοπευτιριου για οσους δεν την ξερουν , κι αυτο να ξερουν οσοι θα ξαναπανε να ζηταναι βοηθεια και υποστιριξη και δεν βρησκουν ανταποκριση .

    και γω ξερω κατι αλλο για το σκοπευτηριο και για αλλα σκοπευτηρια στην αθηνα. αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο νικο. το θεμα ειναι οτι εφοσον υπαρχει σκοπευτηριο εκει, πρεπει να γραφτειτε σε σκοπευτικους συλλογους και να ασχοληστε λιγο. γιατι η Ελληνικη σκοποβολη αργοπεθαινει..:(


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #295635

    και γω ξερω κατι αλλο για το σκοπευτηριο και για αλλα σκοπευτηρια στην αθηνα. αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο νικο. το θεμα ειναι οτι εφοσον υπαρχει σκοπευτηριο εκει, πρεπει να γραφτειτε σε σκοπευτικους συλλογους και να ασχοληστε λιγο. γιατι η Ελληνικη σκοποβολη αργοπεθαινει..:(

    Κωστα τυχενει να ειναι το πατρικο μου απεναντη με του εν λογο προεδρου , με τους γιους του μεγαλοσα μαζι και ηξερα ακρηβος και τη μερα που θα ξεκηνουσε να φτιαχνοταν το σκοπευτιριο .Αλλα καπιοι εκει νομιζαν πως ειναι τσιφλικι τους και εκαναν οτι ηθελαν και με την σταση τους αυτη απομακριναν τον κοσμο και τωρα προσπαθουν να τον ξαναμαζεψουν .δεν λεω μπωρι οι τορινοι να μην ειναι ετσι αλλα φιλε να ξερεις οτι ο κοσμος εδω ειναι πολυ δισαρεστιμενος με το σκοπευτιριο και με την σημπεριφωρα καποιων και δισκολα ξανα ενδιαφερεται .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #295629

    ναι καταλαβαινω τι λες και δεν θα τα αμφισβητησω, διοτι δεν εχω προσωπικη αποψη για το θεμα αυτο. δεν ειμαι απο χανια και δεν γνωριζω προσωπα και καταστασεις!

    απλα, οταν σκεφτομαι οτι υπαρχει αυτο το σκοπευτηριο στα χανια και εγω για να κανω εναν αγωνα στο αγαπημενο μου αγωνισμα, πρεπει να κανω 500 χιλιομετρα ή 900, τρελαινομαι!!! αν ημουν χανιωτης, θα γινομουν μελος σε καποιο σκοπευτικο ομιλο και θα ημουν μερα παρα μερα εκει! και θα φροντιζα να εχω και αλλους 20 σαν εμενα που να το απαιτουν αυτο και στο τελος θα τα καταφερναμε!

    ξερεις οτι για να κατεβουμε σε εναν τετοιο αγωνα, περιμενουμε μια φορα τον χρονο? και οτι πριν τον αγωνα δεν εχουμε την δυνατοτητα να κανουμε ουτε μια σοβαρη προπονηση? ουτε μια!!!
    ολοκληρη μακεδονια, θεσσαλονικη με κοντα 2 εκατομμυρια κοσμο και δεν εχει ενα τετοιο σκοπευτηριο!!! ξερεις ποσοι αθλητες υπαρχουν στην θεσσαλονικη, στο αγωνισμα των 50 μετρων τουφεκι? 3!!! 3 ειμαστε :( το αντιλαμβανεσαι? και εσεις το εχετε μεσα στα ποδια σας.

    καντε κατι! αν δεν σας αρεσει η κατασταση προσπαθειστε να ζητησετε αλλαγες! γραφτητε στους συλλογους. βοηθηστε τους και βοηθηστε και τους εαυτους σας ετσι.

    παντως, εγω πριν κατεβω, μονο τα καλυτερα ακουγα στον δικο μου συλλογο, για το σκοπευτηριο σας και γενικα για την συγκεκριμενη διοργανωση :lol: και απο οσο μπορω να εχω αποψη, προσωπικα περασα καλα και δεν ειχα κανενα παραπονο ουτε ειδα κατι που να μη μου αρεσει..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #295621

    το μονο που ειδα και δεν μαρεσε ηταν στην εκδηλωση στο συμμαχικο νεκροταφειο το σαββατο, οτι ηρθε ο νεοζηλανδος υπουργος απο την αλλη ακρη του κοσμου και η κυβερνηση εστειλε τον αναπληρωτη υφυπουργο…και ελληνες δεν ειχε στην εκδηλωση εκτος απο ελαχιστους(ηταν και ο φιλος σου ο απεθαντος εκει:( ) χεχε…

    καταντια! ξεφτυλα!ειχε το νεκροταφειο 2000 κοσμο και το 70% ηταν νεοζηλανδοι και μετα ηταν αγγλοι. ελληνες αν ημασταν 50 ατομα, πολλα λεω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #291195

    Την Κυριακή 31 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί αγώνας FITASC SPORTING στην ελενχόμενη περιοχή Ασκύφου Σφακίων του φίλου Παράσχου Κουφού! Οί όποιοι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ψαχτούν στα κυνηγετικά καταστήματα όπου έχουν αναρτηθεί αφίσες…. κρίμα που δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ λόγο ανωτέρας βίας….. εύχομαι σε όσους πάνε να περάσουν υπέροχα…. αξίζει και σαν εκδρομή, να πάτε μετά τον αγώνα στο Φραγκοκάστελο για μπανάκι…… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #291185

    Την Κυριακή 31 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί αγώνας FITASC SPORTING στην ελενχόμενη περιοχή Ασκύφου Σφακίων του φίλου Παράσχου Κουφού! Οί όποιοι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ψαχτούν στα κυνηγετικά καταστήματα όπου έχουν αναρτηθεί αφίσες…. κρίμα που δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ λόγο ανωτέρας βίας….. εύχομαι σε όσους πάνε να περάσουν υπέροχα…. αξίζει και σαν εκδρομή, να πάτε μετά τον αγώνα στο Φραγκοκάστελο για μπανάκι…… :D

    και στο γυρισμο σταματημα για σφακιανες πητες και μποληκη και παγομενη τσικουδια.. :P :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    SXISTO στις #177979

    Εγω πάντως αν όλα πανε καλα , τη κυριακή θα είμαι εκεί να παρακολουθήσω ….Τι ώρα ξεκινάει ο αγώνας ????Κατα τις 9 ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #290990

    Εγω πάντως αν όλα πανε καλα , τη κυριακή θα είμαι εκεί να παρακολουθήσω ….Τι ώρα ξεκινάει ο αγώνας ????Κατα τις 9 ??

    ΑΥΤΟ Νίκο μου λέγεται ανωμαλία! :lol:

    Καλά να περάσεις φίλε, καλές διακοπές και καλή ξεκούραση. Κοίτα να γεμίσεις τις μπαταρίες γιατί σε περιμένει δύσκολος χειμώνας. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #290982

    [font=”Verdana”]Βίκτωρα, έτσι κι αλλιώς πριν τις 5 είναι "ώρα κοινής ησυχίας". :lol:
    Τώρα για το άλλο τι να σου πω… Εξαρτάται… Το σχεδόν σίγουρο είναι, ότι θα είναι οι σκοπευτές του σκητ. Συνήθως στο δεύτερο πεδίο, καμιά φορά όμως και στο τρίτο. Ή μπορεί νάναι και 2-3 τραπίστες, και ναναι πιασμένα και τα δυο. (Το σπόρτινγκ έχει ανοίξει στο πρώτο πεδίο).
    Οπως και νάχει πάντως , δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα στο να ρίξεις μερικές βολές στους πίνακες. Εξάλλου αυτοί συνήθως κάνουν την προπόνησή τους νωρίς (πριν χαμηλώσει πολύ ο ήλιος) και φεύγουν.[/font]

    Καλημερα Steve. Mηπως ξέρεις αν μπορεί να ριξει κανείε πούλες στα Χανιά χωρίς δελτίο αθλητή σκοπευτή? μΠορεί να ρίξει μόνον με την ΑΚΚΟ? Ευχαριστώ,

    Χρυσανθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #290981

    Καλημερα Steve. Mηπως ξέρεις αν μπορεί να ριξει κανείε πούλες στα Χανιά χωρίς δελτίο αθλητή σκοπευτή? μΠορεί να ρίξει μόνον με την ΑΚΚΟ? Ευχαριστώ,

    Χρυσανθος

    μπορεις να πας οτι ωρα θελεις να ριξει οσες θελεις χωρις κανενα δελτιο..
    το μονο που χριαζεται ειναι να βρεις καποιον εκει γιατι τωρα τελευτεα εχει γινει καφενειο.. :lol: :lol:

    τωρα περα απο την πλακα δεν χρειαζεται δελτιο μονο να κρατας το οπλοσου και χρηματα στο πολτοφορι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #290972

    Καλημερα Steve. Mηπως ξέρεις αν μπορεί να ριξει κανείε πούλες στα Χανιά χωρίς δελτίο αθλητή σκοπευτή? μΠορεί να ρίξει μόνον με την ΑΚΚΟ? Ευχαριστώ,

    Χρυσανθος

    [font=”Verdana”]Χρύσανθε, όπως στα είπε ο φίλος herbi παραπάνω. Μπορείς να ρίξεις χωρίς δελτίο σκοπευτή. Τουλάχιστον σπορτινγκ. Είναι αλήθεια πάντως ότι το σπόρτινγκ σπάνια λειτουργεί. Δεν πατάει άνθρωπος (κυνηγός), μόνο Κυριακή πάνε δυο- τρία άτομα, απ'ότι μου είπαν !!!
    Τώρα, φταίει η οικον. κρίση, η … θάλασσα, ή η συμπεριφορά του υπαλλήλου, δεν ξέρω – μάλλον όλα αυτά μαζί.
    Ο υπάλληλος σίγουρα δεν είναι και …υπόδειγμα, από άποψη ζήλου και προθυμίας για τη δουλειά του, αλλά αν πάει κάποιος και θελήσει να ρίξει δεν μπορεί να του αρνηθεί. Ιδιαίτερα αν είναι και ξένος (επισκέπτης).[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #290958

    [font=”Verdana”]Χρύσανθε, όπως στα είπε ο φίλος herbi παραπάνω. Μπορείς να ρίξεις χωρίς δελτίο σκοπευτή. Τουλάχιστον σπορτινγκ. Είναι αλήθεια πάντως ότι το σπόρτινγκ σπάνια λειτουργεί. Δεν πατάει άνθρωπος (κυνηγός), μόνο Κυριακή πάνε δυο- τρία άτομα, απ'ότι μου είπαν !!!
    Τώρα, φταίει η οικον. κρίση, η … θάλασσα, ή η συμπεριφορά του υπαλλήλου, δεν ξέρω – μάλλον όλα αυτά μαζί.
    Ο υπάλληλος σίγουρα δεν είναι και …υπόδειγμα, από άποψη ζήλου και προθυμίας για τη δουλειά του, αλλά αν πάει κάποιος και θελήσει να ρίξει δεν μπορεί να του αρνηθεί. Ιδιαίτερα αν είναι και ξένος (επισκέπτης).[/font]

    Αχ, αυτη η φιλοξενία της Κρήτης! σώζει παντα καταστάσεις! Ελπίζω να μην την καταχραστώ!
    Ευχαριστώ παιδιά!
    Χ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #290915

    Την Κυριακή 31 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί αγώνας FITASC SPORTING στην ελενχόμενη περιοχή Ασκύφου Σφακίων του φίλου Παράσχου Κουφού! Οί όποιοι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ψαχτούν στα κυνηγετικά καταστήματα όπου έχουν αναρτηθεί αφίσες…. κρίμα που δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ λόγο ανωτέρας βίας….. εύχομαι σε όσους πάνε να περάσουν υπέροχα…. αξίζει και σαν εκδρομή, να πάτε μετά τον αγώνα στο Φραγκοκάστελο για μπανάκι…… :lol:

    ρε παιδια ρε παιδια :lol: ενημερωστε τον κοσμο τη ωρα ξεκηναει οαγωνας ποσοι δισκοι θα πεχτουνε :lol:

    να ξερουμε και μεις βρε παιδι μου!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #290353

    ρε παιδια ρε παιδια :angry: ενημερωστε τον κοσμο τη ωρα ξεκηναει οαγωνας ποσοι δισκοι θα πεχτουνε :angry:

    να ξερουμε και μεις βρε παιδι μου!!!!

    [font=”Verdana”]
    Ο αγώνας είναι 25 πιάτων. Θα ξεκινήσει κατά τις 8.30' .
    Οι βολές θα γίνουν από 3 θέσεις-βατήρες και οι μηχανές είναι 7 (5 + 2 του skeet).
    Η συμμετοχή είναι 15€ (πιάτα + φυσίγγια) και ο νικητής θα πάρει μια Beretta ES 100, αλλά θα πάρουν δώρα και οι 10 πρώτοι.
    Σήμερα είδα τον Παράσχο Κουφό στο σκοπευτηριο και μου τα είπε.

    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #290352

    [font=”Verdana”]
    Ο αγώνας είναι 25 πιάτων. Θα ξεκινήσει κατά τις 8.30' .
    Οι βολές θα γίνουν από 3 θέσεις-βατήρες και οι μηχανές είναι 7 (5 + 2 του skeet).
    Η συμμετοχή είναι 15€ (πιάτα + φυσίγγια) και ο νικητής θα πάρει μια Beretta ES 100, αλλά θα πάρουν δώρα και οι 10 πρώτοι.
    Σήμερα είδα τον Παράσχο Κουφό στο σκοπευτηριο και μου τα είπε.

    [/font]

    ναι μιλησα και γω εκτος αυτων που ειπες δικαιωμα στα δωρα εχουν μονο οι κυνηγοι και οχι οι σκοπευτες που μπορουν βεβαια να παρουν μερος εκτος συναγωνισμου!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 237 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων