Παραίτηση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #133541

    Εγώ με την σειρά μου θα πώ το εξής: γιατί η διαχείρηση δεν κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα στα μέλη της……… και εξηγώ…. ΈΞΩ τα μέλη τα οποία για τον μόνο λόγο που μπήκαν στο e-artemis είναι για να πουλήσουν….έχω βαρεθεί να βλέπω πιο πολύ σκυλοκαταστάσεις…. μέλη να ποστάρουν μόνο όταν έρθει η ώρα να πουλήσουν σκυλιά κουτάβια κα. έχουν προσφέρει κάτι άλλο ουσιώδες στο site ρωτώ? ΈΞΩ τα μέλη τα οποία έχουν παραμείνει ανενεργά για πάνω απο 6 μήνες……… ΈΞΩ τα μέλη τα οποία βρίζουν, πολιτικολογούν και γενικά ''ψάχνονται'' για καυγάδες με το παραμικρό…. το site δεν είναι παιδική χαρά ούτε κολόμπαρο να ανεχόμαστε τις μαλ….ς του κάθενός………. και κάτι άλλο….. ας μην δίνουμε βάση στον κάθε ένα εδω μέσα που μπαίνει μόνο και μόνο για να ξεσπάσει………αυτά τα ολίγα………..
    Κύριε ιδιοκτήτη του e-artemis ας συμετέχεται λίγο παραπάνω στο site σας…..για το καλό σας και το δικό μας… με όλο το σεβασμό και χωρίς καμία διάθεση να σας θίξω πάντα φιλικά….επειδή το γουστάρω το e-artemis και θέλω να μπάινω μέσα για να παιρνάει η ώρα μου να ενημερώνομαι και γιατί όχι να ανταλάσω απόψεις και να βοηθήσω κάποιον άν μπορώ……..
    Πάντα φιλικά Γιώργος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #133543

    Αγαπητέ Υποναύαρχε , του Πολεμικού Ναυτικού που έχετε περάσει και από τον ανορθόδοξο πόλεμο…

    Κύριε Γιαγκούλα

    Αν έχετε συμμετάσχει σε δυο πολέμους όπως λέτε είναι προς τιμήν σας , αλλά ποια σχέση μπορεί να έχει με την παρουσία σας εδώ δεν μπορώ να βρω , όσο και αν προσπαθώ.

    Επίσης δεν μπορώ να φανταστώ τον λόγο που δεν θέλετε να μας αποκαλύψετε το ονοματάκι σας … Τι φοβάστε;

    Προφανώς γνωρίζετε καλά τα περί λογοκρισίας , αφού έχετε ανδρωθεί σε ένα περιβάλλον που τα κύρια χαρακτηριστικά του είναι ο περιορισμός της ατομικής ελευθερίας , η υποταγή στην Ιεραρχία και η αυστηρή πειθαρχία , πράγμα που από ότι βλέπω σας έχει αφήσει απωθημένα τα οποία βγάζετε στο e-artemis.

    Οίκτο δεν ζήτησα από κανένα Ναύαρχε μου…(κατά το Στρατηγέ μου…)

    Απλά ανέλαβα να κάνω μια δουλειά σε εποχή που κανείς άλλος δεν ήθελε.

    Αυτό που συνειδητοποίησα όμως είναι ότι δυστυχώς δεν έχω την υπομονή και την ψυχική διάθεση να ασχολούμαι κάθε μέρα και με μια διαφορετική περίπτωση ανθρώπου που δεν αντιλαμβάνεται τα αυτονόητα.

    Αυτά και καλές γιορτές Ναύαρχε μου …

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #133545

    ειναι ενας πολυ καλος τροπος να προκαλειτε ο οικτος, παρουσιαζουμε τους εαυτους μας ως θυματα.

    NIKO μαλον δε ξερεις τι ειναι μαγκια και εγωισμος.


    φιλε Γιαγκουλα απο το μηνυμα σου κρατησα τις δυο προτασεις σου!!!!!!!!!!!
    ποιος προκαλεσε τον οικτο του αλλου δεν καταλαβα?
    αν απευθυνεσαι στο Androu ξεκινω οτι τον ανθρωπο δεν το ξερω καθολου αλλα και απο την μεχρι τωρα πορεια του εδω μαλλον αξιος επαινου ειναι παρα φθονου(Λυσιας)δεν εισαι σε θεση εσυ να πεις ουτε εγω ουτε και κανενας μας οτι προκαλει οικτο!!!!!προς τι αλλωστε? τι εχει να κερδισει?σεβασμο? μα τον εχει φιλε μου ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΟΥ

    τωρα για τι ειναι μαγκια και εγωισμος θαθελα ειλικρινα να το μαθω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #133546

    Εγω εξακολουθω να μην καταλαβαινω καποιες ανοχες.

    Εχουμε γινει σαιτ ανοχης???

    Να βαλουμε και λαμπακι?

    Σε λιγο θα ανοιξει κωδικο και ο Αγγελετος και θα αναγκαστουμε να τον διαβαζουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #133547


    Η θέση η δική μου είναι πολύ απλή.
    Όποιος δεν μπορεί να κάνει διάλογο σεβόμενος τον συνομιλητή του δεν πρέπει να έχει θέση στο forum. Νομίζω ότι ο διαχειριστής και οι συντονιστές δεν πρέπει να δείχνουν πλέον καμία ανοχή σε τέτοιου είδους συμπεριφορές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jortak στις #133548

    Εσύ αν είσαι Υποναύαρχος, εγώ είμαι Αντιπτέραρχος.
    Στο ΚΕΑΠ ούτε μιά μέρα θα άντεχες, μέρα όχι νύχτα.
    Ήσουν στην ανάσυρση του ελικοπτέρου και δεν ξέρεις πόσα παλληκάρια σκοτωθήκαν.
    Μέτρησες και τις τρύπες. Τρομάρα σου.
    Τέτοια τους λες στα pm και σε φοβούνται;
    Είσαι καινούριο μέλος, αλλά ξέρεις τις πρώτες μέρες της παρουσίας σου, ότι ο JIMPAP είναι δασολόγος και σε ποιόν ΚΣ ανήκει.
    Είσαι καινούριο μέλος αλλά ξέρεις ότι κάποιο μέλος που θα υπέγραφε την επιστολή, έχει κατηγορηθεί για λαθροθηρία.
    Είσαι καινούριο μέλος αλλά ξέρεις ότι πριν 3-4 χρόνια, ο ΚΕΡΜΕΝ έβαζε φωτογραφίες με "πολλές" μπεκάτσες.
    Είσαι καινούριο μέλος αλλά ξέρεις το επίθετο του Μάνου και το συνδιάζεις με κάτι συγκεκριμένο.
    Είσαι καινούριο μέλος αλλά ξέρεις ότι ο Hunter.gr είναι στον Ωρίωνα.
    Θέλεις να πω κι άλλα;
    Το μόνο ενθαρρυντικό είναι ότι αναγνώρισες αμέσως τον εαυτό σου, στα άτομα που χρήζουνε ψυχιατρικής βοήθειας.
    Εγώ γενικά μίλησα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jortak στις #133552

    Για να με φτύσεις θέλεις κάκαλα.
    Δεν τα έχεις, γι'αυτό γράφεις πίσω απ'την πλερέζα.
    Είσαι πολύ λίγος για τη δουλειά που σου αναθέσανε να κάνεις.
    Και κάνεις ρεζίλι όλους τους κυνηγούς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #133553

    @γιαγκουλας (στα ελληνικα)
    Οτι η συμμετοχη σου κανει περισσοτερο κακο παρα καλο , δεν χρειαζεται μεταλλιο για να το καταλαβεις.
    Αν εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου οτι ΕΔΩ χρειαζεται ο ανορθοδοξος πολεμος , εισαι τελειως εκτος γεγονοτων και εκτος επικαιροτητας.
    Αν περνας απλα την ωρα σου μπροστα στον Η/Υ δε διαφερεις απο ενα 15χρονο κακομαθημενο η απλα κολλημενο.
    Πιστευω προσωπικα οτι δεν ξερεις να κερδιζεις μαχες ουτε να ηγεισαι.Δεν εχεις εξασφαλισει ΚΑΜΜΙΑ συμμαχια και κανεις απλα βαβουρα.
    Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΝΤΑΕΙ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΙΚΗ.
    Κι αυτο – στις κρισιμες στιγμες που ζουμε – ειναι αρνητικο , για να μην πω τιποτα αλλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jortak στις #133554

    Άντε, φτιάξε κανέναν άλλο κωδικό γιατί σου τον αποκάλυψα και αυτόν.
    Νά'χεις να παίζεις γιατί έχεις πάθει εξάρτηση με το forum.
    Στο είπα κι άλλη φορά, θα χάσεις κι όσους "πελάτες" ή "φίλους" έκανες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #133555

    Αυτη η ανουσια αντιπαραθεση ισορροπει αναμασα στα γελια και τα κλαματα!!!!!
    Υποβιβαζει ανευ λογου το οποιο υπαρχων επιπεδο του site.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #133556

    Για μένα το θέμα θεωρείται λήξαν .

    Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένες γιορτές σε όλους και ιδιαιτέρως στον αγαπητό κύριο Ναύαρχο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #133558

    Εχω την εντυπωση οτι ειμαστε ΜΕΓΑΛΑ παιδια.
    Οταν εχουμε την οποια διαφωνια με καποιον, το επισημαινουμε μια δυο φορες και παμε παρα κατω σε αλλο θεμα.
    Δεν ειναι αναγγη να συμφωνουμε ολοι……..ομως δεν χρειαζονται ΕΜΜΟΝΕΣ στις προσωπικες αντιπαραθεσεις.
    Και οι τρυγυρω φιλοι εκατερωθεν καλο ειναι να δειχνουν συνεση …..προς αποφυγην………

    Ευχαριστω
    καλη σας μερα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    old-timer 2 στις #373812

    με συγχωρειτε που επεμβαινω…

    ο androu καλως ή κακως παραιτηθηκε !!!

    θα αναλαβει κανενας αλλος μπας και δουμε προκοπη,

    ή να παρουμε τα κουβαδακια μας και σ' αλλη παραλια για μια ακομη φορα…

    πανω που ειχα αρχισει να ελπιζω σε καλυτερες μερες :angry:

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #373815

    Καλώς ή κακώς, συντονιστές πρέπει να υπάρχουν. Και όχι ένας δυο. Πολλοί. Μερικά ζευγάρια μάτια είναι καλύτερα από ένα. Το πρόβλημα δεν είναι να βρεις μέλη αξιόλογα να αναλάβουν αυτόν τον ρόλο. Το πρόβλημα είναι ότι βλάπτεται η εικόνα τους μέσα στο φόρουμ, εικόνα που έχουν πασχίσει να δημιουργήσουν και να διατηρήσουν με αξιοπρέπεια και αυτοσυγκράτηση. Ο συντονιστής όμως δεν έχει την πολυτέλεια να σιωπήσει στην αδικία. Και κάπου εκεί έρχεται αντιμέτωπος με το δίλημμα: "Κάνω τη δουλειά που μου ανέθεσαν ή κάνω την πάπια για να είμαι αρεστός;" Όλοι ξέρουμε πώς χειριζόταν το δίλημμα ο androu και αυτό φυσικά τον τιμά.

    Η λύση κατ' εμέ είναι μία. Ο διαχειριστής ανοίγει 10 λογαριασμούς συντονιστών και μοιράζει 10 κωδικούς σε 10 αντίστοιχα μέλη που έχουν τα προσόντα να συντονίσουν το φόρουμ. Οι λογαριασμοί θα είναι π.χ. ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 1, ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 2, ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 3 κλπ… Κανείς δεν θα γνωρίζει ποιος είναι ποιος, παρά μόνο ο διαχειριστής. Όλοι θα γράφουν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, π.χ. με μαύρα κεφαλαία. Όποιος θα τα πηγαίνει καλά, θα διατηρεί το αξίωμα. Όποιος ξεστρατίζει, ο κωδικός του θα δίνεται σε άλλον κ.ο.κ. Όσοι υπηρετούν ως συντονιστές ή όσοι υπηρέτησαν, η ιδιότητά τους θα παραμένει πάντα μυστική. Κάτι σαν την γαλλική αντίσταση. :angry: Έτσι και συντονισμό θα έχουμε και κανενός τα νεύρα δεν θα γίνονται τσατάλια.

    Τι λέτε;

    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ LEO

    ΑΣ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ[/quote]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #373816

    Καλώς ή κακώς, συντονιστές πρέπει να υπάρχουν. Και όχι ένας δυο. Πολλοί. Μερικά ζευγάρια μάτια είναι καλύτερα από ένα. Το πρόβλημα δεν είναι να βρεις μέλη αξιόλογα να αναλάβουν αυτόν τον ρόλο. Το πρόβλημα είναι ότι βλάπτεται η εικόνα τους μέσα στο φόρουμ, εικόνα που έχουν πασχίσει να δημιουργήσουν και να διατηρήσουν με αξιοπρέπεια και αυτοσυγκράτηση. Ο συντονιστής όμως δεν έχει την πολυτέλεια να σιωπήσει στην αδικία. Και κάπου εκεί έρχεται αντιμέτωπος με το δίλημμα: "Κάνω τη δουλειά που μου ανέθεσαν ή κάνω την πάπια για να είμαι αρεστός;" Όλοι ξέρουμε πώς χειριζόταν το δίλημμα ο androu και αυτό φυσικά τον τιμά.

    Η λύση κατ' εμέ είναι μία. Ο διαχειριστής ανοίγει 10 λογαριασμούς συντονιστών και μοιράζει 10 κωδικούς σε 10 αντίστοιχα μέλη που έχουν τα προσόντα να συντονίσουν το φόρουμ. Οι λογαριασμοί θα είναι π.χ. ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 1, ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 2, ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ 3 κλπ… Κανείς δεν θα γνωρίζει ποιος είναι ποιος, παρά μόνο ο διαχειριστής. Όλοι θα γράφουν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, π.χ. με μαύρα κεφαλαία. Όποιος θα τα πηγαίνει καλά, θα διατηρεί το αξίωμα. Όποιος ξεστρατίζει, ο κωδικός του θα δίνεται σε άλλον κ.ο.κ. Όσοι υπηρετούν ως συντονιστές ή όσοι υπηρέτησαν, η ιδιότητά τους θα παραμένει πάντα μυστική. Κάτι σαν την γαλλική αντίσταση. :angry: Έτσι και συντονισμό θα έχουμε και κανενός τα νεύρα δεν θα γίνονται τσατάλια.

    Τι λέτε;

    Γιατί όχι, καλή ιδέα ακούγεται. Π.χ. αυτό το τόπικ θα έπρεπε να κλειδώσει προτού πάρει την κατιούσα με βωμολοχίες. Ο androu μας είπε αυτό που ήθελε να πει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων