Τελευταιο αντιο………!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 200 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #459485

    Σκληρό συναίσθημα η απώλεια.Ο ερχομός του καινούριου συντρόφου απαλύνει την απουσία.Μένουν οι αναμνήσεις.
    Καλό κουράγιο και καλή τύχη με το νέο κουτάβι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #459504

    Nα ειστε καλα παιδια,ακι ευχαριστω για τις ευχες,αυριο κιολας θα παω να φερω τον καινουριο μου συντροφο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #459507

    ηλια να σε καλα να την θυμασαι για τις ομορφες στιγμες που σου χαρισε.

    υγ. θα παμε παρεα με τα κουταβια μας για βασιλισες αυτο που δεν καναμε περσυ θα γινει φετος.καλα να ειμαστε.

    ΤΖΙΜΠΡΙΛ – ΛΑΜΠΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #459514

    Ηλια να εισαι καλα να θυμασαι τις χαρες που σου χαρισε. Δυστηχως ο χρονος περναει γρηγορα για τους τετραποδους φιλους μας. Σου ευχομαι ο νεος συντροφος να σου χαρισει χαρες και συγκινισεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #461739

    Καλό της ταξίδι Ηλία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476851

    Καλησπερα. Έφυγε σήμερα για τα κυνηγοτοπια του ουρανου,σε ηλικία 15 χρονών, ο ποιντερας μου. Απο χθες είχε παρουσιασει αστάθεια και σήμερα το πρωι που ξαναπηγα να τον δω ηταν η πρωτη φορά που με κοίταζε μέσα στα ματια με αυτό το βλεμα,ηταν σαν να μου έλεγε :ήρθε η ωρα να φύγω:. Καθησα κοντά του περιπου 2 ώρες χαιδευοντας τον στο κεφάλι και σε καποια στιγμη γύρισε με κοίταξε έκλεισε τα ματια και “έφυγε”. Όσο και να προετοιμαζομουν καιρό τώρα γι’αυτη τη μερα,τελικά δεν ήμουν έτοιμος. Τον είχα απο 6 μηνών και όλα αυτά τα χρονια γραψαμε παρα πολλα χιλιομετρα αναζητώντας τις βασίλισσες, ποτε δεν είπε όχι οτι καιρό και να ειχε,σε οποίο μέρος και αν πήγαμε. Βέβαια οι βασίλισσες ηταν το μεγαλο πάθος του. Μαζί του έζησα μαγικές στιγμές κάτι το οποίο δεν ξέρω αν θα ξαναγίνει,ηταν μοναδικος ο τρόπος ο οποίος έβρισκε τις βασίλισσες όπου και να ήταν κρυμμένες. Τον εθαψα στο αγαπημένο του μπεκατσοτοπι,εκεί που αναμετρήθηκε πολλές φόρες με τις βασίλισσες. Τώρα ξέρω πως όταν πηγαίνω εκεί, θα είναι κάπου εκεί γύρω και θα κυνηγάει.
    “Σ’ευχαριστω για τις στιγμές που μου χαρισες, δεν πρόκειται να σε ξεχάσω ποτέ”

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #476868

    Αρε Γιάννη με συγκίνησες, να τον θυμάσαι και εύχομαι να βρεις ισάξιο του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #476882

    Φιλε Γιαννη πραγματικα και εμενα με συγκινησες και μου εφερες θυμησες απο παρομια δικη μου περιπτωση. Θα τον θυμασε το σκυλακο σου καθε φορα που θα πηγενεις σε αυτο το μερος και αυτος θα κυνηγαει της μπεκατσουλες του στα λιβαδια τα ψηλα.
    Επησεις θα ηθελα να πω καλο ταξιδι σε εναν φιλο, δασκαλο και Μεγαλο Κυνηγο που εφηγε σημερα απο την ζωη πηγενοντας να βρει τους δικους του εκει ψηλα και να κανει τα καρτερια του στα ψηλα λιβαδια του ουρανου .
    ΚΥΡ ΓΙΩΡΓΗ ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ για τα οσα μου εμαθες πανω στο κυνηγι ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #476891

    Πολύ τυχερός ο σκύλος αυτός, που σε είχε κυναγωγό ,φίλο,σύντροφο,παρέα ,δάσκαλο του! :good: Γιάννη να είσαι καλά να θυμάσαι τις στιγμές που περάσατε μαζί!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #476898

    :cry 😥 😥 😥 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #476900

    .
    ΚΥΡ ΓΙΩΡΓΗ ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ για τα οσα μου εμαθες πανω στο κυνηγι ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ.

    Καλό του ταξίδι Βασίλη,εκει δε θα έχει φόβο μη του κάνουν περικοπές !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #476912

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ZABALA213 wrote:</div>
    .
    ΚΥΡ ΓΙΩΡΓΗ ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ για τα οσα μου εμαθες πανω στο κυνηγι ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ.

    Καλό του ταξίδι Βασίλη,εκει δε θα έχει φόβο μη του κάνουν περικοπές !!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    Τι είπες τώρα ρε Βασίλη …..
    συλλυπητήρια …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476967

    Σας ευχαριστω παιδια. Σπυρο μάλλον εγω ήμουν ο τυχερός που κυνήγησα μαζι του. Τώρα πρέπει να προετοιμασω τον μικρό μου γιο γιατί του ειχε μεγάλη αγάπη,οπως και ο ποιντερας βέβαια. Δυστηχως ο χρονος ειναι “λίγος” για τους τετράποδους φίλους μας. Να εισται όλοι καλα.
    Βασιλη να’σαι καλά να θυμάμαι τον Κυρ Γιωργη,εξαλου οσοι φευγουν μενουν για παντα στη μνημη μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #476979

    Να ειστε καλα ρε παιδια για τα καλα σας λογια και για τις ευχες σας οι οποιες θα ηθελα να τον συντροφευουν στο ταξιδι του γιατι ηταν ενας εξαιρετος ανθρωπος και καλος και σωστος κυνηγος που δυστηχος η ζωη του εδωσε πολυ πονο στα γεραματα του. Κριμα. Και παλι καλο του ταξιδι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #476996

    Δυστυχώς οι σκύλοι ζουν πολύ λίγα χρόνια αλλά μας προσφέρουν πολλά. Μετά από μισό αιώνα συμβίωσης με σκύλους, μπορώ να πω πως το καλύτερο παρηγορητικό όταν “φεύγει” ένας είναι η ασχολία με την ανατροφή και εκπαίδευση ενός κουταβιού.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 200 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων