ΤΗΕ ΝUMBER ONE!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 92 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #368448

    Kαλησπερα!!!!!!! Μαλλον σε δυσκολα διλληματα μας βαζω, αλλα……………….

    Αν αυριο ηταν το τελευταιο κυνηγι της χρονιας υποθετικα (ασχετως εποχης)!!!!!! Πιο θηραμα(που εχετε κυνηγησει) θα αποφασιζατε να τιμουσατε ,ως το πεον αγαπημενο σας ,σε ενα καλο κυνηγοτοπι του ειδους;;;;;;;;

    Εγω θα εριχνα ψηφο και τουφεκια : Σε ενα τρελο ΠΑΠΙ!!!!!!!!!! :o

    Την τσίχλα διότι αυτή με έμαθε πως να ντουφεκάω… και τους περισσότερους από εμάς αυτή μας εδραίωσε σαν κυνηγούς…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #129827

    τους περισσοτερους? εγω παλι ειχα την εντυπωση οτι πιτσιρικαδες τις πρωτες τουφεκιες μας με καραμπινα τις ριχναμε στα ορτυκια οι περισσοτεροι!

    για να μην αναφερω οτι οι βοριοελλαδιτες τις τσιχλες οχι μονο δεν τις κυνηγαμε αλλα δεν τις πολυγνωριζουμε κιολας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #368699

    τους περισσοτερους? εγω παλι ειχα την εντυπωση οτι πιτσιρικαδες τις πρωτες τουφεκιες μας με καραμπινα τις ριχναμε στα ορτυκια οι περισσοτεροι!

    [i][u]για να μην αναφερω οτι οι βοριοελλαδιτες τις τσιχλες οχι μονο δεν τις κυνηγαμε αλλα δεν τις πολυγνωριζουμε κιολας![/u][/i]

    το ίδιο ακριβώς έλεγα σε φίλο αθηναίο προχτές B) Του έλεγα πως τις έχουμε για παρακατιανό θήραμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #129831

    εγω μεχρι πριν 3 χρονια δεν ηξερα καν πως ειναι…

    πριν 3-4 χρονια μου ειπε ο αδερφος του παππου μου οταν πηγαιναν κυνηγι (μιλαμε για δεκαετιες 50-60-70) τα ορτυκια δεν τα εδιναν καμια σημασια. δεν καταδεχοντουσαν να ξοδεψουν σφαιρα για αυτα τα μικρα πουλακια . τις τσιχλες μαλλον ουτε που θα τις ειχαν ακουστα. σκεψου εποχες ε?…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #368709

    εγω μεχρι πριν 3 χρονια δεν ηξερα καν πως ειναι…

    πριν 3-4 χρονια μου ειπε ο αδερφος του παππου μου οταν πηγαιναν κυνηγι (μιλαμε για δεκαετιες 50-60-70) τα ορτυκια δεν τα εδιναν καμια σημασια. δεν καταδεχοντουσαν να ξοδεψουν σφαιρα για αυτα τα μικρα πουλακια . τις τσιχλες μαλλον ουτε που θα τις ειχαν ακουστα. σκεψου εποχες ε?…

    Η γιαγιά μου μού λέει πως ο παππούς μου κυνηγούσε λαγούς, πέρδικες και πάπιες με το όπλο. Όλα τα άλλα ήταν "σπουρτάκια" (δηλαδή ήταν στην κατηγορία σπουργίτι) και τα χτυπούσαν με τα λάστιχα (τις σφεντόνες). Φυσίγγι=χρήματα. Φαντάσου να κυνηγάς σήμερα τσίχλες με winchester supreme. 1,50 ευρώ η τουφεκιά, λέει; Δεν λέει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #129835

    ρε συ ασχετο. γαιδουροτσιχλες ποιες λεμε? τις δενδροτσιχλες? λογο μεγαλου μεγεθους?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #368712

    ρε συ ασχετο. γαιδουροτσιχλες ποιες λεμε? τις δενδροτσιχλες? λογο μεγαλου μεγεθους?

    μήπως τις γερακότσιχλες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #368713

    δε ξερω. παντως μια φορα που τις ειχα δει ηταν καμια 10αρια πανω στην κορυφη ενος μεσε. σε δασος με μεσεδες.παραπανω δεν γνωριζω B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    pontioskkk στις #373017

    εγω μεχρι πριν 3 χρονια δεν ηξερα καν πως ειναι…

    πριν 3-4 χρονια μου ειπε ο αδερφος του παππου μου οταν πηγαιναν κυνηγι (μιλαμε για δεκαετιες 50-60-70) τα ορτυκια δεν τα εδιναν καμια σημασια. δεν καταδεχοντουσαν να ξοδεψουν σφαιρα για αυτα τα μικρα πουλακια . τις τσιχλες μαλλον ουτε που θα τις ειχαν ακουστα. σκεψου εποχες ε?…

    ετσι ακριβως ηταν… Απο ιστοριες που ακουγα τις περδικες τις τουφεκουσαν μονο οταν ηταν κοπαδι στον αερα για να πεσει και μια παραπανω ποτε οταν ηταν μια μονη της για να μη χαθει το φυσιγγι και μερικες φορες καθιστες για πιο σιγουρη επιτυχια. Εποχες δυσκολες ηταν τοτε και για να αγορασει ενας θειος μου οπλο δανειστεικε ενος αλλου σκοτωσε εναν τεκλεμε τον πουλησε και αγορασε οπλο!!!! :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    old-timer 2 στις #132976

    τεκλεμες ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    savvas415 στις #373112

    τεκλεμες ???

    καπρος δηλαδη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #373164

    [font=”Verdana”]Χωμένος μέσα στην υπόσκαφη φυλάχτρα μου, μέσα στην λάσπη και τον πάγο μιας πλημμυρισμένης θερισμένης καλαμποκιάς δίπλα στον βάλτο, με τα 27βολα στην θαλάμη, βλαστημώντας την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να καρτερέψω τις μεγάλες…. μέχρι την στιγμή που ακούω το χαρακτηριστικό "γκάρισμα" …και ΝΑΤΕΣ!!!!! ξεπροβάλλουν από την ομίχλη μερικές σιλουέτες που πλανάρουν προς το χωράφι μου!!!! Τότε τα ξεχνάω ΟΛΑ κρύο ταλαιπωρία υγρασία… η θέα μιας ασπρομέτωπης αρκεί!!! :D

    Leo την φυλάχτρα να την φτιάξω ευρύχωρη;;; :P ;[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #373173

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”]Χωμένος μέσα στην υπόσκαφη φυλάχτρα μου, μέσα στην λάσπη και τον πάγο μιας πλημμυρισμένης θερισμένης καλαμποκιάς δίπλα στον βάλτο, με τα 27βολα στην θαλάμη, βλαστημώντας την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να καρτερέψω τις μεγάλες…. μέχρι την στιγμή που ακούω το χαρακτηριστικό "γκάρισμα" …και ΝΑΤΕΣ!!!!! ξεπροβάλλουν από την ομίχλη μερικές σιλουέτες που πλανάρουν προς το χωράφι μου!!!! Τότε τα ξεχνάω ΟΛΑ κρύο ταλαιπωρία υγρασία… η θέα μιας ασπρομέτωπης αρκεί!!! :D

    Leo την φυλάχτρα να την φτιάξω ευρύχωρη;;; :P ;[/font][/color]

    ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΕΣ:)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    pontioskkk στις #373176

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”]Χωμένος μέσα στην υπόσκαφη φυλάχτρα μου, μέσα στην λάσπη και τον πάγο μιας πλημμυρισμένης θερισμένης καλαμποκιάς δίπλα στον βάλτο, με τα 27βολα στην θαλάμη, βλαστημώντας την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να καρτερέψω τις μεγάλες…. μέχρι την στιγμή που ακούω το χαρακτηριστικό "γκάρισμα" …και ΝΑΤΕΣ!!!!! ξεπροβάλλουν από την ομίχλη μερικές σιλουέτες που πλανάρουν προς το χωράφι μου!!!! Τότε τα ξεχνάω ΟΛΑ κρύο ταλαιπωρία υγρασία… η θέα μιας ασπρομέτωπης αρκεί!!! :)

    Leo την φυλάχτρα να την φτιάξω ευρύχωρη;;; :P ;[/font][/color]

    ααχχχ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #373195

    [font=”Verdana”]Ευτυχώς φίλε Jhonny 36 που το όνειρο το έχω ζήσει…. :P [/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 92 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων