Επισκεψη στο σκοπευτηριο της Παρνηθας.

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 331 έως 344 (από 344 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Χάρης Αλεβιζόπουλος στις #419053

    Φίλοι μου μια βόλτα αύριο στο σκοπευτήριο θα σας έλυνε πολλές απορίες πάνω σε αυτό το θέμα …


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Χάρης Αλεβιζόπουλος στις #419142

    Σήμερα είχε καθαρισμό του ( Σκοπευτηρίου Αχαρνών) για αυτό και σας προέτρεψα να πάτε μια βόλτα πάνω. Το νέο Δ/Σ είναι πάντα παρών και πρόθυμο να σας ενημερώσει για όλα τα θέματα και απορίες που έχετε ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    john.a1 στις #419222

     

    !!!!Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ Η ΣΚΙΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΗΛΙΟΣ ΛΑΜΠΕΙ !!!!
    ——————————————————————————————————————————————————————— .
    [/quote]

    Καλό.  Ετσι. Είναι. Και στην Πάρνηθα. …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Χάρης Αλεβιζόπουλος στις #419450

    Αγαπητέ (SIR-GAD) ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το πνεύμα σου που ρωτάς για (ειδικότητα -ιδιότητα) και αν ζητώ από κανέναν βοήθεια …

    Γράφεις στην αναφορά σου (το σκοπευτήριο  ΜΑΣ). Αφού το  υιοθετής  θα έπρεπε να γνωρίζεις ποιος είμαι και την σχέση μου με το σκοπευτήριο Αχαρνών…

    Οσο για το αν σέβεσαι το Δ/Σ και τους θεσμούς το αφήνω ασχολίαστο !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #419454

    Κοιταχτε να δειτε κ.Αλεβιζοπουλε,

    και εσεις απο πλευρα σας εχετε δικιο και εμεις απο την δικια μας εχουμε το δικο μας δικιο.

    Τρια χρονια ειναι κλειστο το σκοπευτηριο και κανεις δεν εχει βγει να ενημερωσει τον κοσμο υπευθυνα.

    Ό,τι μαθαινουμε το μαθαινουμε απο εδω και απο κει.

    Βγητε,ειτε απο εδω μεσα,ειτε απο το F/B και πειτε πως εχουν τα πραγματα.

    Που βαδιζετε και τελος παντων ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ;

    υσ.μια δικαστικη αποφαση κανει να βγει και να καθαρογραφει το πολυ δυο μηνες,αντε να το κανω εξι μηνες  και ουχι εναμιση χρονο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #419455

    κ.Αλεβιζοπουλε ειναι δυνατον να μην γινετε καμια ενημερωση και καμια απολυτος προσπαθεια να επαναλειτουργησει το σκοπευτηριο ???? δηλαδη δεν μπορειτε να κανετε κατι???? να το ξεχασουμε το σκοπευτηριο???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #419466

    γεια σας φίλοι !δεν ξέρω αν ο χάρης εκπροσωπεί το σκοπευτήριο της πάρνηθας , άλλα δεν είναι σωστό (για μένα ) να βγάζουμε την στεναχώρια μας σε ένα άνθρωπο που έχει πολλά χρόνια εμπειρίας στο σκητ μέσα από το σκοπευτήριο της πάρνηθας ,που σίγουρα το πονάει περισσότερο από εμάς γιατί έχει πολλές περισσότερες ώρες επίσκεψεις από εμάς .όταν ο χάρης έριχνε σκητ ,μερικοί από εμάς είμασταν καραμπινιέροι στο μη διαδεδωμένο τότεσπόρτινγ ,και συνεχίζει να έχει ενεργή συμμετοχή!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #419480

    Κοιταξε Μιχαλη πως εχουν τα πραγματα.

    Ο Χαρης ειναι ενας αθλητης του skeet.

    Ο κ.Αλεβιζοπουλος ειναι ενα μελος ΔΣ ενος σκοπευτηριου.

    Ο Χαρης σαν σκοπευτης,αθλητης κλπ,εχει την ιδια απαιτηση (οπως ολοι μας,σκοπευτες και καραμπινιεροι) απο το μελος του ΔΣ του σκοπευτηριου οπου σκοπο εχει η ενημερωση.

    Δεν ζηταω ,εγω προσωπικα ,τιποτα παραλογο ουτε προσβαλω τον κ. Αλεβιζοπουλο αυτη την στιγμη.

    Ο καθενας μας εχει την προσωπικοτητα του και την “ιστορια του” στον χωρο οπου δραστηριοποιηται.

    Αν δεν υπαρχει απο την αρχη μια αρμονια στη σχεση ΔΣ-σκοπευτων-καραμπινιερων,πως θα εχουν την απαιτηση οι κ.κ. του ΔΣ να μαζευτει κοσμος στα σκοπευτηρια;;;;

     

    υσ.Ο κ. Αλεβιζοπουλος,οπως ολοι μας βεβαια,πριν ασχοληθει εντατικα με το skeet,καραμπινιερος ηταν.

    Ειναι μεγαλο το λαθος που κανεις με αυτον τον χαρακτηρισμο (θα προτειμουσα το “κυνηγοι”).Κατι τετοια  ακουει και βλεπει ο νεος κοσμος και αποφεγει να πλησιασει τα σκοπευτηρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #419481

    Δεν νομίζω να κακολόγησε κανένας κανέναν. Ειδικά το σκοπευτήριο τις Πάρνηθας είναι ένας χώρος όπου για παρά πολλούς από τους παλαιότερους έως και τους νεότερους έχουν να πουν τα καλυτέρα αλλά και αποδειγμένα εδώ και αρκετά χρονιά ότι η οποίες φιλιες έχουν γίνει κρατούν ακόμα και σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς που διανεύουμε. Εγώ προσωπικά πρωτοπήγα στο σκοπευτήριο το 2002. Πραγματικά μαγευτικά και από το πρωτόγνωρο τον εικόνων αλλά και από όλο αυτό που έζησα. Ο Τότε πρόεδρος ο αείμνηστος ο Διονύσης ο μαγουλάς  αλλά και όσοι έχουν περάσει μέχρι και σήμερα είμαι παραπάνω από βέβαιος ότι αγαπούν αλλά και σέβονται και το χώρο του σκοπευτηρίου αλλά και συνεχίζουν να προσπαθούν για το κοινό καλό όλων, ξέρω και προσωπικά αλλά και από αυτά που γενικός ακούγονται ότι έχουν δοθεί πραγματικές μάχες για να κρατηθεί το σκοπευτήριο σε αυτό που είναι τώρα ..άλλοτε κερδισμένες και άλλοτε χαμένες αλλά με απώτερο σκοπό  η αγάπη για το σκοπευτήριο. Ναι είναι κρίμα που αυτό το στολίδι είναι κλειστό ναι είναι κρίμα και άδικο για παρά πολλούς να τους στερούν αυτό που αρκετά άτομα μόχθησαν όλα αυτά τα χρονιά  να το κάνουν από γιαπί σε σκοπευτικό χώρο όπου σε πολλούς έχει δώσει χάρες αλλά και σκοπευτικές λύπες. πιστεύω  ότι δικαιολογημένα να εκφράζονται η οποίες απόψεις καλοπροαίρετες μεν αλλά θα πρέπει να εκφράζονται… σε εμένα προσωπικά φαντάζει ακόμα αδιανόητο πως ένας τέτοιος χώρος όπου στέγασε και πιστεύω να στεγάζει για παρά πολλά χρονιά ακόμα εξαιρετικούς σκοπευτές αλλά και ανθρώπους που με το ήθος και τις γνώσεις κρατούν το επίπεδο σε δυσθεώρητα ύψη σε σχέση με τα εντος σκοπευτήρια των <<Αθηνών>> ( λέμε τώρα)… πως ένας πολυνίκης σύλλογος πως ένα σκοπευτήριο όπου  κατά κόρον ήταν για πολλά χρονιά ο πρώτος σε Πουλες και με σκοπευτές όπου εγώ προσωπικά τους θεώρησα και θεωρώ ακόμα αφρόκρεμα του πήλινου δίσκου …. Να είναι κλειστό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    john.a1 στις #419499

    Δεν νομίζω να κακολόγησε κανένας κανέναν. Ειδικά το σκοπευτήριο τις Πάρνηθας είναι ένας χώρος όπου για παρά πολλούς από τους παλαιότερους έως και τους νεότερους έχουν να πουν τα καλυτέρα αλλά και αποδειγμένα εδώ και αρκετά χρονιά ότι η οποίες φιλιες έχουν γίνει κρατούν ακόμα και σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς που διανεύουμε. Εγώ προσωπικά πρωτοπήγα στο σκοπευτήριο το 2002. Πραγματικά μαγευτικά και από το πρωτόγνωρο τον εικόνων αλλά και από όλο αυτό που έζησα. Ο Τότε πρόεδρος ο αείμνηστος ο Διονύσης ο μαγουλάς αλλά και όσοι έχουν περάσει μέχρι και σήμερα είμαι παραπάνω από βέβαιος ότι αγαπούν αλλά και σέβονται και το χώρο του σκοπευτηρίου αλλά και συνεχίζουν να προσπαθούν για το κοινό καλό όλων, ξέρω και προσωπικά αλλά και από αυτά που γενικός ακούγονται ότι έχουν δοθεί πραγματικές μάχες για να κρατηθεί το σκοπευτήριο σε αυτό που είναι τώρα ..άλλοτε κερδισμένες και άλλοτε χαμένες αλλά με απώτερο σκοπό η αγάπη για το σκοπευτήριο. Ναι είναι κρίμα που αυτό το στολίδι είναι κλειστό ναι είναι κρίμα και άδικο για παρά πολλούς να τους στερούν αυτό που αρκετά άτομα μόχθησαν όλα αυτά τα χρονιά να το κάνουν από γιαπί σε σκοπευτικό χώρο όπου σε πολλούς έχει δώσει χάρες αλλά και σκοπευτικές λύπες. πιστεύω ότι δικαιολογημένα να εκφράζονται η οποίες απόψεις καλοπροαίρετες μεν αλλά θα πρέπει να εκφράζονται… σε εμένα προσωπικά φαντάζει ακόμα αδιανόητο πως ένας τέτοιος χώρος όπου στέγασε και πιστεύω να στεγάζει για παρά πολλά χρονιά ακόμα εξαιρετικούς σκοπευτές αλλά και ανθρώπους που με το ήθος και τις γνώσεις κρατούν το επίπεδο σε δυσθεώρητα ύψη σε σχέση με τα εντος σκοπευτήρια των <<Αθηνών>> ( λέμε τώρα)… πως ένας πολυνίκης σύλλογος πως ένα σκοπευτήριο όπου κατά κόρον ήταν για πολλά χρονιά ο πρώτος σε Πουλες και με σκοπευτές όπου εγώ προσωπικά τους θεώρησα και θεωρώ ακόμα αφρόκρεμα του πήλινου δίσκου …. Να είναι κλειστό…

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++.  Καλημέρα.  φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #419531

    γεια σου φίλε sniper645, για μένα η τοποθέτηση και ο συλογισμός σου ηταν σωστός και δεν ήθελα να σε πειράξω με το καραμπινιέροι! σε ένα άλλο φίλο ήθελα να του δώσω να καταλάβει  ότι πρέπει να σεβόμαστε την ιστορία και την πορεία του κάθε σκοπευτή .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #419544

    γεια σου φίλε sniper645, για μένα η τοποθέτηση και ο συλογισμός σου ηταν σωστός και δεν ήθελα να σε πειράξω με το καραμπινιέροι! σε ένα άλλο φίλο ήθελα να του δώσω να καταλάβει ότι πρέπει να σεβόμαστε την ιστορία και την πορεία του κάθε σκοπευτή .

    Δεν με “ενοχλησε” Μιχαλη,και οι “καραμπινιεροι” ειναι συνηφασμενοι με τους αστυνομικους αλα Ιταλικα.

    Εμεις ολοι ξεκινησαμε σαν κυνηγοι και ουδεις βγηκε απο την κοιλιτσα της μαμας του με το Perazzi στο χερι.Ολοι απο καπου ξεκινησαν.

    Ασφαλως και πρεπει να σεβομαστε την πορεια του καθε αθλητη,ειτε του skeet,ειτε  του trap,ειτε του sporting.Για να φτασει ο καθεις εκει που εχει φτασει,εχει ιδρωσει και εχει πονεσει.Ειναι αξιεπαινη και αξιοσεβαστη η προσπαθεια του.

    Καμια παρεξηγηση ως προς το προσωπο σου,προς Θεου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Χάρης Αλεβιζόπουλος στις #419619

    Μη περιμένετε ενημέρωση (για το Θέμα της άδειας του Σκοπευτηρίου) στην φάση που βρισκόμαστε μέσα από το Διαδίκτυο.

    Το Δ/Σ του Ομίλου δίνει έναν αγώνα που όμοιος του δεν έχει καταγραφεί …

    Μπορεί το Σκοπευτήριο να είναι κλειστό 3 χρόνια , όμως ο Όμιλος είναι ΖΩΝΤΑΝΟΣ . Καθημερινά μέλη της Διοίκησης είναι πάνω και πάντα πρόθυμα να σας ενημερώσουν για όλα

    τα θέματα και τις απορίες σας.

    Σταματώ εδώ την αναφορά μου Καλό Πάσχα σε όλους σας και ΥΠΟΜΟΝΗ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    john.a1 στις #419623

    Τα συγχαρητηρια μου  σε όλους που πήραν  μέρος στον αγώνα την Κυριακή στην μαλακασα.  Ενα. Μεγάλο μπράβο  φίλους  και αθλητές του ΠΑΡΝΗΣ  που έδωσαν  το καλύτερο  καλή αρχή   Σε όλους τους αθλητές  του    SPORTING……..
    ……..

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 331 έως 344 (από 344 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων