ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΠΛΟΥ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ-ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 31 έως 34 (από 34 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    georgesah στις #458507

    Τι εννοείς. Να πάρω τηλέφωνο από την αμερική στο τμήμα της γειτονιάς μου στην Ελλάδα; Δε νομίζω να πιάσει αυτό….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #458508

    Γιατί δεν παίρνεις ένα ΤΗΛ… έστω να στείλεις ένα E-MAIL και να ρωτήσεις στο προξενείο για το όλο θέμα. Νομίζω ότι είναι ο πλέον αρμόδιος φορέας για το θέμα σου. μιας και είσαι στην Αμερική η κοινή λογική λέει ότι για οπλο που αποκτήθηκε στην Αμερική και έχοντας νόμιμα χαρτιά και άδεια κατοχής όπλου.. (ζητώντας άδεια εισαγωγής).. απευθυνόμαστε στον αμερικανικό φορέα που εξέδωσε τα χαρτιά του όπλου και μετά στο προξενείο της Ελλάδας για τον λόγο διαφορετικών νομοθεσιών στο θέμα τον οπλών.

    Πρεσβεια
    http://www.mfa.gr/usa/presveia/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    georgesah στις #458526

    Μα επικοινώνησα με την ίδια την αστυνομία κ μου έστειλαν ανάμεσα σε άλλα το εξής:

    2.- Για τη χορήγηση άδειας εισαγωγής, ο ενδιαφερόμενος υποχρεούται όπως υποβάλει
    το αίτημά του στην Υπηρεσία μας (Α.Ε.Α./ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ)
    – προσκομίζοντας αντίγραφο, σε επίσημη μετάφραση, της σχετικής άδειας κατοχής
    των αρμοδίων αλλοδαπών αρχών.

    Το μόνο που χρειάζομαι είναι η άδεια εισαγωγής. Αλλά από εκεί κ πέρα το που πρέπει να στείλω το αντίγραφο κ πως ακριβώς θα κάνω την αίτηση κ αν γίνεται από εδώ που βρίσκομαι παραμένει μυστήριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    georgesah στις #458527

    Βασικά οκ. Θα κάνω ότι κατάλαβα. Θα βγάλω τη πιστοποιημένη μετάφραση. Θα συμπληρώσω κ μια αίτηση γραπτός κ θα τα στείλω ταχυδρομικός στη διεύθυνση κρατικής ασφαλείας

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 31 έως 34 (από 34 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων